Астрология - 13 тема

  • 53 130
  • 742
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 122
Лъвче е, по асц в тропикалната карта Simple Smile

Karammell, отново погледнах картата за часа на въпроса ти и съм все така на мнение, че не си струва да се захващаш с дела срещу работодателя ти.
Венера сигнифицира работодателя и карирерата ти, а в момента е стационарна към ретроградна и точно описва промяната в ситуацията на работното ти място. Тя се вижда и от кръжащия около МЦ транзитен Уран. Време е да погледнеш в нова посока. Simple Smile

За деня/периода на инцидента транзитен Марс е в съвпад със Слънце, упр.на асц, и опозира натален Меркурий, упр. 2 дом, активирайки оста 6/12 дом, в съвпад с нодалната ос, която в момента е в своя полуцикъл - обърната е обратно на наталното си положение. Транзитен Плутон квадратира натален Марс, което предполага доста напрегнат фон както на материално, така и на емоционално ниво.

Интересна картина и в дирекционнат карта - дирекционни Венера, Марс, Сатурн и Юпитер по куспидите на 10/11/12/7 дом, предполага доста динамика.

# 331
  • Мнения: 61

Karammell, не ти отива камериерството, вярно е! Но да "слугуваш" , под формата на социални грижи- да.
За 'твоята задача" имах предивд, че АК по ведическата астрология ти е Марс.
В Германия  има шанс за работа, ако не те е страх от бежанци.  Но да, трябват езици. Ти все пак си работила вече в чужбина, няма как да не си научила поне разговорно английски....
Цитат
Малко не скромно, ама нали съм Лъвче
Не си лъвче, според картите, които ти направих. Асц. (Лагна) ти е в Рак, а Слънцето в Козирог. Луната ти е на Асц, а в Навамша отива в лъв, но е в 8 дом и е в аспект със Сатурн. И понеже са ти управители на ъглови домове, дава успехи.

Катеричке,  сега се сещам че,... Ф. Филипов ми каза, че Асц ми, по някаква  си астрология, бил Рак. ... че моите доходи   идват от партньор (което е така) , защото господарят на десети дом бил в осми по тропикала , мисля.
 С една дума щяла съм да имам достатъчно средства, но не и богата( това е относително понятие).. Smiley  . Щяла съм да доживея до дълбоки старини  и в пълно съзнание.
 Да, знам  английски на средно ниво. Бързо адаптивна личност съм.
 В днешно време всеки, който има желание би могъл да работи навън.
 Благодаря ти !







# 332
  • Мнения: 61
Лъвче е, по асц в тропикалната карта Simple Smile

Karammell, отново погледнах картата за часа на въпроса ти и съм все така на мнение, че не си струва да се захващаш с дела срещу работодателя ти.
Венера сигнифицира работодателя и карирерата ти, а в момента е стационарна към ретроградна и точно описва промяната в ситуацията на работното ти място. Тя се вижда и от кръжащия около МЦ транзитен Уран. Време е да погледнеш в нова посока. Simple Smile

За деня/периода на инцидента транзитен Марс е в съвпад със Слънце, упр.на асц, и опозира натален Меркурий, упр. 2 дом, активирайки оста 6/12 дом, в съвпад с нодалната ос, която в момента е в своя полуцикъл - обърната е обратно на наталното си положение. Транзитен Плутон квадратира натален Марс, което предполага доста напрегнат фон както на материално, така и на емоционално ниво.

Интересна картина и в дирекционнат карта - дирекционни Венера, Марс, Сатурн и Юпитер по куспидите на 10/11/12/7 дом, предполага доста динамика.


Silky)_Soft, за деня/ материално обезпечаване, но пък имам емоционално напрежение.
 За делото, добре, оставям нещата така. . Има кой да съди.  Важното е да сме здрави.
  Silky_Soft, какво имаш предвид под интересна дирекционна карта - какво означават дирекционна Венера, Марс < Сатурн и Юпитер?!
Желанието ми да се гмурна в дълбините на астрологията все повече нараства.

# 333
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Karammell, благодаря за данните - ще ги разгледам. Ситуацията се е развила е тъкмо преди затъмненията, а ти май си родена тъкмо след пълно лунно затъмнения. Ще погледна пак, но така ми направи впечатление снощи. М, да - оста на светилата и нодалната ос в картата ти заформят тао с МС и тр. Уран. И пълното лунно затъмнение е било там - върху твоята ос в ствпад с ретро Марс.



... Разбира се пак като камериерка.
Но както Николай  Колев всеки път ми казва " Ти не трябва да работиш слугинска работа, не се чувстваш добре" . ...
 

Вероятно е имал предвид това, че Сатурн е У6 и е в 10 дом. Само, че ти се реализираш в сферата на обслужването по СЛВ в 6 дом, в съвпад със Слънцето ти. Сега, като бях при Илиана - тя направи разлика между кармата по Сатурн и това по СЛВ - мисля го нарече "космическа програма", задачи. Нещо, като мисия, цел, чрез която се подготвяш за следваща инкарнация или стъпало нагоре. Луната - анаретна, тронова, в 12 дом  - все навън си, и го правиш с лекота, покрай южния възел там Simple Smile

Сега квадратът на Уран от МС - към тези две оси, може да доведе до пълна промяна, нова конфигурация, нещо различно. И дори начина, по който е прекратено последното правоотношение - бих отнесла към това.

# 334
  • Мнения: 2 122
Silky_Soft, какво имаш предвид под интересна дирекционна карта - какво означават дирекционна Венера, Марс < Сатурн и Юпитер?!
Желанието ми да се гмурна в дълбините на астрологията все повече нараства.
Символичните дирекции са вид прогностичен метод, отразявайки фона, на който се развиват събитията, външните събития. При него всички точки от наталната карта - планети, куспиди на домове се придвижват с 1* за 1 година.

Присъствието на планета на върха на дома, предполага раздвижване, активност по темите на дома и тези, свързани с аспектиращата планета . Това имам предвид като обърнах внимание на 4-те дирекционни планети, застанали на куспидите на домовете. Като цяло картината отразява промяната в работата (в чужбина) и местожителството - СД Венера на К10, Сатурн на К12, Марс на К11, а също има намек за нови чувства и евентуално връзка със СД Юпитер на К7 и Венера на К10 също.

# 335
  • Мнения: 61
a.l.e.n.a. , Да, родена съм след пълно лунно затъмнение. Слънцето и Луната са в, разпадаща се опозиция.  
 А за Сатурн  - Алдеберан имаше предвид, че трябва да заемам ръководна длъжност, да управлявам и контролирам. С тази позиция на Сатурн съм поемала  отговорност , управление и контрол, когато бизнесът беше семеен. Но желанието ми  да се развивам,  в областта, която съм учила , беше голямо, не огромно. Тогава -пълна с енергия и жадна за знания. Енергия, която беше задушена от партньорът ми ( неговият Сатурн е в съвпад  с моя Марс). . И сега..сега слугувам из чуждите страни  за сметка на здравето ми. Както и мн. други българи м/у впрочем.  Е, не успях да намеря  за баланса м/у успешна кариера и щастлив семеен живот. Не се оплаквам, а пиша как се чувства Сатурн в X дом.


 
 

# 336
  • Мнения: 61
Silky_Soft, какво имаш предвид под интересна дирекционна карта - какво означават дирекционна Венера, Марс < Сатурн и Юпитер?!
Желанието ми да се гмурна в дълбините на астрологията все повече нараства.
Символичните дирекции са вид прогностичен метод, отразявайки фона, на който се развиват събитията, външните събития. При него всички точки от наталната карта - планети, куспиди на домове се придвижват с 1* за 1 година.

Присъствието на планета на върха на дома, предполага раздвижване, активност по темите на дома и тези, свързани с аспектиращата планета . Това имам предвид като обърнах внимание на 4-те дирекционни планети, застанали на куспидите на домовете. Като цяло картината отразява промяната в работата (в чужбина) и местожителството - СД Венера на К10, Сатурн на К12, Марс на К11, а също има намек за нови чувства и евентуално връзка със СД Юпитер на К7 и Венера на К10 също.


Silky_Soft,дано това се случи по-скоро.....

# 337
  • Мнения: 2 122
Карамел, пълното лунно затъмнение е настъпило ден след твоето раждане. В наталната ти карта опозицията между Слънцето и Луната е сходяща.
Скрит текст:

# 338
  • Мнения: 136
Някой може ли да ми разясни малко за лунните възли, тъй като откривам много оскъдна информация. В наталната ми карта Северен лунен възел е в 5-ти дом, Стрелец, а Южен е в 11 дом, Близнаци.

# 339
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Потърси книгата на Жан Спилър - Астрология на душата. Има я в нета.

# 340
  • Мнения: 2 122
Някой може ли да ми разясни малко за лунните възли, тъй като откривам много оскъдна информация. В наталната ми карта Северен лунен възел е в 5-ти дом, Стрелец, а Южен е в 11 дом, Близнаци.

В западната астрология се смята, че СЛВ указва целта на душата и нейното предизвикателство в настоящата инкарнация, а ЮЛВ показва натрупания опит от предишни прераждания и зоната на нашия комфорт, мястото или поведението към което се завръщаме, когато се почувстваме "застрашени".

Може би прекарваш доста време в мечти, желания и фантазии, но сега трябва да ги впрегнеш в процеса на сътворение - да развиеш на дело творческите си заложби - изкуство, артистичност; забавления; да се отдадеш на грижа за деца(та), това в общи линии показва оста 5-11 домове.

За значението на знаците, където попада нодалната ос, можеш да прочетеш книгата на Жан Спилър "Астролоия на душата".
https://astroamor.files.wordpress.com/2013/07/d0b0d181d182d180d0 … 8d0bbd18ad180.pdf

# 341
  • Мнения: 136
Благодаря ви, това за мечтите и желанията е изключително вярно. Много мечтая, но в действията хич ме няма.
Все още нямам деца. Мисля, че засега разположението на възлите ми се отразява предимно в любовта, особено щом е засегнат 5-ти дом.

# 342
  • Мнения: 2 805
Искам да попитам знаещите тук - при тразитен Сатурн през МЦ - винаги ли трябва да очакваме някакви по-сериозни, значими/болезнини събития? Пределно ми е ясно,че всичко зависи от наталната карта. Не желая да ми се тълкува в темата, не питам с тази цел. По-скоро навързах някои неща съвсем лаишки - и се притесних здравата.
Първо защото натален Сатурн ми е в 6 дом, който ми е натоварен и второ заради отвратителната и плашеща прогноза на Трифон. И трето, защото не мога да си разтълкувам нищо сама, а ако ми влезе тази муха в главата ще трябва да потърся консултация с астролог, а не съм на тази вълна и не планирах.

# 343
  • Мнения: 3 267
Когато Сатурн ми транзитираше през МС, смених професия и имаше социален възход. В професионален план това бяха най-силните години в живота ми. Но удари отсрещния дом, където имам малефик – семейството, майката.

# 344
  • Мнения: 2 122
Искам да попитам знаещите тук - при тразитен Сатурн през МЦ - винаги ли трябва да очакваме някакви по-сериозни, значими/болезнини събития? Пределно ми е ясно,че всичко зависи от наталната карта. Не желая да ми се тълкува в темата, не питам с тази цел. По-скоро навързах някои неща съвсем лаишки - и се притесних здравата.
Първо защото натален Сатурн ми е в 6 дом, който ми е натоварен и второ заради отвратителната и плашеща прогноза на Трифон. И трето, защото не мога да си разтълкувам нищо сама, а ако ми влезе тази муха в главата ще трябва да потърся консултация с астролог, а не съм на тази вълна и не планирах.

Аз също започнах нова, по-добра работа при този транзит, макар че Сатурн не е силен в картата ми. Имало е и друг транзит през 10 дом по същото време.

Общи условия

Активация на акаунт