Удря си главата

  • 1 154
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 237
Моят  племенник също си удряше главата  на 1г. и 2-3м. Правеше го ,за да привлича внимание,не че му е липсвало такова.И най-вече пред майка си.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 039
И моят син си удря главата в стената и после се смее.

# 17
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
Моят дивак също си удря главата в стената зад таблата на леглото, в самата табла (въпреки че сме сложили меко, таблата му трака), столчето за хранене(когато се е наял и не му се седи или се прави интересен). Много му е забавно и се скъсва от смях, от време на време и лиже стената над леглото. Бързо му омръзва, ако не му правим забележки. Иначе почнем ли да му казваме "не", той още толкова си удря главата.

# 18
# 19
  • Мнения: 603
Моят син го правеше, когато му откажа нещо или просто е ядосан, защото не може да направи нещо сам. Започна около годинката.
Побвах и с прегръщане и с говоре и с каране - не помогна.
След това започнах да го уведомявам, че щом си бръска главата, ще изляза от стаята и излизах.
Стоях на тръни пред вратата и се услушвах. Почти веднага след като изляза блъскането спираше. Съотвенто след няколко седмици съвсем престана.

Така, че само необръщането на внимание помогна.

Сега е измислил друг начин за манипулация - пищи. Пак не става с приказки и прегръдки. Варианта е или да му угодя и да му дам още една бонбона например или да се правя, че не се впечатлявам. Така, че използвам изпитания подход.
Дано скоро престанем и с писъците, че комшиите кой знае какво си мислят  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 117
И сина ми имаше период в който си удряше главата най- често в пода .Това ,когато беше на около година и половина.Първоначално много се притесних и си помислих да не би да е нещо от психическото му развитие Shocked, но след това лекаря ме успокои , защото повечето деца минавали през този период и го правели , в знак на протест  TiredИ е бил прав доктора !Сега е на четири години и вместо да си блъска главата направо отговаря с най-неочаквани фрази Laughing

# 21
  • Мнения: 255
Не че имам опит, но бях чела някъде, че удрянето на главата, по някакъв начин произвежда ендорфини, все едно както големите хора ходят на фитнес, където се мъчат, но след това са happy.
Статията завършваше, че бебета все пак имат инстинкт, и го правят толкова силно, колкото им е приятно, и че няма опасност да се самонаранят.
Успех, мисля че формулата на Ellypr е най-добра - без публика, няма представление.

# 22
  • Мнения: 1 313
благодаря на всички за отговорите, макар че не съм съгласна с някои. Не може да се сравнява поведението на дете, гледано в къщи със семейство и в дом за такива деца.Много се надявам да е период някякъв и бързо да отмине както при моето , така и при вашите деца. Иначе аз винаги му се карам докато се удря и му показвам ясно, че това не ми е приятно и не ме забавлява. Ще пробвам с безразличие, макар че ще ми е трудно

Общи условия

Активация на акаунт