ВАЖНО ! За детските градини и млечните кухни

  • 3 841
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 992
аз моето момиче го записах на детска кухня като беше на 2 месеца та така си имаме място и от октомври почваме. Относно детската ясла е записах миналия месец и така сме 13 номер в списака от месец януари, та от тогава ще се надяваме да ни приемат. Относно цените понеже се водя самотна, нищо че си живеем с татито заедно, смятам да се възползвам от 50 процентното намаление и за кухнята и за яслата, а и за градината  Peace

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Трябва да се уреди някак въпроса с това на колко места могат да се подават документи, за да не се правят някакви фалшиви списъци и на родителите да се обяснява, че местата са запълнени, а после да се оказва, че "запълнилите"списъка деца са в някоя "елитна" градина и мястото е свободно.

а,то ще е хепи енда на историята,ако накрая се окаже,че мястото е свободно.
ето,че веднага ти давам другата страна на медала и то от собствен опит)))

в момента детето ми е в първите резерви за детската градина,която ми е най-удобна и най-близо. и все пак въобще не е сигурно дали ще го приемат. в същото време в далечна детска градина (където,ако го приемат,ще трябва да си купувам колело,за да го карам  ooooh!) ми заявиха,че могат веднага да го запишат,но ако разберат,че съм подала и на други места молби,автоматично го задраскват от списъците си. Тоест,аз нямам право да подам на няколко места молби, за да не се получават тези дублажи.
Че кой ще подаде само в една градина молба и ще разчита на това?

# 32
  • София
  • Мнения: 2 530
Дали пък само не раздухвате чули- недочули? Аз лично не съм имала проблем нито с детската кухня / записах го като стана на осем месеца и от следващата седмица започнах да взимам храна/. За детската градина не съм висяла по нощите да го запиша. Отидох си в нормално време през февруари, подадох молба и от 4 септември детето тръгва на градина.И то в една от хубавите за нашия район. Друг е въпроса, че като искате децата ви да са в тъй наречените елитни градини ще си чакате. Между другото какво означава елитна градина?

# 33
  • Мнения: 289
Дали пък само не раздухвате чули- недочули? Аз лично не съм имала проблем нито с детската кухня / записах го като стана на осем месеца и от следващата седмица започнах да взимам храна/. За детската градина не съм висяла по нощите да го запиша. Отидох си в нормално време през февруари, подадох молба и от 4 септември детето тръгва на градина.И то в една от хубавите за нашия район. Друг е въпроса, че като искате децата ви да са в тъй наречените елитни градини ще си чакате. Между другото какво означава елитна градина?

Абсолютно така беше и при мен. За кухнята - записах я на 8 мес. и след 1 мес. вече взимах, въпреки, че много майки вземаха оттам.
За яслата - също огромен наплив - подадох март и септември ходеше.
Градината - март -молбата, октомври - о.к.
Всичко без да ходя да давам спонсорства, без опашки, връзки и т.н.
Уточнявам, че става въпрос за "елитни"  Joyквартали Joy

# 34
  • Мнения: 9 990
Ами не-не раздухваме дотолкова, доколкото е реално.Ето ти моят случай-подадох молба в една такава ясла.Не съм се редила на опашки-просто отидох и подадох.Януари месец.Чак лятото излиза списък с приетите деца и нас ни нямаше.Значи?Не раздухвам, нали?В същото време подадох молба и на друго място-с късмет се закачи детето.Една от последните приети.Останаха около 100 чакащи-т.е-подали документи, но не останало място за тях.На това ако му викате раздухване-здраве му кажи!Брей, че сте странни, някой се опитва нещо за всички да направи-веднага в опозиция!

# 35
  • Мнения: 3 336
Дали пък само не раздухвате чули- недочули? Аз лично не съм имала проблем нито с детската кухня / записах го като стана на осем месеца и от следващата седмица започнах да взимам храна/. За детската градина не съм висяла по нощите да го запиша. Отидох си в нормално време през февруари, подадох молба и от 4 септември детето тръгва на градина.И то в една от хубавите за нашия район. Друг е въпроса, че като искате децата ви да са в тъй наречените елитни градини ще си чакате. Между другото какво означава елитна градина?

Не, не раздухваме, а разказваме от собствен опит, ние за другата година септември сме записани под номер 321 и 322 за ясла, а пъкз адетска кухна сме номер 53 и 54 за октомври и то благодарение на това, че се сетих да отида,когато децата ми бяха на 3 месеца!

Това, че на теб не ти се е случило, не значи не въобще не се случва bowuu

В нашия район яслите са 4 за 5 квартала, така че не е въпрос само на елитност, стува ми се!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Дали пък само не раздухвате чули- недочули?

лелее,току-що си подписа смъртната присъда  Mr. Green

чула-недочула със собствените си очи видях започнатите списъци за детска градина за деца'2006. тези списъци се правят с знанието на директорите,естествено. и с поощрението им. явно самите те виждат лудницата по приема.

а какво се прави в случай,че двете градини,които са ти наблизо, са набедени за "елитни"?
едната е "елитна",щото  е базова,а другата била с някаква си американска програма (да им таковам и на програмата). не ща елитна градина,искам да мога да стигна до нея за 10минутииии.

между другото едната директорка ми обясняваше,че не може да пусне допълнителна първа група, не защото са им свили базата,а защото сега градините задължително викат и изкарват предучилищната възраст,която всъщност обира базата за малките.


пп:и какво става в тази тема в края на краищата? май само си чешем езиците,а идеи и предложения.... Tired говорим си тук две-три ....накрая bifana ще излезе права  Wink

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 18:40 от blekuta

# 37
  • Мнения: 3 595
Ако под елитни разбирате лелките или учителките да се държат нормално с децата и да не ги бият (като метод на възпитание  #Crazy), защото и такива има много, ами много ясно, че всяка майка ще гледа къде да запише детето си. Според мен трябва да се обърне внимание на компетентността и възрастовата граница на възпитателите в яслите и градините. Не е нормално изкуфели бабки да се грижат за малки деца (тук не включвам възрастни възпитатели, които си разбират от работата, държат се добре с децата и ги гледат добре).

Във Варна проблема е за целия център. Всеки иска да си даде детето на ясла или градина в центъра няма значение къде живее. Най-вероятно, защото повечето хора работят в близост до центъра знам ли  newsm78  А в кварталите казват, че само отиваш, подаваш документи и го взимат.  Shocked Мога да потвърдя само за центъра, защото все пак живея тук, но е ад! Ами щом родителя свършва работа, когато и детето трябва да се вземе от градина или ясла, нормално е да го запише в близост до работното място. Ако му е по-удобно ще го запише в близост до дома си. Не може едни заведения да стоят празни заради липса на интерес или лошо отношение от възпитателите, а в други да се опитват да се населят всички.

Мисля, че е редно като има такива искания да се създадат детски заведения независимо дали ясли или градини там, където има нужда от тях. Там, където няма интерес да се търсят начини за привличане на повече деца било с по-добро отношение или специални привилегии.

Не съм съгласна, че трябва да се увеличават таксите за ясли и градини. В София има 50% намаление в някои случаи като самотни родители например, но във Варна и в много други градове няма! Истинските самотни майки не говоря за псевдотакива не биха могли да плащат по-високи суми. Те и тези трудно плащат! Да не говорим, че не очаквам да им променят храната, ако се плаща малко повече! Определено не мисля, че това ще се случи  Crossing Arms Или може би ще увеличат заплатите на персонала  newsm78 Тези пари ще се приберат от Общината и ще се пренасочат в нечий джоб  Naughty

# 38
  • Мнения: 2 534
Да настояваме да построят нови сгради за детски градини ли?Защото това е ключ от палатката, но няма никой да се наеме, според мен. newsm78

Защо да се строят нови, като има толкова много затворени детски градини?


Не става този номер , Инче  Cry
За съжаление са реституирани или продадени

# 39
  • Мнения: 2 534
Ще се отварят тук таме нови групи , за ели градини незнам .
Няма сгради , продадени са и сега се чудят как да го направят , защото знаят , че това е изхода

Сега отивам на работа , ще се включа чак довечера



Не мислете само за София, тук в Пловдив е абсолютно същото полужение, редим се на опашки, подаваме на 100 места, та белким някъде се отвори парашута, говорете за България, а не само в София как стоят нещата  Wink

Съжалявам , но градините са отговорност на общините .
Срещата е само за община София , така че не мога да помогна в случая , но реално погледното , ако се открие добре работеща система - тя ще се приложи и в други общини


Да добавя , че коментираме само детските градини , но не и яслите . Последните са подопечни на здравното министерство (ако не се лъжа)

# 40
  • София
  • Мнения: 6 185
Детска кухня
След като подадох молба чаках около месец, за да я одобрят и да разрешат.
Проблема при нас е, че искат купоните да се заверяват 2 седмици предварително, т.е. вече съм заверила купоните до 23.06., което особено сега лятото е крайно неудобно. Ако реша да замина някъде извън София трябва да го планувам поне месец по-рано, за да не "изгорят" заверените купони, а ако стоя там повече от седмица детето ми ще пропусне още една, защто не съм била тук да заверя купони. Става дума за раздавателен пункт "Банишора" към кухня в "Красна поляна".
Другия проблем е, че няма разделение във възрастово отношение - дете на 10 месеца и на 3 години получава една по вид и консистенция храна.

Детска градина
В детската градина, която е близо до нас подадох молба преди месец и половина и се оказа, че мнооого съм закъсняла. Местата отдавна са запълнени. Става дума за септември 2008 г. Тогава детето ми ще бъде на 3 г и 3 мес. и отдавна ще е изтекъл и срокът на неплатения ми отпуск за гледане на дете.

В този смисъл предложението ми е да се направи нещо по въпроса приема в детските градини да не е само веднъж годишно - през есента, защото за родителите на половината от децата (родените в началото на годината) това е голям проблем.
Проблем също е и затварянето на детските градини за един месец през август. На мен никой не ми дава толкова много отпуск наведнъж, а не мисля и че варианта родителите да ползват отпуска си по различно време, за да могат да си гледат детето е много добър.

# 41
  • Мнения: 3 336
Ще се отварят тук таме нови групи , за ели градини незнам .
Няма сгради , продадени са и сега се чудят как да го направят , защото знаят , че това е изхода

Сега отивам на работа , ще се включа чак довечера



Не мислете само за София, тук в Пловдив е абсолютно същото полужение, редим се на опашки, подаваме на 100 места, та белким някъде се отвори парашута, говорете за България, а не само в София как стоят нещата  Wink

Съжалявам , но градините са отговорност на общините .
Срещата е само за община София , така че не мога да помогна в случая , но реално погледното , ако се открие добре работеща система - тя ще се приложи и в други общини


Да добавя , че коментираме само детските градини , но не и яслите . Последните са подопечни на здравното министерство (ако не се лъжа)

Жени, има ли среща в четвъртък или не последно newsm78

# 42
  • Мнения: 3 595
Ако срещата е с политически партии може да се обърне внимание и на проблемите в цялата страна. Иначе тук се мислеше също за среща с кмета. Не че му пука Crossing Arms
Утре щяло и при нас да има пресконференция смятам да ида  Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 2 534
приема в  детските градини да не е само веднъж годишно
Проблем също е и затварянето на детските градини за един месец през август. На мен никой не ми дава толкова много отпуск наведнъж,
Два основни проблема и според мен

Момичета , чиито деца са в градини , както Инето пита ви питам и аз

Колко е таксата за детска градина , фиксирана сума ли е ?
Каква е стойността на нещата , които ви се искат от градината , като консумативи (тоал. х-я , сапуни , води ) ?

# 44
  • Мнения: 2 534
Ако срещата е с политически партии може да се обърне внимание и на проблемите в цялата страна. Иначе тук се мислеше също за среща с кмета. Не че му пука Crossing Arms
Утре щяло и при нас да има пресконференция смятам да ида  Crossing Arms

Идете , даже няколко майки трябва да бъдете

Всъщност темата на тази дискусия е
" Програма за развитие на образованието в София " , така че явно трябва да се включат майки и на учиници

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 19:29 от писна ми

Общи условия

Активация на акаунт