Аранжиране на маса - тема 7

  • 123 993
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Австрия
  • Мнения: 2 300
О, наистина е хладна и сдържана морската маса, Дечи, също като морето по това време на годината.. много носталгична, с онова чувство за романтика, когато плажовете са вече почти пусти, пясъкът хладен, но косите слънчеви лъчи още топлят, във въздуха се усеща мириса на сол и все ще се изкушиш да се наведеш за някоя и друга интересна раковина .. Heart
Добре дошла, Мила в темата Hug Ще се радвам да си активна и тук, както в темата за декорацията на дома Simple Smile Много красиви са розовите чинии, сподели от къде са? И цветовото съчетание на есенната маса ми допада много!

Ееех.. и ти ли, Бруте?! Дани, опитвам се да не ям много в последно време, а съм страшно пощенлива Smiling Imp Наистина е приповдигнато настроението, носи заряд и емоции масата Sunglasses

Вчера не ми остана време да честитя празника, но Петковден си го тачим:


Скрит текст:

# 616
  • Мнения: 998
DimS масата ти е страхотна. Стилна,свежа, приказна. Белите чинии са прекрасни и точно такова нещо търся. Решила съм Коледата да е в тъмно синьо, бяло и сребърно. Имам тъмносиня покривка, салфетки и калъфи на столовете. Имам бял тишлайф със сребърни акценти, сребърни пръстени за покривките и свещници и остана сервиза да е в бяло, но не мога да си харесам. Дано не стане някоя боза накрая Simple Smile
Розовите чинии са от един сервиз на Луминарк, подарък от скъп за мен човек.

# 617
  • Мнения: 2 100
Впечатлена съм; Вие сте като от списание;Аз такива неща тредно подреждам; Ще Ви следя и ще се старая;

# 618
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Здравейте, момичета! Изпращам ви есенен привет от сравнително топъл днес Мюнхен.

Не съм се включвала в последния месец май и се радвам, че сега ми остана време. Simple Smile Чувам, че в България валят вече снегове, та може би някои сте вече на зимна тематика, та преди да стане съвсем зимно в темичката, бързам с нещо есенно. Simple Smile

Дими, много хубаво настроение си внесла в темата - първата ти есенна маса в типичните цветове ме вдъхнови и за моята - страшно пъстро, топло и галещо окото решение и май трябва да си припомня как се сгъваха така тези салфетки-солнички и да се възползвам. Точно за този сезон ми се вижда най-подходящо това сгъване. Simple Smile
Най-много ми хареса масата с астрите, да ти е жива и здрава свеки, особено синия кант на вазата и сините прибори допълват чудесно лилавата гама и бялото. Някакси много характер има в цялата композиция, и много нежност. Са Петковден нищо не знам - това ли е, когато се яде пиле и нещо се почитат мъжете? Може и да бъркам...

Тари, много харесвам твоите "геометрични" маси. Идеално допълваш прави линии с кръгли, правоъгълни и квадратни форми с кръгли. Тишлойферът май е в същия цвят като покривката или така ми изглежда от светлината на снимката? Много харесвам този модел тишлойфери, имам няколко такива с дупки и продължавам да добавям. Придава един обем на масата, според мен. Докато геометричните форми, бидейки едни такива праволинейни, създават спокойствие и усещане, че всичко е равно, този център, който правиш с тишлойфера и неправилните дупки просто ми изпъква и чудесно допълва всичко. Абе, точно обем е думата. Simple Smile

Данифин, много романтично-цветно е при теб. Ама май и ти си от тези, дето имат покривки, тишлойферчета, салфетки и чинии във всеки цвят и за всеки повод, а Grin? Не си сама, не си сама. Grin

Дечи
, много носталгично-морска маса, влюбена съм в чиниите ти със спиралите! Дълбо време обмислях дали да не си купя такива жълти, охра или зелени. Simple Smile В лятната къща само веднъж направих маса с полски цвета, но така и не се наканих да я снимам. Много ми харесва сървеното зандъче с мидички, в което си сложила различните свещи, много харесвам такива разноцветни свещи и с различни размери. Simple Smile

Джъст Мила, да ви е честит есенният дом и с кеф да си го ползвате! Много красиво си го аранжирала,  есенните декорации много добре си пасват с дървената маса. И аз много харесвам Луминарк, мисля, че имам техни неща, но в София из магазините на Пиротска все заглеждам нови....

От мен нещо типично есенно. Малко разхвърляно стана, но нямах време да изгладя повече неща и да сложа примерно неутрален тишлойфер, който да обедини всичко. Но понеже много ми харесаха далиите по нашите поляни, купих и исках все пак да направя нещичко за тях. Тук няма такива огромни, каквито има в България, все са ей такива, по-ситнички.









И понеже я търсих наскоро, качвам тук снимки на една есенна картина, която рисувах на баба миналата година, че вече се чудя какво да подарявам. Макар че взех неотразяващо стъкло и на живо няма отблясъци, явно с телефона все пак се появяват, но за да покажа рамката... А самата картина в суров вид е отдолу, подпряна на пианото, за да се видят реалните цветове. Гледах я от снимка в интернет.

Скрит текст:


Последна редакция: сб, 16 окт 2021, 15:50 от chrissy

# 619
  • Австрия
  • Мнения: 2 300
Криси, всичко е много хубаво и пълно с топло, есенно настроение, но най-много ми допада картината Heart Eyes

Мисля, че бъркаш Петковден с Петльовден Grinning

Скрит текст:
Цитат
На Петковден – 14 октомври, църквата почита Света Параскева или още наричана Света Петка. Този ден обаче е наричан още Зимен Петковден и в българските вярвания бележи прехода към зимата.

Традициите и честванията на българите на този ден имат предхристиянски белези на арграрните култове. Техните корени са от епохата, когато земеделието дало нов поглед за живота на човека, а основно място заемало плодородието на земята, олицетворено от жена, даряваща живот.

Света Петка се смята за закрилник на дома и семейството. От Петковден започват сгледите на годежите и сватбите, тъй като в народните разбирания светицата е покровител на раждането и плодовитостта, както при хората, така и при животните.

Петковден бележи края на земеделската работа – последната есенна сеитба, прибирането на реколтата.

За Петковден правя обреден хляб т.е. около 9-10 хлебчета, които пека заедно (така се чупят/отделят после по-лесно) в тавата ползвана още от прабаба Мария.. Синковецът много го обича. Въобще, всичко в тавата на баба Мария става невероятно вкусно Yum Но това е друга тема..

За втори път щях да забравя добрите думи за масата на село на Дечи, а толкова да ми харесва! И чушлетата, и каничката, и цветчетата на туртата - сантимент голям Heart Blush

Последна редакция: сб, 16 окт 2021, 23:58 от DimS.

# 620
  • Мнения: 636
Здравейте, отдавна не съм писала тук, но ви следя. Криси, радвам се, че се появи с маса, пожелавам ти повече свободно време, за да ни радваш по-често. DimS. всичко, което правиш е толкова красиво, но любима ми е лилавата. Никога не съм свързвала този цвят с есента, но много ми харесва. Заради тази твоя покривка и аз си купих подобна преди време.
Аз се вдъхнових да наредя една маса заради цветята, които ми подари моя мъж за годишнината ни от сватбата. За мой срам аз забравих, а той много ме изненада. Реших, че трябва да го уважа с една празнична маса. И аз избягах от типичните за сезона цветове, но така ми е някак по-свежо.




# 621
  • Мнения: 1 106
Изключително вдъхновяваща тема, отдавна я следя, но все няма с какво да се включа Sad
Сега се местим в ново жилище и съм се амбицирала и аз да започва да правя такива красиви маси.
Което ме насочва и към въпроса ми -можете ли да ми препоръчате място за покривки и за пръстени за салфетки? Изобщо не се ориентирам и ще съм много благодарна за насоки Simple Smile

Редактирам се: от София сме, но никак не ни  е чуждо поръчването на неща от Германия (преди и Англия)

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 23:29 от Alyssa

# 622
  • Австрия
  • Мнения: 2 300
Чопи, най-сърдечни и най-хубави благопожелания за годишнината ви! Масата е много нежна, много свежа, с онази топла, домашна романтика в семейството, хармонираща покрай любовта, разбирателството и уюта.. Heart Eyes Сещам се за бяло-лилавата ти карирана покривка, последно я беше декорирала с люляче и прекрасни лилави прибори за хранене, лилави чаши и малко зелен акцент в чиниите.. и на мен ми е много любимо Heart Въобще, ти имаш много хубави разновидности на карето Grinning

Привет, Алиса Hug не казваш от къде си.. Препоръчвам Depot и Butlers, отчасти и H&M Home, Zarra Home.. Ако си в БГ, IKEA. чувала съм за DUKA, Aiko, Vivre.. дано се включат и другите момичета с по-конкретни отговори.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 22:49 от DimS.

# 623
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Алиса, може да те учудя, но в София най-голям избор на покривки за мен лично има в Метро на Цариградско. Там съм виждала изобщо и пръстени за салфетки, както и в едно-2 магазинчета по Пиротска, никъде другаде или поне не нещо, което ми е хванало окото да го запомня.

В Метро имаше и размери, и материи, и цветове - шарени и едноцветни варианти. Това беше преди малко над месец, така че вероятно още важи.

Чопи, бъдете живи и здрави, обичайте се и бъдете много, много щастливи заедно! Масата се е получила чудесна - салфетките ти се съчетават чудесно с цветята, а масата излъчва една пъстрота и разнообразие, което си е направо дефиницията на семейния живот. 😃 Пожелавам ви още много години заедно!

# 624
  • Австрия
  • Мнения: 2 300
Върнах се назад да препрочета, че понякога пропускам и после се чувствам леко неловко Wink

Решила съм Коледата да е в тъмно синьо, бяло и сребърно. Имам тъмносиня покривка, салфетки и калъфи на столовете. Имам бял тишлайф със сребърни акценти, сребърни пръстени за покривките и свещници и остана сервиза да е в бяло, но не мога да си харесам. Дано не стане някоя боза накрая Simple Smile


Та.. Мила, столовете у нас са с тъмносиня кожа и в началото все съобразявах масата с тях. И макар да свързвам Коледа с цветове като червено, зелено, бяло, златно.. няколко години подред масата по Коледа си беше в синьо Simple Smile Носталгично ми стана и се разтърсих за снимки:

Скрит текст:









Има повече от месец до истински Коледното време и достатъчно за теб, за да си харесаш бял сервиз. Ние ще очакваме снимки Grinning

пп. Още нямам никаква идея за Коледа и Нова година, никаква. Но пък преди това съм планирала за друго. За утре оставих обаче масата изцяло реализация на синчето (е, покривката, като ми каже коя, ще изгладя Satisfied)..

# 625
  • Мнения: 998
ДимС Далече съм от твойте перфектни маси, но се надявам да успея да направя поне прилична.
Всичките до една са страхотни

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 08:36 от JustMila

# 626
  • Австрия
  • Мнения: 2 300
Ами, перфектни Satisfied Винаги има още какво да се желае.. Stuck Out Tongue

Синът ми черпи за рождения си ден:



Сам си я направи. Това добрееее.. но все пак реших и аз да спретна една, за да има освен за рожденика и за другите по парче Wink И 'в тон' с тортата за гостите, момчето 'сложи' масата:



И той, като майка си, обича шаренко Sweat Smile

Последна редакция: чт, 21 окт 2021, 22:30 от DimS.

# 627
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
DimS., да ти е жив и здрав и много да те радва! И все така креативен да е, като мама Simple Smile Много добре се е справил!

# 628
  • Мнения: 998
DimS - честит рожден ден на момчето ти. Да е жив и здрав, успешен и все така креативен. Метнал се е на майка си! Страхотна маса.
П.п. Geia  писали сме заедно, докато го публикувам 😘
Да му пожелая тогава освен креативността, да му се отдава всяко начинание,с което се захване. Честита първа кръгла годишнина на момчето отново. Бих му събрала пожеланията в кутия и бих му ги връчила като стане на 20 години например

# 629
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Жив и здрав да ти е юнакът, DimS.!
Личи си на мама момчето какъв естет и кулинар е!

Общи условия

Активация на акаунт