Любители на котки - Тема 123

  • 44 967
  • 747
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 8 348
Айде кажи, че никога нямаш косъм в кафето

# 196
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Замислям се за коте британче  ,понеже имам обещано такова от роднина , безплатно естествено , иначе 100%  щеше да е улично някое , тя дъщерята и без друго иска да ги прибира всичките в къщи ,след катоо ги измием и им изрежем ноктите Simple Smile)) ама то и аз бях така като малка ,само кучета и котки спасявахме .. а и съм живяла в апартамент с куче 18 години в детска възраст , космите бяха станали част от живота ми Simple Smile аз сега постоянно пускам прахосмукачка ,така че не това ме притеснява , а по-скоро болести и алергии .. едно време нямаше такива неща ,както казва майка ми
Simple Smile)  тоалетната ,храната и лекарите не са ми проблем .. ранното ставане също , малката така и така ни буди супер рано . Не робувам на мебели ,така че ..  горе долу имам идея какво ме чака , искам децата да израстнат с животно , по принцип предпочитам куче - по -преданни са , за господаря са готови на всичко , а котката .. тя е господаря на къщата , знам че повечето те търсят само като са гладни 😁😁 абе надявам се малката да се сдуши с някоя гальовна душа като нея ,да се привлекат взаимно Simple Smile живот ,здраве и усмивки  да има ,другото не е важно

# 197
  • Мнения: 54
406774, когато Бел имаше бълхи беше цялата в ранички. Имаше зад ушите, под муцунката, по главичката. Големината беше различна, колкото повече чешеше, толкова по-големи бяха. Аз тогава се изплаших да не е алергична към храна тъй като и приготвям. Оказа се, че било от бълхите някаква алергия. Изписаха  разтвор за разреждане с вода и да и премивам раните. В действителност зарастваха по-бързо, но раните спряха след премахването на бълхите. Изнамерих снимка от архива как изглеждаха при нас тези рани/петънца:
Скрит текст:

# 198
  • Мнения: 5 508
Ако трябва да съм честна децата ще тормозят котето вероятно. Отделно им се насажда онзи момент с 'Вижте ме, имам марково нещо, а вие не!', но всеки родител сам преценява.
Пет човека минаха през магазина ни за месец, с британчета - румънец, двама гърци и българи. Всички държаха да се разбере каква котка са купили ... Не го разбирам това, не го одобрявам и не го толерирам макар котетата да са уникални!
Та, всеки си решава за себе си, от какво има нужда семейството му, какъв пример иска да даде и на какво трябва да се научат децата с отглеждането на животно.

# 199
  • Мнения: 5 508
Извинявам се за двойния пост!

Ксения, какъв беше разтвора? Помниш ли Confused

# 200
  • София
  • Мнения: 3 534
Моят внук се "сдуши" с една драскаща и съскаща " проклетийка"- същата като него Joy (имаше голям късмет малката хулиганка, че попадна на тях и оцеля, колкото и невъзможно да изглеждаше това)
Утре пак ще ви покажа Точица (Запетайка)- пак ще се гледаме Heart

И ние май сме се обзавели с бълшоци... обработих го Блеки с фронтлайн комбо. Местата на които спи с какво да ги третирам (освен прахосмукачка и изтупване)?

# 201
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Какво имате предвид ,че им се насажда с марково ? Те правят ли разлика според вас от улична сива или късокосместа британка ??

# 202
  • София
  • Мнения: 13 289
Аз не бих взела котка при дете на 1 годинка. Ако е заварено положение няма да махна котката и все ще намеря начин да се справя, но при условие, че котка все още няма, а детето е толкова малко, бих изчакала 1-2 години. Точно сега това бебе ще започне да щъка насам-натам, а същевременно няма да разбира. Само преди дни имаше майка, която писа в темата, че детето ѝ пипа в тоалетната на котето. Не изключваше възможността дори да е хапнало някое камъче от тоалетна. Ами за мен това не е приемливо. Отделно, че детето най-вероятно ще тормози котето в желанието си да го гушка и гали. Повечето котки са търпеливи към децата, но има и случаи, когато котето се озлобява към малкия непохватен човек. И вместо да изпитва обич към животните, детето започва да се страхува от тях. Съвсем друго е когато детето е поотраснало. Тогава може да му се обясни кое е хубаво и кое е лошо.

Иначе моите наблюдения са, че процентът на мързеливите добродушни котараци, които позволяват да им се качват на главите е доста по-голям от този на женските с благ характер.  Wink

Котките също се привързват към стопаните си. Не обичат промените, съответно се привързват към дома, но не е вярно, че не са предани на господаря си. Например при някои разправии с мъжа ми на малко по висок глас, Мъро определено заставаше на моя страна, готов да ме защити.  Grinning Дори някой път мъжа ми нарочно се правеше, че посяга към мен, за да му гледа реакциите.  Laughing

Зизу, за ранички обикновено изписват разреден разтвор на Хибискръб (Hibiscrub). Боги постоянно е с ранички под брадата и ни изписаха, но не се получава с мазането. Със сигурност не щипе, защото от години го ползвам за човешки рани, но има мирис, който не понася и вкус, който не е много приятен. Sad

AnyHr, бих напръскала с Биокил, макар да имам съмнения, че вече го развалиха като качество. 

# 203
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
таня   да точно това ме притеснява - малката , иначе котката е за голямата - 4 г. Тя разбира , внимателна е , много нежна и гальовна , с нея проблеми няма да имам .. а малката - още не знам какво да очаквам от нея ,вече проходи ,щъка насам натам  .. имам два месеца да обмислям ситуацията

# 204
  • Мнения: 54
Зизу, днес няма как за съжаление, но още утре ще го издиря и ще ти пиша. Нашият разтвор тогава казаха, че е подходящ и за човешки рани. Питах ги дали е ок да я премивам с кислородна вода, отговорът беше твърдо не, защото ги дразни. Самият разтвор беше в спринцовка, наситено-розова течност. Аз я разтворих в шишенце с вода. Струваше около 5лв и може да се ползва много време, стига да е на тъмно и хладно. Няма мирис и вкус, само лек розовеещ цвят след разтваряне.

# 205
  • Мнения: 5 508
Какво имате предвид ,че им се насажда с марково ? Те правят ли разлика според вас от улична сива или късокосместа британка ??
Ако разберат, че едната е породиста и скъпа ще направят разлика. При децата е 'модерно' да си със скъп телефон, с породисто животно и т.н, а британките са на мода сега.
Виждала съм деца в магазина да обясняват как уличното било просто котка, която трябва да се храни, докато породистата била важна, правели си снимки с нея за да се хвалят и т.н.
Е, пак си зависи от децата, от средата и т.н. ама ...
По-добре спасете коте от улицата - хеч ще направите добро, хем ще е спасено, хем децата ще се научат да не делят (ако им предадете урока де). А британчето за 300-400лв ще го продадат хората, та и те ще са на 'аванта'.

Ксения, аз не бързам - когато можеш ще съм благодарна! Heart

# 206
  • София
  • Мнения: 13 289
таня   да точно това ме притеснява - малката , иначе котката е за голямата - 4 г. Тя разбира , внимателна е , много нежна и гальовна , с нея проблеми няма да имам .. а малката - още не знам какво да очаквам от нея ,вече проходи ,щъка насам натам  .. имам два месеца да обмислям ситуацията

Да, 4 години е напълно подходяща възраст. Може би и на 3 става. Когато се реших да взема котка, дъщерите ми бяха на 4 и 8 години. И двете бяха достатъчно разумни. Котките им станаха другарчета в игрите. Е, малката си похапваше котешка храна, но поне не беше от паницата на котките. Беше решила, че не може да дава храна, която не е вкусна на "братчето" си. Laughing Заварих я да хрупа гранули, а после ми призна, че и консерви е опитала.  Laughing

Ксения, точно за Хибискръб става дума. Той е розов. Само, че на нас ни го продадоха разтворен в малко шишенце за 2 лв.  Grinning Като видяхме какво е на вид, попитахме дали е същото и бяха учудени, че го знаем. Преди години хирурзите си миеха ръцете с Хибискръб. Считаше се, че след 3 минути ръцете им стават стерилни. Сега май използват по-съвременни средства, но въпреки това препаратът върши чудесна работа. Но тъй като има миещо действие, вкусът е все едно си близнал сапун или шампоан и котките не го харесват.

# 207
  • София
  • Мнения: 8 348
Не мисля, че е чак такъв проблем коте и дете. Британците са разкошни и аз също им се канех, ама се оказах с диванетата.
Предполага се, че са по-мързеливи и спокойни, но гаранция няма. Само трябва да пазите малката от ноктенца и зъбенца.

То и аз правя снимки на моите, за да се фукам, какви са хубавици...

# 208
  • Мнения: 19
Ксения, много благодаря Simple Smile При нашия котак има доста опадала козина покрай разчесаните ранички, на вашето коте изглежда доста по-прилично с косъмчетата. Мажем го с успокояващо кремче, не знам дали не е и кортикостероидно и явно ще му пусна проба, защото тази година ми прави този проблем за втори път - в началото на пролетта и сега, може пък да е алергия, но от друго. Благодаря ти за снимката Animal Heart Eyes Cat

possessed, благодаря, ние обичайно си висим на балкона в темата, просто докато реша да напиша нещо, обичайно вече е написано от някой друг Simple Smile Може ли да си изпрося една снимка и на кучето следващия път, когато споделяш котки?

Скривам, че се олях Simple Smile

Скрит текст:
               

 

# 209
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
МОите са малки за да правят разлики между евтино и марково телефонче , камо ли котки , надявам се и така да си остане де Simple Smile

406774 , Тоа русия как се е разплескал ,ще го изям !! Много е сладък ,, имаме същите чаршафи бтв

Общи условия

Активация на акаунт