КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 38-а тема

  • 50 966
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 512
Нашия хомеопат назначава лекарство и дозировка за един месец и после проследяване .
Явно, различните школи имат различен подход.Надявам се да уцели точните лекарства на детето , че проблема ни е сериозен.

То не е до школи. Хомеопатът не е врачка да познае съвсем точно каква ще бъде вашата реакция на лекарството. Да - ОК за месец, но трябва да има контакт. Вече всички имат фейсбук, Вайбър и какво ли още не. Достатъчни са два реда - с учи се това, чакаме преди да вземеш следващата доза или взимаш утре или там каквото и да е. Ами ако е остро състояние? Тогава може да е необходимо два пъти на ден да се чуете

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 741
Да, контакт имаме .Миналия месец имаше остро състояние и се чувахме по 4-5 пъти първите два дни.

# 62
  • Мнения: 1 708
Харесвам хомеопатията, виждала съм как действа, но съм обезверена от хомеопатите в България... Смятам, че тяхната дейност трябва да се регламентира, да плащат данъци за парите, които получават от пациентите си... да се анагжират с тях и да носят отговорност за действията или бездействията си... Бясна съм, защото вторият хомеопат за тази година, не ми вдигна след 4ти позвънявания, въпреки че беше дадено ново лекарство и не се обади дори на другия ден, бясна съм че тази година съм дала около 300 лв за интервюта и проследявания. И в крайна сметка пак стигнахме до вентолина и до антибиотика.... Госпожи и Господа Български хомеопати...бъдете преди всичко професионалисти, защото и малкото вярващи ви хора, ще се откажат от услугите ви....

Много точно сте описали!
Аз от година нямам хомеопат и не смея да потърся друг.
В продължение на три месеца не успях да се свържа с моя хомеопат по всички възможни начини. Въпреки, че изрично ми беше казано кога да се обадя, защото трябваше да се включи и второ лекарство.
И най-интересното беше, когато му написах, че няма да ползвам услугите му повече, както и няколко думи, че не му прави чест да се държи така, получих отговор веднага.
Значи, когато трябваше да проследяваме лечението, никакъв го нямаше, но като му казах, че ще търся друг хомеопат, веднага реагира.

Много съм разочарована!

# 63
  • Мнения: 8 512
Ами добре ви се е получило. И без това класическата хомеопатия не включва второ или което и да е по ред друго лекарство.

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 741
Ами добре ви се е получило. И без това класическата хомеопатия не включва второ или което и да е по ред друго лекарство.
Така ли ?Само едно единствено  .А докато се стигне до него ?Не се ли сменят ,защото ние този месец сменихме лекарството.

# 65
  • Мнения: 1 708
Ами добре ви се е получило. И без това класическата хомеопатия не включва второ или което и да е по ред друго лекарство.
Да, може и така да е, но не поради това, че не са спазвани принципите.
Бях при хомеопат, спазващ стриктно тези принципи, но се оказа безотговорен.

# 66
  • Мнения: 8 512
Ами добре ви се е получило. И без това класическата хомеопатия не включва второ или което и да е по ред друго лекарство.
Така ли ?Само едно единствено  .А докато се стигне до него ?Не се ли сменят ,защото ние този месец сменихме лекарството.
Естествено, че може да бъде сменено. Но не и едновременно 2 или повече лекарства. Освен за животоспасяване.

# 67
  • Мнения: 8 512
Въпреки, че изрично ми беше казано кога да се обадя, защото трябваше да се включи и второ лекарство.

Това е от вашия пост. Класическата хомеопатия не включва второ лекарство.

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 741
Благодаря, да това го знам , че се дава само по едно лекарство .

# 69
  • Мнения: 1 708
Въпреки, че изрично ми беше казано кога да се обадя, защото трябваше да се включи и второ лекарство.

Това е от вашия пост. Класическата хомеопатия не включва второ лекарство.
Наясно съм, че не се дава повече от едно лекарство.
Не правете изводи от непълната информация, която споделям.
Това, че съм писала, че ще включваме още едно лекарство, не означава прием на две такива едновременно Hands V

# 70
  • Мнения: 8 512
Е, няма как да ви разбера правилно, ако не го напишете цялото Simple Smile сега е ясно. Пожелавам да си намерите вашия хомеопат!

# 71
  • Мнения: 42
Здравейте! Втори път ми се налага да ползвам услугите на хомеопат за детенцето. Първия път нещата се случшха в рамките на 24 часа(веднага видях промяната) и 5 месечната кашлица отшумя в следващите дни.
Сега отново започна като вирус, с обилен течен секрет, кихавици  и кашлица. Всичко тръгна в сряда вечерта и в петък бяхме на преглед. Петък вечерта спа сравнително добре, но вчера следобед и тази нощ кашлицата беше непрекъсната 😣След 3-4 прием кихавиците намаляха почти до минимум и сопола рязко се сгъсти. Дали вървим във вярната посока или това влушаване не е добре? Притеснявам се от спазми, нослето очевидно е с много секрет защото се чува като спи.
По принцип хомеопатката ни е доста тросната и не обича да разтяга локуми. Говореше за влушаване, но как да отсея това влушаване дали е в добра насока провокирано от оздравителния процес или просто препарата не действа?

# 72
  • Плевен
  • Мнения: 87
Здравейте! Може ли да ми препоръчате добър класически хомеопат, който да работи онлайн?

# 73
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
сопола рязко се сгъсти. Дали вървим във вярната посока или това влушаване не е добре?

при мен хремата е винаги: запушен нос, течащ нос, после се сгъстява сопала и по някое време спира.
според моята хомеопатка, сополът трябва да тече и после да спре, не да се сгъстява. Peace

ако влОшаването е провокирано от оздр. процес, то трябва да приключи бързо.
ако обаче се задържи и/или задълбочи, то според мен лекарството не е правилното. Peace

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 741
Искам да ви попитам ,нозодите винаги ли се предписват при лечението ,ако има фамилна обремененост. Например раково болна баба и на внучето задължително се дава.Или трябва да има сходства за лекарството?

Общи условия

Активация на акаунт