Помощ, тъщата идва!!!!

  • 11 683
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз не мисля, че прекалявате, а напротив, траете си. Вие сте си във вашия дом и там сте избрал да живеете с жена си, а не с друг роднина. Проблемът ви е, че не искате да се опълчите – обяснете на жена си как се чувствате в присъствието на майка ѝ, че ви напряга, дразни, прави разни намеци и вметки, които не са ви по вкуса.
Не мисля, че има нужда той да обяснява нещо на жена си. Тя да не е сляпа? Уишмастъров има точно такава тъща. Направо вицовете за тъщите са измислени специално за нея. И понеже тя е мой родител, решението на проблема е моя работа. Решила съм го радикално- забранила съм на майка ми да обсъжда мъжа ми по какъвто и да било повод, ако иска изобщо да комуникира с мен, а за компенсация, тя не се среща с мъжа ми по никакъв повод. Т.е. няма гостувания, няма контакти, нищо, ниенте, найн. Абсолютно същото беше положението и по време на първия ми брак.

Авторът, ще ме умориш от снях с тоя ник!  Joy

# 16
  • Мнения: 20 307
Тя не е сляпа жена му, ама е мекушава явно. Simple Smile А там не става лесно, обикновено такива хора са и по-плахи. Ако и той я отреже, тя хептен ще се свие.

# 17
  • Мнения: X
Ох, да, забравих, че не всеки е джаста-праста като мен.

# 18
  • Мнения: 1 267
Жена му е мекушава само с майка си, а на мъжа си казва да се научи да прощава.

# 19
  • Мнения: 20 307
Начи мама е по-страшна сигурно.

# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 541
 Сетих се за този разказ на Чудомир https://chitanka.info/text/14493-majkata-i-lihvite

# 21
  • Мнения: 1 267
Начи мама е по-страшна сигурно.


Не по лесно е да не влизаш в конфликти и да не се занимаваш. Аз не знам тия хора не мислят ли за комфорта на половинките си?

# 22
  • Мнения: 7 006
Голяма драма,голямо чудо начи..
Бабката му казала ,че не бил постигнал нищо..
И авторът ,горкия ,наранен обиден и огорчен..
Толкова ли не можа да го обърнеш на майтап и да отвърнеш нещо в стил "Е,как ожених се за дъщеря ти и се сродих с теб,малко ли е"..
А пазарлъка дали 20 или 30 дни е направо смехотворен..
Ми така и така ще ти виси на главата един път годишно,голяма драма колко точно са дните..

П.п.Така като те чета,подозирам,че бабката с право не те харесва

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 807
Авторе, обясни на жена си всички тези неща, може и да й дадеш да прочете темата тук, с всички отговори. Кажи й кратко и ясно, че решението е в нейните ръце, но нямаш скрупули да проведеш откровен разговор очи в очи с тъщата, ако жена ти се скатава. Защото ще ти се наложи, рано или късно.

Това с билетите не е лоша идея. Предложи на жена си като акт на добра воля вие да ги платите и избери дати за около две седмици гостуване.

Не знам дали си прави сметката да живее при вас след пенсия, но не пренебрегвай тази вероятност. Щом нещо те е накарало да си го помислиш, значи има защо. По-добре предпазлив без основание отколкото поставен пред свършен факт. Хубаво е още сега да обясниш на жена си, че си категорично против такъв вариант, дори сега да изглежда невероятен. За да няма неразбрали после.

# 24
  • Мнения: X
Голяма драма,голямо чудо начи..
Мисля, че ти просто не си виждала на живо такова чудо на природата. То е като хиперболизиран литературен герой и човек, като го види за пръв път, само мига невярващо.

# 25
  • Мнения: 7 006
Голяма драма,голямо чудо начи..
Мисля, че ти просто не си виждала на живо такова чудо на природата. То е като хиперболизиран литературен герой и човек, като го види за пръв път, само мига невярващо.

Виждала съм всякакви чудеса,но мисля,че човек сам си избира реакциите..


Цитат

Близо до Токио живеел един велик самурай, който бил вече възрастен и се бил оттеглил, за да обучава младежите в дзен-будизъм. Въпреки възрастта му се носела легендата, че може да разбие всеки съперник.
Един ден, един войн, известен с тоталната си липса на скрупули, дошъл при него. Войнът бил прочут с това, че използвал техниката на провокацията: изчаквал противника му да направи първата крачка, възползвал се от направените грешки и контраатакувал внезапно. Младият и нетърпелив войн никога не бил губил битка. Знаейки репутацията на самурая, бил дошъл, за да го разгроми и да се прослави. Всички ученици протестирали срещу идеята, но старецът приел предизвикателството…
Всички излезли на площада и младежът започнал да обижда стария учител. Хвърлил няколко камъка по него, заплюл го в лицето, изкрещял всички възможни обиди, обиждал дори предците му… С часове правил всичко възможно, за да го провокира, но старецът останал невъзмутим. Привечер изтощеният и унизен войн се принудил да се оттегли.
Угнетени от факта, че учителят им трябвало да изтърпи толкова обиди, учениците му го попитали:
– Как можахте да понесете това? Защо не влязохте в двубой, пък макар и да бяхте загубили битката, вместо да ни показвате тази страхливост?
– Ако някой дойде при теб с подарък и ти не го приемеш, чий е подаръкът?
– На този, който го е донесъл – отговорил един от учениците.
Ами, същото важи и за завистта, гнева и обидите – казал учителят – Когато не ги приемеш, продължават да принадлежат на този, който ги носи със себе си.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Само един пример, няколко дена след като се запознахме ми каза че нищо не съм постигнал в живота.

Тя как точно ти го каза, това ли наистина ти каза, или ти така си го разбрал? Тъй като човек е склонен да действа и разбира думите на другия спрямо нагласата, която има за него.

По темата - вие сте семейство, тъщи и свекърви нямат право да се месят в домашните ви работи - което включва и гостуването. Измисли си някакъв ангажимент и след първите две седмици замини някъде, тъкмо няма да се наложи да я изтърпяваш.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 807
Е, че тя така ще има стимул често да идва и дълго да остава. Той всеки път ли ще се чуди къде да ходи за това време? Домът си е техен, да наложат правила, тъщата не е зле да се съобразява с тях.

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 17:22 от HighSpeed

# 28
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Познавам една тъща, която явно не може да се сдържи и все напада с обиди зет си. Имам чувство, че има някакво отклонение. Може да става въпрос за подобна тъща. Няма оправия там - и да се караш, и да си траеш, бабата си лудува както и идва отвътре.
Може би, ако наистина го обърнеш на майтап ще има ефект.

# 29
  • Down south
  • Мнения: 7 811
Аз съм домакин експерт, а съпругът ми, дваж повече. Неговата тъща идва почти всяка година за повече от месец, ситуацията е по-сложна, защото въпросната тъща не е моя майка, а втора майка/мащеха.
Разбираме се, но няма да си кривя душата, създава се напрежение.
 По време на гостуването, съпругът ми избира да бъде много служебно зает и да се оттегля в стаята си, теоритично работи и от къщи.

Ако твоята тъща е конфликтна, както споменаваш, може би съкращение на престоя би помогнало?
Ние сме отвъд океана и само за седмица-две, общо взето не си струва пътуването.


Общи условия

Активация на акаунт