КГБ = Клуб на Готините Баби - 190.

  • 58 663
  • 761
  •   1
Отговори
# 390
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 325

             

 Говорите за рокли и шивачки. Моята майка беше с диплом за шивачка, но никога не е работила като такава. Но от дете тя ми шиеше роклите. Обаче "важните" отказа, че да не сбърка нещо. Ши ми ги една приятелка на майка, която това работеше и беше много добра! И при това не вземаше скъпо. Пък и късметът ми беше все в магазините с намалени цени \ тогава нямаше втора употреба \. От такъв магазин си намерих плата, който търсех. Роклята беше черна, мини , а късия ръкав беше  удължен с червена коприна. Имах и полукръгла пелерина от същия плат, обшита с червено. После зорът беше за обувките - трябваха ми черни с червено \ или обратно\ Joy Накрая и тях намерих в такъв магазин и струваха точно 3 лв! Бяха черни с едно червено триъгълниче отгоре! Продавачката каза, че никой до сега не ги искал точно заради червеното и само да се оттърве от тях ни ги даде за 2 лв Joy

# 391
  • Мнения: 1 563
Добро утро момичета !
Бързам да се разпиша ,че оставя ли го за после и отидеее.
Янчето ни е сложила кафенце ,но  аз да сложа ,да ни е по бодро и цветно ! Simple Smile


Чакам всеки момент майсторите .Зидат терасите,подготвят ги за остъкляване.
В сряда ще ми слагат дограмата. Много се мислех ,дали да я остъкляваме ,но зимата много духа и за нищо не мога да я ползувам.Сега ще я остъклят ,но ще се отварят прозорците отстрани и отпред.
Два дни бяхме до Благоевград и София. Отидохме да видим къде ще е внука,вечерта останахме в София у сина.
На следващият ден  успях да поизгладя малко дрехи ,пуснах пералня и така набързо ,доста работа свърших.
много ми се искаше да се видя със софийските момичета ,но не разполагах с никакво време , а видях ,че и те са си ангажирани. Ще го измисля и този ден кога да е Simple Smile
Виждам ,че говорите за абитуриентските рокли. Моята я шиха в един шивашки цех  в центъра на Пловдив ,много известни,много добри ,но на мен не ми хареса роклята ,която ми я ушиха. Бях разочарована,но в последният момент отидохме с мама ,купихме плат и два дни преди бала ми уши друга рокля и бях с нея.стана прекрасна ,като кукла бях с нея. И моята майка ,като на Фло беше самоука шивачка ,но всичко тя ми шиеше и много хубаво си изпипваше.Имах  много тоалети .Мама ми шиеше докато беше здрава ,но от  четиридесет годишна се разболя и не исках повече да я притеснявам.
КАГ ,много ми харесаха твоите шкафове.браво на теб. На двете села имаме такива и единият съм го боядисала и аз в пастелно зелено ,подобно на твоят цвят , а на другото село е в избата. Имахме много красиви старинни шкафове в къщата ни ,която беше до Новотела,но като я бутаха ,да правим кооперация ,решихме с тях да си обзаведем  един фургон ,който ни беше като крайградска вила,който се намираше на края на града.Тогава ни върнаха ниви от реституцията. Беше много весело там с всички близки ,че и те си сложиха фургони и почивните дни се събирахме ,сеехме зеленчуци, цветя си бях насадила пред фургона ,като дворче си бяхме направили. Правихме кътми на  на сач върху пирустия,барбекю.Децата бяха много щастливи . Весело беше ,докато започнаха да ни атакуват крадци. Нашият фургон го бяхме бронирали,отвсякъде обезопасен,во започнаха да развиват ламарината и да срязват фургона. Всичко обраха ,каквото имаше,разкостиха го и се отказахме от ходенето там.Реколтата също ни обираха.Сега пустее .Най-много ме е яд за ретро-шкафовете ,че бяха много хубави,интересни,с извити вратички ,с малки стъкла.После си купихме къщата с двора  на село,което е на половин час от града.
Ставам ,че майсторите идват.

Хубав ден на всички ви !

# 392
  • Мнения: 18 780
http://gotvach.bg/n5-25050-%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%82% … D0%B2%D0%B8%D1%8F
Още една модификация  на рецепта за домашен оцет ,Иха да допълва с нейната рецепта, дано и мина вече усуканото.
Люси да свършват майсторите и да светне блока ,неуморна си ,ще намериш какво да те направи заета.
Аз пипнах тук -там и малко навън по центъра да се развея  и пак.

# 393
  • Мнения: 1 250
Привет девойки Simple Smile
Да драсна някой и друг ред,че времето много кът.Вчера цяла сутрин проведох в кухнята, 4те котлона на газта работеха усилен и накрая всичко отиде в хладилника, с изключение на една голяма темджера супа, която след като беше "обработена " от малкия смали количеството си с 2/3, та накрая прелях в една малка тенджерка.
Днес ометоха обаче всичко. Но в неделя вечер е новата година и като се събират 4 дни празници трябва да се готви доста Grinning
Говорите за роклите. Абитуренската ми я ши елитна шивачка и я окипази. Поради конструкцията на тялото винаги съм носела рокли с ниска талия, но този път тая патка да вземе да сложи талията на най широкото място, та просто ми се щеше дасе откажа от бала, още повече , че татко беше починал няколко месеца преди това, през декември.Накрая от немай къде отидох,но нали съм също и супрерфотогенична Crazyкато отидох да си взема снимките, ги търсех около час, тогава ое бяха черно бели, но единствено по роклята се познах Twisted EvilСватбената я шиха в едно пак "изискано" ателие до кино Култура, но без да проявят никакво творческо въображение. Затова съм страшно доволна че има готови дрехи и не зависиш от разни шивачки.
Аз отивам малко да си почина, желая ви хубав остатък от деня и приятен уикенд.почивници не ви желая че знам че е изпокапете от умора с буркани, бутилки и прочие есенни дейности Laughing

# 394
  • Мнения: 1 058
Яне, много светлина да има за дететнцето ти Sleepy



Да се пооплача - повредиха се няколко клавиша на лаптопа и трябва да натискам по сто пъти, за да се изпише буква. Но тогава пък изписва сто пъти буквата и трябва да трия. Много е гадно. Синът ми рече, че трябва да си купя нова клавиатура. За сега се спотайвам, защото ще ми е неудобно за писане. Работата е там, че си държа лаптопа в скута и не знам къде ще разположа отделната клавиатура. Трябва да седя на бюрото, а не ми се иска.

Хубава вечер на всички!


# 395
  • Мнения: 1 082

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 08:37 от дидимити

# 396
  • София
  • Мнения: 16 183
Ето съм - по Йойо.
Баба му обеща да се пререгистрира, но явно ни забрави.
Янке, дойдоха ли си морските? А кучо не свиква ли вече да е по-културен?
Луси, според мене - остъклете терасата. Нали прозорците може да са постоянно отворени и да се проветрявате. А като завали или завее ще ги затвориш.
Тану, същото е и при мене с клавитурата. Всеки ден по някоя буква спира да работи и удрям по няколко пъти. Лаптопчо плаче за преинсталиране и почистване, но няма желаещи.
Сега се сетих за 2ата вечер с класа при завършването. Имах и за нея готова рокля от Валентина.
Но заваля, застудя, стана точно като лято 2018 г. Та се облякох с шарена рокля от трико и черно  кожено яке отгоре. Ами то ресторант, после бар - студено си беше. Като затворихме бара решиха да се разхождаме докато отворят у-щето и да го посетим. Съученичките ми с голите гърбове и сандалки посиняха от студ. Малкото ни момчета си дадоха саката и съответно и те трепереха. Само аз си ходех споконо - нали съм дебело облечена. Заваля ситен дъжд и си отворих чадъра от чантата. И тя ми беше ежедневната, не някакво портмоненце.  А преди да тръгна от дома майка ми само удар не получи като видя как съм се екипирала като за Северния полюс.

# 397
  • Мнения: 109
Тану, може да се подмени клавиатурата на лаптопа.
В сервизите разполагат и с части втора употреба
На моя лаптоп е сменяна, след като го полях с нектар.
Само че ние купихме през ОЛХ и я сменихме саморъчно.

Връщате лентата със спомените  Laughing
Аз и на абитуриентската, и на сватбата бях извън традициите - на едното събитие бях с панталон и туника, на другото с бял костюм - пола и жакет...

Вече приключих чушкината кампания:
пипер, печен и белен във фризера
лютеница на два пъти
днес и кьопоолу правих /зелен пипер и патладжан/
и млени домати напълних в бутилки
Това ще е то от консервпрома  Grinning

И да се жалвам - вчера ми беше ден за главоболие, ама и оня ден, и днес  Sad
Отдавна не беше ми се случвало.
Искам утре ден без главобол...

# 398
  • Мнения: 18 780
Да бъде ден без главобол утре.
Да са пълни тенджерите с вкусища на Кари и младежите да ги ометат.
Да имат балове внуците ни, абсолвентски.
Да сме здрави да се радваме докато растат и това  е.
Здравка да се появи ,че липсва с големите постове от емотки ,няма такава друга да се изразява.

# 399
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 325
 Аз пък тази вечер по един повод съм на тема Танита Joy
Та ето какво съм запазила от миналата година:

 В красивия град Кубрат,
шейсет и една години назад,
на тринайста дата,
почти на Август в средата,
нашата Янушка мила,
на този свят се появила!
Родила се зодия Лъв-ица,
че и голяма хубавица,
с топло и добро сърце
и с усмивка на лице!
Да си ни жива и здрава Янче,
наше умно талисманче
да си късметлийка,
да си паралийка
иииии- голяма любовчийка!
Редовно да слагаш джезвето,
където вари се кафето,
но да запарваш и чай,
че има и чайпиещи, знай!
Не знам по каква схема,
се събрахме в тази тема,
но вече десет години,
сме си като роднини!
Знаем си грешките,
знаем си болежките,
и радостите си знаем,
за нови заедно мечтаем,
знаем, че много се обичаме,
щом съмне, към темата тичаме!
Наздраве, Янушка!  

 А, дано й мине вече и да се появи!

Ей сега си писах със Здравка. Каза, че ако някой може да я регистрира на ново, няма да се отървем от нея!


Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 22:40 от Янче-то

# 400
  • София
  • Мнения: 16 183
 food010 food010 kaffeetrmker_2 kaffeetrmker_2 morning morning
Добро утро от  слънчева София.
Да отменя Янка, да си поспи, че у-ще започва.

# 401
  • Мнения: 109
Добро утро!
Едва си отворих очите, още можех да спя, но съседите дето правят ремонт започнаха къртенето

Айша, мерси за кафето Simple Smile
Янче  Hug
Здравка да казва имейл, ще я регистрираме набързо  Laughing


# 402
  • София
  • Мнения: 16 183
Доби, точно мейла е проблема на Здравка.
Много искаше да я регистрирам, писа ми в Месинджър с молба.
Помолих я да даде действащ мейл с парола за подтвърждение на линка от тук.
Не отговори на искането ми.
Значи аз нов мейл от моя  адрес не желая да правя за друг човек и пропадна работата.
Друга възможност е да пише на мейла на Мама или Тати и те ще и възстановят старата регистрация.
Ами и това не направи.....

# 403
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 325
 Добро утро и от мен!
Тази сутрин нещо става с компа ми #2gunfire Пусках и антивирусната. Сега зарежда, но мноооого бавно!
 Айша, благодаря за отмяната Hug Все пак да оцветя малко темата:

                

# 404
  • Мнения: 1 563
Здравейте и от мен !
Днес е голям празник-Малка Богородица – пазителка на семейството!
На 8 септември православната църква прославя Божията майка като пазителка на християнското семейство и покровителка на родилката и детето.

На днешният ден се пече питка и се маже с мед.

Също пак празнуват всички ,които носят имената на Богородица!

Да ни е честита ,здрава и щастлива нашата Маринка!
Все така усмихната ,чаровна и позитивна да е!

Честит празник и на тези,които имат в къщи  именички!

Хубав ,празничен ден !

Общи условия

Активация на акаунт