Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно -7

  • 76 810
  • 761
  •   1
Отговори
# 555
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Естерията изглежда хубаво, но прочетете коментарите в booking, далече е от града и имаше отзиви ,както за лоша хигиена, така и за липса за заведение в близост . Аз също мислех, да запазя за там, но след коментарите се отказах и резервирах апартамент в Пловдив. Иначе също съм запазила и 3 нощувки в с. Мостово, в Старите къщи , но след месец ще мога да ви дам отзиви. Simple Smile

# 556
  • Русе
  • Мнения: 1 765
Някой да е бил в Вилно селище "Романтика форест"? Намира се до язовир Широка поляна

Ние бяхме там предният Великден. Хареса ни но пътя до там е убийствено гаден а бяхме с джип. Дано са направили нещо по въпроса. Къщичките са доста прилични, храната също.

Любито
, дай име на заведението в Широка лъка  Praynig
Май се казваше Капитан Петко войвода. Просто видяхме, че имаше седнали хора и така решихме. Много хубав домашен чипс предлагат. И други неща, де. Но това много се хареса на децата.

# 557
  • Мнения: 22
Естерията изглежда хубаво, но прочетете коментарите в booking, далече е от града и имаше отзиви ,както за лоша хигиена, така и за липса за заведение в близост . Аз също мислех, да запазя за там, но след коментарите се отказах и резервирах апартамент в Пловдив. Иначе също съм запазила и 3 нощувки в с. Мостово, в Старите къщи , но след месец ще мога да ви дам отзиви. Simple Smile

Ние бяхме преди няколко дни в Старите къщи. Останахме много доволни от храната и от жената която ни посрещна и след това ни сервира в ресторанта. Храната беше доста вкусна, препоръчвам пататника. Сигурно защото е през седмицата, но нямаше много хора, което прави мястото още по-спокойно и красиво.

Стаите със сигурност не са лукс или изпипани докрай: чисто е, но поне при нас си миришеше на канал от банята и имаше проблем с вратата на терасата. Иначе голяма, просторна стая с тераса и гледка, което доста компенсираше недостатъците по-горе.  Бихме се върнали отново.

# 558
  • Пловдив
  • Мнения: 5 929
Пататника,качамака и шкембе-чорбата са уникални. Имаше и още неща,които искахме да опитаме и за които казаха,че ги приготвят на деня,но не ни остана място Simple Smile

# 559
  • София
  • Мнения: 2 320
Здравейте, от няколко години насам стигаме от София до Девин през Кричим. Свикнали сме със завоите по пътя, нямаме проблем, красотата и местата , които виждаме си заслужават. Този път обаче началната точка е Елхово. Чудя се кой път да избера. Заслужава ли си да минем през Харманли, Кърджали (Ардино) , Пампорово и в края Девин. Пътят хубав ли е? Били сме на Перперикон, Гъбите, Татул, и около Хасково. През Асеновград не ми се минава, пътят е хубав, но сме минавали повечето места там (Асеновата крепост, Бачково, Мостовете, Кръстова гора). В гугъл мапс ми го дава да се върнем през магистралата и после Кричим, което не ми харесва като опция и се чудя за варианти, а и все пак какво може да се види по -интересно по пътя. Миналия месец направихме обиколка София - Сандански (Петрич, Рупите) - Мелник- Лещен (Ковачевица, Гърмен)-Гоце Делчев - Доспат - Девин, казвам, защото не ни пречи да обикаляме и приемам всякакви щури идеи Simple Smile Мерси

# 560
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Преди 3 г. минахме по пътя Пампорово - Девин, че и и до Доспат стигнахме даже. Пътят не беше лош - във всеки случай не е по-лош от Кричим - Девин, който е с много завои, а и в момента след Кричим е и в ремонт (май укрепват разни свлачища, прахолякът е ужасен; иначе може да се минава).
Аз бих избрала винаги планински път пред магистрала!

# 561
  • София
  • Мнения: 2 320
Да, пътя Девин -  Пампорово е супер за района. Аз по скоро се чудя Кърджали - Ардино или да се спуснем по потя до Момчилград и Златоград? Впечатления и предложения за забележителности?

# 562
  • Асеновград
  • Мнения: 3 037
Здравейте, от няколко години насам стигаме от София до Девин през Кричим. Свикнали сме със завоите по пътя, нямаме проблем, красотата и местата , които виждаме си заслужават. Този път обаче началната точка е Елхово. Чудя се кой път да избера. Заслужава ли си да минем през Харманли, Кърджали (Ардино) , Пампорово и в края Девин. Пътят хубав ли е? Били сме на Перперикон, Гъбите, Татул, и около Хасково. През Асеновград не ми се минава, пътят е хубав, но сме минавали повечето места там (Асеновата крепост, Бачково, Мостовете, Кръстова гора). В гугъл мапс ми го дава да се върнем през магистралата и после Кричим, което не ми харесва като опция и се чудя за варианти, а и все пак какво може да се види по -интересно по пътя. Миналия месец направихме обиколка София - Сандански (Петрич, Рупите) - Мелник- Лещен (Ковачевица, Гърмен)-Гоце Делчев - Доспат - Девин, казвам, защото не ни пречи да обикаляме и приемам всякакви щури идеи Simple Smile Мерси
Ето един вариант за маршрут от Елхово до Смолян а от там Вие си решавате накъде:
https://www.google.bg/maps/dir/%D0%95%D0%BB%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0 … 5774233!3e0?hl=bg
При този вариант можете да видите:Долмен при с.Хлябово, долмен с.Оряхово,крепост Неутзикон, гробница при Мезек,Център за наблюдение на лешояди в Маджарово, меандрите на яз.Ивайловград, една нощувка може да ви е в комплекс Арда или Дивата ферма с.Горно поле в района е пълно с мегалити и скални гробници които си струва да се видят.Около Кърджали крепост Мнеакос, въжения мост над яз.Студен кладенец, езерото с водни лилии с.Летовник и Дъмбалъ. По посока Смолян Дяволския мост Ардино и крепост Подвис до с.Градът.
Ето и маршрут през Крумовград и Златоград:
https://www.google.bg/maps/dir/%D0%95%D0%BB%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0 … 5774233!3e0?hl=bg
До Маджарово вече писах какво може да се види.След него по марпрута платото Ковил, Гробниците при Морянци, еко пътеката за наблюдение на лешояди над Студен кладенец, скалните гробници и светилища при с.Бенковски и Ягнево, Златоград Ареалния комплекс, музея на кристалите Мадан.

# 563
  • София
  • Мнения: 2 320
Скрит текст:
Здравейте, от няколко години насам стигаме от София до Девин през Кричим. Свикнали сме със завоите по пътя, нямаме проблем, красотата и местата , които виждаме си заслужават. Този път обаче началната точка е Елхово. Чудя се кой път да избера. Заслужава ли си да минем през Харманли, Кърджали (Ардино) , Пампорово и в края Девин. Пътят хубав ли е? Били сме на Перперикон, Гъбите, Татул, и около Хасково. През Асеновград не ми се минава, пътят е хубав, но сме минавали повечето места там (Асеновата крепост, Бачково, Мостовете, Кръстова гора). В гугъл мапс ми го дава да се върнем през магистралата и после Кричим, което не ми харесва като опция и се чудя за варианти, а и все пак какво може да се види по -интересно по пътя. Миналия месец направихме обиколка София - Сандански (Петрич, Рупите) - Мелник- Лещен (Ковачевица, Гърмен)-Гоце Делчев - Доспат - Девин, казвам, защото не ни пречи да обикаляме и приемам всякакви щури идеи Simple Smile Мерси
Ето един вариант за маршрут от Елхово до Смолян а от там Вие си решавате накъде:
https://www.google.bg/maps/dir/%D0%95%D0%BB%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0 … 5774233!3e0?hl=bg
При този вариант можете да видите:Долмен при с.Хлябово, долмен с.Оряхово,крепост Неутзикон, гробница при Мезек,Център за наблюдение на лешояди в Маджарово, меандрите на яз.Ивайловград, една нощувка може да ви е в комплекс Арда или Дивата ферма с.Горно поле в района е пълно с мегалити и скални гробници които си струва да се видят.Около Кърджали крепост Мнеакос, въжения мост над яз.Студен кладенец, езерото с водни лилии с.Летовник и Дъмбалъ. По посока Смолян Дяволския мост Ардино и крепост Подвис до с.Градът.
Ето и маршрут през Крумовград и Златоград:
https://www.google.bg/maps/dir/%D0%95%D0%BB%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0 … 5774233!3e0?hl=bg
До Маджарово вече писах какво може да се види.След него по марпрута платото Ковил, Гробниците при Морянци, еко пътеката за наблюдение на лешояди над Студен кладенец, скалните гробници и светилища при с.Бенковски и Ягнево, Златоград Ареалния комплекс, музея на кристалите Мадан.

Panayotu, много благодаря !

# 564
  • София
  • Мнения: 389
Пътят Кърджали - Ардино е добър. Най-лошият участък е самият град Кърджали.

# 565
  • София
  • Мнения: 6 219
Пътят Мезек - Баните - Смолян на мен лично много ми хареса. Много е живописен. Обаче не сме спирали да разглеждаме. Минава през ненаселени села... готино беше. И пак ще се върнем. Не е навсякъде обаче добър!

# 566
  • Варна
  • Мнения: 750
Здравейте, утре пътуваме за Пампорово, може ли някой, който е в момента в района да ми даде съвети за дрехите, които да вземем. Какво е времето през деня, вечерта? Много благодаря!

# 567
  • Асеновград
  • Мнения: 3 037
Здравейте, утре пътуваме за Пампорово, може ли някой, който е в момента в района да ми даде съвети за дрехите, които да вземем. Какво е времето през деня, вечерта? Много благодаря!
[urlhttps://www.flashnews.bg/silen-dazhd-se-izsipa-na-pamporovo-spryaha-lifta-za-snezhanka/][/url]

# 568
  • Варна
  • Мнения: 750
Здравейте, утре пътуваме за Пампорово, може ли някой, който е в момента в района да ми даде съвети за дрехите, които да вземем. Какво е времето през деня, вечерта? Много благодаря!
[urlhttps://www.flashnews.bg/silen-dazhd-se-izsipa-na-pamporovo-spryaha-lifta-za-snezhanka/][/url]
Благодаря, новината е от 13ти Юли. Да се надяваме, че повече няма да има такъв силен дъжд

# 569
  • Асеновград
  • Мнения: 3 037
Здравейте, утре пътуваме за Пампорово, може ли някой, който е в момента в района да ми даде съвети за дрехите, които да вземем. Какво е времето през деня, вечерта? Много благодаря!
[urlhttps://www.flashnews.bg/silen-dazhd-se-izsipa-na-pamporovo-spryaha-lifta-za-snezhanka/][/url]
Благодаря, новината е от 13ти Юли. Да се надяваме, че повече няма да има такъв силен дъжд
От миналата сряда температурите рязко се понижиха, от петък всеки ден вали.Днес дори в по ниските части е мрачно, затова предвидете подходящи за дъжд дрехи.

Общи условия

Активация на акаунт