Набор 1998, или завършилите 1ви клас?

  • 3 184
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 664
Ето го и нашия списък, т.е. неговия  Laughing

1. Български народни приказки
2. Басни - Езоп и Лафонтен
3. Андерсенови приказки
4. Мечо Пух - Алън Милн
5. Ние врабчетата - Йордан Радичков
6. Пипи дългото чорапче
7. Патиланци
8. Приказки - Доналд Бисет
9. Приказки - Джани Родари

Хъм били 9 книжки, а аз си мислех, че са 11  Thinking

# 16
  • Мнения: 5 183
Привет и от мен. Леля съм на едно слън4ево мом4енце, което завърши първи клас. Казва се Ники и е много у4енолюбив.
Има списък с книги, но май предпо4ита пове4е да се заседява пред компютъра, което е срамота в това хубаво време ... Захванали са се да у4ат таблицата за умножение. Правят и по някоя диктовка 4ат-пат, а и някакво у4ебно помагало за 2 клас са купили и го "преглеждат". Аз мисля 4е ваканциите са за безгрижни детски игри, но може би има резон в това от време на време децата да се подсещат за даскалото ... не знам, нямам опит, моят син е малък още ...
Не помня ние кога у4ихме таблицата за умножение, но ми се струват още малки за това. От друга страна тук, където съм сега, децата запо4ват у4илище на 5. У4ат ги да 4етат и пишат, а таблицата за умноженоие също май я у4ат рано.

# 17
  • Мнения: 66
  Здравейте!!!
  Имам завършила първокласничка в 151-во София. Много и хареса това да ходи на училище, с изключение на някои дни разбира се  Simple Smile. Много нови приятели, много нови емоции, зелено училище...
  Относно книжките - преди ходеше с "Пипи" в тоалетната, но сега нали е задължително да прочете някои... вече не и е толкова приятно четенето.
  Хайде ЛЕКА НОЩ. И утре работа ни чака   Wink

# 18
  • Мнения: 139
Здравейте (чак сега видях темата)! Моят син също завърши първи клас. Спомням си какви подготовки и какви трепети бяха за първият учебен ден, а колко бързо се изтърколи учебната година...Този месец, сме му дали почивка, но от следващият започваме:Трябва да прочетем пет книги, да направим десет диктовки и незнайно защо, най-много Госпожата е акцентирала върху математиката. Въобще не са ни споменавали за таблицата за умножение, но ние започнахме леки тренировки  smile3529. (Защо ли пиша в множествено число newsm78?)             

# 19
  • София
  • Мнения: 472
 И нашия бати Георги завърши първи клас на 88 СОУ.Имат мисля 7-8 книжки( трябва да ги проверя).Но в една са събрани приказки на Братя Грим , Андерсен , Български народни, Хитър Петър и т.н и затова сме почнали с нея.Книжката се казва " Торба с Приказки".Всеки ден четем по около 1 приказки или 3-4 страници и отделно от това редуваме 1 стр. диктовка ( през ден ) или 1 страница със зада4и.Таблица не са ни казвали да учим  и не мисля да го притеснявам с нея.Има време за това- сега главно играе , почива си и малко поучваме за да не загубим тренинг и да не забравим писането и смятането.Отделно съм му вадила през годинат думи на които е правел грешки и по-сложни думи и го карам да ги преписва по 2-3 пъти ( вместо диктовка). Не сме много очаровани да пишем, но да четем има желание.Повечето книжки съм му ги чела и не смятам да ги повтаряме, по-скоро ще чете нещо което ще му е интересно.Опитах се да разбера какво ще учат от всички тези книги във 2 клас, но не разбрах от негови връстници.Ако знаете споделете!

# 20
  • Мнения: 1 073
Ние сме набор 99г, но понеже сме януари го записахме в първи клас с 98г. Завърши 1 клас в 129 -то у-ще. Госпожата му е много готина, най - вече е добър педагог и децата си я обичат страшно. Казва се Йовчева. Списък с книги имаме - общо 8бр. До момента, откакто е във ваканция, прочете сам Пипи и вече започна Патиланско царство. Laughing Откакто откри колко е хубаво и интересно да се чете заряза компа, а когато сме навън сме с колелотонавсякъде ни съпъдства . Относно таблицата за умножение не са ни казали от у-щето да я учим, но  реших че няма да е лошо да я поразгледаме и да добие все пак някаква представа. Така, че се занимаваме и с нея от време на време. Диктовки до момента сме правили 2-3 пъти, все пак сме във ваканция Hug
Успех на всички деца и мами! И весела ваканция от нас!

# 21
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И моят син завърши 1кл в 41 училище, имаме 8 книжки за четене, читателски дневник също за попълване.За съжеление той няма особено голямо желание да чете всеки ден, таблицата за умножение не са ни я казали  да я учим, но на него му харсева и се справя добре до 6 за момента.Много ми е интересно, все пак какво ще се изучава в 2 кл защото като гледам списъците са различни, нашият е: Български народни прикзаки по А.Каралйчев, Патиланско царство- Ран Босилек, Гатанки пословици поговорки, Стихове И.Вазов и Д.Габе, Андерсен - прикзаки, Ш.Перо - приказки, Пипи, И Маншон Полуобувка и Мъхестата брада.
Весела вакнция на всички и много игра преди всичко!

# 22
# 23
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 242
       Ние завършихме 1-ви клас в 11 ОУ- в Дианабад. Имат почти същите книжки за четене, като изброените от другите мами, ама изобщо не им е до четене на момчетата. Аз ги карам да ми четат и те се редуват, друг начин няма. Започнахме таблицата за умножение ей така малко на игра- интересно им е.
 Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 472
Ох и ние сме така- голям зор с това четене, то са пазарлъци.Все пак успях да го накрам всеки ден да четем поне по 3 страници, а пък за диктовка -НЕ! Искал задачи да решава, но не и да пише.
А, и не го харесвам хич как чете.Не чете гладко и още сричаме.Това ме притеснява! Явно малко се упражнява май?
Как четат вашите момчета първолаци?

# 25
  • Мнения: 3 405
Ники чете по собствено желание. Е, не по цял ден, но като му хрумне сяда с книжката и си чете.
Нямам намерение да правим диктовки и да учим таблицата за умножение. Лятото е за игри. А като станат в по-горен клас лятото ще е все по-кратко Sad Нека да играят!

# 26
  • Мнения: 139
И ние предпочитаме, да решаваме задачи, отколкото да четем! А, като си спомня какъв ужас беше с диктовките... Ние сме с учебници на "Просвета" - имаше някакви невероятно(меко казано) глупави текстове, в които нямаше никаква логика, една и съща дума се повтаряше до безумност, може би затова детето се изнервяше(става въпрос за " МОЯТ БУКВАР"). Ще напиша част от едно уроче:                         ГОДЗИЛА                                                                                                                Преди много години в Китай дошъл огромен дракон. Името му било Годзила. Огън излизал от неговите ноздри. Той живеел в дълбоко подземие под планината. Нападал стада, рушал домове.  Дзуън Дзи бил стар и мъдър. Хората го попитали:                                                                                                              - Как да се освободим от Годзила, Дзи?.....................и т. н.                                                                                                                         Тези интересни имена се повтарят още няколко пъти. Така или иначе, след толкова писане и четене на този текст, синът ми продължаваше да ме убеждава, че Годзила се казва Дзи!? Има толкова интересни случки от първи клас, нека си ги припомним! Сега ми е смешно, но като си спомня, ле-ле-е-е-е...                                     #Crazy

# 27
  • Мнения: 1 517
Здравейте и от мен  Peace .Павел завърши 1-ви клас в Аксаково.  Нашите книжки са 9:
1. Български народни приказки
2.  Ангел Каралийчев - Приказки
3. Ран Босилек - Приказки
4. Джани Родари - Приказки по телефона
5. Хитър Петър - Приказки
6. Карло Колоди - Пинокио
7. Йордан Радичков - Ние врабчетата
8. Пипи дългото чорапче
9. Карлсон
Голям зор с това четене. Сега е на Пинокио. Като че ли му е по-интересно. Но едва ли ще ги прочете всичките. Пък и лятото е за игра. Дневник не са ни карали да правим. С диктовките сме малко на "ВИ", но...ще се научи. Карах го да преписва 2-3 пъти. Със задачите е бомба, таблицата я знае долу-горе (още от миналата година). Интересно, че през учебната година се избивахме за компютъра (щото само петък, събота и неделя), а сега няма ограничения, а със дни не сяда дори за малко. Не, че се оплаквам, де  Joy
С английския сме мноооого зле - освен, че му е много трудно произношението (а 3 годишната му сестра се справя по-добре  bowuu ), една дума не е научил. Ама и аз не му настоявах много...  Embarassed Иначе музикант ще става. От 4 годишен свири на акордеон, на уроци го водим  ПО НЕГОВО ЖЕЛАНИЕ !!!
Успех на всички бъдещи второкласници   bouquet  Hug   bouquet

# 28
  • Мнения: 14
Здравейте,имам второкласник след месец и малко ще стане на 8г. След еуфорията на първия учебен ден....сега вече започнаха признаците на умора,нежелание за извън класно четене Sunglasses на мама. И в занималнята е лудница....но засега няма кои да помага и се налага да я посещава.
Иначе като цяло сме доволни от училището ни - 126 ОУ

# 29
  • Мнения: 883
Здравейте! Чак днес видях темата...  Embarassed
И аз съм майка на второкласник! Много послушно и весело дете! Е, малко палавичък на моменти, но не прекалява. Казва се Иван. И той скоро ще стане на 8. С нетърпение чакаме рожденния ден, а след него и Новогодишните празници.
Нека си помагаме, ако се наложи!

Общи условия

Активация на акаунт