Да го държа ли да ходи ?

  • 1 094
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 652
И на мен ми е чудно защо повечето твърдят да не се води детето newsm78. Синът ми започна да ходи, хванат за двете ръце, на 7 месечна възраст. Водила съм го за ръцете когато е поискал и краката са му абсолютно прави.

# 16
  • Мнения: 7 474
Проблема не е в правите крака , а натиска върху ставите,които още не са укрепнали да поемат тежестта на тялото. Отражението се разбира като станеш на 50г. , така объясни ортопеда.

# 17
  • София
  • Мнения: 626
Щом детето може да се изпрови само и да стои право значи мускулите му са достатъчно укрепнали.Когато се остави само да ходи, като се придържа по мебелите щом се умори то сяда като по този начин неможе да се натовари прекомерно. Всяко дете се развива различно. Ако иска и може да ходи но по-ранна възраст неможе да го ограничава и забавя развитието му.

# 18
  • Мнения: 445
Остави го сам да се хване за мебел и ако може да прави крачки, поизчакай да го хващаш за ръчичките още поне месец.

# 19
  • Мнения: 177
Според мен щом детето иска значи не изпитва дискомфорт и е готово. Каква е разликата дали ти ще го водиш или дивана ще го води, само това, че ще имаш болки в кръста евентуално.
 А за каишите аз съм абсолютно против.  Naughty  Ако детето всеки път щом полети да падне знае, че ще има нещо дето ще го спаси инстинкта му за съхранение ще закърнее. После като проходи ходи му обяснявай, че трябва да пада на ръчички и коленца за да не си размаже физиономията. Това е недомислие от страна на всички които мислят че каишите помагат. Да на момента помагат, но за после...  ooooh!

# 20
  • Мнения: 532
За каишките и аз съм против.Вярно е ,че така децата се научават да залитат напред и си знаят,че ще увиснат на нещо.
Относно воденето за ръце:Д-р Драганов (ортопед от ВМА) препоръчва да не се води детето за ръце,дори да иска,а да се остави само да проходи.От значение е тежестта за ставите и за крачетата,същото се отнася и за сядането - да го оставиш само да си седне,а не ти да го подпираш.

# 21
  • Мнения: 3 760
Остави го и ако тръгне сам по мебеите- ок, но ти не го дръж.
Подкрепям напълно!!!
А за лазенето - ако ще  Laughing Много дечица отказват да пролазят до към 3-4 годишна възраст. Това не е проблем.

# 22
  • Мнения: 532
Според д-р Драганов (ортопед от ВМА) детето трябва само да проходи,а не да се държи за ръце.От значение е тежестта за ставите и за крачетата.Дори да иска то може още да не е готово физически за ходене.Същото се препоръчва и за седенето.
А за каишките и аз съм против.Децата губят чувство за равновесие с тях и така после повече ще падат докато се научат,че вече го няма онова нещо да ги дърпа назад.

# 23
  • Мнения: 748
Остави го и ако тръгне сам по мебеите- ок, но ти не го дръж.
Peace

# 24
  • Мнения: 4 629
Според мен по-добрия вариант е да не го държиш. Нека започне да ходи, когато само е готово за това

# 25
  • София
  • Мнения: 154
Според мен, няма начин да научиш едно дете да лази - това е от нещата, с  които трябва да се справи само. За воденето - ортопедът, прикойто водих Дари каза да я оставяме да играе на килима, а тя когато е готова сама ще започне да се изправя и един ден.... ще се престраши да се пусне.

# 26
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не му помагай..нека сам премине пре3 всеки етап....

Общи условия

Активация на акаунт