Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 53

  • 48 387
  • 765
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 238
Имам хрема и сополи непрекъснато вече много време, но освен това нямам нищо друго. Никой не ми обръща внимание като че ли и не знам какво да правя.
Левкоцитите се повишават при инфекция. При бременността може да има леко повишаване от самата бременност, но твоите са твърде високи. Говори си с лекаря и търсете причината.


Здравейте,
Освен в урината и в кръвта са ми завишени левкоцитите 17.20 при норма 10.50. В 8 месец съм. Още от края на 3 месец бяха 14.5 и само се повишават, на какво се дължи имате ли идея? Утре ще отида на УНГ, защото съм хремава, но не мисля , че е от това. Може ли от бременността да е?

# 136
  • Мнения: 2 944
Запушен нос и повишено количество секрет в носа са нормални при бременност, при мен го има от самото начало, моя позната едва дишаше през цялата бременност по същата причина, но и при двете ни нямаше никакви левкоцити. Както са казали другите потребителки, трябва да се провери за инфекция.

# 137
  • Мнения: 1 238
Лежа за задържане и не мога да ходя по лекари, как да разбера от къде идва инфекцията? И в урината са ми много високи, може ли да е уринатна инфекция? Ще пусна стерилна урина.

# 138
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Може да, може да е всякаква инфекция. Нека ти вземат стерилна урина, вагинален секрет, изобщо какъвто секрет се сетят. Те би трябвало сами да проявят инициатива при толкова високи резултати на левкоцитите в кръвта.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 25 287
ако трябва да те приемат в болница и да пуснат изследвания като не можеш да ходиш по лекари. Това не е нещо, което може да се неглижира, нито да се диагностицира от форума. Настоявай за малко по-сериозно отношение.

# 140
  • Мнения: 1 238
Добре. Мерси

# 141
  • Мнения: 166
Запушен нос и повишено количество секрет в носа са нормални при бременност, при мен го има от самото начало, моя позната едва дишаше през цялата бременност по същата причина, но и при двете ни нямаше никакви левкоцити. Както са казали другите потребителки, трябва да се провери за инфекция.
Нещо, което е помогнало на теб и твоята позната за запушения нос?

# 142
  • Мнения: 2 944
Аз съм говедо и си страдам тихо, на нея ù бяха казали физиологичен разтвор/океанска вода (всякакви разтвори от рода на Quixx, Tonimer), но нямаше ефект.

# 143
  • Мнения: 16 874
Пробвайте има едни помпички с разтвор се продават за промивка. Много били ефикасни и се препоръчват при малки деца над 2 г. Не се сещам за името обаче, може да питате в аптеката.

# 144
  • Мнения: 241
Здравейте
Направих си изследване за ранния биохимичен скрининг, лекаря от Генетиката ми каза че всичко е наред, но ми обърна внимание че имам висок Плацентарен протеин - 4. Каза да са обърна към гинеколога ми за повече информация. Аз естествено веднага му се обадих и той не се притесни много, каза ми само че ще трябва да се направи и късен скрининг през 15 седмица. Аз малко съм притеснена, от какво може да ми е висок този протеин и с какво е свързан. Някой да има повече информация.

# 145
  • София
  • Мнения: 701
Здравейте, момичета!
Бременна съм в 25 г.с. и съм с ниска задна плацента. От снощи имам бодежи в областта на левия яйчник, които се появяват и изчезват, и тъпа болка или по-скоро неразположение от страната на кръста, които ме притесняват изключително много. Не усещам контракции. Пия магнезий, но-шпа и приемам утрогестан, но няма промяна. Знам, че в тия месеци е нормално да чувстваме известно неразположение заради опъването на матката и разширяването на таза.  Да се притеснявам ли?

# 146
  • Мнения: 5 468
Няма как да получиш отговор тук. Бременността често е съпътствана с подобни неразположения, но само лекар може да ти даде отговор след преглед, особено щом имаш ниска плацента и си на терапия. Мога само да ти кажа, че контракциите са на определени интервали и могат да се усетят в корема, кръста или бедрата. Ной-добре се обади но лекаря си.

# 147
  • Мнения: 1 238
Оф май високите левкоцит са от това, че имам храчки, секрет, който ми се стича в гърлото и запушен нос. Ще пусна ЦРП.

# 148
  • Мнения: 1 238
Здравейте,
Искам да попитам можете ли да ми препоръчате детски педиатър в София, който да приема нови пациенти. Бременна съм в 31 седмица и ми казаха, че е време да се ориентирам към записване, само че където и да се обадя ме режат по телефона, че не приемат. Става въпрос за лекар в южните квартали около парка. Благодаря

# 149
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз съм с термин декември и се уговорих с една педиатърка в 14 ДКЦ на Витошка - доктор Котова. Препоръчана ми е от познати, но аз нямам лични впечатления.

Общи условия

Активация на акаунт