Рим - 20 тема

  • 57 151
  • 730
  •   1
Отговори
# 600
  • Пловдив
  • Мнения: 40 771
Привет от прекрасен Рим! Simple Smile
Времето е с нас,слънце на мах! За сега всичко е ок...благодаря за което на всички тук! Kissing Heart
Утре кафе,Мария Маджоре,после Ватикана и Трастеверде планувам.


# 601
  • Мнения: 1 122
ТрастевЕРе.

# 602
  • Мнения: 47 982
Харесва ли ви
Колко градуса е
Как се облякохте

# 603
  • Пловдив
  • Мнения: 40 771
Трастевере,да...скуза! Simple Smile

Хареса ни,много! Не ми се тръгва утре...слънчево е,вчера 11*,днес 4 но е приятно. Нормално облечени сме,с шал и ръкавици. Сутрин е хладничко обаче.



Тук не чакахме Stuck Out Tongue Winking Eye


Сутрешно капучино в 081

# 604
  • Пловдив
  • Мнения: 40 771
Пак аз...сега видях от др.страна на гарата има тия автобуси


Вариант са като Ситибус за летищата.
Някой ползвал ли ги е?

# 605
  • Мнения: 2 031
Този вариант също го има на първа страница, с добри отзиви е.

# 606
  • Пловдив
  • Мнения: 40 771
Благодаря!
Явно съм го пропуснала Simple Smile

# 607
  • София
  • Мнения: 22
Здравейте!

Най- накрая се включвам в тази така полезна тема, която чета от повече от месец вече.
В края на следващия месец и по- точно от 25.02 ще бъдем в Рим за 4 нощувки и съм много, много щастлива, че най- накрая ще осъществя една моя мечта. Ще бъдем само двамата с мъжа ми и се надявам да бъде незабравимо.
Самолетните билети вече са купени, ще отседнем ето тук :

https://www.hotelscombined.com/Hotel/Basilio_55_Rome.htm?gclsrc= … _a1IaAtrREALw_wcB

Тези дни започвам да организирам обиколката ни по дни.
Имаме набелязани някои от местата, които бихме искали да посетим, продължавам да чета и темата за маршрути.

Благодаря ви за полезната и систематизирана информация, тъй като тя ми помогна да се решим със съпруга ми да тръгнем самостоятелно,  а не на организирана екскурзия. Честно казано се притеснявам и се надявам да мине добре, защото ни е за първи път Simple Smile

Ще съм благодарна при възникнали още въпроси (със сигурност ще ги има), да намеря отговорите тук Simple Smile

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 01:07 от mariellka

# 608
  • Мнения: 2 031
mariellka, много хубаво място за престой сте си намерили, с много добри отзиви и отлично местоположение, близо до метро и в сърцето на града. Аз също току що резервирах там за април и ще се чудя между него и още едно място.

Относно самостоятелното пътуване не се притеснявай, всичко ще е наред, така малко сложно изглеждат нещата, но на място е много по-лесно, след това няма да помислите за организирана екскурзия.

Можеш да питаш спокойно, все ще се намери кой да ти отговори. Simple Smile

# 609
  • София
  • Мнения: 90
Lady, би ли споделила с какво (коя АК) ще пътуваш през април, след като WIZZ отмениха внезапно полетите си до/от Рим от/до София?
От нискотарифните остава вариант май само с Раян?

# 610
  • Мнения: 2 031
Lady, би ли споделила с какво (коя АК) ще пътуваш през април, след като WIZZ отмениха внезапно полетите си до/от Рим от/до София?
От нискотарифните остава вариант май само с Раян?
Да, с Rayan, но аз си пътувам с тях от както са стъпили на българския пазар, специално до Рим. И ще кажа защо -кацат на Чампино, което е по-близкото летище, има градски транспорт вече и изобщо варианти на по-евтин транспорт от/до летище и не на последно място билетите им винаги са по-евтини, поне аз когато съм търсила. Вярно е, че последно време има проблем със стачките, но да се надяваме че ще се нормализират нещата.

# 611
  • Мнения: 72
Здравейте и от мен! Включвам се и аз в темата,защото мисля да пътувам към Рим края на април. Изчетох от до цялата тема, започнах уж да се ориентирам, ама ми изкачат някои въпросчета Simple Smile Ще пътуваме с детето,което е на 6г. и мислим да вземем Рома пас и с нея да влезем в Колизеума. Прочетох обаче,че има има отделна опашка за нея, но и че трябва да взема билет за детето от друга каса.Та въпросът ми е, тази друга каса да не е касата за тези без билети (с дългиииите опашки),че ще обезсмисли Рома паса? Simple Smile) Другият ми въпрос е в крайна сметка мога ли от летището да използвам  Рома пас, за да хвана 520 и от там метрото и същото обратно към летището? Защото някъде прочетох,че не важала за и от летището. И последно двоумя се за място за настаняване в района на Ватикана до метро станция или от другата страна на реката около Санта Мария дел Пополо. Наистина ми изглежда леко сложна организацията,но се надявам с ваша помощ да ми се изясни картинката Simple Smile)

# 612
  • Мнения: 2 031
За притежателите на Рома пас има отделна опашка, не тази голямата, нареждате се на нея, има кой да ви упъти и табели има, та тя води най-отпред където на каса( отделна) ще Ви издадат безплатният детски билет. Вероятно в края на април и тя ще е голяма, но върви много по-бързо от другата.
Рома пас важи за целият градски транспорт на Рим, а 520 и 720 са градски автобуси, така че важи за тях, да. Имайте предвид, че туристическото бюро на Чампино отваря в 8.30 ч., ако искате да си купите от там карта и приемат суми в брой до 10 евро, така че трябва да използвате карта за закупуването.

# 613
  • Мнения: 72
Lady Vengeance ,благодаря много за изчерпателните отговори. Въпросите ми вероятно са доста тъпи, ама сигурно ще имам още Simple Smile Предполагам,че ще можем да плащаме с дебитни карти. Благодаря още веднъж Simple Smile

# 614
  • Мнения: 2 031
Lady Vengeance ,благодаря много за изчерпателните отговори. Въпросите ми вероятно са доста тъпи, ама сигурно ще имам още Simple Smile Предполагам,че ще можем да плащаме с дебитни карти. Благодаря още веднъж Simple Smile
Да, може с дебитна.

Общи условия

Активация на акаунт