евангелистите секта ли са

  • 60 019
  • 599
  •   2
Отговори
# 300
  • Мнения: 18 531
Не Бог е  персонален ,а моята връзка с него,директна ,без тлъстите, богати попове или каквито се казват.Той  е един ,те са го предали  и поделили,удобно.И чува всекиго.Как отговаря не знам-понякога според желанието ни ,помага вселената казват, а друг път ни се струва ,че не помага.Може би не знаем по-тежкия вариант.Негова си работа.

# 301
  • Мнения: 2 616
Не Бог е  персонален ,а моята връзка с него,директна ,без тлъстите, богати попове или каквито се казват.Той  е един ,те са го предали  и поделили,удобно.И чува всекиго.Как отговаря не знам-понякога според желанието ни ,помага вселената казват, а друг път ни се струва ,че не помага.Може би не знаем по-тежкия вариант.Негова си работа.

Абе кога чува, кога не чува...  Grinning Sick За второто има хиляди примери наоколо, включително и с мен самия.  Grinning Sick От хилядите, дето се редят и чакат за помощ пред иконите, на колко мислите, че са били "чути" молитвите??!  Rolling Eyes Дават по разни предавания изцелени или с изпълнени желания, но те какъв процент са от всички, които са се молили?!? Е, това никой не го казва и не прави проучване по въпроса.  Sunglasses И защо се случва понякога така, че хора, които изобщо не са вярващи, са получавали, а вярващи и искрено молещи се - не?!  Sunglasses

# 302
  • Мнения: 18 531
И аз това викам, не съм влизала в църква,но съм усещала помощ.Ако сама почна да си помагам.
Писах го в случай,че вярваме и го има.В смисъл,посредниците какво правят ,усилват молитвата ли?Не съм против божите служители, против институцията им съм.Не съм вярваща в приетия смисъл.

# 303
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Абе кога чува, кога не чува...  Grinning Sick За второто има хиляди примери наоколо, включително и с мен самия.  Grinning Sick От хилядите, дето се редят и чакат за помощ пред иконите, на колко мислите, че са били "чути" молитвите??!  Rolling Eyes Дават по разни предавания изцелени или с изпълнени желания, но те какъв процент са от всички, които са се молили?!? Е, това никой не го казва и не прави проучване по въпроса.  Sunglasses И защо се случва понякога така, че хора, които изобщо не са вярващи, са получавали, а вярващи и искрено молещи се - не?!  Sunglasses

Съжелявам, но не мисля, че има някакъв Бог, който чува молитвите на някого, и помага. Това са си някакви внушения на хората и си е за тяхно успокоение.
Не казвам, че тези хора са слабохарактерни, а казвам, че са си избрали една илюзия, в която да вярват.

Лошо няма - в живота си постоянно сме придружени от илюзии. Дори идеята за добро и зло е илюзия, конструирана от човека.

*****

Не ме дразни това, че хората вярват в Бог. Дразни ме лицемерието и егоизма им. Възприемат Бог като някакъв изпълнител на желания в земния им живот. Божественото за тях е съществено доколкова, доколкото им помага да живеят по-добре на Земята. Какъв егоизъм само! Имало Бог, защото им помогнал да получат бъбрек. А оня, който не е получил бъбрек, защото те са получили? За него Бог няма ли?

По същия начин идеята за ада и рая е изключително егоистична - вярвай в Бог, за да не отидеш в ада. Прилича ми на алъш-вериж с Бога. Техният Бог ни е създал, за да ни наказва, като сме непослушни. Сигурно без това занимание, би му било много скучно.

Каква гротеска само са съвременните религии. Именно заради това все повече и повече хора се отдръпват и живеят без религия.

# 304
  • Мнения: 238
В  момента, в който човек осъзнае, че Бог наистина съществува, всички тези хуманистични разсъждения и високопарни констатации се стопяват като ланшния сняг.

# 305
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
В  момента, в който човек осъзнае, че Бог наистина съществува, всички тези хуманистични разсъждения и високопарни констатации се стопяват като ланшния сняг.

Хм...ОК.

И как точно човек открива Бог?

Сънува ли го?

# 306
  • Мнения: 238
Това е индивидуално за всеки.
Не познавам човек, който искрено, с цялото си сърце, да е търсил Бог и да не го е открил - рано или късно.
Затова пък познавам много бивши атеисти. Включително съпруга ми.

# 307
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Това е индивидуално за всеки.
Не познавам човек, който искрено, с цялото си сърце, да е търсил Бог и да не го е открил - рано или късно.
Затова пък познавам много бивши атеисти. Включително съпруга ми.

Мондхен, надявам се, че разбираш, колко са повърхностни аргументите ти.

Именно затова хората бягат, като чуят за групировки на религиозни хора - очакват догма, нелогичност, егоизъм, ограниченост, пожелателно мислене и липса на разбиране на света, които ги заобикаля.

Вие все говорите за някакъв си Бог, който сте били открили, и който щял да ви спаси (надеждата умира последна). Успокоявате се с налудничавите мисли, че ще отидете в рая, а ние, бедните неверници, ще бъдем пратени в ада.

Simple Smile Голяма любов извира от религиозните хора, няма що.

# 308
  • Мнения: 238
Елеонора, това което съм написала, не е никакъв аргумент. То е едно ирационално твърдение в подкрепа на един ирационален Бог. Няма никаква тежест в света на рационално мислещите хора.

Аз изобщо не споря с теб, камо ли да привеждам аргументи, че да те убеждавам. Просто харесвам многообразието и различните гледни точки в темите. Смятам, че колкото повече различни мнения има, толкова по-обективен и полезен е форумът за тези, които четат.

# 309
  • Мнения: 9 152
Това е индивидуално за всеки.
Не познавам човек, който искрено, с цялото си сърце, да е търсил Бог и да не го е открил - рано или късно.
Затова пък познавам много бивши атеисти. Включително съпруга ми.

Мондхен, надявам се, че разбираш, колко са повърхностни аргументите ти.

Именно затова хората бягат, като чуят за групировки на религиозни хора - очакват догма, нелогичност, егоизъм, ограниченост, пожелателно мислене и липса на разбиране на света, които ги заобикаля.

Вие все говорите за някакъв си Бог, който сте били открили, и който щял да ви спаси (надеждата умира последна). Успокоявате се с налудничавите мисли, че ще отидете в рая, а ние, бедните неверници, ще бъдем пратени в ада.

Simple Smile Голяма любов извира от религиозните хора, няма що.
А не, няма гаранция и за вярващите....хеле пък религиозните, не знам.. едно е да си вярващ, друго, религиозен, трето въцърковен....
Ох....аз винаги съм вярвала в Бог.....но някак си по моему.....и това мее крепяло и действително спасявало.
До момента, до който не реших да се ограмотя.
Е, тогава разбрах, че има ад.
Никога не съм си представяла, че ще отида там....и че изобщо някой от нас ще отиде......особено,хора, които се учат от грешките си, които се каят, са се покаяли и разкаели.(имало разлика между трите) ...
които не правят нарочно зло....
Честно казано, аз имам нужда да ми каже някой,  който действително е наясно с тези духовни материи, толкова ли е страшно положението, и при все този изпълнен със страдания земен живот, вместо мир и покой, да ни чакат мъки и ад и в задгробния живот.
Според четивата, които чета, оставам с впечатление, че нещата са много, ама много сериозни.
И че трябва много молитви, участия в богослужения, литургии, изповед.....причастие  и покаяние, да се молим за душите на починалите си близки, защото те имат огромна нужда от нашата помощ, понеже те сами вече нищо не могат да сторят...
И за себе си да се молим....и пак не е сигурно каква ще е участта ни....

# 310
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Елеонора, това което съм написала, не е никакъв аргумент. То е едно ирационално твърдение в подкрепа на един ирационален Бог. Няма никаква тежест в света на рационално мислещите хора.

Аз изобщо не споря с теб, камо ли да привеждам аргументи, че да те убеждавам. Просто харесвам многообразието и различните гледни точки в темите. Смятам, че колкото повече различни мнения има, толкова по-обективен и полезен е форумът за тези, които четат.

Да, съгласна съм, че различните мнения са богатство.

Ето ви различни гледни точки:

Според Стивън Хокинг, вселената може и ще се създаде от нищото, защото има квантов вакуум. Поради тази причина, много от учените вярват, че има мулти-вселена. Квантовите флуктуации в квантовия вакуум създават постоянно нови и нови вселени. Поради наличието на милиони и милиони вселени, всичко, което може да се случи, се случва. В нашата вселена нещата са се наредили по такъв начин (оформили са се такива физични закони и космически константи), че тази вселена е станала добра среда за възникване на живот.
Възможно е да има живот и в други вселени, но ние това никога и при никакви обстоятелства няма да можем да го разберем.

Други учени са застъпници на идеята за симулираната вселена (концепцията за матрицата), която дава повече пространство за съществуването на нещо като Бог или Богове (инициатори на вселената). Няма доказателства, че живеем в симулация, но няма доказателства, че не живеем в симулация. Близки до тази идея са концепциите на хиндуизма, според който ние живеем в съня, в съзнанието на Брахма. Мисля, че инките също застъпват подобни идеи, защото за тях животът е мая (сън).

Други учени се занимават с идеята за вселената като холограма, която също е много интересна. Свързана е с концепцията за черните дупки.

# 311
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Честно казано, аз имам нужда да ми каже някой,  който действително е наясно с тези духовни материи, толкова ли е страшно положението, и при все този изпълнен със страдания земен живот, вместо мир и покой, да ни чакат мъки и ад и в задгробния живот.
Според четивата, които чета, оставам с впечатление, че нещата са много, ама много сериозни.
И че трябва много молитви, участия в богослужения, литургии, изповед.....причастие  и покаяние, да се молим за душите на починалите си близки, защото те имат огромна нужда от нашата помощ, понеже те сами вече нищо не могат да сторят...
И за себе си да се молим....и пак не е сигурно каква ще е участта ни....

Катерица, трудно ще намериш такъв, който е наясно. Съмнявам се, че има такъв.

Но нямам съмнение, че такова чудо като ад няма. Ако има нещо нематериално, за което ние не знаем или още не знаем, то е напълно несъвместимо с някаква концепция за ад. Адът е човешка измислица, аналог на затвора.

# 312
  • Мнения: 9 152
Eleonora_27, ами и аз мислех, че няма. Докато не започна да се просвещавам....
Оказа се,  че светите подвижници и старци го описват.....
Обясняват с подробности, виждали са душите на някои починали хора как се мъчат.....помагали са понякога....

# 313
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Eleonora_27, ами и аз мислех, че няма. Докато не започна да се просвещавам....
Оказа се,  че светите подвижници и старци го описват.....
Обясняват с подробности, виждали са душите на някои починали хора как се мъчат.....помагали са понякога....

Сигурна ли си, че тези хора, които са видели душите на починали да се мъчат в ада, ти казват истината?
А сигурна ли си, че са ок психически?
А сигурна ли си, че не употребяват разни вещества?

Аз съм много голям скептик в това отношение.

Допълвам си поста с една препоръка за книга:

"Дверите за възприятието, Раят и Адът" на Хъксли (авторът на Прекрасния Нов Свят - за тази книга сме говорили много в други теми).

Има я в спиралата - можеш да изтеглиш pdf.

Хъксли си заслужава времето, отделено за четене.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 19:32 от Eleonora_27

# 314
  • Мнения: 18 531
Харесва ми идеята да има прераждане.Като частта дето душата се прибира  у дома, при Бог,не църковния, и слиза на Земята да се учи,защото тук има болка и  чувства,там нещата са други,блажени.Точно този дом ми харесва ,идеалното място,където се придвижваш скоростно само с мисъл, тялото ти е ефирно ,енергийно.Харесвам ,че избираш родителите и  живота  си ,път към усъвършенстване на духа,дори те преценява нещо като комисия дали можеш да понесеш намисленото,жаден за бързо израстване и поета от това тежест и сложност.Харесвам да имаш избори на всеки кръстопът, които ти дават права и отговорности и нещата зависят от теб в някаква степен,не са предопределени.И когато си научил уроците ,станал такъв,че дори Бог би те харесал,преминаваш в други светове,в друга опаковка на енергия.Или се връщаш да станеш ангел-пазител на земен човек и го подпомагаш по пътя му на израстване.Такива фантазии са ме пленили повече от религиозните догми,защото има полет и размах на мисълта.И все пак са като прочин на фентази книга,от където и идват-от книгите.
Смесвам прочетеното  и си саздавам понякога свят на добро и позитивизъм.Но това бе един период на загуби, който отмина и почти не се сещам за идеите ,помогнали ми да преоодлея тежките дни.
Но съм сигурна, че покрай извънземните и Нибиру ,чудните разкази за спомени от предишен живот на някои ,и официалната вкостеняла религия избирам да  не мисля за никакви варианти и да си живея живота,ако има потребност от Бог ,той ще ме намери.И не ми пречат вярващите,стига да се напъват да се доказват.Всъщност тази тема  е повод да се завърна към онези мисли.

Общи условия

Активация на акаунт