Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 6

  • 44 055
  • 752
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 31 780
Ева, вчера от клипчето ти правих доста упражнения.
И установих, че по-голям е ефекта, когато се правят упражненията с гири по-бавно.

# 121
  • Мнения: 2 818
Елорка, много се радвам, че ти хареса Simple Smile Да, от една страна при бавното изпълнение някак се ангажират повече мускулите, не знам точно как да го кажа и съответно ефектът е по-голям. От друга страна - според мен, така е много по-малък рискът от травма. Чела съм, че е много по-добре да направиш така 10 повторения, отколкото 30 бързи.

# 122
  • Мнения: 31 780
Абсолютно.
Аз пак правя по 20 или 30. Но ги разделям на части и  почивам между упражненията за няколко секунди.

# 123
  • Милано
  • Мнения: 953

Грета , за пръв път чувам за такава схема. На мен ми дадох директно от 100, всеки божи ден. Като ми казаха да нямам пропуски, защото се отразявало не много добре. В началото нали е нещо ново и имах моменти пропусках, но сега не. Явно имало и други схеми за пиене на тези хормони. Ама щом така са ви казали, правете го.

[/quote]  Моят прием е 3дни х 125 и 4 х 112,5...От класическите дози(50,100,150) не се чувствах добре и изготвиха "адаптивна" доза и благодаря на Бог се чувствам отлично😀

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 02:08 от K.Lera

# 124
  • Мнения: 31 780
K.Lera, как пиеш 112,5 еутирокс?Че то май няма в апетеките такова  newsm78

# 125
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 690
Елора, аз пия 25 и 37,5 еутирокс, през ден. 37,5 е една таблетка и половина. Много хора са на такива смесени приеми и аз го разбрах от както започнах да следя темата за Хашимото.

# 126
  • Мнения: 31 780
Вярно, че може да се дели таблетката  Laughing

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 162
Аууу,това с тиквичките и аз ще го пробвам,изглежда уникално ! Благодаря,че сподели рецептата Yum
Аз пък да ви се оплача,от около седмица не съм яла сладко или тесто ,с изключение на един шоколад за диабетици преди около 5 дни,защото мислех,че може Smile но после говорих и с личната,та и тя ме просветли,че и това не може...и .. онзи ден пих биричка,а знам че не може Sad ама найстина нямах избор хахахаха. Бяхме на палатка и забравихме да вземем вода Rolling Eyes ....едно кенче да съм изпила,а вечерта като дойдоха и другите минах на вода Smile Яд ме е,защото за първи път издържам да съм стрикна към диета толкова време и накрая... вземи тая бира Triumph
А сега да ви питам,за днес храненето ми дали е добре или пак бъркам някъде хаха
За закуска изядох една малка филийка пълнозърнест хляб ( stone bread се води хляба,ако го знаете)  с домашна майонеза.
За обяд съм си приготвила две нарязани варени яйца,с майонеза и риба тон.
За вечеря още не знам какво ще е...
Преди да кажете нещо,знам че хляба е добре да се изключи съвсем,но личната ми каза,ако нямам какво да хапвам на работа,по добре да си нося от вкъщи сандвич със пълнозърнест хляб,от колкото да си купувам разни боклуци,така че за момента няма да го спирам,ще си позволявам по филийка или две на ден,че някой път нямам време да ям и набързо само трябва да клъвна нещо и да бягам.А и за мен си е голямо постижение само спирането на захарта Smile цяло чудо е ,че се справям хахах

П.П. В момента даже пия кафе с мляко,без захар....горчи ми и ми е гадно,ама ще търпя.. Rolling Eyes

# 128
  • Милано
  • Мнения: 953
K.Lera, как пиеш 112,5 еутирокс?Че то май няма в апетеките такова  newsm78
100 + 1/2 от 25

# 129
  • Мнения: 4 042
UnbreakableFlower, не е желателен хлябът в каквато и да е форма, но пробвай така известно време и виж какво ще покаже кантарът. В предишните теми съм споделяла, че успявах навремето да свалям килограми консумирайки въглехидрати само до обяд. В това число и по 1-2 филийки пълнозърнест хляб за закуска, но предимно овесена каша. Сега постепенно се опитвам да се върна към някакъв подобен режим, като вкарвам въглехидрати в закуската, (конкретно - плодове и 1-2 лъжици палео мюсли), но този път гледам не само кантара, а и изследванията какво ще покажат. След първото инсулинът беше добре, ще видим в края на месеца пак. Ти пиеш и глюкофаж, така че пробвай. Но вечерно време никакви въглехидрати, освен от зеленчуците. И ранна вечеря.

Като ти чета менюто заформя ти се калориен дефицит. Не знам какво толкова ще консумираш на вечеря, че да покрие калориите. Така че има вероятност и да отслабваш с това меню, но да е за сметка на калориите, а инсулинът да не спада особено. Абе то и това не е страшно (стига да не се увеличава), защото самото отслабване е фактор за понижаването на инсулина. Но да не губиш мускулна маса вместо мазнини. Това е проблемът. С тази филийка на закуска вместо майонеза хапвай нещо по-стабилно. Сирене, кашкавал, яйце, маслини, масло, месо някакво, чушка, краставичка. Не гладувай, че метаболизмът ще се забави.

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 14:39 от Бледолилава

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 162
Бледолилава, значи казваш,че щом не мога без хляб е добре само да закусвам с него и да не го консумирам след това.Мисля,че ще се справя,аз така или иначе го ям предимно сутрин,за на бързо Simple Smile Иииии да,ще го ям с кашкавалче и масло,но тая домашна майонеза много я обичам и не можах да се сдържа.. Smile
И аз както казах някъде по нагоре ,малко се бъркам,защото уж целта ми по диетата е да ям само мазнини,без въглехидрати,а някой казват пък не яж и мазнини,и ...доста е объркващо за начинаещ,всяко ядене си е жива мъка,все мисля трябваше ли да го ям,вписва ли ми се в менюто,дали не е много вредно...изобщо ми е един голям ужас..
А и още нещо,казваш,че калориите за деня са ми малко,така ли ? (изядох един банан след яйцата с риба тон  Rolling Eyes
За вечеря...нямам идея какво ще ям,вкъщи имаме пържоли и кюфтета останали от снощи,но не ми се яде това Sad  може би ще ям малко кашкавал със домат,в краен случай ще изям едно кюфте Smile

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Спортувам с инструктор доста от преди да схвана че имам инсулинова резистентност
Това което ми прави впечатление е
1.Трудното въстановяване след тренировки /в сравнение с преди години не съм имала такива проблеми/
Говоря за подуване , тежки муслулни трески , лошо настроение и отпадналост на другия ден ...
2.Сега забелязвам и че вдигам доста кръвната захар след тренировка ?

Въпроса ми е има ли някакви особенности  при спортуване?
Самия спорт се препоръчва за подобряване чувствителноста на клетките , но според мен има някаква тънкост тука ?
Не е нормално няколко дена след тренировка да изглеждам и да се чувствам по зле от колкото преди тренировка
Освен това имах прекъсване от около 2 седмици в които и отслабнах и се чувствах ОК
Чудя се какво не е на ред

# 132
  • София
  • Мнения: 1 434
Може и да не е страшна драма една филийка хляб за деня, но аз колкото пъти съм хапнала нещо подобно за закуска, толкова после цял ден съм зверски гладна точно за В. Най-добре ми се е получавало с обяда, но тогава пък имам достатъчно протеин и зленечук, за да имам нужда от хляб. И аз сутрин бързам и не ми се занимава със сложни закуски. Сварявам си яйца или хапвам парче шунка с кашкавал, домат или краставица, забъркана извара с майонеза и подправки, кисело мляко, половин авокадо със сол и лимонов сок...има мързеливи варианти.
Всичко изброено може да се вземе и за работа. Редовно си навивам рулца шунка (от лидълската немска) с изварата (пак лидълската, че е по-мокра) и нося краставица или домат. Забъркана риба тон +майонеза+жълтък от сварените яйца и върнато обартно в "кошничките" белтък. Това разбира се за мързеливите дни, когато нищо не съм готвила.
Винаги обаче гледам да имам подобни продукти в хладилника и никога да не оставам без вариант за работа.

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 21:46 от Franie

# 133
  • Мнения: 243
Здравейте момичета,
днес успях да ви прочета ( от доста време не бях )... искам да споделя с вас опита ми ( 2 месеца и половина до момента ). Диагностицирахе ме с ИР на 17 май и ми изписаха глюкофаж 2х850. Първата седмица бях доста стресирана и изчетох всичко което и където може. За първите 5 седмици свалих 6 кг ( 171 см - от 83 - 77 кг ) с всички симптоми на разтроен стомах, главоболие и т.н.
Менюто ми се състои от 3 хранения:
1: Закуска - 2 варени яйца или бъркани - понякога с краставичка или домат , понякога с малко сирене
2: Обяд - Салата ( в повечето случаи зелена с репички - много я обичам ), рядко месо, предпочитам сирене или кашкавал
3: Вечеря - същото като обяда, но разнообразявам салата да не е зелена  ( знам, че е хубаво да има поне 2 вида зеленчук различен цвят на ядене ).
След като отминаха неразположенията от хапчето започнах да забелязвам и положителните му страни : започнах да се наспивам бързо - в 6 сутринта съм кукуряк, голяма част разширените ми вени се поприбраха, а капилярите смениха цвета си, спря да ми е студено ( за протокола дори лятото спях с чорапи ), кожата ми спря да се бели , сега е гладна и лъскава ....
Започнах и да спортувам - гледам 3-4 пъти седмично - 2 силови и 2 или пътека или батут ( много добре ми се отразява скачането на батут )
Проблема ми е, че след първите 5 седмици спрях да отслабвам, притеснявам се , че няма да си подобря показателите достатъчно и ще трябва да пия още хапчета, а не искам. Не обичам много месо, знам че млечните може би са ми прекално много и трябва да ги намаля, но съм решила сега да си дам един месец да заобичам месото - искам да съм здрава. Моля , ако някой вижда нещо,в  което греша да изкаже мнението си . Благодаря ви предварително Simple SmileSimple Smile Heart Eyes

# 134
  • Мнения: 4 042
Бледолилава, значи казваш,че щом не мога без хляб е добре само да закусвам с него и да не го консумирам след това.Мисля,че ще се справя,аз така или иначе го ям предимно сутрин,за на бързо Simple Smile Иииии да,ще го ям с кашкавалче и масло,но тая домашна майонеза много я обичам и не можах да се сдържа.. Smile
И аз както казах някъде по нагоре ,малко се бъркам,защото уж целта ми по диетата е да ям само мазнини,без въглехидрати,а някой казват пък не яж и мазнини,и ...доста е объркващо за начинаещ,всяко ядене си е жива мъка,все мисля трябваше ли да го ям,вписва ли ми се в менюто,дали не е много вредно...изобщо ми е един голям ужас..
А и още нещо,казваш,че калориите за деня са ми малко,така ли ? (изядох един банан след яйцата с риба тон  Rolling Eyes
За вечеря...нямам идея какво ще ям,вкъщи имаме пържоли и кюфтета останали от снощи,но не ми се яде това Sad  може би ще ям малко кашкавал със домат,в краен случай ще изям едно кюфте Smile



Ако си решила да минаваш на НВ ВМХ тогава да, повече мазнини, по-малко въглехидрати. Но аз не знам на какъв режим си, така че ти давам съвет за по-балансирано, нисковъглехидратно хранене. Дори и при НВ ВМХ в по-либералния режим на задържане когато се увеличават въглехидратите се намаляват мазнините. Мазнините при ниски нива на въглехидрати организмът ги използва за енергия и не се лепят. Но ако хапваш и мазнини, и въглехидрати, става мазало. Даже и в разделното хранене го има този момент, не се съчетават тези двете.

С този банан ме уби Simple Smile. Банан и грозде - най-неподходящите за нас плодове. Най-подходящите са, само за информация: ягоди, боровинки, малини, къпини. Намери си таблица с гликемичния индекс на храните и гледай там. Няколко пъти съм хапвала по две кайсии, парченце пъпеш, киви. Веднъж в началото 1/3 банан, защото отивах на тренировка и ме беше страх да не припадна Grinning Пък то се оказа някаква сакрална гимнастика: наведете се, изправете се, дишайте през пръстите на ръцете, издишайте през петите. Щях верно да припадна, ама от смях Grinning

Та да се върна на темата. Ако си решила на НВ ВМХ да минеш, наистина с него се постигат най-бързи резултати. Препоръчвам ти да се включиш във фейсбук групите, както и в темата във форума:
https://www.facebook.com/groups/214621712291938/
https://www.facebook.com/groups/473982439298768/
http://old.bg-mamma.com/?topic=1045809.705

Тук не всички момичета са на този режим, така че не е много подходящо да го коментираме. Доста са с хипофункция или Хашимото и считат, че не бива да са на толкова ниски въглехидрати. А аз не помня вече кой с какво беше, така че приемам, че консумацията на бавни въглехидрати в умерени количества, без броене и пресмятане, в тази тема не е табу. Затова се съгласих с филийката Laughing

Общи условия

Активация на акаунт