Любители на котки - Тема 123

  • 44 979
  • 747
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 508
Аз все се каня да направя такава, е подобна де, ама все още се чудя между това и закрита тоалетна. Втората се чисти по-тегаво, но пък не хвърчи нищо навън.

# 256
  • Мнения: 583
Ох тази тоалетна ми изглежда като нещо, което на теория е супер, но на практика не толкова... Аз имам прахова алергия и ми се подуват синусите от прах (беше много гадно като ползвахме силиконова тоалетна, която брутално се разпрашаваше), а това ми се вижда като голяма пушилка Grinning
Едит: В момента сме със закрита тоалетна и Cat's Best, няма такова улеснение. Кари много рови и в началото ѝ бяхме взели открита, която първо че се оказа много малка (защото очаквахме, че и тя ще е доста по-малка), второ, че мнооого хвърчи. Със закритата някак и тя е по-спокойна, усамотява си се вътре Grinning

# 257
  • Мнения: 453
Момичета, имам проблем с храненето на наша Ари. Изпратих я при майка ми за 2 месеца, докато обгрижваме слепия Руми, защото той е с херпес вирус и там е спряла да яде Carny. Хранили сме я само с храна без зърно, сравнително добра, но откакто отиде при баба си яде седмица-две и след това я отказва. Майка ми й взела Роял Канин и Уискас, и нашата лапа лакомо. Чудя се дали е нещо временно - от смяна на обстановката (чувства се прекрасно при баба си) или лятото, но се притеснявам, че след тези храни няма да мога да я върна обратно на Карни или нещо от този сорт. Вашите писани проявявали ли са такива предпочитания?

# 258
  • София
  • Мнения: 8 348
амии, не защото няма кой да им уйдисва на акъла
като нещат да ядат сервираното, да стоят гладни

# 259
  • Мнения: 583
Ние като взехме нашата започнахме с гранули Applaws, в началото хапваше лакомо, после колкото да не умре от глад и след едно повръщане, което ни изкара акъла (млади котешки родители все пак Grinning ), сменихме храната. Тогава се и вкарахме и в схемата с Royal Canin, от който после месеци наред я отучвахме... Първият Applaws беше насипен и решихме, че в това е бил проблемът, взехме пакетиран и смесвахме, в началото ядеше само Роял Канин-а, после започна и Applaws-а, но с нежелание. След време мина само на него, но пак не ядеше с голям апетит и пак имахме проблем с повръщане и решихме, че явно не е нашата храна. В момента сме на Acana и е добре, похапва си нормално, няма проблеми със стомаха видими, загладила е косъм. Иначе почти всеки ден хапва и консерва Applaws, с тях много добре се разбира. Но пак е на периоди, понякога е лакома, друг път не ѝ се яде много и хапва по малко, някой път пък ѝ омръзва конкретен вкус и иска нещо различно. Според мен по най-бързия начин опитайте да се отървете от Royal Canin и Whiskas, да не говорим, че паучовете Уискас нашата така я превъзбуждаха, че ставаше непоносима, не знам какво им слагат...
Иначе и нашата се глези понякога, но се опитваме да не ѝ обръщаме внимание. Мъжът ми е малко по-склонен да ѝ ходи по акъла, но аз съм по-непреклонна, ако е истински гладна, ще си хапва храната от купичката Grinning

# 260
  • Мнения: 453
Уфффф, паучовете съм ги забранила. Ще я взимам другия месец и ще започна вкарване в правилния кулинарен път, че майка ми много я разглези...

# 261
  • Мнения: 583
Уфффф, паучовете съм ги забранила. Ще я взимам другия месец и ще започна вкарване в правилния кулинарен път, че майка ми много я разглези...

Така правят бабите Grinning И ние зимата я оставихме за 5 дни мама да я гледа, като пътувахме в чужбина и като се върнахме беше загладила косъм (и шкембе) Grinning

# 262
  • София
  • Мнения: 4 714
Mushista, от моя опит : да, пристрастяват се към РК. И тук сме го говорили и с вет обсъждали.
Доколко пак ще прояде Ари от другите храни, зависи от твоя инат. Както е писала   possessed, ако я държиш гладна щом не яде поднесеното, в един момент прояжда. Въпросът е дали ти ще изтраеш. newsm78 На мен ми е трудно.  Embarassed Единствено като заминем, което е почти всеки месец и остане на ...каквото има. Wink Тогава незнайно защо Wink се и преяжда. hahaha

# 263
  • София
  • Мнения: 8 348
в по-дълъг вариант,
Храня с Тейст оф дъ уайлд, и смених с Аплауз
Аплауз и двете тъпчат като невидяли
имам към 3 кила още, ама им го давам на седмица по купичка, а през останалото време давам Брит кеър за кръгли котки
взела съм им и Брит за козина и Брит гурме
като свърша, ще се върнем на ТОУ
исках да разнообразя и затова смених марките
мръщят се малко на Брит за дебели, ама да си гледат работата, и без това се окръглиха от Аплауза набързо

# 264
  • Мнения: 583
Ааа, да, и Брит Кеър сме давали, за малка котка Grinning Нея я харесваше, но все не можех да се примиря със състава, на Acana ми се вижда сякаш една идея по-добър. Иначе Брит Кеър обичаше и беше доста добре в сравнение с Royal Canin Grinning

# 265
  • София
  • Мнения: 8 348
ами, на моите им се отразява добре Брит кеъра
това е белия Брит, без зърното
ама и аз давам рядко напоследък
под напоследък разбирай презз последната година
от 6 кила няма а им стане нищо лошо, а и просто исках да сменя състава

то затова и взех Аплауз изначало, ама не предвидих това рязко надебеляване, дето ни се случи

# 266
  • Мнения: 583
Много ми се искаше да се разбира с Applaws, че я има в зоомагазините тук и можем да си я купуваме директно, пък Acana през Зооплюс само съм намирала...Иначе с консервите ѝ плющят ушите, ама те така вкусно миришат...Ние неведнъж сме се шегували, че както се прибираме гладни от работа и понеже първо се слага на принцесата и тогава хапваме ние, направо ни се иска да ѝ заръфаме консервите Grinning

# 267
  • София
  • Мнения: 8 348
май има и в зоомагазин Стефанов
може да провериш

# 268
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Много ми се искаше да се разбира с Applaws, че я има в зоомагазините тук и можем да си я купуваме директно, пък Acana през Зооплюс само съм намирала...Иначе с консервите ѝ плющят ушите, ама те така вкусно миришат...Ние неведнъж сме се шегували, че както се прибираме гладни от работа и понеже първо се слага на принцесата и тогава хапваме ние
, направо ни се иска да ѝ заръфаме консервите Grinning
А не хапвате ли? Wink
Като майка на Маци (предишната ми котка) редовно опитвах храните, които купувах. 
Не ми харесваха. Joy Joy Joy

# 269
  • Мнения: 583
Ами онлайн не виждам, пък то ако ще се поръчва и зооплюс е вариант. Единствено че искат голяма сума за безплатна доставка, но ние така или иначе попълваме и запасите от консерви Grinning

Едит: Хахахахаха, не сме хапвали Grinning макар че бяхме учудени, когато жената в зоомагазина ни ги представи като "годни за човешка консумация" и оттогава все се изкушаваме Grinning
Иначе един ден си отварях консерва риба тон за салата, а тя много добре знае звука на отваряща се консерва. Няма да ви казвам с какъв потрес ме гледаше как изсипвам рибата тон в своята купа, а не в нейната Grinning

Общи условия

Активация на акаунт