На палатка в България

  • 24 123
  • 298
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Кое не е ясно - отдавна дивото къмпингуване е забранено както и в Гърция , Турция .................. , ама въпроса е да не те хванат ...................   Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 136
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Хахахха...
За зоните не ми е...и тия два км от брега. До там може или след тези километри...😆😆😆

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Тук е направен добър анализ на решението - https://m.offnews.bg/news/Temida_18762/Zeleni-zakoni-KS-zashtiti … uvane_730913.html. Освен това глоби не може да има поне още 1 година, понеже липсва наредбата, с която са вързани.

# 138
  • Асеновград
  • Мнения: 2 999
Тук е направен добър анализ на решението - https://m.offnews.bg/news/Temida_18762/Zeleni-zakoni-KS-zashtiti … uvane_730913.html. Освен това глоби не може да има поне още 1 година, понеже липсва наредбата, с която са вързани.
Ето още един анализ https://www.facebook.com/notes/%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0-%D0%B1%D … 3357045890984404/

# 139
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Важното е че най - сетне окончателно забраниха варварското къмпингуване.Знам го отпреди 50 г. виждам го и сега , който не е поглеждал горичките около къмпингуващите през септември !  Sad

# 140
  • Асеновград
  • Мнения: 2 999
Важното е че най - сетне окончателно забраниха варварското къмпингуване.Знам го отпреди 50 г. виждам го и сега , който не е поглеждал горичките около къмпингуващите през септември !  Sad
Напълно съм съгласна, трябва да има регулация и неспазващите хигиенните изисквания да се глобяват. Жалкото е че къмпингите се превърнаха в бунгала комплекси и все по малко привличат желаещите да къмпингуват. А и с хигиенните изисквания голяма част няма да приемат къмпингуващи с палатки, което кара хората да търсят алтернатива.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте, някой дали има скорошно наблюдение от къмпинг Силистар? или нещо за диво бивакуване около него? Всяка година ходим или на Крапец или Кара дере, но ми се ще нещо по южното черноморие, за предпочитане на диво, но ако къмпинга не е палатка върху палатка, ще се прежалим и на къмпинг. А за Варвара какво ще кажете? Някой ходил ли е на този плаж?

# 142
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Не знам колко ще е подходящо да се ходи към Силистар в момента, тъй като четох, че са започнали снимките на Игри на волята точно там.
Иначе миналата година за първи път бяхме на Варвара и честно казано плажчето там не ми допадна. Явно като го няма вече заведението там и не се поддръжа толкова.

# 143
  • Мнения: 110
Вижте къмпинг Делфин, ние не сме били на самия къмпинг, но ходим на плажа и ни харесва... другото е на плаж Липите. Но там е съвсем диво къмпингуване

# 144
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
И ние отидохме от Варвара на плаж на Делфин.
Иначе преди няколко години за първи път отидохме на Липите само за плаж и много ни хареса, ходили сме няколко пъти и тази година бленувам да отида поне веднъж пак там. В горичката не сме ходили и не знам как е, но и на мен ми е интересно дали може да се разпъне палатчица. 

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 14:30 от ❇Sisi_91❇

# 145
  • София
  • Мнения: 1 056
Благодаря Ви, момичета, заинтригувахте ме с този плаж Липите, това някъде край Синеморец нали? Това че е съвсем диво не ме плаши, на Кара дере няма и мрежа, интернет, магазинче, но си ни е екстра. Само най-важното е да има достъп близо до плажа с кола, или има само ходене пеш?

# 146
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 007
Ние стигаме до Липите като тръгнем от скалите в края на плаж Бутамята(Синеморец) пеша и вървим известно време (не мога да кажа колко точно). На картата ми излиза, че разстоянието е 1км., но може да не е точно. Не знам дали може да се стигне до там с кола. Ето това намерих в интернет: До него се стига по пътечка започваща от южния край на плаж Бутамята. Има и път за автомобил, но ако колата ви не е 4х4 може да си спестите това преживяване.
Иначе на самитя плаж няма нищо, и спасители няма и трябва да се внимава. Има случаи на удавени там.
По-запознатите да кажат дали е подходящо за палатки в горичката там. Виждали сме палатки и на самия плаж.

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 14:20 от ❇Sisi_91❇

# 147
  • Асеновград
  • Мнения: 2 999
На къмпинг Силистар не сме оставали.Но го огледах когато ходихме до плажа.Не ми допадна , и съм го изключила занапред.Самия плаж е пренаселен, от заведението и агрегата за електричество шума е ужасен.Изобщо не мога да свържа мястото с нещо диво.Пътя за плажа минава покрай къмпинга, и шума от автомобилите е непрекъснат. Когато бяхме поне 50-60 автомобила бяха паркирани преди плажа.

# 148
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Аз реших, че потегляме към Иракли другата седмица. Дано успеем да опънем палатка там. Резервен вариант Кара дере.

# 149
  • Асеновград
  • Мнения: 2 999
Аз реших, че потегляме към Иракли другата седмица. Дано успеем да опънем палатка там. Резервен вариант Кара дере.
Пиши как е положението.Аз като гледам и тази седмица няма да мръднем на палатка в планината.И сега вали.

Общи условия

Активация на акаунт