евангелистите секта ли са

  • 59 891
  • 599
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 9 152
Оле ле ле, какви цитати... El Mariachi, лошо ми стана, особено сравнението с кучетата, прасетата и животните.

# 346
  • Мнения: 18 492
Християнството се смята за най-хуманната религия, поне основата му е такава.Прибавеното после е или поръчково ,или сектантско.Иисус призовава за братство и равенство пред Бог.Било е пленяващо начало.И като всяко хубаво нещо е развалено после.Няма призиви за насилие доколкото го познавам, има  за защита.
Добре,че не се спазват буквално  тексовете за  насилие, евреи и араби живеят заедно,ние  живеем с мюсюлмани в мир.Другото е радикално и вредно.

# 347
  • Мнения: 2 616
Оле ле ле, какви цитати... El Mariachi, лошо ми стана, особено сравнението с кучетата, прасетата и животните.
Това е положението - няма такова нещо като юдео-християнски ценности или култура, защото между двете няма никаква прилика!  Sunglasses И отвратителното е, че една голяма част от наричащите се "християни" са с промити мозъци в това отношение и изобщо не разпознават истинския враг и манипулатор, дори нямат представа колко са мразени.  Sunglasses В ютуб има клипове с интервюта с евреи, включително ортодоксални, за това какво мислят за Иисус - можете да останете потресени от чутото!  Sunglasses Както съм писал и в другата тема, юдеите целенасочено противопоставят исляма и християнството във всякакъв план, а те самите остават в сянка!   Sunglasses В самата Библия е написано: “Евреите имат ум само за зло, но да правят добро не умеят.” – пророк Йеремия, (Йер. 4:22)  Sunglasses

# 348
  • Мнения: 187
Християнството се смята за най-хуманната религия, поне основата му е такава.
Християнството не е хуманно, а е просто поредната антропоцентрично-андроцентрична религия, според която Бог е създал всичко заради човека, мъжът е най-важен и цѐнен, спасението идва само благодарение на единствения праведен бог-отец и неговия син, а жените трябва да се подчиняват, да слушат и да мълчат. На тях дори не им се полага да говорят в църквата (1 Коринтяни 14:34).

И после защо има изнасилваческа култура и сексизъм.

# 349
  • Мнения: 37
...
Думата секта идва от латинската дума secta, която означава организирана религиозна група или организация.
...
[/quote]

 Е,пак от латински

sequor —следвам   следовник/ци

# 350
  • Мнения: 37
Оле ле ле, какви цитати... El Mariachi, лошо ми стана, особено сравнението с кучетата, прасетата и животните.
Това е положението - няма такова нещо като юдео-християнски ценности или култура, защото между двете няма никаква прилика!  Sunglasses И отвратителното е, че една голяма част от наричащите се "християни" са с промити мозъци в това отношение и изобщо не разпознават истинския враг и манипулатор, дори нямат представа колко са мразени.  Sunglasses В ютуб има клипове с интервюта с евреи, включително ортодоксални, за това какво мислят за Иисус - можете да останете потресени от чутото!  Sunglasses Както съм писал и в другата тема, юдеите целенасочено противопоставят исляма и християнството във всякакъв план, а те самите остават в сянка!   Sunglasses В самата Библия е написано: “Евреите имат ум само за зло, но да правят добро не умеят.” – пророк Йеремия, (Йер. 4:22)  Sunglasses


Ето текста,какви ги съчинявате?


Плачът на Йеремия 4:22
Плачът на Йеремия 4:22 Библия, ревизирано издание (BPB)
Тав

22
Свърши се наказанието за беззаконието ти, дъще Сионова; Той няма вече да те закара в плен;
а ще накаже твоето беззаконие, дъще едомска, ще открие съгрешенията ти.

# 351
  • Мнения: 18 492
Вяра ,не можем да очакваме от текстове на 20 века съвременно звучене.Внуците ми близнаци ,момче и момиче бяха кръстени и момчето внесоха в олтара или каквото е там навътре ,момичето-не.Направи ми впечатление.Точно това е дразнещото-прави се и днес разлика между мъже и жени.И никоя религия не мръдва да се осъвремени, повтаря  и повтаря едно и също векове, а животът е променен.Вярата има своето място, но не в тези дрехи.
А хуманна се смята сравнена с другите Аврамови религии.Мария Магдалена е наричана тринадесетият апостол,явно в началото жените не са били така низвергнати.После  е наречена блудница и делото и изтрито.
Но  аз все пак говоря от позиция на невярващ.

# 352
  • Мнения: 238

Ето текста,какви ги съчинявате?

Плачът на Йеремия 4:22
Плачът на Йеремия 4:22 Библия, ревизирано издание (BPB)
Тав

22
Свърши се наказанието за беззаконието ти, дъще Сионова; Той няма вече да те закара в плен;
а ще накаже твоето беззаконие, дъще едомска, ще открие съгрешенията ти.

Да бяхте погледнали малко по-внимателно, преди да влетите с гръм и трясък Sunglasses
Има книга Еремия, има и Плачът на Еремия. Две книги са.
Цитатът на Мариачи е от Еремия:

4:22
"Защото моят народ е безумен и не Ме познава, глупави чада са и нямат разум, мъдри са да вършат зло, но да вършат добро не умеят."

Бор_яна, това с децата наистина е гадно. Но не е взето от Библията. Няма такова нещо в Новия завет.

Бог не е нито мъж, нито жена. Той е отвъд граматичните и сексуалните категории. Нашият език обаче си служи с тях, затова се създава някакво впечатление, че Бог има пол.

Много от нещата, споменати в Библията, са свързани с културни особености на тогавашното общество или с някакви техни пословици от едно време, които ние не знаем и затова е трудно да разберем смисъла.
Има място например, където се казва, че мъжът не бива да оставя косата си да расте, защото това е позор за него. Но това абсолютно не е актуално днес. Не можем да вземем един такъв стих, да го извадим от контекста и и да направим доктрина от него.

Иначе в Библията са описани жени пророчици, царици, мегауспешни бизнес-дами... което според мен е доста напредничаво за тогавашната строго патриархална култура и общо взето варварски, демек дискриминационни порядки  Hug

# 353
  • Мнения: 187
Само дето тия жени никой не ги бръсне за слива. Според християнските канони жената винаги е в позицията на второ качество човек, подлежащ на ограничения и наказания, задето е подмамила мъжа Адам.

О, свещен фалоцентризъм!

# 354
  • Мнения: 15 167
Ето ви сравнение между трите авраамически религии, дали няма разлика?!  Wink Sunglasses
Разлики има естествено, но 10-те заповеди са в основата и на трите. Не може да ги нарушаваш и то в името на Бог, цинично е. Никой обаче не иска да признае, че първо е канона, а после Писанието т.е. всеки взема според това как му е угодно.

А хуманна се смята сравнена с другите Аврамови религии.Мария Магдалена е наричана тринадесетият апостол,явно в началото жените не са били така низвергнати.После  е наречена блудница и делото и изтрито.
Мария Магдалена са три жени - блудницата, която е спасена от Христос, сестрата на Лазар и тази, която е била до Христос и която е светица. Един папа /не помня името/ обаче решава да ги събере в един образ.

# 355
  • Мнения: 2 616
Само дето тия жени никой не ги бръсне за слива. Според християнските канони жената винаги е в позицията на второ качество човек, подлежащ на ограничения и наказания, задето е подмамила мъжа Адам.
О, свещен фалоцентризъм!
Ето една беседа по темата  Grinning

Тайната на пола в православната традиция   Rolling Eyes

# 356
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Само дето тия жени никой не ги бръсне за слива. Според християнските канони жената винаги е в позицията на второ качество човек, подлежащ на ограничения и наказания, задето е подмамила мъжа Адам.

О, свещен фалоцентризъм!

Да,така е.но в коя религия е по-различно?И Библията и Корана са писани преди векове.....А тогава жената е била в подчинено положение.

Но християнските ценности са общочовешки ценности
Не кради
Не лъжи
Не убивай
Не прелюбодействай.........

# 357
  • Мнения: 187
Да,така е.но в коя религия е по-различно?И Библията и Корана са писани преди векове.....А тогава жената е била в подчинено положение.

Но християнските ценности са общочовешки ценности
Не кради
Не лъжи
Не убивай
Не прелюбодействай.........
О, няма спор. В антропоцентричния и андроцентричен свят, който сме си изградили няма как религиите да са други.

Те че са общочовешки, общочовешки са. Само дето самата християнска религия изисква жертвоприношения на животни, нейните висши сановници блудстват с деца, лъжат и крадат.

# 358
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Жертвоприношенията на животни също са се правели от древни времена.Правят се и днес,да.Правят ги и хора от други религии,не само християните.Даже при християните в днешно време се правят много по-рядко,отколкото при други.По Великден някой ако заколи агне на село....Но повечето хора си купуват агнешкото от магазина.Знам,че мюсюлманите например имат специален празник на който трябва да заколят животно.Коч байрам мисля,че беше.Някой да ме поправи,ако греша.
За евреите незнам...Пишете,ако знаете.Ще е интересно.

А и темата е за евангелистите,а не да оплюваме християнството.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 20:52 от -veni-

# 359
  • Мнения: 187
Жертвоприношенията на животни също са се правели от древни времена.Правят се и днес,да.Правят ги и хора от други религии,не само християните.Даже при християните в днешно време се правят много по-рядко,отколкото при други.По Великден някой ако заколи агне на село....Но повечето хора си купуват агнешкото от магазина.Знам,че мюсюлманите например имат специален празник на който трябва да заколят животно.Коч байрам мисля,че беше.Някой да ме поправи,ако греша.
За евреите незнам...Пишете,ако знаете.Ще е интересно.

А и темата е за евангелистите,а не да оплюваме християнството.
Евангелистите са християни.

И да, много религии все още практикуват животинско жертвоприношение. Евреите примерно имат някаква традиция за въртене на кокошка над главата, с което се пречиствали греховете.

Купуването на агнешко пак е животинско жертвоприношение, понеже някой е заклал животното за празника.

Общи условия

Активация на акаунт