Барселона - тема 9

  • 59 265
  • 780
  •   1
Отговори
# 285
  • пловдив
  • Мнения: 30
Привет! В събота тръгваме и все още е каша в главата ми, но вярвам ще си прекараме много добре! Въпрос за три дни сме, да купим карта Т10 или Барселона карт, има също Експрес за 2 дни 18 евро. Барселона карт не разбрах за един човек, ли е? За съжаление парк Гюел е затворен, не разбрах коя част за реконструкция. Също фуникуляра на Монжуик също е затворен до 28.02. За съжаление и фонтаните са затворени, а така ми се искаше и тях да видим. Иска ни се да усетим духа на града. Няма да ходим по музеи. Отседнали сме на 5 ми. Пеша от парк Цитадела. Искаме да гледаме паркове, на Монжуик и Тибидабо, също испанското село, Ла рамбла и Букерия е много близо пеша.
И ние пристигаме във вторник. Мислим да си купим карти Т10 , те са за повече от един човек. Финкуляра и фонтаните и аз разбрах , че не работят , но Парка ще го разгледаме, въпреки затворената част.

# 286
  • Мнения: 896
С Т10 изкарах 4 дни, но зависи колко ходите. Ние бяхме много далеч от центъра и се налагаше да пътуваме 40-60 мин. и минимум 2 транспорта. Но стигнехме ли центъра само пеша. Първия ден ходихме пеша от саграда до плажа, втория от гюел до плажа. Да знаете че разтоянията в Барселона са огромни, но и транспорта им е много добре развит. Функуляра за мунджуик не голяма загуба (освен ако нещо не съм изпуснала високо в хълма),  от площад Испания е 10-20 мин. пеша. На гюел ние не успяхме да влезем (трябваше да чакаме 2:20 часа за следващото пускане на хора и се отказахме), но и безплатната зона е уникална.

И да допълня едни подробности които не прочетох никъде: рейсовете спират на спирка след махане(като нашите маршрутки). На слизане е същата работа. Единия ден си изпуснахме спирката, а вечерта се объркахме при броенето наспирките понеже пропусна 2.
Вратите на метро, влакове и трамваи се отварят от пасажерите (за всички ни беше малко шок в началото)

# 287
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Първи ден!!! Отседнали сме  в Hostel Nuevo Colon, много лесно стигнахме до него. Следвах инструкциите от първа страница как да стигна до влака и да купим Т 10. Точно до вендинг машините за билети те посреща много мил човек и ти помага с маршрут, закупуване на подходяща карта. Качихме се на влака и с една смяна стигнахме до нашият хостел, който се оказа точно срещу гарата. Тук ни посрещнаха много мило, оставихме багажа без да ни таксуват и понеже беше много рано за стаята тръгнахме на разходка. Към парк Cuitadela, много приятен, моят мъж е ландшафтен архитект и парковете са приоритет! От там към триумфалната арка и към Саграда Фамилия. Вървяхме през различни улички, красиви сгради. След Саграда Фамилия до  Каса Батйо, но беше в ремонт, площат Каталуния,  по La Rambla до Букерията. La Rambla не ме впечатли, улица, много народ, нищо особено. Хапнахме на пазара. Почнахме си на Барсолета и се прибрахме да починем. Точно до хостела има страхотно място, не скъпо за кафе, ние обичаме лече лече, тук му казват бонбон, кроасан и тапаси! Очакват ни още приключения!

# 288
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Ден втори: Закусихме кроасан с лече лече и тортия, точно под нашият Хостел Nuevo Colon. Много приятно място и не скъпо! Взехме автобус D20 до площад Испания, там се качихме на Arenas de Barcelona, вход 1 евро с гледка 360 градуса. След това на автобус 150 към Монжуик. Слязохме на замъка, 5 евро е за възрастни над 30 г, за по-младичките е 3.5. Решихме да не влизаме, раходихме се наоколо и седнахме да хапнем с оглед към морето. Сутринта си взехме от магазина под хостела хамон и кашкавал, и една топла франзела всичко за 2.60 евро. Направихме си сандвичи и беше супер. Има страхотни гледки към Барсалонета. От там пак 150 надолу към Ботаническата градина. Слизате на олимпийският стадион и минвате от лявата му страна повърявате около 500 м и от лявата страна на пътя е Ботаническата градина. На нас и специално на моя мъж много му хареса! Но той както бях споменала е ландшафтен архитект. Отне ни около 1.5 ч. От там на обратно пеша до спирката на 150 и към Испанското село. Беше интересно. Много магазини бяха затворени, ходихме в неделя. Има безплатен аудио тур на английски с депозит 20 евро, после ти ги връщат. В една от уличките имаше шоколадово магазинче пихме страхотен горещ шоколад за 4 евро. Около 1 ч бяхме тук. После пак на 150 и на площад Испания, за съжаление фонтаните не работят до края на февруари. Понеже е неделя искахме да посетим католическа служба за това от площад Испания взехме автобус Н16 до площад Каталуния и от там пеша до Катедрала на Барселона. Отвън има пазачи забраняващи посещението, но ако кажете, че сте за службата ще ви пуснат. Така и влязохме. Беше приятно! В неделя букерията е затворена. Хапнахме в готическия квартал в едно много приятно местенце. Потанцувахме пред катедралата, беше много приятно! Времето е топло, но без слънце студено! На букерията внимавайте, когато поръчате паеля има цена обявена 14.5 евро и пише за минимум двама души. Не е обяснено коректно, всъщност таксуват две по 14.50евро. За една паеля. Уморени в очакване на утрешният ден! Много приятно изненадана от хостела, чистят всеки ден и оправят леглото и хавлиите! Топло е!

Последна редакция: пн, 18 фев 2019, 08:18 от pisana yana

# 289
  • Мнения: 1
Здравейте!
Планираме екскурзия до Барселона в средата на Април (13ти до 20ти), което се пада точно седмицата преди католическият Великден.  Посещавали ли сте Барселона в този период (непосредствено преди Великден)? Притеснява ме дали забележителностите ще работят със стандартни работни часове и като цяло всичко в града дали ще си работи нормално или ще има много затворени обекти. Моля за съвет.

Благодаря!

# 290
  • Мнения: 5 953
И ние ще ходим в средата на април. От няколко седмици когато мога чета тази и предходната тема. Много полезни неща се научават. Почти всеки обект има сайт с цени, работно време, почивни дни. Може да проверите тези, които ви интересуват. Не видях някъде да пише, че няма да работят.

# 291
  • Мнения: 162
Здравейте! Предстои ни пътуване през  юни. Кацаме вечерта в 21:30 на Ел-прат и искам да ви попитам за възможностите за транспорт от там до Каллела.

# 292
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте! Предстои ни пътуване през  юни. Кацаме вечерта в 21:30 на Ел-прат и искам да ви попитам за възможностите за транспорт от там до Каллела.

До Калея се стига с влак на Ренфе, R1 - светло синьо, можете да го вземете от площад Каталуния.
На първа страница има карта на всички линии на влаковете.

# 293
  • Мнения: 970
Здравейте, летим за Барселона след 10 дни, още не съм купила билети за Саграда Фамилия и парк Гюел, като за парка знам, че частично е в ремонт. Моля, някой от скоро ходилите да сподели заслужава ли си да купувам билети за парка заради ремонта или да разглеждаме само свободната зона. А за Саграда не мога да реша дали да купувам билет за кулите или само основния. Иначе благодарение на темата научих много, имам план за транспорта, за разходките и благодаря на пишещите.

# 294
  • Sofia
  • Мнения: 4 714
За парка бих купила, въпреки ремонта, за кулите - не .

# 295
  • Мнения: 1 452
Платената част на Парка Гюел е мястото,  без което не си представям Барселона. Това за мен беше най-голямото удоволствие.
 Не е голямо, но може да се разгледа една от къщичките отвътре, има и кафене, на което можеш да седнеш и да се полюбуваш на причудливите форми на сградите. Аз не бих го пропуснала за нищо на света:)

# 296
  • Мнения: 1 031
Здравейте! Опитвам се да закупя 2 билета за Саграда за 26.03. за родителите ми, но ми дава часове от 15ч.-18ч., а по работно време е от 9-19ч. Мислите ли, че преди обед билетите са свършили или има друг проблем

# 297
  • Мнения: 1 452
Възможно е. Ние като ходихме (бях решила на място да си купя билети, ако ни остане време), всичко беше разпродадено за всичките дни на престоя ни там.

# 298
  • Мнения: 970
Здравейте! Опитвам се да закупя 2 билета за Саграда за 26.03. за родителите ми, но ми дава часове от 15ч.-18ч., а по работно време е от 9-19ч. Мислите ли, че преди обед билетите са свършили или има друг проблем
За всички дати е така, някъде бях чела, че от тази година ще продават онлайн само от 15.00 до 18.00, незнам дали на място продават и за други часове.

# 299
  • Мнения: 5 953
Дано не Ви заблуждавам.Ако искате да купите билет без гид, без кулите, т. е. от най-евтините, часовете са само след обяд. Прочетете в сайта все пак.

Общи условия

Активация на акаунт