Не остана много вече, ОКТОМВРИ ще се гушкаме с малкото човече

  • 32 667
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 548
Аз мога да препоръчам софийска, ако на някой му трябва. Много ме е яд, че вече не мога да ходя при нея. Sad

Иначе на мен ми е странно като кажат, че предизивиква контракции, то е толкова ниско, нито кожата е опъната там.. Не знам, за мен няма промяна от преди.

# 481
  • Мнения: 304
За епилацията, при мене шанса да си докарам гъбички е независимо от метода на  отстраняване на косъмчетата. Щом ги няма и сякаш свалям някаква защитна бариера.  Явно си има причина да сме окосмени там. Досега цялата бременност не махах нищо и не съм имала оплаквания, обаче вече не се търпи и днес отидох на кола маска само на бикини линия. Тази седмица съм и на доктор за микробиология, та нямаше как да се оставя тъй. Надявам се, че като не е цялостно няма да имам проблеми. Плана ми е като тръгна да раждам да ме обръсне мъжа ми и толкоз.

# 482
  • Стара Загора
  • Мнения: 122
Малко в страни от темите,които разисквате в момента. Кога се попълваше молбата или декларацията за първата година майчинство? Забравила съм вече. Thinking

# 483
  • Дубай
  • Мнения: 3 772
Здравейте Hug

По въпроса с епилирането аз съм с самобръсначка виждам се още, а като взема да не скивам ще допра до огледалце.

Цитат
Малко в страни от темите,които разисквате в момента. Кога се попълваше молбата или декларацията за първата година майчинство]

Мисля,че беше след като изтечат последните 45 или 42 дневния болничен от личния лекар

# 484
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Момичета срам не срам ама ще си питам. Видях, че в друга група е коментирано и реших да събера още мнения и опит, относно епилирането отдолу. Как по точно го правите с тези наедрели коремчета? Аз бях с бръснача, но ми е трудно да виждам вече. Депилатоар ме е страх да не си докарам накрая алергия, а на кола маска не смея, защото ми е докарвала гъбички.
Моля, дайте съвети и мнения.Rolling Eyes
аз съм си с крем депилищаш, нямам никакви оплаквания,но всъщност аз винаги съм ползвала тези кремове

# 485
  • Мнения: 2 173
Бръсна се. Само за прегледите на този етап. Яд ме е, че не си направих лазерна епилация на трътката, сега нямаше да го мисля.

Декларацията се попълва след като родиш. Докато изтече болничния, който ще ти пусне ЛЛ-то на детето имаш време.

# 486
  • Мнения: 301
Аз ползвам тримера на Вийт за интимна зона. Малко ми е трудничко вече, но се справям. Пък и не правя често процедурата, защото не растат толкова бързо. Горе долу веднъж в месеца.

# 487
  • Мнения: 240
Относно епилацията, аз се бръсна с едно малко огледалце, после на голямото огледало в коридора проверявам и ако има нещо се правя, че няма нищо 😁

# 488
  • Мнения: 548
Момичета, честно да си кажа, малко ме мързи да ровя, а и не знам от къде да започна, за това питам тук. Кажете за тези столчета за кола, кое е по-добре - ISOFIX или само с колан? Каква е разликата, моя приятелка ми каза, че ISOFIX не ставало за по-стари модели автомобили. Което не знам истина ли е, както казах, не съм ровила още.

# 489
  • Мнения: 991
Зависи от модела на колата,пумпалче.По-старите наистина нямат тази екстра.С isofix казват, че било по-сигурно,отколкото само с колан.Има доста клипчета в youtube на които показват как се слага кошчето. Wink

# 490
  • Мнения: 71
Нашето кошче е с изофикс, чиста работа, слагаш го на основата и слагаш коланчето на кошчето. На мен ми беше голямо мъчение да закопчавам кошчето без изофикса с колана на седалката. Налагало ми се е тук там като съм била примерно в колата на баща ми. Малко по-скъпо е, но ако плануваш повече деца си заслужава определено. Освен че е по-сигурно. Но трябва да се провери дали седалките в колата са с изофикс. Нашето вече четвърто бебе ще вози и още си е в добро състояние.

# 491
  • Мнения: 2 173
Изофикс имат повечето автомобили след 2000г. на голяма част от тях си пише някъде около коланите на задната седалка. Единият вариант е да мушнете ръката между седалката и облегалката (там където е дупето ви когато сте седнали) и да се опитате да напипате дали има метални куки (пръстен) в двата края. Това е от автомобила. Седалките имат една основа, пластмасова, която има едни метални релси със заключващ се механизъм на края. Идеята е, че слагаш седалката, натискаш така, че металните релсички да влязат между седалката и облегалката, казва щрак и столчето е закрепено за автомобила. Слага се колан отзад за по-голяма сигурност( не знам дали на всички модели). Ние нашият не сме го сложили. По-лесно се слага и сваля. По-здраво се захваща. Няма го рискът коланите да не са добре затегнати и столчето да се клати, опасно при камшичен удар. Седалки и столчета без изофикс се омотават с коланите. Някои са цяла плетня, особено вече за по-големи килограми. Има.шанс да объркаш нещо. Но са по-евтини. Ако са поставени както трябва също са сигурни. Simple Smile

# 492
  • Мнения: 32
Мамиии, как сте със съня!? Вече 2-ра седмица не мога да спя като хората Sad Сутрин съм леш...гледам мъжа ми, дъщеря ми, кучето...всички едни бодри аз не знам къде се намирам Sad

# 493
  • Мнения: 301
 Колко време се ползва бебешкия кош за кола? Дадоха ни един (от 0 до 13 кг), но ми се струва, че определено не е isofix и е старичък модел. Запазен е, но се притеснявам дали е достатъчно сигурен, а и още не знам как се слага в колата.
Чудя се дали да разчитаме на него или да си вземем нов.

# 494
  • Мнения: 146
Кошниците за кола за новородено са 0-13кг. Ползват се горе-долу до годинка, някои по-едри дечица по-рано се прехвърлят на столче, защото им окъсява или отеснява кошницата.
За isofix - самата кошница няма как да е с isofix, a трябва да се купи отделно isofix база за дадения модел кошница. Базата се закача към isofix халките на колата, а към нея много лесно се закрепя самата кошница без да се използват коланите на колата. Свалянето на кошницата от базата става с натискането на един бутон и също е супер просто и лесно. Много по-удобно е да се ползва столчето с база, а мисля, че е и по-безопасно.

Общи условия

Активация на акаунт