Аранжиране на маса - тема 7

  • 125 313
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 639
DimS да си призная, нямам представа на коя фирма е. Бях приготвила друга аранжировка, не толкова официална, но когато ми го подариха поискаха веднага да го сложа и воала, малко на бързо, оставих аранжировката на гостите и дъщерята. Дори покривката не е готова.
А аз се вихрех в кухнята. Семейството ,от което получих " тъй високата оценка" Hands Clap са японец и неговата жена англичанка с китайски корени, много интересни хора. Запознахме се с тях случайно на първенство по карате. ММ е луд каратист Smiley.
Много неща хапнахме ще сложа няколко снимки, повече подробности по тяхното приготвяне в темата за азиатска кухня. https://www.bg-mamma.com/?topic=1335330
Апропо всъщност азиатската кухня никак не е сложна за приготвяне. Както казваме ние бързо,лесно ,вкусно Smile

Скрит текст:
Азиатска салатка, семпла и лесна

Пиле със сладко-кисел сос

Корейски улични питки със крема сирене

Питки на пара бао с пиле по корейски

Корейски сос за тези питки с пилешко

И десерта питки на пара с пандан и пълнеж

Последна редакция: чт, 02 сеп 2021, 18:52 от Danifin1

# 601
  • Мнения: 1 145
Каква марка са шарените чинийки? Много ми харесват!

# 602
  • Мнения: 1 639
Amandine, този комплект можеш да го намериш в немския амазон https://www.amazon.de/-/en/Excelsa-18-Piece-Porcelain-Ceramic-Mu … our/dp/B07CZ6KWQZ
има го и Алиекспрес https://www.aliexpress.com/i/4001136471515.html и няколко италиански сайта. Поне на бързо търсене това видях.
Моят ми е подарък и мацката каза ,че го е купила от тук https://www.wayfair.co.uk/kitchenware-tableware/sb1/multicoloure … -a6057~17397.html, но вече няма наличности на този сайт. Но пък можеш да хвърлиш едно око, има много хубави други неща

Последна редакция: нд, 05 сеп 2021, 17:44 от Danifin1

# 603
  • Мнения: 746
Момичета прекрасни благодаря за красотата, която споделяте. Аз ви се радвам отдавна, но нямам какво да споделя с вас. Просто обичам да ви гледам. 
От известно време обаче, имам нужда да си купя комплект за овкусяване . Нали се сещате - оцет, зехтин, сол. Но ми се иска да  бъде подходящо за обстановката. И не мога да си харесам нищо . Иска ми се и да го видя все пак, да не е онлайн. Бихте ли ми препоръчали магазини в София за хубави неща? Благодаря . И продължавайте все така да творите.

# 604
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
В края на лятото:



И се замислям за есенна декорация Simple Smile

# 605
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Дими, чудесни цветя си намерила и се е получило много в тон с отиващото си лято - хем зелено, хем топло и слънчево жълто, хем малко носталгична нотка... Много ми допада. 😃

Вдъхнових се снощи като видях твоята маса и реших да направя и щракна нещо и аз, че тъкмо се прибрахме от България. Щях да ходя за слънчогледи, понеже и моят приятел много харесва, обаче затворили супермаркета при нас и ме разкараха до съседното село, та стана вече късно. Живот и здраве, днес грее слънце, ще си направя една разходка до поляните с цветя. 😃

Така че скромно от мен, защото идеята ми беше да заема масата с повечко неща, че не ми се готвеше. Та така - семпла маса за отиващото си лято с мързеливо петъчно меню. 😃 Ама нямаше недоволни.





Бобб, такива магазини знам следните:

- на градинката на Кристал, точно до магазина на Miele
- в Малкия ЦУМ един от щандовете, продават и уреди домакински, и сервизи, и всякакви подобни неща
- на Пиротска, някъде м/у Малкия ЦУМ и Виенската сладкарница, от страната на Малкия ЦУМ, там са 2 - единият продава неща на Солинген и други домашни потреби по-красиви, другият е пак подобен
- ако търсиш Ландхаус стил, последно преди седмицаи нещо имаше хич не лош вариант - в бяло с надписи и май в бяло с някакви като листенца, те от край време това си имат
- в моловете English Home магазините
- пак в моловете има различни магазини за домашни потреби, тенджери, сервизи, там има и оливиери, но рядко минавам и имена не помня. В Мол Сердика има такъв магазин.

Може да видиш и дали в България има някъде веригата Butlers, там вероятно също ще се харесаш нещо. 😃

# 606
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Зарадва ме включването ти, Криси! Амиии... чудесно си 'заела' масата Grinning Много, много приятно за окото Yum Първият път се въздържах, но този път си налях една чашка червено.. За твое здраве, Криси Hug
Предполагам, че си се разходила и до поляните.. около мен няматакива с цветя. Но.. да не се оплаквам - винаги има по нещо в градината на свеки (и тези жълтичките - тук им викат момини очета - са от там).

Момичета, пожелавам ви здрава, уютна и усмихната есен: от днес вече  започва Simple Smile



Скрит текст:

# 607
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
DimS, много ти е красиво есенното венче! Оранжевото винаги ми дава топлина и уют, повече от всеки друг цвят.
Но и ти имаш покривка за всеки случай и цвят, май си беше показвала колекцията веднъж и се бях впечатлила.

Аз скоро не съм имала повод, че то май само като сме с гости, се събираме да се храним заедно. Но реших да си използвам един тишлайфер и си подредих това.



# 608
  • Мнения: 1 639
Страхотни маси на есенна тематика, толкова цветно е. И аз да се включа с една есенно-романтична маса за двама. Нямаше как да пропуснем такава възможност  и максимално да се възползваме от отсъствието на дъщерята Joy


Скрит текст:

П.п. Ох, не зная колко са сполучливи снимките, моите все ми казват ,че съм с две леви ръце ,когато снимам Laughing

# 609
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Факт, че разпознавам чии са снимките, преди да видя аватар и никнейм Grinning Чудесно е, че всеки има свой собствен стил, усет, виждане и начин на реализиране в подреждането на масата! Геометрично, педантично, изчистено и елегантно откъм цвят и форми, успокояващо и отморяващо при Тари Hug, пъстро, ярко и цветно, някак бохемско-артистично и темпераметно, същинско 'Циганско лято' при Дани Sunglasses
Благодаря за снимките, момичета!

Толкова красиво и по толкова много са нацъфтели лилавите есенни астри при свеки, че си взех за вкъщи:



Скрит текст:
Леко ме дразни разминаването на лилавите цветове на снимка, реално не се 'бият' толкова.. но това е положението с фотографските ми умения по обяд, когато слънцето вече е минало от страната на кухнята.. Smirk


# 610
  • БГ
  • Мнения: 352
Привет момичета.Прекрасни маси и настроение.Всичко ми харесва експлозията от цветове и смели съчетания при Dani, есенните маси на Димс и перфекционизма във всеки детайл. Лилавата кана на точки виждала съм я и в други твой аранжировки много ми харесва и отдавна търсих нещо подобно. Имам вече розова подобна:blush: Една малко хладна морска маса   и маса от градината на село с люти чушки Поздрав за Хриси в очакване на  нейните артистични маси и от лятната къща.

# 611
  • Мнения: 1 026
Видях страхотно вдъхновяващи маси
Аз рядко снимам и съм светлинни години от Вашите умения за аранжиранене, но ще споделя за да не е гол запис.



# 612
  • Мнения: 1 026
Есенна маса в планинския ни дом

# 613
  • Мнения: 727
Есенна маса в планинския ни дом


Ще посрещате Зеленски  Wink

# 614
  • Мнения: 1 639
Аз тази сутрин приготвих това за една сутрешна работна закуска

заредена все още с емоции от снощният спектакъл "Мама мия"

Общи условия

Активация на акаунт