Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 53

  • 48 208
  • 765
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 238
Здравейте,
Бременна съм в 32+4 седмица и левкоцитите ми са 13 и отидох на УНГ да не би случайно там да има нещо, защото мине се не мине от както се помня и ми тръгват сополи, пуснаха ми гърлен и носен секрет и ми излезнаха стафилококи ауреус, предполагам, че го имам от адски много време и не се е появил от онзи ден,  май ще пия Амоксиклав. Имам два въпроса: възможно ли е ако го имам този стафилокок ауерус още от преди да забременея и си е седял в мене да е навредил на бебето и второ този Амоксикла съвместим ли е с бременността? Благодаря

# 241
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Златист стафилокок си е нормална находка в носоглътката, та съвсем възможно е да си носител години наред без проблем. Някъде бях чела, че 80% от населението на земята е носител на този стафилокок. Не вярвам да е навредил. За АБ нямам идея, щом е изписан от лекар би трябвало да е съвместим.

# 242
  • Мнения: 572
Не, аз просто не мога да си опиша как е възможно да ти насрочат секцио и после да ти кажат, че нямd да го извършат и да си търсиш друга болница. Това може да се случи само в България. Отделен е въпросът, че когато плануваш секцио изцяло трябва да разчиташ на професионализма на екипа.

# 243
  • Мнения: 7
Здравейте. Има ли някакъв обезболяващ крем за стави, който мога да използвам по време на бременност (трети триместър)?

# 244
  • Мнения: 1 238
Сега се чух с доктора и ми каза само една антибиотична маз да слагам, няма да пия антибиотик. Кой знае от кога го влача , мерсиии

# 245
  • Мнения: 647
Здравейте. Има ли някакъв обезболяващ крем за стави, който мога да използвам по време на бременност (трети триместър)?
Да ти кажа,аз използвах на кройтерхов крема за уморени крака,докато ходех на работа защото стоях по 8часа права.
Но вече спрях да работя и спрях да се мажа.
Не съм се съветвала с д-р дали може или не.

# 246
  • Мнения: 1 238
Изписаха ми мупироназал за носа, това е антибиотична маз, но ми го изписа УНГ , знае, че
Съм бременна, но се чудя дали да си изчакам прегледа след 1 седмица и да се консултирам със следящата ме АГ или да почна да го прилагам. Навсякъде пише, че не се ползва по време на бременност и даже аптекарката го каза. Имам стафилококи в носа...

# 247
  • Мнения: 2 853
Преди години за същото нещо ми изписаха Bactroban, който също е антибиотична маз, но не бях бременна. Защо да чакаш 1 седмица, нямаш ли телефон на АГ да звъннеш и да го обсъдите днес?

# 248
  • Мнения: 1 238
Отпуска е, не искам да я тормозя.
Преди години за същото нещо ми изписаха Bactroban, който също е антибиотична маз, но не бях бременна. Защо да чакаш 1 седмица, нямаш ли телефон на АГ да звъннеш и да го обсъдите днес?

# 249
  • Мнения: 6 622
Здравейте, откъде си купувате pregnaco ? Аз го намерих само онлайн. Ще ми стигне до следващия преглед в София и ми се ще да се запася от там. Явно ще си го пия до края . Вчера си пуснах изследвания и общия белтък е спаднал още. Поне от хемоглобина съм доволна от от 110 се е качил на 122,а и желязото под форма на капки ми понася доста добре.

# 250
  • Мнения: 3 902
Лимонче, аз онлайн поръчвам. Не съм го намерила другаде. Аз вече пия сигурно 12та опаковка и поддържам нива. Докторът каза, че е доволен. Радвам се за хемоглобинът и желязото, от скоро и аз приемам  - да видим на следващата контрола как сме Simple Smile

# 251
  • Мнения: 16 871
Лимонче, те правят доставки, а над определена сума беше безплатна.

# 252
  • Мнения: 81
Момичета познайте... Не нямам добри новини... Оказва се че съм с Бъбречна криза....  Е познайте как се чувствам?

# 253
  • София
  • Мнения: 1 146
Момичета едно въпросче за килограмите?
В началото на бременността бях 64 кг., до към 7 седмица свалих 4 кг.,
сега почнаха да се покачват вече съм 10 г.с., от колко килограма да ги броя - колко съм качила?
От 64 кг. или от 60 кг.?
Хубав и слънчев ден, благодаря ви!

# 254
  • София
  • Мнения: 3 715
Момичета едно въпросче за килограмите?
В началото на бременността бях 64 кг., до към 7 седмица свалих 4 кг.,
сега почнаха да се покачват вече съм 10 г.с., от колко килограма да ги броя - колко съм качила?
От 64 кг. или от 60 кг.?
Хубав и слънчев ден, благодаря ви!
Направо ми оправи деня с въпроса си Grinning от колкото си искаш ги брой, няма формула. Аз бих ги броила от 64 кг., колкото съм стартирала. Hug Леко бременеене и дано само за килограмите да се тревожиш, да нямаш други тревоги.

Общи условия

Активация на акаунт