Тупате ли през терасата?

  • 8 694
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Не тупам, за мен това е много противно и признак на липса на възпитание. Щом тупаш значи има нещо, което трябва да изпадне и не го искаш у дома си. Защо тогава трябва да отива в чуждите домове? Ако живееш в къща и отдолу си е твоя двор, моля, тупай на воля, после ти ще газиш в изпадналите боклуци и боклучета. Щом имаш комшии, редно е да се съобразиш, че не са длъжни да понасят твоите боклуци и да ги чистят.

# 16
  • София
  • Мнения: 28 528
Не си изхвърлям боклуците през тераса или прозорец.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Изтупвам покривката на един фотьойл. Ще ме прощавате, ама при положение, че изтупвам само малко прах, а отдолу няма тераси, в които да влезе ми идва малко в повече това възмущение. Моите прашинки сигурно мнооооого ще зацапат пейзажа, мдам... По улиците прах няма, ама хич, по цял ден и по цяла нощ ги прахосмучат от общината Twisted Evil

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 385
Цитат
Щом тупаш значи има нещо, което трябва да изпадне и не го искаш у дома си. Защо тогава трябва да отива в чуждите домове?
Има - прах. На улицата има доста от него. Може да има и трохи за гълъбите, да. За чуждите домове, в случая первази, писах. Иначе съм съгласна, че не е желателно.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 475
Почти не тупам. То и няма какво. Чаршафите са с ластик и докато ги махна ... отиват в пералнята.
Обаче върху моята тераса и прозорец какво става, бедна ви в фантазията - фасове, коси, манджи, цветя, смачкани листа с писма, картини, кисело зеле, абе ...

# 20
  • Мнения: 412
Имам малка пътечка, която понякога тупам от прозореца на стълбището. Там няма на кого да преча, но е много неприятно над главата ти да тупам. Много пъти се случва ММ да пуши на прозореца, а съседката отгоре да тупа върху главата му. Освен това има случай, в които съседката решава, че трябва да чисти в 6:00 сутринта и звука от тупане никак не е приятен.

# 21
  • Мнения: 643
Не изчетох всички коментари, но някои направо ме възмутиха. Какви са тези изкази, че някой си идвал от село и затова тупал. Е не съм софиянка, ама не тупам през терасата и съм сигурна, че и много хора от село не го правят, за разлика от софиянци, които и боклука си хвърлят през прозореца.  
По въпроса. Живея в къща и леля ми е на втория етаж. Същата работа вършеше като авторката върху дрехите на децата и не само. Ужасно грозна постъпка. Може би трябва някой да върши същото на вас, за да се усетите.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 548
Aко ми е много наложително да изтупам нещо, го правя отстрани на терасата. Надолу всичките за си ги затворили и отстрани е иззидано. Случва се сигурно веднъж в месеца. Пътеките съм тупала веднъж отстрани на блока на ония железните неща, направени за целта. Доста е гадно. Освен силния шум и целият прахоляк отива върху мен. Минах на вариант пране.

# 23
  • Мнения: 29 316
Аз не тупам, но доста съседи го правят и, честно казано, много се нервя, като намеря терасата си с разни боклуци, най-често косми и прахоляк.
Не казвам нищо, защото ще се изпокараме...

# 24
  • Мнения: 8 803
Какво изтупвате през терасата и имали ли сте проблем със съседите по този повод? Днес имахме разговор със съседа на долния етаж и за него е проблем да се изтупва одеало или чаршаф, защото на едната тераса простирали бебешки дрешки, а на другата готвели. Не се тупало, а се перяло направо.Та, затова питам при Вас как е.

Не тупам нищо през терасите. Всичко се пере. За изтупване ми е само покривката на масата за хранене, но това става в банята, а после с душа измивам трохите към канализацията. Не желая и на мен да ми тупат на главата и ще има разговор със съседите, ако го правят.

# 25
  • Мнения: 456
Тупам през прозореца на стълбищната площадка, защото там боклукът не отива в ничии дом. Правя го рано сутрин, към 06.00. През останалото време имам възрастни съседки долу на пейката и не е редно да го правя над главите им. Но иначе знам горе-долу кога вървят турските сериали и знам кога не са окупирали пейката и си тупам на воля. Иначе много обичам да тупам. Имаме и лостове за тупане, но откакто един съсед се обеси на един от тях, никой не иска да тупа там.

# 26
  • Мнения: 40 834
Никой нищо не каза за парцала за прах newsm78 Как по дяволите бършете прах?
Аз бърша с парцал и го изтръсквам през балкона. Не мисля, че това е кой знае какво замърсяване - няма трохи, косми и т.н. И да не му харесва на някого как иначе?

# 27
  • София
  • Мнения: 28 528
Никой нищо не каза за парцала за прах newsm78 Как по дяволите бършете прах?
Аз бърша с парцал и го изтръсквам през балкона. Не мисля, че това е кой знае какво замърсяване - няма трохи, косми и т.н. И да не му харесва на някого как иначе?
Аз – с кухненски салфетки с препарат. Бърша и хвърлям, не изтупвам.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 385
Аз обикновено пръскам с вода или с препарат за стъкло - че ми е подръка - и бърша със суха хартиена салфетка.
Парцали за многократна употреба не обичам.

Писах, преди да видя поста на Миленака.

# 29
  • Мнения: 29 316
Бърша прах с влажен парцал /с вода и/или препарат/, после пера.

Общи условия

Активация на акаунт