Още мъничко остана септемврийче да целува мама

  • 32 076
  • 735
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 434
Точно това са истински контракции, стягане на корема, болки в кръста, в таза. Ако продължават над час и половина май е добре да се обадиш на АГ .
Veli29. Кога ти е термина. При първата ми бременност 3-4дни преди да родя бебето имаше учестен ритъм. Може и да наближава моментът..

# 571
  • Мнения: 81
Не коремът не се стяга.. В 37ма седмица съм

# 572
  • Мнения: 3 794
Не коремът не се стяга.. В 37ма седмица съм

А това усещане само вечер ли го имаш? Ти беше писала скоро за същите симптоми.

# 573
  • Мнения: 81
Бях писала за жълто течение.. Ми не. Всъщност и през деня ми се е случвало.. Бебка в момента е доста активна.. Дали не притиска тя нещо? ☺️

# 574
  • Мнения: 434
Не коремът не се стяга.. В 37ма седмица съм
Аз точно започвам 38. Имам ги и аз тези болки в кръста, но и корема ми се втвърдява. Обикновенно е сутрин и вечер.
Лягам и след известно време отшумяват.

# 575
  • Мнения: 237
ladySnow в 36 съм
Казах на доктора, че е много активна и че съм имала контракции, но понеже на тоновете не се виждат контракции, не ме прегледа за разкритие

# 576
  • Мнения: 2 124
Моите стягания си зачестиха, но са безболезнени засега, просто усещам нещо като напрежение ниско долу, когато ми се стегне коремът.
Но и терминът ми е другата седмица само дето шийката ми беше 3 см предната седмица и бебето високооо, та се съмнявам да е другата седмица.
Тази седмица ми е последен преглед преди термин главно за разположението на бебето, че всяка седмица е различно.

Сетих се, че доктора обаче не ми е вземал сега накрая секрет за микробиология, което ме притесни май ще му дам зор в четвъртък.

# 577
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Контракциите, заради които трябва да се запътиш към болницата трябвало да са на равен интервал стягане на корема с болка долу в средата, така ми обясниха на последния преглед, защото и на мен не ми е ясно изобщо 😃

# 578
  • Мнения: 81
Аз този онтервал не го разбирам... Как да раьбера през колко време са...? Как да ги засека?

# 579
  • Мнения: 2 124
Ами примерно получаваш контракции с продължителност по 50 сек. на всеки 10 мин. да речем в продължение на час.
Или нещо подобно разбрах аз, само дето и аз много не съм наясно.

# 580
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Ами самото стягане на корема и болката трябва да са няколко секунди, след което да се отпусне.. ако имаш втвърдявания на 10-15 мин с болка това вече са си контракции и трябва да взимаш багажа за болницата Simple Smile така го разбрах аз

# 581
  • Мнения: 81
Не ми се втвърдява корема... Но болките стават все по силни... Вече се съмнявам дали малката не ми притиска яйчника... Но болката ще е съвсем друга от тазии... Че дори и крак ме боли вече

# 582
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Ами най-добре се обади или отиди направо да те видят, че щом се засилва болката не е добре.. не знам за кога ти е термина?

# 583
  • Мнения: 434
Голяма заблуда е че контракциите трябва да са през равни интервали.. аз така първия път отидох с 5см без багаж!! Защото не бяха на равни интервали и бях сигурна че са подготвителни... Е не бяха 😁
Общо взето за какво следя: да има стягане, болки в кръста, точно като за тоалетна, контракциите да продължават повече от минута всяка, ако са над 1,5-2часа, не спират като лежиш или ходиш, и разбира се ако изтекат водите, но при мен първия път даже на 6-7см не стана така че се наложи да ми ги спукат.

# 584
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Аз за това подчертавам, че така са ми казали и така съм чула 😃 нямам опит.. за това някоя от вас, която е минала вече един път от там може да даде по-хубав съвет ☺

Общи условия

Активация на акаунт