Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно -7

  • 77 220
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 5 963
И аз планирам няколко дни в района на Златоград и Мадан.
Искам да попитам какъв е пътят след Смолян? Знам, че има завои, но поне хубав ли е? Между Смолян и Пампорово пак има много завои, но пък е широк.

И втори въпрос - удачно ли е да се влиза в Гърция през Златоград? Искаме да отскочим до Керамоти, но ако пътят след границата е лош, по-добре да минем през друго ГКПП.

# 76
  • Мнения: 351
И аз планирам няколко дни в района на Златоград и Мадан.
Искам да попитам какъв е пътят след Смолян? Знам, че има завои, но поне хубав ли е? Между Смолян и Пампорово пак има много завои, но пък е широк.

И втори въпрос - удачно ли е да се влиза в Гърция през Златоград? Искаме да отскочим до Керамоти, но ако пътят след границата е лош, по-добре да минем през друго ГКПП.
Не сме минавали през ГКПП Златоград, но съм чувала че пътят е тесен и има много завои. През ГККП Маказа може да минете. 

# 77
  • Троян
  • Мнения: 142
[quote author=didabs link=topic=1052505.msg37115586#msg37115586 date=153
Приятели-туристи, ние май няма да си изпълним нищо от програмата на открито. Sad 4-те дни, в които сме тук, го дават само дъъъжд! От 9 до 18. Всеки ден! Дано не познаят. Ние пак ще тръгнем нанякъде, но май ще е безцелно... Препоръчайте нещо за лошо време, ако сте случвали на такова и не ви е развалило почивката. Simple Smile
Ние бяхме 3 дни юни месец и не спря да вали.Въпреки това изпълнихме напълно програмата-Снежанка,Орфееви скали,Чудните мостове и Вълчи камък.Даже в дъждовно време природата е уникална,а мъглите добавят нещо наистина магично.Имай предвид,че времето в планината е доста променливо и бързо се мени.На 20км разстояние може да е съвсем различно.Вземайте дъждобраните,резервни обувки,топли дрехи и смело напред😊

# 78
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 857
Пътят от Смолян до Златоград е на места широк,  на места е по-тесен, но си е нормален, с две нормални платна. На мен много ми хареса - страшно живописно и зелено е. Има си завои, но гледката си струва определено, в един участък се качваш доста високо и преживяването е супер.

# 79
  • София
  • Мнения: 13 257
И втори въпрос - удачно ли е да се влиза в Гърция през Златоград? Искаме да отскочим до Керамоти, но ако пътят след границата е лош, по-добре да минем през друго ГКПП.
Пътят от гръцката страна наистина е тесен и със завои, но пък по тази причина е много спокоен. Не бих си причинила чакането на Маказа по 2-3 часа в посока. Освен това е грехота да се намирате в Златоград, а да обикаляте за друг пункт.  Wink

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 632
Здравейте!

Някой да е ходил тази година в хотел "Белмонт", Пампорово?
Ще съм благодарна да сподели впечатления...
Бяхме там 2011г., но нямам представа как са нещата към момента.

А така също и за вили Малина. Впечатленията ни са от преди 4 години. Правили ли са ремонт на бунгалата?

Предварително благодаря!

В края на юни бяхме във вили Малина, не знам как са били преди 4 години, но на живо си изглеждат по начина, по който са на снимките в букинг и на сайта им, чистят всеки ден, чисто, поддържано е. Единствено ме подразниха щорите в нашата вила, регулираха се само на вратата и през деня при тази гледка да виждам щори, беше нелепо, не че много се задържахме в тях, но все пак.

# 81
  • Мнения: 132
И втори въпрос - удачно ли е да се влиза в Гърция през Златоград? Искаме да отскочим до Керамоти, но ако пътят след границата е лош, по-добре да минем през друго ГКПП.
Пътят от гръцката страна наистина е тесен и със завои, но пък по тази причина е много спокоен. Не бих си причинила чакането на Маказа по 2-3 часа в посока. Освен това е грехота да се намирате в Златоград, а да обикаляте за друг пункт.  Wink
Пътят от Златоград не е хубав наистина, кара се бавно, но пък наклона и завоите са 6 или 7км, така че минава бързо, след това вече става по широк, но пак си има завои...На Маказа много се чака, веднъж минахме през там и 4ч чакахме, това много скапва и изнервя, затова пътуваме през Златоград, но ние пътуваме основно Събота или Неделя, ако минавате през седмицата и на Маказа може да минете бързо...

# 82
  • Мнения: 133
Момичета, някой използвал ли е беседа в музея на авиацията в Асеновград? Чудех се дали си заслужава и дали поднасят интересно нещата, или е достатъчно да се разглежда експозицията, като за 10 г момче...

# 83
  • Мнения: 258
И аз планирам няколко дни в района на Златоград и Мадан.
Искам да попитам какъв е пътят след Смолян? Знам, че има завои, но поне хубав ли е? Между Смолян и Пампорово пак има много завои, но пък е широк.

И втори въпрос - удачно ли е да се влиза в Гърция през Златоград? Искаме да отскочим до Керамоти, но ако пътят след границата е лош, по-добре да минем през друго ГКПП.
Тесния път с повече завои от Златоград е 6-7 км,  както писаха. Не си струва да обикаляте чак от Маказа.

# 84
  • Мнения: 485
Дами, резервирахме в хотел Белмонт, за края на Август.
Веднъж сме отсядали там - 2011г.
Надявам се да не са свалили нивото..
Ако някой проявява интерес, ще дам информация.

За Пампорово и района - там определено има какво да се види.
Може цял ден да се обикаля и пак ще остане нещо невидяно! Simple Smile

Ние преди се канехме да посетим и Каньона на водопадите, но не успяхме заради детето.
Някой има ли лични наблюдения - труден ли е прехода?

Пожелавам на всички ви приятна почивка!!!

# 85
  • Мнения: 132
Нас ни отказаха, сега след дъждовете, казват че еко пътеката не е добра, има много изнесено и особено за малки деца не е добре, но като отидете питайте местните, може някой да е минавал скоро и да има по точна информация.

# 86
  • Мнения: 485
Благодаря, stafi!
Най-вероятно ще пропуснем.
Преди 3 години бяхме с 1, сега сме с две деца... Simple Smile
Нямаме намерение да поставяме рекорди!
Вие къде бяхте отседнали?
Доволни ли сте?

# 87
  • Асеновград
  • Мнения: 3 122
Относно времето, в района на Пампорово и Смолян последната седмица явно не спира да вали.Река Чая  тази сутрин доста е вдигнала нивото на водата.Имайте го в предвид като планирате къде да се разходите и следете пътната обстановка.Почвата изобщо не успява да изсъхне и се активизират все повече свлачища.
http://www.asenovgrad.net/news/455878/Svlyakla-se-skalna-masa-za … ovgrad---Smolyan-
Поредното информация от днес.

Последна редакция: чт, 02 авг 2018, 16:26 от Panayotu

# 88
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Утре пътуваме за Пампорово, предвид обстановката, нямаме никаква идея за разходки.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 724
Сега четох, че има свлачище на пътя Асеновград-Пампорово, ние сме за 18 август, но предвид времето вече се чудя дали да пропуснем, може ли да изсъхнат пътеките ако спре да вали?

Общи условия

Активация на акаунт