Кога най-рано на ортопед?

  • 1 116
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ние ходихме на 1 я месец и на 6я,но сме друга България и при нас талони нема.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 988
И аз се интересувам от този преглед затова се намесвам в тази тема.А какви въпроси трябва да задаваме на ортопеда..????В един от постингите пишеше -потготви си въпроси????????
Примерно,кога да започне да спи на възглавничка,от кога в шезлонг или столче за кола,упражнения и масажи /от кога и какви/,бънджи гащи и проходилки/по принцип повечето д-ри са против/ и каквото още се сетиш Thinking

# 17
  • Мнения: 4 362
Ние ходихме на 1 я месец и на 6я,но сме друга България и при нас талони нема.

Виждам,че си от Бс вие къде ходихте?При кой?

# 18
  • Мнения: 38
На ортопед се ходи за пръв път преди 1вия месец на много бебета се случва все още една от ставите да не е развита и се слагат само вечер ортопедични гащи или няколко слоя пелени и гащички, които да ги придържат  целта е детето да стои с отворени крачета като жабче. правят се и упражнения може при всяка смяна на памперса свити се разтварят и затварят и кръгови движения. След това още два контролни прегледа до края на 3-4 месец.
прегледа е безплатен не се плаща нищо включва ехограв . това са измишльотини че не се покривал от ЗК.
кенгуру може да се използва най добре след 3тия месец но за малко 10 -15 мин по дълго не е хубаво за гръбнака.
На 6 месеца направихме преглед просто за мое спокойствие.
Детето не се слага на сила да седи,  всякакви проходилки са напълно излишни, дори  могат да забавят ходенето и опасни тъй като  може да се обърне. Не се насилва да ходи всичко с времето, когато то реши че е готово тогава.

# 19
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз не съм се сетила за ортопед когато е било времето, но беше прегледано детето още на дни от педиатри.
Носихме гащички и носехме правилно и не сме имали проблеми.
Горещо препоръчвам гащите, ние ги шихме, че бяхме едрички, но мисля, че могат и да се купят.

Наистина ли не ги гледат в родилното? Не ехо, но преглед??? То не е сложно или времеемко нещо!
И за сядането и прохождането, гимнастиката - педиатрите не са ли се научили, че трябва ортопеда да каже да не се слага седнало детето? Нали за това са педиатри /поне типа на направлението да улучат Simple Smile/!? Добре че има кой да просвещава...

# 20
НА нас ортопеда ни каза,че е добре още първия месец да се иде и после на шестия. Освен всичко казано досега ми обясни как е наи-добре да нося бебето и какво не бива да правя.И при нас ехографа беше 20 лева.Всички съвети от предния постинг ни даде и на нас +това как точно да нося детето непременно на хълбок, зада са му краката в правилно положение.

# 21
  • Мнения: 3 929
Когато бебо направи 1 месец педито ни даде направление за ортопед. свързах се с него, а той ми каза най-добре да отидем да го види, когато навърши поне 40 дни.

# 22
  • Мнения: 8 917
На 1 месец се взима направление за ортопед от педито. Най-късно до 3 месец детето трябва да е минало през ортопед. Педито неможе да ти откаже направление искай си го.

 Peace
А старото поде на беба понеже я беше "пропуснала" и в 4-я месец разбрах, че е задължително да се мине и исках направление ми отговори "след 3-я месец трябва да я гледат с рентген", огидохме все пак при Хайвазов и той като чу, как след 3-я месец трябвало да се гледа само с рентген изкоментира " да вземе да си прочете пак урока" Wink

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз бях на частен преглед, защото педиатърката ми отказа направление - тя каквото трябва видяла, а и доктора е от Пловдив. Да ама не - сега сме с ортопедични гащи, малката има слаба става и ще ги носи 1.5 месеца, после ще правим снимка. Ортопеда каза, че преглед трябва да се прави задължително в първия и в четвъртия месец. Така, че искай си направление - длъжни са да ти дадат и колкото по-рано отидеш толкова по-добре.

# 24
  • Мнения: 73
др.Драганов от ВМА  ни се скара че сме отишли в 4 месец и каза при следващото бебче да не закъсняваме с първия преглед, който трябва да е до 40 ден. А те май така си държат крачетата доста дълго навитре, нашия син все още си ги държи така.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Дея извинявай че чак сега отговарям.д-р Христов-работи в ОБ има и частен кабинет в Зорница.Телефона му е 0888921016

# 26
  • Мнения: 498
И аз се интересувам от този преглед затова се намесвам в тази тема.А какви въпроси трябва да задаваме на ортопеда..????В един от постингите пишеше -потготви си въпроси????????
ако ортопеда е добър не се налага ти да му задаваш въпроси, той сам си обяснява Peace

Общи условия

Активация на акаунт