Астрология - 13 тема

  • 53 401
  • 742
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 517
Скрит текст:
sladkoto_agi, погледнах ти картата в JH, според часа, който си предоставила. Според нея, в момента си в период (Даша ) на Венера, а тя се намира в свой знак,  в 5 дом, който не отговаря за нов дом и местене. Лично аз не виждам темата за местене да е активирана и подходящото време за местене  до НГ.
След 19.03. 2019, до 14 юни ще се включи планетата, която отговаря за твоят дом , жилище,(Меркурий) може би тогава ще е удачно преместването, но трябва да внимаваш с големи заеми.

Благодаря много. Ще се местим с моя приятел в мой апартамент, закупен преди 2 години. Предполагам, че няма да изнеса всичко наведнъж, но идеята ни беше до неговия РД на 19.11. да сме двамата там.

# 541
  • Мнения: 2 122
Щом апартаментът е твой, какви са притесненията ти, какво, според теб, би могло да се случи и да ти попречи още утре да се нанесеш там? Струва ми се, че не си много притеснена, а просто си питаш, ей така.

# 542
  • Мнения: 1 517
Скрит текст:
Щом апартаментът е твой, какви са притесненията ти, какво, според теб, би могло да се случи и да ти попречи още утре да се нанесеш там? Струва ми се, че не си много притеснена, а просто си питаш, ей така.

Не са свързани с теглене на кредит, определено. Исках да знам дали изобщо момента е подходящ за такава инициатива, по-скоро благоприятно ли е, дали съжителството ще е продължително, има ли пречки да не е ...нещо такова ...
Скрит текст:
- това е картата на човека с който ще живея

За пръв път си позволявам да попитам нещо такова в темата за астрология, дано не съм я развалила с въпроса си, ако е така, просто моля да не ми отговаряте, не искам да създавам проблеми ...

Последна редакция: пт, 09 ное 2018, 10:10 от sladkoto_agi

# 543
  • Мнения: 2 122
Аа, важният въпрос е дали отношенията ще продължат дълго и дали си заслужава стъпката съвместно съжителство Simple Smile
Аз също не виждам смяна на дома точно сега. Има емоция, импулс, желание за промяна, но като че ли акцентът е работа, ежедневие, здраве.
Щом мога, ще пиша повече.

# 544
  • Мнения: 9 152
sladkoto_agi , не се безпокой, нищо не си развалила с въпроса си. Просто поставяй ясно въпросите си. Имаш желание само за консултация или за изучаване на астрология? Едно е да коментираме синастрия за бъдещ съвместен живот на семейни начала, а съвсем друго да се посочи дата за успешно преместване в ново жилище.
След като преди две години си задействала въпроса със закупуването му, нещата са вече в процес на реализиране. Ти в края на 2013 година си влязла в един хубав период , защото ти е под влиянието на Венера, а тя е силна и добре поставена в картата ти. На 29.03 2018  си влязла в под -период на Луната, която при теб отговаря за финаси и приходи, което идеално поддържа придобивката на  жилище и това, че си задействала живота си на "семейни начала" по любов - (Венера в 5 дом).
Относно бъдещето ти съжителство, е важна синастрията. Това е сериозна тема, за професионално изучаване, изисква време и мъдрост и всяка дума е много важна, която ще се каже. Аз не бих се осмелила да ви правя синастрия по ред причини. Това е твоят избранник на сърцето и съвети за вас като двойка може да ти ги даде само високо духовен и чист човек.
Ти имаш акцентиран 4 дом (домът на майката, собствен дом)- в който имаш показатели за напрежения, които може да ги изследва професионален астролог. И да даде средства/съвети за преодоляването им/смегчаването им. Ти си имала вече периоди на планетите, пряко свързани с него, сигурна съм, че си преживяла проблеми. Тези проблеми трябва да се изследват- да се намери корена им и да се чистят. Това става с духовни практики и съвети, които да се реализират в чисто материален план. Примерно- практикуване на определен спорт, раздаване на храна на възрастни хора, посещение на литургии... за всеки случай си има конкретното подходящо нещо.
До края на ноември 2033 г. си все в период на Венера - идеално време за създаване на семейство и деца. После идва период на Слънцето, което ти се намира в 4 дом, като е У на 3 дом- дом на контакти, кратки пътувания, преподаване, учене, по- малки братя и сестри и др.

# 545
  • Мнения: 1 517
Много благодаря, може би наистина не зададох въпроса си правилно, защото не исках да натоварвам темата със себе си. Синастрията е сложно нещо, нямам за цел това. Беше ми много полезно прочетеното, определено искам да се науча и да навляза в темата за астрология, затова съм и тук, при вас. Има напрежения в дома ми, в който сега живея, наистина много е вярно това.
Интересно ми стана за периода на Венера Simple Smile

# 546
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
...Ще се местим с моя приятел в мой апартамент, закупен преди 2 години. Предполагам, че няма да изнеса всичко наведнъж, но идеята ни беше до неговия РД на 19.11. да сме двамата там.

След като У4 става ретро - то е подходящо да се завърши нещо започнало по-рано, има елемент на ретроспекция, а и връщането му в 5 дом - за мен са добри предпоставки - за нанасяне с любимия човек в собствен имот, закупен преди време. Меркурий е в ретроградна сянка от 27 октомври. Действайте.

# 547
  • Мнения: 1 517
Скрит текст:
...Ще се местим с моя приятел в мой апартамент, закупен преди 2 години. Предполагам, че няма да изнеса всичко наведнъж, но идеята ни беше до неговия РД на 19.11. да сме двамата там.

След като У4 става ретро - то е подходящо да се завърши нещо започнало по-рано, има елемент на ретроспекция, а и връщането му в 5 дом - за мен са добри предпоставки - за нанасяне с любимия човек в собствен имот, закупен преди време. Меркурий е в ретроградна сянка от 27 октомври. Действайте.

Много благодаря! Kissing Face

# 548
  • София
  • Мнения: 3 760
Катерица,къде мога да видя периоди и под-периоди за себе си?Има ли някоя програма?

# 549
  • Мнения: 9 152
Катерица,къде мога да видя периоди и под-периоди за себе си?Има ли някоя програма?
Понеже се обърнах към по -задълбочено изучаване на ведическата астрология, използвам такава програма, Jagannatha Hora се нарича. Докато правех курс, си я бях свалила безплатно от интернет. Много е удобна. Тук много сме я коментирали.

# 550
  • Мнения: 2 122
Ако пък се разглежда по тропикал се използва предсказателната техника Фирдарии. Ето калкулатор за определяне на периодите и подпериодите.

http://firdaria.com/calculator.php

# 551
  • Мнения: 1 296
Аз нямам нищо против  sladkoto_agi и подобни потребители да си слагат картите и да задават въпроси, но имам дълбоко съмнение, че в тях има вътрешно желание да изучават Астрология. Съжалявам, и сърдечно се извинявам, ако това е проява на несъстоятелно съмнение.
Нека си приложи данните. Blush
 

Исках да кажа, че който не иска, не може или не намира за нужно да направи нещо сам,  се обръща към друг срещу съответстващата стойност. Не ми се вижда уместно при наличието на Гугъл, да се пита за някакви основни неща в астрологията, които някъде вече ги има написани. Такъв тип въпроси са за консултация. Питащият просто пасивно на табличка чака някой да му анализира нещо, което го вълнува. Който влага нещо от себе си, има поне обща култура и с него могат да се проведат дискусии и има обмен на мнения, гледни точки. Липсата на елементарно усилие да се потърси достъпна информация, говори много за мотивацията и интересите на питащия. Всеки може да си пита и да чака готов отговор, дори и да иска пълен хороскоп. Във форум по-скоро въпросът е да има двустранен интерес. Този, който анализира някакъв въпрос да му е полезно като практическо упражнение. Иначе си е енергиен вампиризъм.

# 552
  • Мнения: 3 292
През цялата 2019, Юпитер и Сатурн ще бъдат в най-силните си позиции, тронови, това не се случва често и може би децата родени в този период ще бъдат късметлии Simple Smile

Да речем, ако са им дорифории и картата е дневна. То не може само по едната есенция да се очаква манна небесна.

# 553
  • Мнения: 9 152
През цялата 2019, Юпитер и Сатурн ще бъдат в най-силните си позиции, тронови, това не се случва често и може би децата родени в този период ще бъдат късметлии Simple Smile

Да речем, ако са им дорифории и картата е дневна. То не може само по едната есенция да се очаква манна небесна.
на 22 април 2019 ще съвпаднат Сатурн и Кету, това съединение ще продължи до 18 февруари 2020, то  е доста сериозно и е добре всеки да погледне къде ще се случи в картата му и кои теми ще активира. Ще бъдат засегнати както картите на всеки от нас, особено ако са аспектирани определени планети и точки, така и мунданно - картите на цели страни. Чела съм, че България е под управлението на Козирог, предполагам, че я чакат значими промени. 

# 554
  • Мнения: 6
Къде може да се прочете повече иформация за перидоите и подпериодите, до сега не бях запозната с тях.

Общи условия

Активация на акаунт