На море в Турция - тема 53

  • 79 669
  • 764
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 231
Тъй като преди няколко страници се коментираха ранните записвания, които започват още през ноември, декември, да ви питам, правите ли си застраховка за отмяна на пътуването?
Аз съм правила само два пъти, защото оставаха 9 месеца до пътуването. Първия път условията бяха добри, застрахователните рискове, които покриваха не бяха малко, сумата, която платих ми се видя съвсем поносима. Две години по-късно нещата съвсем не седяха така. Всички застрахователни компании бяха ограчили рисковете. Аз имах някакви притеснения във връзка с предстояща смяна на работа - да не ме пратят в дълга командировка или да ми откажат отпуска и да не мога да пътувам. Така и не намерих застраховател, който да ми гарантира изплащане на сумата, ако настъпят моите си опасения. Освен това ми се видяха доста парите, които платих - май се връзваха около 8 или 9% от цената на почивката. Та така ми се изпари желанието да я правя тази застраховка.
И аз проучвах тази застраховка, защото резервирахме ноември месец. Но цената беше висока и условията не ми се видяха добри. Трябваше или туроператора да отмени пътуването, или нещо да се случи с хотела или смърт или доказуема болест на застрахования. Не мисля, че щяха да изплатят застраховка ако работодателя откаже отпуск или изникне някакъв неотложен ангажимент, несвързан със здравето. Сега проучвам застраховка авто асистънс, някой да има информация къде е най-изгодно?

# 76
  • Варна
  • Мнения: 10 572
А аз се чудя що няма нови отговори в темата. Защо? Най-вероятно няма да има разумен отговор. Марги, благодаря за темата, аз гледам и чета  навсякъде за инфо, но когато си знаеш претенциите по-лесно и бързо правиш избора.

# 77
  • Мнения: 10
Здравейте! За първи път ще почиваме в Турция. За сега сме се спрели на Бодрум, като дестинация, в края на септември. Решили сме да пътуваме чрез тур агенция, бихте ли ни посъветвали кой хотел да изберем до 500лв на човек. Двама възрастни сме, без деца, така че държим повече на комфорт и качество от колкото на анимация и т.н.
Благодаря предварително!:smile:

# 78
  • Мнения: 775
Турските агенции за +50-60 лири правят застраховката с доплащане на цялата сумата до преди 72 часа от датада на влизане на хотела без никакви изисквания, просто и от кеф можеш да анулираш почивката и да резервираш на др.хотел..

някои даже дават гаранция ако падне цената на хотела да ви върнат разликата от сумата..

# 79
  • Мнения: 369
Тъй като преди няколко страници се коментираха ранните записвания, които започват още през ноември, декември, да ви питам, правите ли си застраховка за отмяна на пътуването?
Аз съм правила само два пъти, защото оставаха 9 месеца до пътуването. Първия път условията бяха добри, застрахователните рискове, които покриваха не бяха малко, сумата, която платих ми се видя съвсем поносима. Две години по-късно нещата съвсем не седяха така. Всички застрахователни компании бяха ограчили рисковете. Аз имах някакви притеснения във връзка с предстояща смяна на работа - да не ме пратят в дълга командировка или да ми откажат отпуска и да не мога да пътувам. Така и не намерих застраховател, който да ми гарантира изплащане на сумата, ако настъпят моите си опасения. Освен това ми се видяха доста парите, които платих - май се връзваха около 8 или 9% от цената на почивката. Та така ми се изпари желанието да я правя тази застраховка.
Аз правих веднъж,точно в годината,която стана метежа в Турция. Бяхме си резервирали на ранни за Гюрал Текирова, беше на супер цена и като станаха тия неща в Турция и ММ настоя да се откажем!☹
От агенцията не ни върнаха парите,защото нямало изрична забрана за посещение в страната,но ни дадоха възможност да си изберем друга почивка!
Много ме беше яд за Гюрала,повече такава добра цена не видях!

# 80
  • София
  • Мнения: 3 160
Ние резервирайте през декември за полет на 29.08. От Емералд дадоха възможност за застраховка Отмяна, но рисковете бяха съвсем малко - смърт, развод, заболяване и не помня още какво, а цената доста висока. Та си останахме без.
И в тази връзка, колко дни преди полета изпращат информация за часовете и ваучер за хотела? Не че не зяпам сайта на летището, но са няколко чартъра и не мога да позная в кой ще сме Simple Smile

# 81
  • Мнения: 7
Здравейте,
Предстои ми първото пътуване с кола от Варна до Турция - Истанбул през септември. Ще пътувам със съпругата ми и детето ни (на 2г е).

Досега веднъж съм ходил в Истанбул и бе с автобус и това бе преди около 10 години.
Тогава автобуса спря на някакъв паркинг до границата на Малко Търново, всички си взехме куфарите, отидохме за проверка в една сграда с 10тина гишета. След като ни удариха печатите, отидохме на проверка на багаж. Чак след това бяхме натоварени обратно в автобуса и продължихме през границата.

Надявам се процедурата за индивидуални пътувания с автомобил да е облекчена.
Преминаването на границите на държави от ЕС винаги ми е било лесно (визирам тези, граничещи с нашата държава за сравнение).

Притеснява ме това, че може да искат да събудя детето и да го пренеса посред нощите до гишетата за проверка и печат. Тук е момента да спомена, че ще се пътува вечерта и ще сме стигнали границата около 3ч сутринта.

Някой от вас може ли да разясни как протича преминаването на Българо-Турската граница с автомобил?

Ще ви бъда много благодарен.

Поздрави,
Ангел

# 82
  • София
  • Мнения: 11 116
Ние резервирайте през декември за полет на 29.08. От Емералд дадоха възможност за застраховка Отмяна, но рисковете бяха съвсем малко - смърт, развод, заболяване и не помня още какво, а цената доста висока. Та си останахме без.
И в тази връзка, колко дни преди полета изпращат информация за часовете и ваучер за хотела? Не че не зяпам сайта на летището, но са няколко чартъра и не мога да позная в кой ще сме Simple Smile


Хич не са малко, преди 2 години ММ се оказа с бронхопневмония и дори лежа в болница 10-тина дни преди почивката, от тогава винаги си правя такава застраховка но в SDI. А цената е процент от цената на почивката.

# 83
  • Мнения: 775
Здравейте,
Предстои ми първото пътуване с кола от Варна до Турция - Истанбул през септември. Ще пътувам със съпругата ми и детето ни (на 2г е).

Досега веднъж съм ходил в Истанбул и бе с автобус и това бе преди около 10 години.
Тогава автобуса спря на някакъв паркинг до границата на Малко Търново, всички си взехме куфарите, отидохме за проверка в една сграда с 10тина гишета. След като ни удариха печатите, отидохме на проверка на багаж. Чак след това бяхме натоварени обратно в автобуса и продължихме през границата.

Надявам се процедурата за индивидуални пътувания с автомобил да е облекчена.
Преминаването на границите на държави от ЕС винаги ми е било лесно (визирам тези, граничещи с нашата държава за сравнение).

Притеснява ме това, че може да искат да събудя детето и да го пренеса посред нощите до гишетата за проверка и печат. Тук е момента да спомена, че ще се пътува вечерта и ще сме стигнали границата около 3ч сутринта.

Някой от вас може ли да разясни как протича преминаването на Българо-Турската граница с автомобил?

Ще ви бъда много благодарен.

Поздрави,
Ангел

правиш това което прави колата пред теб..
споко Simple Smile
като видят дете даже няма да те проверят.. (та и не проверяват кои знае колко)

с лека кола не са сваля багаж.
не се претесняваи толкова..

# 84
  • Мнения: 320


Ето заради такива отзиви хората се лъжат и после остават разочаровани. Не знам къде сте били в Турция, но аз в по-скапан хотел в Турция не съм била. Значи храната не била нищо особено, анимация нямало, плажът не се подържал, но иначе всичко било супер. За такава почивка предпочитам да отида на Синеморец. Писала съм предостатъчно в темата за нашето посещение, качих и снимки тогава, който е чел си е направил сметката. Сега снимките не са активни, но не мисля, че има смисъл да доказвам нещо.
[/quote]

Не съм писала толкова за да убеждавам някого, напротив споделих мнение. Всеки може сам да прецени на какво държи и какво очаква в замяна за парите си. Май сте чела само това, което Ви изнася, а що се отнася до снимки мога да кача и то доста (разбора се не с пукната плочка на басейна или с петънце на покривката в ресторанта).
За 800 лв. (за трима човека) нали не смятате, че сме очаквали 5 звезден лукс с балдахини, шампанско и морски дарове. Затова и изрично съм упоменала, че за цената почивката, която изкарахме беше чудесна. Хванахме началото на сезона, тъкмо когато хотелът беше излъскан, персоналът в кондиция и най-важното с много малко туристи.
На финала съм споменала, че хората са с различни и впечатления и мнения, поради което отново ще уточня, че не ангажирам никого с моите от въпросния хотел.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Спираш колата на паркинга, слизате да ви подпечатат паспортите, после собственика на колата трябва да мине през най-дясното гише,/стаичка  и си готов, после се качвате на колата и на последното гише в ляво подаваш паспортите и талона и те пускат, нищо сложно. Трябва да имаш и HGS стикер.

# 86
  • Мнения: 3 271
Спираш колата на паркинга, слизате да ви подпечатат паспортите, после собственика на колата трябва да мине през най-дясното гише,/стаичка  и си готов, после се качвате на колата и на последното гише в ляво подаваш паспортите и талона и те пускат, нищо сложно. Трябва да имаш и HGS стикер.
Никога не сме слизали от колата за да отидеш до гише.През прозореца си подаваш документите .И така през следващите.Аз съм собственика на колата и само по име ме проверяват дали съм в колата.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 765
Зависи. При излизане от БГ е лесно, гледат само паспортите и си седиш в колата. При влизане в Турция е малко по-тегаво, има по-щатен митнически контрол върху багажа, случва се да оглеждат колата вкл. и отвътре, както и багажа. Отделно проверяват документите на колата, зелена карта, както и паспортите, разбира се. Гледайте да не се случите на опашката след микробус, че там отива много време, гледала съм как се разтоварва цял микробус за да се прерови багажа, половин час от раз. Иначе HGS не проверяват, то и не е задължително да караш по магистралите им, а Турция е по-цивилизована държава и нямат винетки, при тях има акциз в цената на горивата с който правят пътищата.

# 88
  • София, България
  • Мнения: 5 597


Ето заради такива отзиви хората се лъжат и после остават разочаровани. Не знам къде сте били в Турция, но аз в по-скапан хотел в Турция не съм била. Значи храната не била нищо особено, анимация нямало, плажът не се подържал, но иначе всичко било супер. За такава почивка предпочитам да отида на Синеморец. Писала съм предостатъчно в темата за нашето посещение, качих и снимки тогава, който е чел си е направил сметката. Сега снимките не са активни, но не мисля, че има смисъл да доказвам нещо.

Не съм писала толкова за да убеждавам някого, напротив споделих мнение. Всеки може сам да прецени на какво държи и какво очаква в замяна за парите си. Май сте чела само това, което Ви изнася, а що се отнася до снимки мога да кача и то доста (разбора се не с пукната плочка на басейна или с петънце на покривката в ресторанта).
За 800 лв. (за трима човека) нали не смятате, че сме очаквали 5 звезден лукс с балдахини, шампанско и морски дарове. Затова и изрично съм упоменала, че за цената почивката, която изкарахме беше чудесна. Хванахме началото на сезона, тъкмо когато хотелът беше излъскан, персоналът в кондиция и най-важното с много малко туристи.
На финала съм споменала, че хората са с различни и впечатления и мнения, поради което отново ще уточня, че не ангажирам никого с моите от въпросния хотел.
[/quote]

Ако просто бяхте написала как сте прекарали, съм съгласна, но вие специално ме реплликирахте, че хотелът не бил дупка, което пък си е моето мнение! Така че вие можете да имате мнение, а пък аз не?
Много от четящите тук очакват точно лукс, морски дарове и балдахини, особено като не уточнявате сумата, която сте платили, така че с това "за парите си" може да заблудите доста хора за това какво да очакват.
Това, че някой няма никакви претенции и му харесва еди каква си почивка, защото е платил малко пари, не означава, че мястото е хубаво. Ядосвам се, защото ето такъв като вашия отзив ме подведе да почивам и аз там!

# 89
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Никога не сме слизали от колата за да отидеш до гише.И така през следващите.Аз съм собственика на колата и само по име ме проверяват дали съм в колата.

Така е на Бг граница, на турската задължително се слиза и се отива на гишето за печат. Всеки лично трябва да отиде и да си даде паспорта.

Общи условия

Активация на акаунт