Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 6

  • 44 327
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 042
Елора, оказа се, че имаме вкъщи йод, и изглеждат наред и сметаната и киселото мляко, които по принцип купувам. Макар че в коментарите под клипа някой беше писал, че можело и да слагат някакво модифицирано нишесте, което тест не го лови, но засега отказвам да го мисля Simple Smile Ще разчитам на нюха и вкуса си, и това е.

Не знам за Берьозка, момичета, но аз имам много приятели руснаци и един през друг се надпреварват да реват какви са им ужасни продуктите в Русия и колко са хубави нашите. Та не знам какво пише на състава на сметаната, за което по-напред беше обърнал внимание някой, но и аз бих внимавала.

# 676
  • Мнения: 2 513
За сметаната ,а и млеката ,аз мисля че имат палмово масло и друг материал,който ги "събира",ако ме разбирате.Защото ,всеки е виждал домашно квасено мляко,как отделя вода.При купешките именно суроватката е напрвена на мляко и то запазва форма,не е рядко,на вскус е друго  и т.н.

# 677
  • София
  • Мнения: 3 298
Защо не помислиш за една тема ИР и метформин? Имам чувството, че най-много се дразниш от хора, които пишат, че отслабват и си подобряват показателите без хапчета. И веднага започваш хапливите коментари кой бил болен, кой не и въобще болните само с хапчета се лекуват, пък тия дето не пият хапчета, не са болни.
Не се дразня, че някой отслабва, а че тук се заблуждава със неверни теории.
Някои от пишещите тук дори не знаят какво реално е ИР, само са чели в нета и са се припознали заради част от симптомите.

...
Грета, кой ти пречи да си пиеш метформина?
Някои пък сме решили с храна да се лекуваме. Всеки има право на избор.
...

Не пия метформин. Но не отричам самото лекарство, сигурна съм че помага.
Също като вас се лекувам с храна, дори със същия режим като повечето от вас. И чак сега започнах да свалям и то със съвсем друг режим. И си направих нови изводи: може да се сваля и без метформин и без ВМ.

# 678
  • София
  • Мнения: 2 521
Скрит текст:
Защо не помислиш за една тема ИР и метформин? Имам чувството, че най-много се дразниш от хора, които пишат, че отслабват и си подобряват показателите без хапчета. И веднага започваш хапливите коментари кой бил болен, кой не и въобще болните само с хапчета се лекуват, пък тия дето не пият хапчета, не са болни.
Скрит текст:
Не се дразня, че някой отслабва, а че тук се заблуждава със неверни теории.
Някои от пишещите тук дори не знаят какво реално е ИР, само са чели в нета и са се припознали заради част от симптомите.

...
Грета, кой ти пречи да си пиеш метформина?
Някои пък сме решили с храна да се лекуваме. Всеки има право на избор.
...

Не пия метформин. Но не отричам самото лекарство, сигурна съм че помага.
Също като вас се лекувам с храна, дори със същия режим като повечето от вас. И чак сега започнах да свалям и то със съвсем друг режим. И си направих нови изводи: може да се сваля и без метформин и без ВМ.

Би ли споделила твоя режим на хранене?
Аз не бих могла напълно да прилагам ВМХ, не обичам месо и ми е много трудно!

# 679
  • София
  • Мнения: 16 217
Данон-а ли няма нишесте???

В момента съм в офиса, когато се прибера вкъщи довечера ще проверя състава на Ромашката.

Последна редакция: вт, 21 авг 2018, 09:07 от Sharky*

# 680
  • София
  • Мнения: 3 298
Данон наистина няма нишесте, а сухо мляко. Дори са си го написали на опаковката.
Преди като спортувах, една мацка работеше там и съм я разпитвала.

alpha_beta, бях го писала на предните страници: ниско калорично, почти ниско въглехидратно.
около 08:30: капучино в малка чаша
след   13:00: кисело мляко с овес и плод
преди 19:00: домашни домати, сирене и/или протеини/мазнини.
Никакви други хранения. Само вода.
Харесала съм си разни неща от други диети и съм ги комбинирала.

Много ми е горещо и не ми е до месо.
Но съм била години на ВМД без месо, само с риба и яйца. Колкото по-малко въглехидрати, толкова по-добре. Важното е да има зехтин, масло, сметана.

# 681
  • Мнения: 4 042
Грета ей, моля да напишеш най-после в прав текст кои са тези хора в темата, дето само си мислели че са с ИР. Втора тема вече разводняваме с нестихващи нападки и недомлъвки. Лично за мен това е същото, като да говориш зад гърба на някого, ако изобщо си вярваш, защото може и просто да говориш за да се намираш на приказка. Кажи ги кои са тези хора в темата, които само се правят, че имат ИР? Ако не, много моля просто да престанеш с нападките и квалификациите. Тук сме за да си помагаме кой с каквото може, не за другарски съд.

Само това моля, имената на хората. После можеш да продължиш да си обясняваш за овесените ядки, колко са хубави при ИР, защото си отсланала с 2 кг от тях....

# 682
  • Мнения: 54 955
Амур, ти и аз, сигурно?
Или пък аз не съм имала наднормено тегло и пак не съм за темата?

# 683
  • София
  • Мнения: 2 521
Мисля, че в Ромашката има нишесте (крахмал). На етикета го пише.

# 684
  • София
  • Мнения: 3 298
Абсурд е да ходя да ровя по публикациите и да търся кой какво е казал.

И споровете, които водим, не разводняват темата, а предлагат различни гледни точки. Аз лично не обиждам никой, само обявявам някои от тук пишещите за здрави.

И всъщност съм свалила 5 кила, 2 от тях може да са вода, но другите са паласки.

# 685
  • Мнения: 116
WinchesterGirl, къде я намери тази ендокриноложка? Браво! bouquet

Една година я търсих Simple Smile четох коментари за лекари и накрая намерих в една група за ИР във фейсбук я бяха споделили като лекар, който дава и режим, и затова при нея.
Иначе предишната ми каза - ето ти метформин, яж каквото искаш, без много сладко и ще се видим пак след шест месеца и аз издивях. Добре, че ви намерих вас. Много ми помогнахте да се ориентирам във всичко и да се заема.
Сега борбата е да не се оливам отново, че аз като съм под стрес, винаги се тъпчех със сладко.
Сега, ако случайно прегладнея, което се случва веднъж на седмица вече - ям бадеми или лешници, или краставица.
Виж за млечните ми липсват и сега ми е разрешено по малко извара и кисело мляко. Много обичам таратор и ще ми е трудно, ако и него трябва да зачеркна за дълго.
Но хлябът не ми липсва - никога не съм вярвала, че ще напиша това изречение. Аз всеки ден, на всяко ядене си сядах с хляб - даже вече с ИР - но пълнозърнест. Сега не се и сещам.
Сладко също не ми се яде засега... само плодове от време на време, но се надявам скоро и тях да включа.
Все пак аз съм само един месец на режима, постепенно ще го разширявам.


# 686
  • Мнения: 2 681
WinchesterGirl, къде я намери тази ендокриноложка? Браво! bouquet

Една година я търсих Simple Smile четох коментари за лекари и накрая намерих в една група за ИР във фейсбук я бяха споделили като лекар, който дава и режим, и затова при нея.
 

А може ли тук или на ЛС координати на добрата лекарка.
Без значение дали работи или не с направления.
Защото  повечето поне към мене са се отнасяли като предишната ти.
Благодаря предварително.

# 687
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз като много ми се дояде сладко (което вече все по-рядко се случва, но се случва понякога) ям това:
https://www.silabg.com/bg/21349-FIT-SPO-Wafer-Cookie-60-gr.html
Изключително вкусно и има само 4 гр ВХ.

И аз бих била благодарна за името и координати на добрата ендокриноложка.

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Скрит текст:
Аз като отявлен сиренояд (на нашенско саламурено сирене, без което не мога), се стреснах от това, което писахте за млечните и инсулина и тръгнах да търся повече информация.
Попаднах на много интересна публикация на руски, написана от лекар с научни титли. Оказва се, че всички млечни продукти без жълтото сирене (само такова имат руснаците), са с много висок инсулинов индекс. Да се надявам, че и узрялото саламурено е като жълтото. Има още много интересни неща там:
http://www.beloveshkin.com/2015/03/insulinovyj-indeks-i-moloko.html?m=1

Скрит текст:
А за гхи - направих си преди две седмици от мандраджийско масло, да се надявам че то не е менте. Изобщо не е трудно. Остана 2/3 от началното тегло. Което не обяснява безумната му цена в магазините.

странно млечните вдигат Само Инсулина без да влияят на КЗ според тези изследвания
Пък аз си меря КЗ да видя кое как ми влияе .....? значи нищо не правя

и пише че ако се приемат да е преди обед / т.е остава ми закуската трици чия и намалям до една лъжица сметана /
Очевадно спирам да купувам сирена и кашкавали ?
и какво ми остава - яйца ,меса  и свежи по възможност зелени салати ?????????????

# 689
  • Мнения: X
Амур, ти и аз, сигурно?
Или пък аз не съм имала наднормено тегло и пак не съм за темата?
Най-вероятно.
Всеки си знае дереджето....при 100кг на 166см, със сигурност съм/била болна.Самото затлъстяване Е БОЛЕСТ, според СЗО.Пък кой какво ще си мисли, не ме касае.Аз съм взела мерки и съм оздравяла.
Нямам намерение да се връщам там, откъдето идвам.Знам коя храна ме направи болна и дебела, следователно остава в миналото, или по изключение.

Скрит текст:
Данон наистина няма нишесте, а сухо мляко. Дори са си го написали на опаковката.
Преди като спортувах, една мацка работеше там и съм я разпитвала.

alpha_beta, бях го писала на предните страници:
ниско калорично, почти ниско въглехидратно.
около 08:30: капучино в малка чаша
след   13:00: кисело мляко с овес и плод
преди 19:00: домашни домати, сирене и/или протеини/мазнини.
Никакви други хранения. Само вода.
Скрит текст:
Харесала съм си разни неща от други диети и съм ги комбинирала.

Много ми е горещо и не ми е до месо.
Но съм била години на ВМД без месо, само с риба и яйца. Колкото по-малко въглехидрати, толкова по-добре. Важното е да има зехтин, масло, сметана.

Аз съвсем чистосърдечно си признавам, че с подобно хранене ще умра от глад още на втория-третия ден и ще се нахвърля на храна, всякаква.Не е като да не ми се е случвало....
Моята храна днес например:
з-мазно кафе, 2 яйца, 100 гр заквасена сметана
о-печени свински гърди, домат, маслини
в-печена пъстърва, салата (една пъстърва среден размер си я хапвам цялата)
междинно-кафе мазно/грозде (малко)/яйце/парче кашкавал/черен шоколад -зависи дали и какво ми се яде

Общи условия

Активация на акаунт