КГБ = Клуб на Готините Баби - 190.

  • 58 607
  • 761
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1
Здравейте, аз съм една новородена във форума СветланаН.

Баба, варненка, пенсионерка и напълно побъркана на тема Царство Растения. Албите са ми повече от 35-годишна любов. От три години се увличам по стрептокарпуси с променлив успех. Мечта ми е да се махна от Варна и да заживея извън града. Имам си едно място в Габровско и се надявам да пусна корен там. Не само аз, но и 300-те ми саксии с цветя, храсти и дървета.
Не успях да кача нито една снимка, макар да следвах указанията на сайта.  Явно трябва да се намеси специалист.
 
Доскоро.

Да ви е светло 
                от Светлана

# 226
  • Мнения: 5 366
Светлана, здравей! Добре дошла в темата! Членски внос е да разкажеш виц. Тогава ставаш пълноправен член на клуба.  

Малееее, 300 саксии! Ти си създала  цяла ботаничска градина!

# 227
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 318
 Здравейте и от мен вечерно!
Светлана, добре дошла като баба, задръж се тук, ако ти е интересно, ама май повече си за цветарския форум: 300 саксии newsm78 Аз едно време имах около 60 и едва ги съхранявах през зимата! Сега в апартамента имам 14 \ сега ги преброих\ и .....То вярно, че ботаническата градина на Балчик не е далеко, ама...слагай вход и пускай посетители Joy

И като казах Балчик Фурииииии, в събота и неделя сме в Балчик с бабите от инвалидния клуб! Тръгваме сутринта в 6,30, май имаме 3-4 часа път, в 15 ч сме на сцена. На другия ден - на плаж и след обяда си тръгваме! То ти писа, че следобедно си на работа, ама newsm78

ПП Светлана, в нашия край на албата му викат Америка \ не знам защо! \. А стрепто....си е циганче Joy

# 228
  • Мнения: 814
Вечерен привет, дружки!
Привет на Светлана, добре си дошла, сподели нещо за себе си, освен огромната любов към цветята.
Как ли е минала срещата...Без съмнение силно и емоционално, но пък споделете все пак, моооляааа.
Flo - цветенце, благодаря, че питаш за мама. Доказа се и продължава да се доказва като сила, по-скоро стихия.Няма спиране, не се предава в домакинстването и в консервпрома. По малко, но без прекъсване, само се моля Св. Богородица да я пази, нас със сестра ми не ни слуша.
В София ще бъда последната седмица преди началото на учебната година. Но все съм на четвърта скорост. Дано  открадна малко свободно време за мен, но ...А дано!
Утре се изнасяме за три дни до Банско, Кавала и околностите на Банско, много за кратко, но все пак не е като без нищо.
Янче, хубаво и топло време за Балчик, погрейте се на плажа, охладете се в морето. Макар и два дни, все е релакс.
Да е приятна и спокойна вечерта ви.

# 229
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 042
Здравей, Светлана!
И аз обожавам стрепчовци и ахименеси, но нещо ме ядосват особено тази година.
300 саксии - браво на тебе!
На кое цвете казваш "алба"?

# 230
  • София
  • Мнения: 8 434
Дружки от близо и далеч, хайде да ви разкажа за срещата.
Мястото е комуникативно. Има детска площадка. Масите са разположени в парка.
Компанията заформихме КАРИ, ШПУНЦИ, МАРИНКА, МАЯ, АЙША, ЯЖКА И ФЛО.
Имаше и внучета - на Яжка, на Мая юначето и моите две грации. Бързо се сприятелиха и голяма игра стана. Накрая не искаха да се разделят.
За нас какво да ви кажа? Приказки, смях и веселба! И знаете ли? Взехме решение за следващата среща, ръководени от принципа - среща в почивните дни! И така:
СРЕЩА НА ГОТИНИТЕ БАБИ НА 2.09. НЕДЕЛЯ ОТ 17.00Ч. ПАК ТАМ - В ДЪРВЕНОТО НА ПАРКА ЗАИМОВ.

СВЕТЛАНАН,  welcome разкажи нещо за себе си - с какво си се занимавала, имаш ли внучета. Поздравления за хобито ти! 300 саксии - това не е шега работа. Къде успяваш да ги съхраниш през зимата? newsm78

Хайде сега да си изкъпя внучките и да лягаме да спим. Лека нощ!

# 231
  • Мнения: 1 052
Добре дошла, Светлана!
С тия 300 саксии е слабо казано, че си побъркана на тема цветя. Flushed  Flowers Hibiscus
През лятото ми е ясно, ама зимата къде ги побираш?
Поздравявам те с един мой стрептокарпус. Имах още три , но при мен не виреят и ги подарих.

Снимките най-лесно ги качвам директно от папките в компютъра ми.

Аз днес правих нещо по рецепта на една бивша бабетка от групата - Зиче. Замених лука с патладжани, сложих и още подправки - копър, куркума...
https://zi4e57.blogspot.com/2018/08/blog-post_16.html
Миналата седмица направих малко за дегустация. Най-много го хареса една гостенка на голямата ми дъщеря - леля на зетя. От цялата му голяма род само тя е останала жива и той много я обича. Жената си има син и снаха, но живее в дом за стари хора. През лятото идва да ваканцува тука за месец-два , че при сина ѝ няма място, защото гледат друга баба. Ох, сложно е за описване. Та заради нея направих цяла доза. Ще ги затворя утре в бурканчета, да си ги носи. Продължавам със сушенето на ябълки, круши, сини сливи, праскови, домати. Суша и арония, че по друг начин не я ядем.Имаме четири храста и тая година плодчетата станаха много едри.

Фло, за 2-ри септември  не се класирам.Disappointed На 5-ти съм на доФтор в София и ако има "прозорец", ще сФирна.
Алфея, алба е вид мушкато.

Лека ви нощ, мичета!



# 232
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 042
Благодаря, Тану!
Стептокарпуса ти е великолепен!

# 233
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 318

 Алфея, това е албата:

               

# 234
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 042
Благодаря, Янче!  Разбрах, че става въпрос за английското мушкато.
По нашио край на това му думаме сардела, а на другото мушкато - моловка ( или мулофка) и аз не знам точно. Grinning

# 235
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 318
           

       ЯЖКЕ, МИЛА ДРУЖКЕ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА! ДА СИ МНОГО ЩАСТЛИВА С БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛИ! ЩАСТЛИВА СЪМ, ЧЕ СЪМ МЕЖДУ ТЯХ!

                             

Последна редакция: пт, 24 авг 2018, 07:08 от Янче-то

# 236
  • София
  • Мнения: 1 529
       Яжка здраве,късмет,да те радват деца и внуци!

Скрит текст:

# 237
  • Мнения: 1 082

  Яжка за теб мила!!!
Радвам се на страхотната Ви среща и че ще има пак. Фло-много си я поливала косата си-дай рецепта за бърз растеж.
Добре дошла Светла! Наистина си рекордьорка по саксии с цветя-даже не мога да си ги представя-1,2,3-та до 300.
Да чукам на дърво ли-за кръвното днес е нормално а предните дни-ненормално-със скокове-много високо, много ниско-че и доближени границите.
Да пожелая на Янка-щастливо прекарване в Балчик!
На всички спорен ден!

# 238
  • Мнения: 2 015
Честит рожден ден Яжке!
Здрава,спокойна и обичана!
Щастлива да си с близките ти хора!


Приятни почивни дни за всички ни!
Спорна работа на работещите!

# 239
  • Мнения: 18 714
Честит рожден ден на Яжка,здраве,пак здраве , радостни емоции с внуците и до следващия рожден ден един влюбен дядо да  я намери!

Добре дошла на Светлана ,при нас цветето  е налба или царско мушкато ,имах два три цвята,ама вече отказвам китките.
Късно и  топло лято ,кратко или дълго ще е , от другата седмица  падат температури ,та не отлагайте морето и почивките,няма кой друг да ви отпочине.

Общи условия

Активация на акаунт