Астрология - 13 тема

  • 53 149
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • SF
  • Мнения: 21 243
Здравейте. Какво се очаква да се случи и как би повлияло на някой, когато транзитен Нептун влезе в съвпад с натален ИЦ и южен възел, и транзитен Уран влезе в съвпад с натален Хирон?

Ще ти кажа на мен какво ми донесе транзитен Уран върху натален Хирон. Естествено, не трябва да те плаша и не предричам, че и при тебе ще е същото. Просто споделям, защото питаш. Този съвпад при мене се случи в 6-и натален дом и ми донесе една диагноза и то точно уранийска. Устяновява се с резонанси и всякакви модерни методи и технологии. Случи се внезапно, без предварителни симптоми и предупредителни знаци, че може да ме споходи. Просто една сутрин се събудих и...
 Много бях уплашена, притеснна и всичко останало, което може да съпътства такива събития, можеш да си го представиш. След около година "опасността" отмина и приех нещата, такива, каквито са, и си живея с тях и до днес.
За Нептун върху ИЦ, Катерица ти е споделила, а аз само добавям, гадаейки - може да се прояви като събития в дома, които да пазите в тайни, но може и да създадеш артистичен дом или да се одухотвори настоящият ти. Може да се появи нов член в семейството от артистичните среди, психолог, режисьор. Но може и нещо доста да се обърка. Трудно е така да се изброят всички прояви на Нептун, който управлява всичко тайно, неясно и размито. Виж какви аспекти прави с другите планети от наталната карта. Защото е много трудно и нелепо да се каже, че някой от семейството ще отключи зависимост или ще отприщи някакъв вроден артистичен талант, с който ще промени живота на всички вас. А може и ти да се развихриш, кой знае! Simple Smile

# 661
  • Мнения: 9 152
Катерица, благодаря.
Много ме смущава този Уран обаче. Като съвпадне с Хирон в 5ти дом, ще направи и опозиция към натални Луна, Марс и Уран, и кавадратура към натален Юпитер в 8ми дом. И ще има да се върти там години...
Не се смущавай Hug
Ах, как е лесно да се каже. Извинявай. Това е човешко.....да имаме страхове, да се безпокоим. Всъщност, искам само да те окуража.....защото когато ни е страх (имам предвид такива ирационални, сковаващи страхове, ставаме безсилни) .....моят опит показва, че при Уран -Уранова опозиция ( тя се случва при всички във възрастта 42 години (+- 1), всеки човек преживява нещо значимо, нещо, което не се забравя. Обикновено Уран дава свобода на избора, самият той е много свободолюбив, независим. :- ) Понеже при теб се активира оста 5-11 дом, може да засегне темата за даваната и приеманата любов, както в близък/интимен план, така и с приятелския кръг, обществото. Със сигурност те чакат внезапни промени в обкръжението ти или запознанства, още повече, че е засегната и Луна, Марс. Погледни те кои домове управляват.
5 дом е най - основно домът на децата, (може да се сдобиеш с дете) любовта, творческия импулс и  реализация, хазарта. Имам позната, която на 42 роди второто си дете, друга, която на 42 започна буквално нов път,  нов живот  -напусна съпруга си, направи си сложна  козметична операция на лицето - зъбите и челюстта,  взе шофьорска книжка и смени работа. Стана много по - независима, самоуверена. Имам още една позната, която също на 42 смени партьора си  -разведе се.
Аз на 42 преживях силно и кардинално преосмисляне на живота. Имах свои духовни преживявания, които няма как да ги обрисувам с думи, но бяха болезнени и разтърсващи, граничещи с мистичност (едновременно имах Нептун -Нептунова квадратура - Нептун ми беше в 8 дом) . Инициираха се  чрез запознанство с човек и събития в дома ми с и през майка ми-  Уран при мен се намира в 4 дом, а управлява 7 -ми.

Последна редакция: нд, 02 дек 2018, 14:56 от Катерица

# 662
  • Мнения: 109
Esmee, Катерица, благодаря!
Така да ми е добре в момента и ми е леко около врата, но нямаше как просто да не си разваля рахата с очаквания и търсене на следващите атаки от съдбата. Реших, че ще се мре та...нали, да се подготвя психически отсега.
По принцип нямам против резки и разтърсващи промени, стига да са в област, в която психиката ми може да ги понесе.
Ако пък нещата тръгнат в тази посока:"  ..може и да създадеш артистичен дом или да се одухотвори настоящият ти. Може да се появи нов член в семейството от артистичните среди, психолог, режисьор.. А може и ти да се развихриш, кой знае!", е, тогава вече ще е интересно Simple Smile
Така или иначе, не може вече нещата да продължават както досега, тъй че, продължавам напред, пък каквото-такова. Само да съм здрава и права и..да не завърша в лудница.Worried Ясно е, че дори аз да не се размърдам, Уран ще ми го наложи искам, или не. Дано са неща, които са по-скоро предизвикателни, отколкото нещо крайно драматично и травмиращо.

# 663
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Мерси, Алена! За съжаление не може по-рано да си подаде предизвестието, защото вече е поел ангажимент към другата фирма за тази дата, ще бъдем и извън страната по същото време януари месец. А иначе той е в огромно колебание, защото реално не искаше да си сменя работата, нищо, че с шефа си имаше и има проблеми. Предложиха му работа без да очаква и сега се люшка и чуди. Колкото повече време минава, толкова повече се разколебава. Реално вече един месец отложи преместването, сега е крайният срок. Не знам как го чакат от новата фирма.

Да си слуша интуицията и вътрешния глас, тогава. Той ще живее с това решение в последствие. А оставането на старата работа или преместването на новата - свързано ли е с емиграция? Защото ще е активиран 12 дом.

Иначе аз го разбирам - той се е борил да се утвърди там, където е сега, и една промяна  внася и стрес, изисква доказване на новото място, да отговори и на очакванията ... Това изглежда по един начин на 25+  и по друг на 40+ ...

# 664
  • София
  • Мнения: 1 508
Много си права. И той самият ми казва, че ако беше по-млад нямаше да се замисли, но сега цялата отговорност му идва в повече, още повече, че имаме и малко дете. И аз му казвам да следва интуицията си, но той така е зациклил, че и за нея  казва, че нищо не му говори.
Не е свързана работата с чужбина, освен че е май немска фирмата.

# 665
  • Мнения: 1 517

Това е паролата, да! Благодаря!

# 666
  • София
  • Мнения: 84
Здравейте, чета, не съм писала до сега. Бих искала да помоля за помощ относно тълкувания на СЗ в съвпад с рожден ден. Тази година СЗ на 06/01 съвпада с рождения ми ден и ми е интересно какво да очаквам, но не намирам много информация за това. Всичко това се случва в 9 дом, където е и Венерата ми. Качвам картата, ако е интересна на някого.

Скрит текст:

# 667
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Няма смисъл да се "гадае" по солар, без да са разгледани самата натална карта, активните дирекции, същесвени прогресии, транзити ...

Но ако ще се говорят общи приказки - Слънцето в солара е ъглово - в 10 дом и управялва 6 дом.  Най-точен аспект прави с Нептун - сол. У1. Най-общо казано може да има промяна, ново начало - по отношение статуса в обществото (омъжена/разведена/ друго ....) или на кариерния статус,  ежедневието. Промяната ще е свързана с лично/персонално участие.

# 668
  • София
  • Мнения: 84


Но ако ще се говорят общи приказки -

Благодаря за насоките, аз за съжаление съм все още на етап "общи приказки", но все пак ми беше полезен отговорът ти, разбрах къде да гледам. СЗ усилва или усложнява СР? Или действа по някакъв друг начин?

# 669
  • Мнения: 1 120
Какво е СЗ, СР?

# 670
  • София
  • Мнения: 84
Слънчево затъмнение и слънчева революция.

# 671
  • Мнения: 1 120
Скрит текст:
Слънчево затъмнение и слънчева революция.


Благодаря!

# 672
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Много си права. И той самият ми казва, че ако беше по-млад нямаше да се замисли, но сега цялата отговорност му идва в повече, още повече, че имаме и малко дете. И аз му казвам да следва интуицията си, но той така е зациклил, че и за нея  казва, че нищо не му говори.
Не е свързана работата с чужбина, освен че е май немска фирмата.


Личното ми мнение е, че промяната е неизбежна, и че сега късметът е кацнал на рамото му. Моментът е сублимен в много отношения, с не една индикация за това. Ако ставаше въпрос за моя мъж - категорично щях да го побутна да действа. Но Вие си знаете как са нещата при Вас.

Относно затъмнението в 12 дом върху в съвпад с екз. нат.Марс (У3) и кулминацията на Сатурн в 12/6 дом - ако приеме - очаквам временно да се дистанцира, изолира от най-близките хора - може би няколко месеца да го виждате по-малко - докато се утвърди и наложи. Или да кажем - най-близкото обкръжение ще се промени.  Годината ще е трудна - докато Сатурн премине през АС - а то ще е в края на годината и там ще е в съвпад с Плутон. Възможно е да го усети, като личен триумф на проф. поприще, за който ще е платил "цена". Междувременно - от летните затъмнения ще има и върху нат. Сатурн в 6 дом и върху оста на взаимоотношенията. Възможно е да му се предложи партньорство, съдружие - при добри условия. Годината ще е запомняща се. Разбира се - тези аспекти могат да имат и друго проявление.

Ако откаже - вероятно дълго ще го мисли - като загуба, пропусната възможност и ще му тежи.

# 673
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428


Но ако ще се говорят общи приказки -

Благодаря за насоките, аз за съжаление съм все още на етап "общи приказки", но все пак ми беше полезен отговорът ти, разбрах къде да гледам. СЗ усилва или усложнява СР? Или действа по някакъв друг начин?

СЗ действа само за себе си. На СР не отдавам толкова голямо значение.

# 674
  • Мнения: 362
Здравейте, чета, не съм писала до сега. Бих искала да помоля за помощ относно тълкувания на СЗ в съвпад с рожден ден. Тази година СЗ на 06/01 съвпада с рождения ми ден и ми е интересно какво да очаквам, но не намирам много информация за това. Всичко това се случва в 9 дом, където е и Венерата ми. Качвам картата, ако е интересна на някого.

Скрит текст:
Затъмнението потчертава, че ще има има промени, и че годината ще бъде значима. Но какви и къде, само Солар не е достатъчен. 

Общи условия

Активация на акаунт