Токсоплазмоза

  • 5 770
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Извинявам се, ако вече има такава тема,  но си правих изследване за токсоплазмоза.
Това са резултатите!
Токсоплазмоза IgG (Toxoplasma gondii) CLIA   12.20   IU/ml   < 7.2 отр; 7.2 - 8.8 гранична; > 8.8 пол.

Някой, който може да и каже дали е добре или трябва да се притеснявам? Бременна съм в 19 г.с. и имам час при АГ чак на 8ми.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 380
Положителна е!
Трябва да се вземат мерки!
Какви - само лекар може да каже!
Успех!

# 2
  • Мнения: 337
Положителна е!
Трябва да се вземат мерки!
Какви - само лекар може да каже!
Успех!

Ох, направо ми се подкосиха краката... не ми стига тромбофилията, ами и това. 100% ли сте сигурни, че е положително?

# 3
  • Мнения: 1 380
Доколкото виждам, над 8.8 е "+". Вие сте с 12?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 248
IgG са антитела за прекарана инфекция, показват, че в миналото сте боледували от токсоплазмоза, т.е. имате доживотен имунитет. Пуснете за всеки случай IgA и IgM, те показват настояща, ако са отрицателни всичко е наред.

# 5
  • Мнения: 1 327
Прекара ли сте я преди и имате имунитет ,но ми се вижда ниско .Най-добре пуснете за настояща инфекция.

# 6
  • Мнения: 337
Цял живот съм обградена от котки, а като малка колко неизмити ябълки и др. плодове съм изяла...

# 7
  • Мнения: 1 327
Аз също съм израснала сред котки и що плодове и зеленчуци неизмити съм яла в детството си директно от градината на баба.Просто си попаднала на заразена.

# 8
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Имаш имунитет, което принципно е добре. Пусни си и IgM, което е показател за активна инфекция, за да се успокоиш.

# 9
  • Мнения: 1 208
Ако имаш възможност отиди в София в центъра по заразни и паразитни болести и си направи там изследванията. Аз бях с текуща точно по време на забременяването инфекция и се наложи да пия антибиотици, но слава Богу имам здрав младеж на 3,6год. 

# 10
  • Мнения: 136
Понеже и аз правих същия тест, искрено те съветвам да се изследвате всички вкъщи за наличие на зараза, защото лесно може да бъде предадена.
И ако имате коте, обезпаразитете го вътрешно задължително. И недей ти да чистиш тоалетната му, докато си бременна.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 248
как точно може да бъде предадена??? Токсоплазмозата не се предава от човек на човек нито лесно, нито трудно.

# 12
  • Мнения: 136
Може да бъде предадена например  чрез целувка от партньора, ако е заразен. Въпреки че такива случаи са редки, не са невъзможни.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 248
Може ли източник на това твърдение?
Това са начините на заразяване, които са описани в източниците, които аз съм чела и заразяването от човек на човек, с изключение на вътреутробното НЕ Е сред тях:
https://bg.ilovevaquero.com/zdorove/125683-puti-peredachi-toksop … oksoplazmoza.html
Микробът не живее в устата и яйцата не се отделят от слюнката и изобщо по въздушно-капков път. С целувка пък е пълен абсурд.

Последна редакция: пт, 03 авг 2018, 09:07 от Месечинка виторога

# 14
  • Мнения: 6
Използвам темата да попитам и аз. Втора бременност ми е. По време на първата IgG ми излезе положителен, пуснах си IgM - резултата излезе отрицателен. Имам си живичко и здравичко детенце на 5 г. Сега със втората бременност IgG пак излезе положителен. Трябва ли пак да пускам изследване за IgM или това че вече един път ми е излязъл отрицателен означавал че съм я карала някога в миналото и имам антитела!  Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт