Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 42 062
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 418
И ние сме срокойни, плаче само за сън.Иначе напоследък лесно се отегчава и тогава мрънка. Според мен е важно не дали бебето е спокойно,а дали е апатично.Ако играе,смее се, показва други емоции, любопитно наблюдава нави неща и хора...и т.н всичко е ок. Проблем би било ако не обръща внимание на околния свят.
Моята вече си знае името,  кото я повикаме се обръща😊😊😊

# 46
  • Мнения: 523
Моят е точно противоположност на твоя.Реве за всичко,тръшка се,изтерясва за най малкото,емоционален и претенциозен.Още на 3 месец ходихме на невролог и жената ми каза така.Всеки човек си има своя темперамент и характер,каквото и да правиш,да му угаждаш и да го носиш постоянно на ръце,пак ще има от какво да недоволства.И някак си го приех,както аз и баща му сме коренно различни по темперамент и подход към даден проблем,така и малкия е едно човече с негови си мисли и желания и като не ги разбираме и се притесняваме излишно,а просто трябва да приемеш че си уцелила бебе еднорог и да се насладиш.Иди на един преглед за собствено успокоение като мен и се наслаждавай на спокойствието,чети книги,излизайте на дълги разходки,възползвай се.С моя със страх излизам,в никой момент не мога да съм сигурна че няма да ревне от недоволство.Прегръдка 💙
Лещичка, все едно описваш моето бебе. Вечно мрънка за нещо, все нещо не му е наред, все недоволен. На ръце го нося и пак така. Навън излизам с голямо неспокойство, че ще ревне и ще се чудя какво да го правя, почти спокойна разходка съм нямала. Това си е до темперамента на детето. Нищо не може да се направи по въпроса, просто трябва да се примеря. Дано като порастне се промени, казват, че палавите и неспокойни деца след това се превръщат в много уравновесени и самостоятелни хора. Имам роднини, които са пример за това. Все пак винаги има баланс в живота.

# 47
  • Мнения: 6 164
И аз на това се надявам,уж водолеите били спокойни и уравновесени,а моят е малка проклетия като мене козирог,яко с рогата напред и пищи докато не стане на неговото.Ние не спахме тази нощ,рев,киселеене,неспокоен,но пък си има вече първото зъбче 😍Едва се е подало,но венеца е сцепен.Докато яде пюрето го забелязах,и чушката му хареса мляска и отваря широко уста,но само 40 грама днеска,явно го дразнят венците.Отивам да пукам пуканки,хубав и спокоен ден от нас 🌻

# 48
  • Мнения: 753
 Като стана въпрос за зъби,явно аз съм най заспалата мама тук.Едва преди дни забелязах,че имаме два долни зъба,единият вече проби,а другият все още само белее.

Бих посъветвала Skk007 да се радва на спокойното си бебе и да не го сравнява с другите.В известен смисъл аз също си имам свойте страхове породени от това,че по някой път сравнявам моето с другите.Всеки който ме попита колко е голям и след като му отговоря реакцията е Open Mouth колко голямо бебе съм имала и как тяхните били изглеждали и правили тези неща едва когато били на 6 месеца,а моето тогава беше на 4.Преди време бяхме в парка с двойка на която бебето е с един ден по голямо,но разликата визуално и в поведението беше огромна.Та и аз започнах да се питам дали нещо не е наред с моето бебе.И сега продължават да констатират колко голямо бебе имам и се опитвам да игнорирам,но вече леко започва да ми писва. Това,че имам бебе което се развива по бързо от другите,не означава,че нещо не му е наред.Та затова съм склонна да си мисля същото за твоето.И все пак за да си дадеш вътрешен мир,направи това което момичетата са те посъветвали по горе.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 666
Винаги съм се чудила дали характера си личи от бебешка възраст. Сега с второто дете мисля, че вече знам отговора. Характерът е от ден 0.
Двете ми деца са толкова различни. Бебето е спокойно за моите разбирания. Но аз продължавам да съм наплашена от голямата, която беше ревлива, злояда, носена 24/7 само на ръце. Ето сега на бебето прорязаха два зъба за три дни и трети се готви без да реве денонощно. Започнах захранване и о чудо тя си отваря устата. Може да ви се струва странно, но се радвам на такива неща Wink

# 50
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Сигурна съм, че характера си личи още от утробата Simple Smile единия от племенниците ми буквално взривяване корема на майка си, отделно искаше да излиза още от седмия месец и едва го задържаха до 8 и половина. Сега е припрян, бърз и постоянно нещо прави Simple Smile това донякъде в кръга на шегата е зависимост, но аз си го вярвам и давам като  пример.
Записах час за невролог на бебо за другата седмица. Педиатърката ме попита дали искам да се прегледам и аз... Явно не ме взема на сериозно особено, но в крайна сметка призна че е важно и аз да съм спокойна.
Много ви благодаря за подкрепата!!! Съзнавам колко налудничаво звуча, но както казваше майка ми - майките не са хора, те са майки Simple Smile

# 51
  • Down Under
  • Мнения: 1 128
Странна порода сме това майките, когато бебето е спокойно, защо е спокойно, когато плаче, защо плаче 🤪 skk наслаждавай се на бебо и пей сърце. Моят младеж ако беше така щях да играя тото всяка седмица 😉 ето, вече е 21ч и още се боря да го приспя. Скоро аз ще съм за лекар 😆

# 52
  • Мнения: X
Skk007, много тъпа реплика на педиатърката. Хубаво, че аз като реша да го водя някъде и си действам на своя глава. Първия път водихме малкия на ортопед с направление, който си беше отбиване на номера. Втория път го заведохме платено, а педиатърката на следващия месец ми вика да ми дава направление. Аз й казвам, че сме го завели вече, а тя вика инициативни сме били. Ами...

# 53
  • пловдив
  • Мнения: 1 088
Винаги съм се чудила дали характера си личи от бебешка възраст. Сега с второто дете мисля, че вече знам отговора. Характерът е от ден 0.
Двете ми деца са толкова различни. Бебето е спокойно за моите разбирания. Но аз продължавам да съм наплашена от голямата, която беше ревлива, злояда, носена 24/7 само на ръце. Ето сега на бебето прорязаха два зъба за три дни и трети се готви без да реве денонощно. Започнах захранване и о чудо тя си отваря устата. Може да ви се струва странно, но се радвам на такива неща Wink

     И аз съм на това мнение,че човек си се ражда с характер.

# 54
  • Мнения: 753
Има ли някой сред вас който все още се чуди дали цвета на очите на бебето му ще се промени.Аз лично под различен ъгъл ги виждам различни на цвят и все още не мога да разбера сини или кафяви ще са,не че ми е от голямо значение.

# 55
  • Мнения: 1 418
Има ли някой сред вас който все още се чуди дали цвета на очите на бебето му ще се промени.Аз лично под различен ъгъл ги виждам различни на цвят и все още не мога да разбера сини или кафяви ще са,не че ми е от голямо значение.
И аз това се чудя😊

# 56
  • Мнения: 753
Е значи не само само аз Smile
Четох,че играе роля и това дали кърмиш,но при мен може да се каже,че почти не е кърмен Thinking

# 57
  • Мнения: 6 164
Да си говори.Моят е воден на частно на де що доктор се сетите след операцията и ми е толкова спокойно че просто си е диване.Та офталмолога каза че до годинката се оформя цвета на очите и след 3 години се ходело на преглед при него,ако нямало видим проблем.На моят са зелени на светлината,кафеви на тъмно.Каквито и да са все ще ги обичам.

# 58
  • Мнения: 353
Момичета, на вас дадоха ли ви направление за нефролог на бебчетата в шести месец. Нас ни насочиха в МЦ за детски болести в Сф, но лекарите били в отпуска през август. Може ли да препоръчате къде в Сф да отидем? 😊

# 59
  • Мнения: 1 418
6ти месец само кръв, урина и ортопед имахме...Това ротинно направление ли е ?
Момичета по колко време оставяте бебетата да седят (подпрени с възглавница) Малката много обича да седи ,  понякога я подпирам с възглавница, друг път я държа под мишниците или седи в мен.

Общи условия

Активация на акаунт