Какво бихте сторили на мое място?

  • 16 213
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 17 407
Човек си личи какъв е - в провокация, в пиянство и всякскви ситуации, в които отпада контролът. Да говориш неща, които не мислиш - няма такова нещо. Веднъж казано, повторено, потретено, то си остава.
Да се прави, че не е чула, докато наистина й смачка фасона, може би я съветваш...

# 91
  • Мнения: 10 398
Просто се дръж нормално. Не  е нужно да му правиш подаръци без повод, не е нужен и филм. Тези жестове също напрягат, той мисли, че очакваш нещо от него. Понякога е достатъчно и да помълчите заедно. Създай възможно най-спокойна атмосфера.

# 92
  • Мнения: 18 619
Не бих се пънала вече да правя никаква атмосфера на мъж... никакво търпение нямам за такива истории. Веднъж стане ли зле, само чудо оправя нещата. Пък чудесата са рядкост. Бих си траяла и хич никакви жестове няма да види от мене мъж, който се държи като темерут. Пълен игнор ще получи. Ако не се стресне да направи той жест, да се тръшне и да търси контакт, лошо, няма да ни бъде.

За себе си говоря само, разбира се.

# 93
  • Мнения: 10 398
Зависи от характера и от отношенията, както и възрастта има голяма значение. На млада възраст човек повече изрипва, струва му се, че като развали една връзка навън го чакат с разтворени обятия. Да, понякога става и така, но не са редки случаите, когато следващата връзка е по-зле. При положение, че има дете бих опитала да направя нещо, за да спася връзката си. Много често хората в една двойка не усещат от какво се дразни другият и въпреки доброто желание нещата се влошават. Особено мъжете много трудно признават. Затова писах нагоре, че една спокойна и уютна атмосфера предразполага към градивен разговор (не винаги разбира се, но нищо не пречи на авторката да опита). Понеже темата е "Какво бихте направили на мое място" - аз бих направила това.

# 94
  • Мнения: 17 407
Продължаваш със съвети от времето на прабаба ми. Защо някой някъде трябва да ме чака? Защо аь трябва да търся друг? след като съм решила да запазя достойнството си и и това на човека, с когото не искам да бъда семейство, трябва да изчакам да се намери следващият, за да действам ли?
Елементарно и нелепо!

# 95
  • Мнения: 10 398
Не виждам с какво са съвременни съветите ти! Какво предлагаш? Натирваш мръсника и замираш! Детето се отглежда само, парите падат от небето, силите ти стигат за всичко, самодостатъчна си си по всяко време, или с още 3 такива като тебе се събирате, за да плюете онези мъжки гадове! Много ясно, че преди да направиш някоя стъпка си мислиш какво те чака после! Намирам, че това което си написала е инфантилно и нелепо.

# 96
  • Мнения: 17 407
Да имам връзка с мъж и да градя ново семейство едно и също ли е според теб?
Не всички жени са в зависимост от мъжете си, натирват ги, те продължават да се грижат за децата си и се живее добре, да.
Не знам въобще осмисляш ли глупостите, които пишеш - да не обръщала внимание на агресията му, да създавала уютна атмосфера.....

# 97
  • Мнения: 10 398
Никъде не съм писала да не обръща внимание на агресията, аз самата не понасям агресия. И не съм малоумна да не осъзнавам какво пиша! И не пиша глупости! Това, че ти имаш различно мнение не те прави непременно права! И не съветвам теб, а авторката на темата. Като искаш да я посъветваш нещо - Моля! Съветвай си. Ако не ти харесва моето мнение това си е твой проблем!

# 98
  • Мнения: 17 407
Върни назад и се чети пак! Това, че ти си привикнала да търпиш, щото няма кой да те вземе, не означава, че трябва да го налагаш системно и последователно, като единствена възможност за жената с деца.

# 99
  • Мнения: 10 398
Нито знаеш дали търпя, нито знаеш има ли кой да ме вземе. Обуздай си просташкия тон!

# 100
  • Мнения: 3 231
Не мога да си представя живот без него, макар и да не сме щастливи в повечето време.
Най-якото изречение.

# 101
  • Мнения: 17 407
Не го приемай лично - това е образът на масовата българка.

# 102
  • Мнения: 10 398
В случая се обръщаш лично към мен и не ме интересува нито каква е масовата българка, нито каква си ти

# 103
  • Мнения: 4 105
Не искам да се бутам между шамарите, но тонът ти Дренка наистина не е добър. Правиш някаква своя интерпретация на написаното от Пони, каквата аз изобщо не видях, буквално се връщах да препрочитам да видя къде си видяла това в постовете и, след което го окачествяваш като "глупости" и "образ на съвременната българка" и и дърпаш ушите що била давала такива съвети. От постовете ти лъха  раздразнение и заядливост и нищо конкретно. Пони искрено предложи това, което смята че би помогнало. Може и да не е права, но от поста и лъха искреност и истинско желание да помогне. А от твоите постове - заядливост.

# 104
  • Мнения: 17 407
Голям зор да се бутате да помагате точно там, където никой и нищо вече не може.

Общи условия

Активация на акаунт