Не остана много вече, ОКТОМВРИ ще се гушкаме с малкото човече

  • 32 626
  • 737
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 135
Имате ли лични впечатления от козметиката АДерма, само при проблемна кожа ли се препоръчва? Една приятелка ми каза, че е много доволна от нея, но детето й е било с атопична кожа и само тя й е помогнала.

# 466
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
Намерих си в Амазон блекаут завески  Mr. Green Само трябва да измисля звезди или облаци.
https://www.amazon.co.uk/Deconovo-Printed-Blackout-Curtains-Matc … detail_1&th=1
https://www.amazon.co.uk/H-Versailtex-Blackout-Microfiber-Insula … 2Bblinds&th=1

И това загледах https://www.amazon.co.uk/Gro-Company-Anywhere-Portable-Blackout/ … 31822&sr=1-13  ама не мога да преценя доколко ще е полезно  Blush

# 467
  • София
  • Мнения: 6 727
Вълшебство тези със звездичките са супер, но тия последните черните нещо много ми идват като Дар Вейдър (добре дошли от тъмната страна). SmileySmileySmileySmiley


Esvelda , не съм ползвала Адерма, ползвала съм Мустела ( те също имат серия за атопична кожа).
Напоследък все повече жени се оплакват, че бебчетата им са с атопична кожа, дали се дължи на преносване или не нямам идея. Но масово болниците си бутат техните марки като изписват бебетата. Би трябвало и Адерма да е хубава, все пак е медицинска козметика въпроса е вече как ще повлияе на бебето.

Момичета как си набавяте калций? Мойте Витамини са Огестан , като цяло съм доволна от тях, но в състава им няма калций. Има само фолиева киселина, рибено масло, витамин D3, йод и натурален витамин Е.

# 468
  • Мнения: 5 115
За един уикенд колко много сте изписали Grinning
Аз щях да пиша за курсовете и лекциите. С първата бременност не съм ходила на никакви курсове, в осмия или деветия месец ходих на една лекция за грижи за новороденото в първите дни, малко след като родих ходих на още една - спешни състояния при новородени.
Скрит текст:
Бях си купила книгата "Какво да очаквам докато чакам дете" и само там бях чела какво пише за раждането. Нито бях ходила на курсове, нито бях гледала клипчета в интернет, за мен лично това е излишно. През цялото време бях с нагласата че отивам в определена болница заради определен лекар и му имам доверие. Не исках да гледам клипчета в интернет или да ходя на курсове и да си създавам някаква представа и очаквания за раждането, които няма гаранция дали ще се случат. Повтарях си че трябва да запазя самообладание и да слушам акушерката и лекаря, защото те ще знаят съобразно хода на раждането и как оценят състоянието ми какво трябва да правя. Казваха ми какво да правя за разкритие, после на магарето ми казваха кога да дишам, кога да напъвам, доктора ми държеше крака и главата да ми е по-лесно и т.н. Преди раждането просто прецених че ако се шашна толкова че да не слушам и изпълнявам какво ми казват акушерката и АГ-то със сигурност няма да си спомня на курс какво са ми казвали за дишане и т.н. и реших че курсовете не са за мен. Освен това винаги ми се е струвало че като ти дойде яйцето на дупето всичко е различно и никой курс не може да ти създаде реалистична представа какво те чака.
И преди съм писала - лично за мен е най-добре да няма човек никакви очаквания за раждането, отиваш с нагласата че всичко ще е наред, но да не си мислиш че ще е супер лесно и цветя и рози. Или да изпадаш в разни крайности че "жените за това сме родени" и видиш ли как пък едно раждане ще ни се опре. В старата ни  отчетна имаше момичета, които явно си бяха създали малко по-розови нагласи за раждането и накрая ми се струваше че са едва ли не разочаровани че "не са се справили" според собствените си нагласи. А като има живи и здрави мама и бебе изобщо не е важно как е излязло бебето. Изобщо ми се струва че прекалено многото информация не винаги е в услуга Simple Smile Същото важи и за кърменето. Наистина познавам момичета, които бяха на ръба на депресията, как така няма да се получава кърменето, нали гърдите били за това. Ами ей тъй, изобщо не е гарантирано че ще се получи и няма ама нищо фатално ако не стане. Ей ме на, 33-годишна, некърмена, хранена с АМ и то не като сегашното, да чукна на дърво нищо ми няма, като дете бях страшно здрава Wink
Бях гледала само клипчета как се къпе бебе и как се сменя памперс. Ама и това е много заблуждаващо, на клипчетата са хора с опит и всичко изглежда много лесно. Обаче като го хванеш това мръвче за пръв път и то се къса от рев защото не му харесва да го събличат, виждаш че на живо е коренно различно.

# 469
  • Мнения: 548
Вълшебство, от мен палче за облаците.

Последния месец започнах да пия калции и Вит.Д за по-лесното му усвояване, защото сега се втръвдяват костите на бебчо и дърпа яко. Аз си го реших, защото не приемам никакъв калций реално. Прясно мляко избягвам, киселото е тука е боклук, сирена не ям заради бактерии и така...

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 14:27 от пумпалче

# 470
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
Вълшебство тези със звездичките са супер, но тия последните черните нещо много ми идват като Дар Вейдър (добре дошли от тъмната страна). SmileySmileySmileySmiley

Черното е по-скоро за път - при баба и дядо, на почивка и т.н.  Wink

# 471
  • Мнения: 5 115
Вълшебство, бебетата и децата май рядко имат нужда от блек аут. И аз бях твърдо решена да купуваме за детската пердета със затъмняване, въпреки че е северозападна, има огромен прозорец и там е перманентно много светло. Обаче на дребния изобщо не му пука колко е светло, като му се спи, спи и хич не се стеснява. Освен това сега като гледам какъв зор е да го събудя за ясла сутрин, по-добре да не е много затъмнено в стаята, че иначе съвсем нямат вдигане тези деца Grinning
А това за изпът според мен лично ще ти е излишно, особено от сега да го купуваш. Ако се разровиш в интернет, точно за бебета е океан от джаджи и приспособления, родителите сме много лесен и симпатичен таргет, всичко ни се вижда много хитро и искаме да го купим за дребните Grinning

# 472
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
Вълшебство, бебетата и децата май рядко имат нужда от блек аут. И аз бях твърдо решена да купуваме за детската пердета със затъмняване, въпреки че е северозападна, има огромен прозорец и там е перманентно много светло. Обаче на дребния изобщо не му пука колко е светло, като му се спи, спи и хич не се стеснява. Освен това сега като гледам какъв зор е да го събудя за ясла сутрин, по-добре да не е много затъмнено в стаята, че иначе съвсем нямат вдигане тези деца Grinning
А това за изпът според мен лично ще ти е излишно, особено от сега да го купуваш. Ако се разровиш в интернет, точно за бебета е океан от джаджи и приспособления, родителите сме много лесен и симпатичен таргет, всичко ни се вижда много хитро и искаме да го купим за дребните Grinning

Детската ни е източна, та аз на себе си не бих причинила спане без стабилно перде вътре. На моите родители спалнята е със същото разположение - след определен час няма спане вътре, въпреки щорите .. то и жега става лятото, освен, че свети брутално. И предвид, че и ние евентуално ще спим в детската известно време, блекаут си е задължителен Grinning Иначе нали ви показвах едни много симпатични икейски облаци ..ама те пък са почти като тънко перде - почти никакво затъмняване.

Хаха да, черното за из път определено е в графата "много излишни"  Laughing

# 473
  • Мнения: 313
Аз съм ползвала A-Derma за малкият. Доволна съм много, беше с атопичен дерматит, но може да се ползва и без проблемна кожа.

# 474
  • Мнения: 93
Чак сега успях всичко да изчета.Да ви питам чувстватв ли се подпухнала/подита отдоло,аз като се избърша със тоалетната хартия усещам една подпухналост не ме боли.А за засилено течени ту имам ту нямам,мен пък ръщете че боля ужасно истръпват нощем,вените ми изпъкват.И на мен ми казаха плацента превия и да чакам 29г.с тогава ще се реши 100% сега в четвъртък на 09.08 съм на ФМ.Бяха ме поизплашили с тая превия а и аз много четох какво е що е но слава бого за момента всичко е ок само тежести невдигам май от всички препоръки.

# 475
  • София
  • Мнения: 6 727
Момичета срам не срам ама ще си питам. Видях, че в друга група е коментирано и реших да събера още мнения и опит, относно епилирането отдолу. Как по точно го правите с тези наедрели коремчета? Аз бях с бръснача, но ми е трудно да виждам вече. Депилатоар ме е страх да не си докарам накрая алергия, а на кола маска не смея, защото ми е докарвала гъбички.
Моля, дайте съвети и мнения.Rolling Eyes

# 476
  • Мнения: 146
Аз си ходя на кола маска и нямам проблеми.

Момичета срам не срам ама ще си питам. Видях, че в друга група е коментирано и реших да събера още мнения и опит, относно епилирането отдолу. Как по точно го правите с тези наедрели коремчета? Аз бях с бръснача, но ми е трудно да виждам вече. Депилатоар ме е страх да не си докарам накрая алергия, а на кола маска не смея, защото ми е докарвала гъбички.
Моля, дайте съвети и мнения.Rolling Eyes

# 477
  • Мнения: 313
С огледалце. 😊😊😊

# 478
  • Мнения: 548
Аз се правя с епилиращи лентички, каквото остане с тример или самобръсначка. Но аз все още си имам ясна видимост, малко ми е по-трудно сгъването, но виждам.

# 479
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
Аз си ходя на кола маска  Wink Проблемът е само, че козметичката ми е на 200км  Mr. Green което до сега не ми е било проблем, понеже поне веднъж в месеца стигам до нея, ама сега ..малко тегава работа. Пък не мисля, че ми е перфектния момент да я сменям със софийска, та най-вероятно каквото мога със самобръсначката и толкоз  Blush

Общи условия

Активация на акаунт