Февруарската дружинка,вече на половин годинка!

  • 42 460
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 185
И моята бебка още няма зъби. На баткото първото зъбче изби на 8месеца. Тя е на 7м и половина.

# 676
  • Мнения: 4 038
И моя е още беззъба акулка 🦈

# 677
  • Мнения: X
Моето бебе също няма, на 8 месеца и 10 дни е.
Нещо се белее на долния венец, да видим Simple Smile

# 678
  • Мнения: 90
Както нямаше ни едно зъбче за седмица се показаха вече 2. Много бързо се разви процеса. 1 ден вдигна малко температура и е малко по-капризен тези дни. Гризе всичко и повечко се лигави, но си е нормално.
Някой питаше какво правят на рехабилитацията. Трудно ще ми е да обясня, но ще опитам в общи линии. Сесията е 30мин. И зависи от детето как ще протече, ако плаче и не съдейства, не успяват да направят много неща, но и тези сесии не се броят и ги компенсират с други. Може да занесеш играчки, които са му любими. На земята, на гумирана мека постелка се опитват да го задържат седнал като му подават играчки. ( на нивото на очите и към ръката , с която трябва да хване). Първо да започне да държи с едната ръка, после и с двете. Когато се накланя настрани е хубаво да има рефлекс да се подпира с ръчичка. Това за координацията.
Има серия от гимнастика за развитие на мускулите на торса. Слагат го легнал по очи, гръб и на всяка страна върху мек цилиндър, който го търкаля напред-назад и бебето се опитва да изправя глава, когато е по корем, когато е по гръб се надига нагоре, настрани също прави опити да се надига и така тренира различни групи от мускули и равновесието. Междувремено го забавлява, има играчка пред цилиндъра, за да привлича вниманието му. Изобщо, ако не изнервен, защото не е спал или нещо друго цялата сесия минава в смях и забавление. Подобни упражнения прави и върху един клиновиден модул. Слага го по наклонената плоскост надолу и нагоре. После само краката или горната част да са върху плоскостта в различен наклон, нагоре и надолу и да балансира. Разбира се момичето го придържа.
Има едно блокче като стълбичка и там го придържат да се качва на стъпалцата с коленца едно по едно. Това за изграждане на рефлекса да свива крачетата и да ги редува за пълзенето.
Придържа го по специфичен начин за таза и той започва да лази, така разбира какво трябва да прави, остава само да заякнат мускулите, за да се придвижва сам.
Изправя го да се подпира на цилиндъра и леко го търкаля. Има и други, но сега не ми идват на ума. Изобщо не са някакви неща напръв поглед сложни. По скоро показват на б е б ето какво може и го стимулират да го прави.
За вкъщи ни казва да го слагаме седнал, но с опора само до кръста, с малки възглавнички или навито одеало на руло. Да подаваме играчки на нивото на очите, да го слагаме по очи на килимчето, на твърда повърхност и да го стимулираме с играчка пред него.
За сядането вече почти не се накланя и държи предмет с двете ръце. Пълзенето още не се случва, но си надига лявата или дясната част в опит да се придвижва. Скоро сме на контрола при лекаря, да видим какво ще каже той.

 

# 679
  • Мнения: 1 418
 Има ли нами от София, които са си взели "еднократната помощ"от общината? Как точно става?

# 680
  • София
  • Мнения: 2 666
Има ли нами от София, които са си взели "еднократната помощ"от общината? Как точно става?



Все още не съм. На място се изпълва молба, прилага се документ за банкова сметка и акт за раждане.

# 681
  • Мнения: X
Акта за раждане и копие носих аз. Само го погледнаха май, не помня вече. За документ за банковата сметка не знаех, че трабва да се носи и затова на място до сметката ме накараха да напиша "Нося отговорност за верността на посочената сметка" и ми приеха докуменрите и така.

# 682
  • София
  • Мнения: 2 666
Акта за раждане и копие носих аз. Само го погледнаха май, не помня вече. За документ за банковата сметка не знаех, че трабва да се носи и затова на място до сметката ме накараха да напиша "Нося отговорност за верността на посочената сметка" и ми приеха докуменрите и така.

Мен точно заради документа от банката ме върнаха. Явно е до настроението на служителите. Срокът за получаване на помощта е 3 години.

# 683
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз я взех още март месец.
Искаха ми или картонче от банката за сметката или друг документ

# 684
  • Мнения: 366
И аз си я взех, само документ от банката с банковата сметка искаха - подава се в служба социално подпомагане към съответната община.

# 685
  • София, България
  • Мнения: 456
Аз да попитам за зъбките , ако някой знае нещо. Гледам аз в интернет,  първо никнат двата долни ( в средата) , после двата горни , след това долни странични и горни странични,  обаче на малчо му изникнаха двата долни и сега още един пак отдолу и гледам , май че ще никне и горен страничен и ни следа от горни в средата. Имам час за зъболекар след три седмици  ( за мене ) , та и него ще попитам , но все пак ако някой има опит да сподели.

И при моето дете излязоха двата долни централни преди вече два месеца,сега са тръгнали горните резци,като на вампирче Grinning И аз се шашнах, считах, че трябва след долните централни да се покажат горните централни, но не е задължително,както са казали вече по-горе момичетата.

# 686
  • Мнения: 4 038
Каква е тази еднократна помощ от общината? Не съм от Сф само там ли дават?

# 687
# 688
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 730
Възможно ли е пъпка от ухапване от комар да има връх...? Бебо беше нахапан в събота, а днес пъпчиците има връх, като гноен такъв. Дали не е алергия се чудя, или така да стават понякога.

# 689
  • Мнения: 16 899
Скк, нашите след ухапване от комап бяха като с връхче, но сякаш пълно т вода.

Общи условия

Активация на акаунт