Домакини 66/ Чест е не да попаднеш в рая, а да те изгонят от ада

  • 56 904
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 169
Бррр, как само по гащи бе, браво на шефа! Ние си се обличаме и камината пука...обикновено мм е по къс ръкав и по боксерки, ама тая година го гледам и той почна да се облича по - сериозно. Може да от възрастта, не знам Ill
Ма ко, хотелът е Кибелла, ж.к. Гео Милев, ул. Александър фон Хумболт 26. Пише "в сърцето на София", пък не знам...ще го видим. Само там имаха толкова места за този период, навсякъде другаде - греда. Дано да уцелим, че сме много народ, много дечурлига, много нещо...

# 616
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Намерих го. Намират се молове наблизо, но не се сещам за други забавления. Ще видя какво ще ми хрумне до тогава.

# 617
  • Мнения: 3 852
Тук е кучи студ, а е само -3. Не знам какво ще правим като стане -15. Иначе излязох с две жени, с които се запознах на бг срещата преди няколко дни. Едната местна, женена за българин, другата по-възрастна, майка на една българка, работеща тук. Много приятни и двете. Закараха ме на едно пазарче, правят до в четвъртъците близо до нас и има много домашна и местна продукция. Купих си извара, овче сирене и мек кашкавал, дето в Турция му викат кашкавал на конци. Имаше и много хубави маслини каламата, та и от тях купих. Естествено плодове и зеленчуци, ама не ми се мъкнеше, а пък и вкъщи има някакви. А, и домашна сметана. Сега ще я опитам. Продават и хубаво накълцано кисело зеле, ще знам от кой вид да вземам за готвене. Жалко обаче, че нямат цели зелки. Просто тук не правят сарми по нашия начин. Изобщо показаха ми разни полезни неща.

Ма ко и вио - тоз хотел до нас, ама не е точно сърцето на Софето, де. Най-близкият мол е молът на Цариградско, тоест на една спирка от Плиска. Има и още един, по-близо е, ама не бих го нарекла точно мол - това е Скай сити, но там на децата ще им е скучно. Те всъщност колко са големи да измислим нещо?

Отивам да нападам изварата и сметаната, после ще кажа как са.

# 618
  • Мнения: 2 169
Смърфи, от 3 - 4 клас, та до 12 - ти. Само бебетата няма да водим с нас. Затуй, щото са на различна възраст и с различни интереси, а и защото е зима и  е студено, сме решили да ги заведем в МОЛ - няма да им е скучно, има къде да хапнат, да си купят по нещо, и изобщо...да се разходят. Е, аз лично бих предпочела да ги разходим из града (на доста от тях ще им е за първи път идването в София), но пък сме и голяма група и с превоза ще е трудно...и те така. Радини вълнения Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 22 ное 2018, 17:18 от vio

# 619
  • Мнения: 1 826
Вио дано не ви вали тогава,че за разходка ще е трудно.
Ма ко и нашие са троен стъклопакет,но обикновени стъкла.Та за това питах дали има ефект.Ще си карам с тия прозорци и това е .Иначе не се чува толкова шума по улицата ни и като си говорят хората.Благодарско за подробната информация.
Водата пак спря,ама аз си сготвих киселото зеле и след малко го нападаме с червено винце.

# 620
  • Мнения: 3 852
Вио - ако държите на мол, тогава този на Цариградско. Има всичко вътре, та предполагам ще им хареса. А и той е голям и хубав мол. А и пак може да си направите една двучасова разходка из централна София - Александър Невски, Университета, Парманета, жълтите павета, руската църква, Народния театър. Hands Plus1
От хотел Плиска, който е съвсем близо до вашия - с автобус до Университета или с автобус до Мола. Локацията е добра.

# 621
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Според моите стандарти и мол Сердика е близо. И разнообразието за хапване там май е по-голямо. А и забавленията за децата май са повече. Ще го измислим на място като дойдете. Разгледай двата мола и ще прецениш,  защото знаеш децата. Този на Цариградско е the moll. В скай сити наистина ще им е скучно

# 622
  • Мнения: 2 169
Ма ко, няма как да го измислим там на място, трябва от тук да се знае какво правим. С наш превоз ще сме (с автобус), но той предполагам ще се паркира около хотела и после сме пеша или с градския транспорт. 50 парчета ако не ги изгубим, не знам. То ще има и други ръководителки де, не съм сама, ма все си е отговорност, та го мисля от сега.
Смърфи, идеята за двучасова разходка е много хубава, но средата на декември...не знам. Всъщност най - важната ни задача е да се представим добре на конкурса, другото е просто за разкош. Ако не слушат, може и никъде да не ги заведем, ама ха! Много лоша госпожа съм, да знаете Smiling Imp

# 623
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Вио, мола на Цариградско, за който ти е казала Смърфи е на една спирка с автобус, която е доста дълга, в смисъл разстоянието е голямо. И до автобуса имаш малко ходене по преките, докато излезеш на Цариградско. Мол Сердика е на 2 спирки с трамвай, които като разстояние са мисля и по-малко от тази една спирка с автобуса. Само, че трябва да излезеш на успореден булевард в обратна посока, като ходенето по уличките е съвсем малко повече.
Аз от общината (която е още една спирка нататък) до мол Сердика вземам разстоянието пеша за двайсетина минути. С/у мола бяха апартаментите, които продадохме, та често взимах маршрута пеша. С децата ще е повече време със сигурност.
И двата мола имат сайтове, затова ти казах да разгледате. И адресите им има и маршрутите може да си изкарате в интернет и да решите предварително
http://themall.bg/
http://serdikacenter.bg/
Това са най-близките големи, в които има разнообразие за хапване. Защото има врайона и един много малък, в който няма никакви заведения и скай сити, в който са малко

# 624
  • Бургас
  • Мнения: 6 621
Мале,Вио,как ще се справите с толкова деца?! Shocked
Ако съм на теб,ще ги навържа със свински опашки.

Кога ще е срещата ви? newsm78

# 625
  • Мнения: 3 852
В мола на Цариградско има кино, в Сердика май няма... Но може и да се лъжа. Но този на Цариградско е по-голям със сигурност, просто до единия се стига с автобус, до другия с трамвай. В общи линии разстоянието е едно и също, но ма ко хубаво ти е дала линкове да разгледаш кое и какво би им било по-приятно. А за разходката защо се притесняваш? Те със сигурност имат зимни дрехи и стига да е сухо времето, нищо няма да им стане за два часа навън.

# 626
  • Мнения: 2 169
Добро утро!
Ма ко, Смърфи, благодаря ви за отзивчивостта!
Славе, не ни е за първи път...свиква се, какво да ти кажа. И в чужбина сме ги водили, и къде ли не. Нека да ходят децата, все пак това е част от развитието им като личности..Всъщност истинският екшън ще е в деня на конкурса, когато с все костюми и реквизит трябва да се доберем от хотела до залата, където ще се танцува и обратно. Ма и това ще мине, играли сме го тоя сценарий не веднъж Trollface

# 627
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Добро утро!
Вио, както го измислите, аз съм на разположение
Смърфи, уж техните студове били по-поносими от тукашните. Дано се аклиматизирате, иначе като мен по това време ще искаш да си мечка
Писе, ама какво е това безобразие, цял ден да имате вода! Шегувам се, аз ще полудея на ваше място
Калинчееееееее, пак изчезна! По заповед на щуката, яви се на минутата
Славе, след 2 седмици ще идват

Мъжа ми си беше харесал телефон и още вчера го взех, че в тази верига започнаха намаленията. Да не се бутам с народа с истерията с черния петък. За шефа ми трябва халат за баня, то и аз ще намажа де, ама той държи на цвят. Уж светло зеленото е разпространен цвят за халати, пък на 2 големи фирми е или изчерпан или в момента не го произвеждат. Обаче намерих сега 2 оферти, на едната има представител наблизо и ще мина на място като изляза на пазар. Ако не, поръчвам през сайта и когато дойде.
С две думи приключих с черния петък рано, рано

Хубав ден на всички Hug

# 628
  • Мнения: 1 826
Вио пожелавам ви да си прекарат децата страхотно,а вие да се видите на спокойствие.
Ма ко ааа  и аз да закача нещо от черния петък,ама в Китай.Grinning
Дано намериш халат  в магазина,за да не чакаш де.
Аз си поръчах маратонки и разни дреболийки.Днес уж има вода,облачно и студено е .Няма да готвя че имам  ядене и ще мързелувам с плетката.
Калинче хайде яви се да ни почерпиш с торта и да кажеш как е минал рождения ден .
Фло се губи,Плами и тя,друг кой още.Ма ко вади книгата бърже.

# 629
  • Мнения: 39 590
Уважих черния петък с кожени високи кецове за сина и по един чифт джапанки за мен и щерката. Общо 22 лева с доставката. Естествено не разчитам на качество. Всъщност се надявам джапанките да не се пързалят, защото пише изкуствен каучук, но идея си нямам дали е точно така.

Общи условия

Активация на акаунт