Бебешката количка - цяла наука за второ висше №40

  • 80 129
  • 803
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 423
В предишния пост ми се е изтрило част от изречението, та не звучи много логично. Коригирах го.
1. Модел Peg-Perego BOOK 51 ELITE MODULAR MON AMOUR -2019
https://dundio.com/image/cache/%20AURORA/00000005/Modular_Book51 … Amour-600x600.jpg
2. Модел Concord Бебешка Количка Neo Mobility
https://www.bebemarket.bg/image/cache/catalog/product_images/con … black-500x500.jpg

Това, което отчитам като минус при Peg Perego, е че при по-луксозния вариант, който съм показала на снимката има кожа и ми казаха, че не трябва да се пере в пералня. Аз много държа да се пере, мога да поръчам друг цвят, но всички имат кожа. Сенниците също не се свалят да се перат и на двата коша. Има вариант с друг плат без кожа (по-стар модел), но той много се мачка и не ми харесва.

Concord има амортисьори за кола, управлява се изключително леко и е много по-маневрена от Peg Perego ( Peg Perego също се управлява добре, но е малко по-тромава в сравнение с Concord).
Бебешкият кош е сгъваем има и такъв който не се сгъва. Това, което леко ме притеснява е дръжката , която не е обла, а издължена, което може да ми създава неудобство. Шасито е по-особено и не знам дали е достатъчно стабилно. За сенниците забравих да питам дали се свалят да се перат.
Може би при функционалността (използване на копчетата) при Concord се изисква малко повече сила от тази при Peg Perego (но не съм сигурна).
Ту клоня към едната, ту към другата, така че всякакви съвети биха ми били от полза. Благодаря Simple Smile


# 721
  • Мнения: 2 180
Сенника на Concord ми изглежда тънък и малко  като от трико, според мен това няма да пази добре. Коша за багаж също не ми изглежда удобен.
Аз май съм за Peg Perego-то ако има удължение на сенника 6+месеца.
На мен не ми харесва много, но аз нямам опит с нито една от количките и не са ми били дори вариянти преди да раждам , за да ги знам по-подробно.
На пръв поглед това, някоя мама с повече опит ще разясни с подробности😉

# 722
  • Мнения: 602
За мен като цяло и двете колички не са добри, защото сенниците на летните кошове са супер малки и няма да пазят абсолютно нищо.. На моята количка на летния кош сенника се смъква до краката на малката и ми е супер.. На втората наистина е тънък, но на моя приятелка е същия и не пропуска слънце, но пък нагрява.. Аз не бих избрала и Черна количка за детето си.. Едно заради цвета и две, защото привлича супер много слънцето.. А защо искаш да я переш в пералня.. Момичета прали колички в пералня имат проблеми с ръждясали копчета, скъсано и т.н.... Аз я пера на химическо.. А тя е основно кожа и си я почиствам и с препарати за кожа.. Нямам наблюдения пряко върху тези модели, но от пръв поглед това ми е мнението...

# 723
  • София, България
  • Мнения: 3 629
На Пег Перегото сенникът се разпъва и става мнооого голям. До краката на детето стига Simple Smile
Аз съм пристрастна понеже съм с Пег Перего. Не съм я ползвала все още и не мога да дам обективно мнение, но пред Concord-а пак бих предпочела Пег Перегото.

# 724
  • София
  • Мнения: 8 718
Пег перегото ми харесва визуално повече. Не цветовете, а шасито, формата. Вижда се, че сенникът май се разпъва с цип. Аз имам количка, на която сенникът е доста голям, но не ми е главен критерий, съвсем удобни са ми били и колички с по-малък. 
Втората количка ми е странна, не ми харесва шасито. Сенникът водонепропусклив ли е?  Нещо и двете не са ми най, не мога да избера една Grinning

# 725
  • Мнения: 12
Здравейте! Решила съм да си купя комбинирана бебешка количка 3в1. Понеже ми казаха, че кожените колички се почиствали по-лесно се спрях на такава, но струва ли си 1000лева само заради това? Отгоре на това мястото за багаж е съвсем оскъдно,гумите са непомпещи и мисля, че това са си бая недостатъци за тези пари. Имаме възможност да я купим, парите не са проблем, но принципно не си падам по скъпарски покупки,само защото така е модерно , а и като ще ги дам тези 1000лв поне да е удобна и да има това,което искам. Затова съм на път да се откажа от кожата и да си взема платнена количка с по-голям багажник. Вие как мислите и кое е най-важно да съблюдавам?

# 726
  • Мнения: 1 510
Здравейте! Решила съм да си купя комбинирана бебешка количка 3в1. Понеже ми казаха, че кожените колички се почиствали по-лесно се спрях на такава, но струва ли си 1000лева само заради това? Отгоре на това мястото за багаж е съвсем оскъдно,гумите са непомпещи и мисля, че това са си бая недостатъци за тези пари. Имаме възможност да я купим, парите не са проблем, но принципно не си падам по скъпарски покупки,само защото така е модерно , а и като ще ги дам тези 1000лв поне да е удобна и да има това,което искам. Затова съм на път да се откажа от кожата и да си взема платнена количка с по-голям багажник. Вие как мислите и кое е най-важно да съблюдавам?

Щом не е това,което искате-не си струва.

# 727
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
Кожата надраска ли се- край. Да не говорим, че е възможно и да се олющи. Текстилните части се свалят лесно, изпираш и готово.
Разбира се,че не си струва 1000+ за количка, която ще ползвате 1.6г, мааааксимум 2.
Предполагам,че говориш за Мима. Не ги харесвам. Има много по- готини и практични колички за по- малко пари.

# 728
  • Мнения: 7 325
Моята количка не беше кожена. Столчето за кола и коша за новородено ги позвах малко, но количката я ползвах повече от две години. Зимата слагах чувал, който освен топло пазеше и дамаската, за останалото време имах предпазител.
Скрит текст:
Аз си го купих, но доста познати си шиха и направиха и за малкото столче и за коша и за сенника.
Та за мен по важно е удобството. За почистването- има варианти.

# 729
  • Мнения: 2 180
Здравейте! Решила съм да си купя комбинирана бебешка количка 3в1. Понеже ми казаха, че кожените колички се почиствали по-лесно се спрях на такава, но струва ли си 1000лева само заради това? Отгоре на това мястото за багаж е съвсем оскъдно,гумите са непомпещи и мисля, че това са си бая недостатъци за тези пари. Имаме възможност да я купим, парите не са проблем, но принципно не си падам по скъпарски покупки,само защото така е модерно , а и като ще ги дам тези 1000лв поне да е удобна и да има това,което искам. Затова съм на път да се откажа от кожата и да си взема платнена количка с по-голям багажник. Вие как мислите и кое е най-важно да съблюдавам?
Ако кажете коя е количката ще можем да ви дадем по-обективно мнение, защото моделите и качестовото на различните марки имат мнооого голяма разлика .
Не бих си взела кожена количка , защото ако се надраска няма оправяне, зимата детето ще замръзва, лятото пък ще се вари в тази кожена количка.
Ако е Мима аз съм твърдо против нея, освен всичко изброено до сега е с малък и неудобен багажник, а сенникът е на няколко части , през които на детето ще му духа .

А може да кажете и горе-долу какво търсите , за да дадем предложения😊🤗

# 730
  • Мнения: 12
Благодаря за отгворите. Прави сте, че най-вероятно ще се драска и май ще се откажа от нея.

Количката беше kuga 3 в1

Държа да е тъмно синя, що-годе лека с хубав сенник,лесно управляаема и с голям багажник. Цената до 900- 1000. Мнение за тези?

https://prom.ua/p525320175-kolyaska-verdi-optima.html


https://www.pakostnik.com/bg/bebeshka-kolichka-3v1-vivi-buba

https://www.kikiriki.bg/zippy-sport-plus-bebe6ka-koli4ka-3v1tamn … vetlo-sin1o/12477


Най- ми харесва последната и от доста време я гледам, но не знам?

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 01:17 от Coffeewithmilk

# 731
  • Мнения: 423
Скрит текст:
Сенника на Concord ми изглежда тънък и малко  като от трико, според мен това няма да пази добре. Коша за багаж също не ми изглежда удобен.
Аз май съм за Peg Perego-то ако има удължение на сенника 6+месеца.
На мен не ми харесва много, но аз нямам опит с нито една от количките и не са ми били дори вариянти преди да раждам , за да ги знам по-подробно.
На пръв поглед това, някоя мама с повече опит ще разясни с подробности😉
Платът е по-тънък да, но не само дебелината на плата е от значение дали ще пази добре. Плюс това към количката има доста допълнителни неща-покривала и разни други текстилни работи. Кошът за багаж е по-малък от тази на Perego. Perego има удължение и сенникът се сваля до долу.  За другата не си спомням.
Скрит текст:
За мен като цяло и двете колички не са добри, защото сенниците на летните кошове са супер малки и няма да пазят абсолютно нищо.. На моята количка на летния кош сенника се смъква до краката на малката и ми е супер.. На втората наистина е тънък, но на моя приятелка е същия и не пропуска слънце, но пък нагрява.. Аз не бих избрала и Черна количка за детето си.. Едно заради цвета и две, защото привлича супер много слънцето.. А защо искаш да я переш в пералня.. Момичета прали колички в пералня имат проблеми с ръждясали копчета, скъсано и т.н.... Аз я пера на химическо.. А тя е основно кожа и си я почиствам и с препарати за кожа.. Нямам наблюдения пряко върху тези модели, но от пръв поглед това ми е мнението...
И двете колички са доста добри и са по-висок клас и имат доста екстри, които за мен са важни. За сеннциците вече написах, че при едната със сигурност се удължава, за другата не помня. Относно цвета, това е последното нещо, което ще решавам, но всеки си има предпочитания, така че това не е повод да не си купя някоя количка, особено като се предлага в различни цветове. Искам да се пере, защото обичам да си пера нещата и всичко да ми мирише на чисто. Все пак доста ще се цапа. Не искам да робувам на някакви работи излишно. Аз предпочитам удобствата, а за мен свалянето на всички текстилни части е улеснение. Прането и почистването на ръка, при положение, че има и вариант да не бъде така, е излишно губене на време и усилия за мен. На химическо не виждам как ще я давам толкова често количката, а и като цяло не го харесвам. Ограничавам ползването му максимално. Относно ръждясването и скъсването зависи от качеството на материалите и пералнята. Отдавна има материали, които са неръждаеми и ако всичко се ползва по предназначение по-горните проблеми биха били избегнати. Simple Smile
Дези, не съм се сетила да питам специално дали не пропуска вода, но според мен не би трябвало, защото ме увериха, че е качествен платът - с UV защита и т.н. Не е проблем да питам. Но това определено е много маневрена количка и доста по-леко се движи, което също не е никак за подценяване.
Въпросът  е че, не мога да намеря количка с всички изисквания, които имам и затова питам нещата, които за мен биха били неудобство.
Искам да е по-хубава количката, бях се нагледала на Egg и Icandy, но и те имат нещо, което не ми допада. Например Egg ми малък коша за новородено, макар че дръжката ми пасва идеално. От Icandy се разочаровах, защото няма нещо особено по нея. Даже сенникът за двата коша е общ, което на мен не ми харесва. Самата количка става и за породени деца и ми е странно как ще се ползват двата коша с един сенник. Ясно е че трябва да се купува нов. Отделно части допълнително за монтиране на кошчето за кола към шасито, защото те нямат собствен кош и трябва отделно да си купуваш и като цяло не е нищо особено. Та с това исках да кажа, че за мен не че не е важна визията, но тук предимно търся функционалност и екстри - искам удобство, възможно най-голямо. Simple Smile
Благодаря за мненията. Пак съм си на изходна позиция. Приемам и препоръки за други колички.

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 03:04 от shakri

# 732
  • Мнения: 642
Аз се спрях на Bexa Ideal

# 733
  • Мнения: 728
Mima-та e доста повече от 1000+.. там вървим към 2000+..

# 734
  • Мнения: 602
Благодаря за отгворите. Прави сте, че най-вероятно ще се драска и май ще се откажа от нея.

Количката беше kuga 3 в1

Държа да е тъмно синя, що-годе лека с хубав сенник,лесно управляаема и с голям багажник. Цената до 900- 1000. Мнение за тези?

https://prom.ua/p525320175-kolyaska-verdi-optima.html


https://www.pakostnik.com/bg/bebeshka-kolichka-3v1-vivi-buba

https://www.kikiriki.bg/zippy-sport-plus-bebe6ka-koli4ka-3v1tamn … vetlo-sin1o/12477


Най- ми харесва последната и от доста време я гледам, но не знам?


Моята количка е в голямата си част кожена.. Ами за 6 месеца абсолютно никъде няма драснато, никъде не е повредена кожата.. Има голям багажник.. Това, че лятото детето ще се свари не е вярно.. Имам приятелка с платняна и нейното дете винаги беше спарено със зачервени бузи, а на дъщеря ми й нямаше нищо в кожната количка.. И това, че зимата ще умира от студ в кожата също те е вярно.. Плата пропуска, докато кожата не.. И вътре й е супер топло само с одеяло и кожата отгоре.. Никакви чували нищо... Но моята е друга марка де.. За спарването през лятото много зависи и цвета..

Общи условия

Активация на акаунт