На палатка в България

  • 24 279
  • 298
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 79
Отзиви за къмпингите и местата където е допустимо диво къмпингуване в България.
Обичам да почивам на палатка и най вече из Родопите.Сега издирвам къмпинг около Кранево ако някой знае моля да пише мнение и препоръки.
Провери къмпинг на къпиновския манастир, много е хубаво има и барбекюта

# 166
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Къпиново не е ли до Търново,или има и друго?!
Днес се разходихме до еко къмпинг Батак-твърде пренаселено.Не само къмпинга,ами навсякъде около него.Не знам дали защото е неделя или по-принцип е тъй...

# 167
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Panayotu,къмпинг Свети Георги ти е най-наблизо, малко след Балчик до с. Топола. Не съм ходила скоро обаче. Преди това до Златните имаше един, но му забравих името. Пътувайки съм го мяркала. Сетиф са- Лагуна http://www.lagunavillageresort.com/
 Елислава,не винаги е така, но понякога има организирани мероприятия и е хубаво да звъннеш предварително, за да знаеш има ли места. Ако е пренаселено,  сме отсядали на отсрещния бряг на спокойствие.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 16:36 от bilqna_69

# 168
  • Асеновград
  • Мнения: 3 057
Къпиново не е ли до Търново,или има и друго?!
Днес се разходихме до еко къмпинг Батак-твърде пренаселено.Не само къмпинга,ами навсякъде около него.Не знам дали защото е неделя или по-принцип е тъй...
Винаги е пренаселено лятото около язовира, а почивните дни става човек до човек. Благодаря за отзивите за около Кранево, но това беше миналия сезон.
Ние днес най накрая пообиколихме около яз.Тракиец, че ММ отдавна го бленуваше. Добре че не взехме чаршията , а първо на пикник да огледаме района.Местата на които се слиза до язовира на повечето места са голи, не ни хареса и единодушно решихме че няма да ходим там на палатка.

# 169
  • Мнения: 40
А някой с информация за Вромос https://www.google.bg/maps/search/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B6+%D0%B … 14z/data=!3m1!4b1
Попаднах на информация че в горичката над него е възможно да се бивакува. Ако някой знае повече моля да пише. Или дали има къмпинг там.
На Вромус до миналата година не е имало проблем с бивакуването, за тази не знам. Пренаселено е , но ако отидете  вторник, сряда може да си намерите местенце.Може ли да ми кажеш кои  къмпинги не допускат палатки, че ние мислим другата седмица да разпъваме някъде?

# 170
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
На Тракиец и на мен не ми хареса- голо, една царевица ли беше, слънчоглед ли...Скучно ми беше.

# 171
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
На Батак на точно този къмпинг съм ходила два пъти ,все през август ,но никога не е бил толкова пълен.И като цяло наоколо ми се видя доста презастроено(последно 2017-та минавахме оттам)...Тази година май ще ги пропуснем палатките...

# 172
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Обещах да кача какво използваме за зареждане на лаптопи, телефони и осветление.
 197 лв от wish
Скрит текст:
-
 инвертора 600W непълна синусоида за активни товари, 109 лв от магазин за електроника в страната
Скрит текст:
контролер от wish,20А,20 лв
Скрит текст:
-
акумулатор

Всичко го има и тук сигурно

# 173
  • София
  • Мнения: 2 919
Обещах да кача какво използваме за зареждане на лаптопи, телефони и осветление.
 197 лв от wish
Скрит текст:
-
 инвертора 600W непълна синусоида за активни товари, 109 лв от магазин за електроника в страната
Скрит текст:
контролер от wish,20А,20 лв
Скрит текст:
-
акумулатор

Всичко го има и тук сигурно

С каква мощност е панела и колко амперчаса е капацитета на акумулатора. По магазините 150-60 ватов панел е между 350 и 500 лева. Акумулатор тягов AGM и той е от 400 лева нагоре за 100 Ач.  Tok се ползва за това Simple Smile



и трябва да може бързо да се зареди сменния акумулатор. Освен това се гледа телевизия и се чати на лаптоп до 1 часа през нощта. За осветление се ползват навити на празни шишета от минерална вода ЛЕД ленти на 12 волта. Те са по 10-тина лева за 5 метра с различни данни и цвят на светлината.

П.П. Постановката не е моя. Аз само ползвам лодката от време на време на Искъра Simple Smile.

# 174
  • Русе
  • Мнения: 11 918
За осветление се ползват навити на празни шишета от минерална вода ЛЕД ленти на 12 волта. Те са по 10-тина лева за 5 метра с различни данни и цвят на светлината.
И ние ползваме същата система за осветление,само че не е навита на шишета, а на нещо друго. Само че не знам какво точно.

Системата ни не е най-доброто разбира се и е сбирщайн ,който смятаме да подобряваме и се интересуваме от предложения,но две три лета ни върши доста добра работа. Само че не чатим до 1 часа на лаптопа, защото сме с компания и ние достатъчно интересно.Лаптопите се отварят само да се свърши нещо в рамките на половин час - най-много три пъти през деня, налага се да използвам графични CAD приложения, които нямат аналог за телефон.

# 175
  • Асеновград
  • Мнения: 3 057
Амбър -Благодаря. нещо такова имах напредвид. Вчера сутринта намерих в Алито на доста сносни цени, има и с доставка и без. В момента съм на другия лаптоп, като се прибера ще пусна линковете. Панели има доста от 10W do 400W, с различни окомплектовки.Някои си вървят с контролера други са без.
на мен лично ми е нужно ел. основно за лаптопа и телефони, но мъжете все мъкнат и по още нещо за което им било нужно. Simple Smile  За Вромос ме отрязаха , щом нямало баня не искали принцовете.

Имам отговор от Градина, къмпинг Айлаяка  че няма да приемат палатки.  От Китен ми отговориха че ще приемат ако има място при спазена дистанция, което е много относително, но пък познати са звънили и им казале че този сезон няма да приемат с кучета. Ако искаш върни се две-три страници назад и виж самите отговори на къмпингите публикувала съсм ги. Голяма част изобщо не отговориха на запитването ми, което е също показателно.

А ММ хич не е за съжаление Simple Smile той мрънка при всяка нова идея и в последствие изведнъж тръгва да я осъществява Simple Smile  ама нали друг е казал , та да има на кой да си мърмори. Последно домъкна втора маса по голяма, вчера я пробвахме за мен е боклук , нестабилна ама нали си я е купил той си я харесва Simple Smile . Преди и легла не искаше за палатката, и изведнъж  зимата домъкна три с дебели матраци, нищо че нямало къде да ги натовари Simple Smile .  Сега пак си мрънка и като го питам защо ги е взел заявява - Ама ти нали искаше Simple Smile .Лошото е че като му дойде музата не мисли много и не винаги избора му е най удачен.

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 08:30 от Panayotu

# 176
  • Варна
  • Мнения: 3 939
проектирането , купуването и експлоатацията на соларна система е твърде сложно и зависещо от десетки фактори и такова обсъждане без параметри и на консуматорите и на добива е нереално.Важното е да се знае , че мобилна соларна система е реална за нисковолтово правотоково зареждане на акумулаторите на електроните устройства и евентуално осветление и на сегашния етап е напълно нереално захранването на мощни променливотокови 220 волтови потребители.

# 177
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
И ние ползваме лед лента, но ток ни трябва само за нея и за зареждане на телефони. ТВ не ползваме на почивка и нямаме. Малък солар и тягов акумулатор имаме на кемпи, за палатката имаме преносими батерии, зареждащи се от акумулатора. Достатъчно е. А в къмпинг пък съвсем няма нужда от доп. ток, ползваме техния. За седмица почивка все изкарват без мен в офиса. Cad-системите са си за там Simple Smile

# 178
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Ние ток май само за зарядните на телефоните ползваме...И аз не мога да си представя къмпинг и тв-някак си двете неща се изключват взаимно.Всъщност то тв и у дома почти не гледаме, нищо че във всяка стая има.Детето и то не е по тая част(той и игри не играе, нищо че от 3 години има х-бокс,а от 6-7 таблет,просто я ги ползва 1 час на ден,я не)...

# 179

Общи условия

Активация на акаунт