Любители на котки - Тема 123

  • 44 869
  • 747
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 583
Ооо, браво на вас Heart Винаги съм се чудила хората намират ли си загубените папагали... Ние веднъж сме намирали по средата на оживен булевард и докато отбием и го приближим, вече беше отлетял... Sad

# 241
  • Варна
  • Мнения: 6 343
Женя ме скъса от целувки. Grinning
Само да спра на едно място и идва- мъркане и цун.
Мила и тя ме следваше из къщи. И с нея се напрегръщахме. Grinning
Рязах котешки нокти снощи и при Мила ми направи впечатление прорасъл нокът. Завъртян като кръг и опрял в мекото. Аз обикновено им режа ноктите на две-три седмици, но не бях в случая от два месеца поне.

# 242
  • Мнения: 3 976


ПиратЯ Ришко царствено изтегнат.

# 243
  • София
  • Мнения: 2 092
Някой сблъсквал ли се е с проблема качествена снимка на черно коте? Колко време вече се мъча с това, и все не успявам. Мислех си, че Пум се плаши от телефона - нищо подобно, голямото шубе е било от лявата ми ръка! Щом се престраши да го пипна с левачката, и тутакси позволи да го снимам. Обаче, я се опитайте да снимате едно черно нещо, което отгоре на това непрестанно мърда! Аз съм млада майка на хиперактивно дете. Бях забравила какво е да имаш малко коте у дома! То си е като да имаш малко дете. Нито повече, нито по-малко. Малко нещо намязва на Тасманийския дявол от филмчето едно време, така се движи и пътьом разпердушинва всичко, имало неблагоразумието да му се изпречи на пътя. Нощно време спя на пресекулки, защото чавето играе с нещо, и така тряска и тропа, все едно разковава мебелите. Укротявам го единствено като го галя, но и това е за кратко. Като го погледнеш, и веднага ти хрумва, че нещо не му е както трябва. Оказа се, че има суперкъсичка козинка, и все едно е облякъл лъскав неопренов костюм, толкова му е прилепнала към телцето. Косъмчетата са му не по-дълги от един сантиметър. Опашлягата е дълга и тънка, а пък какъв кеф е да го галиш, не можете да си представите! Могат да ме разберат само онези от вас, които имат дългокосмести котки и ги постригват през лятото. Само те знаят какво удоволствие е да пипаш коте с къс косъм. Притеснява ме само дали и през зимата ще е с толкова къса козинка, защото излиза навън и ме е страх да не изстива в студовете. 
Ще продължавам да се боря за читава Пумска снимка, а дотогава си представяйте едно лъскаво черно таласъмче, с много опулени очета, и по прилепнало трико.

# 244
  • София
  • Мнения: 13 227
Наско е с такава невероятно къса козина, но същевременно е като коприна. Очертава му се всяко ребърце.  Laughing Освен това петънцата му стоят като релефни, защото единият цвят е примерно 9 мм, а другият 10. И опашката е така - тъмните косми са малко по-дълги от светлите и стават нещо като залепени парченца трапеци. И зимата е със същия кожух, но той не излиза. Когато ни го донесоха на 18 януари на -20 градуса, кожухчето му беше по-дългокосместо. Wink

Иначе напоследък и моята банда е свръх активна нощно време. Явно заради жегата спят повече през деня и нощем трябва да изразходват енергията. Нещо страшно е! Отварят гардероби, късат хартийки, нарочно бутат разни предмети, препускат в галоп ...  Rolling Eyes А тази сутрин след какви ли не шумове, които слушах в просъница, накрая станах, защото Богдана понесе нещо голямо. Оказа се, че клептоманката е измъкнала от една кутия изпод леглото едновремешния дискмен на кака си, който е завързан в торбичка заедно със зарядното, което е огромно. Може би целият пакет тежи към 1 кг, но това не ѝ попречи да го открадне и да го влачи с уста, тичайки към другата стая.  Laughing И още не съм видяла откъде го е измъкнала. Ще трябва да вдигам матрака.

Днес се наложи да ползваме стълба. Оставихме я за малко и Киро реши, че му прилича на къщичка, в която е добре да подремне.  Laughing

# 245
  • София
  • Мнения: 2 092
Ама Танче, кажи ся честно, има ли място за скука или самота в живот, изпълнен с котки Joy Joy Joy
А иначе, ти ме утеши, че не само на мен ми се разбрицва имуществото умишлено и целенасочено Mr. Green hahaha Богданченценце и при тебе подрежда активно Joy 
Обаче, тоя бръмбъзък с тая чисто черна козина, и с тоя къс косъм, не стига, че му се очертава всяко мускулче, но и от блясъка на космите прелива, и изобщо само да си го гледам ми е ужасНА кеф! Едно парченце хиперактивно съвършенство! Жалко, че снимките не могат да предадат това уникално телце.
На снимки си изглежда едно цялостно черно нещо с очи и ушаци. Малко ми напомня на ориенталските котки, с тяхната къса козина и големи ушаци, разперени като пеленгатори. Ех, тия ориенталки, ще си ми останат мечтата на живота... А, да, и в опашката на тях прилича. Дълга и тъничка. 

# 246
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 267
Пиратя - разкошен, огромен и РИЖАВ.

Таня, като гледах Кирето си спомних какви зверски студове преживяха с Богданка и как дъщеря ти ги хранеше всеки ден, и ти как призоваваше да ги прибере някой, защото спяха на открито. И досега не мога спокойно да погледна който и да е от двамата.

# 247
  • Мнения: 583
Таня, винаги много се забавляваме вкъщи с твоите разкази Grinning И някак се успокояваме, че не е нашата котка дефектна, ами има и други нощни бесове Grinning Ние постоянно ѝ треперим да не изяде нещо, което не трябва, въпреки че сме прибрали всички дребни неща, които стават за поглъщане, но нощем като се разчопли и се е случвало да разглоби или счупи нещо и много ни е страх.
Новата ѝ мания е да отваря един шкаф, в който знае, че държим хавлиените кърпи. Отваря си го и просто ги вади, да си стоят така....В момента, в който ги приберем и ѝ обясним, че не е хубаво така Grinning тя само ни поглежда и отново отива и си го отваря с досада, все едно ѝ разхвърляме и само трябва да ходи след нас да подрежда Grinning

# 248
  • Мнения: X
Няма как да не ви споделя един сърдитко LaughingPurple HeartAnimal Heart Eyes Cat

# 249
  • София
  • Мнения: 3 513
Още от сутринта усмихнахте деня ми с тези снимки Grinning
Благодаря ви!

Ето го и нашия майстор... у дома просто нищо не се случва без него (тук "помага" за покрива)



Скрит текст:
катери се по скелета, завира се в улуците... а най- вече в ръцете ни...



и накрая се отдава на заслужена почивка Grinning



# 250
  • Варна
  • Мнения: 1 685
ScreamSmileAnyHr, как не ви си е заврял между шамарите се чудя...  Thinking

# 251
  • София
  • Мнения: 4 714
 Heart Eyes за всички любимци.
Spirit , предполагам, че на Any и се е щяло, ама като те загледа невинно любимецът и ти се отщява. Mr. Green Поне при нас е така. Embarassed
До вчера мислихме да става футболист... 24 от 24 играеше на балкона с шишета, шишета, шишета, капачки от шишета, топки за тенис, топки за пинг-понг и всичко друго, каквото се сетите.
От вчера играе с лукче. Бонбон лукче. Аз го хвърлям, той го пресреща и го връща я с лапа, я с телце. Laughing
Та решихме да става волейболист.  hahaha

Ето един истински сърдит рижко:
https://www.facebook.com/fastpaak/videos/516912042015310/

4etirilinka, за съжаление на малки играещи котки снимки не се правят.  Joy Мой опит, едногодишен.  ooooh! hahaha

# 252
  • Варна
  • Мнения: 1 685
А ето мен как посрещат след дълъг работен ден, когато се опитвам нещо да довърша от домашния комп. Усеща ме сякаш къде са ми мислите и бойкотира всякакви опити за овъртайм и извънреден труд и ляга на клавиатурата. Пльосва се и досажда дори докато ръцете ми са там... нямаше просто как в кадър да ви го хвана къв е нахалник и как се наглася докато аз пиша в същото време... Иначе съм му страшно благодарна за проявеното нахалство... ако не беше той щях да довърша дежурството с още едни поне 10 часа от вкъщи, които нямаше да ми платят обаче от работата. Grinning

# 253
  • София
  • Мнения: 4 714
Spirit CrusherHeart Eyes
 hahaha
Котуньo така ми "помогна" да не пиша, че се наложи преинсталация на уиндоуса. Mr. Green hahaha
И аз имам снимка върху клавиатурата, няма как да кача, че и tinypic той нещо не работи...

# 254
  • София
  • Мнения: 2 092
Момичета, попаднах на интересна котешка тоалетна във Фб, та реших да я споделя тук, може на някой да му е от полза.

https://www.facebook.com/yaybg.shop/videos/139523010311568/

Spirit Crusher, аз сложих една възглавничка на коленете си и сега Лолита пи на нея, вместо на компа, както беше се научила да прави. От време на време я чешкам зад ушичките и така и двете се кефим, докато работя. Опитай, може да помогне и на теб.

Общи условия

Активация на акаунт