Раздават вече първите ритници ДЕКЕМВРИЙСКИТЕ мъници (2018)

  • 48 024
  • 732
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 294
Здравейте! Аз се връщам от Ж.К, всичко с бебчо е наред.Доки видя водите, каза, че са в норма.Плацентат е задна.Реши да ме погледне и с вагинален ехограф и видя , че имам фуниевидно разширение на шийката.... настоя  да остана в болницата, за да се вземат мерки, трябва да изкарам още десет седмици, да вляза поне в 36 та. 😔
Не можах да я попитам дори бебо колко е  пораснал.
Въпреки всички трудности вярвам, че най- доброто предстои.Хубав ден мамчета!

# 571
# 572
  • София
  • Мнения: 1 268
Ехаа, колко сте изписали, почти изтървах темата 😂
Вече официално съм болничен ии се надявам да имам повече време да ви чета и пиша. Направихме една почивка в Гърция, фотосесия ии сега почнахме ремонт при родители и на мен и на ММ. Тъй като сме от Кюстендил, но си живеем и работим в София, все пак бъдещите баби и дядовци държат бебчето да им ходи често на гости ии почнаха да освежават. Та сме в ремонт на всякъде. Вече почнах да получавам разни подаръчета от роднини за бебка, а аз още нищо не съм купувала, мислим чак октомври да почнем, поне да оправим апартамента и в София и тогава. Получих доста дрешки от 0 до 3 и първо трябва да погледна какво вече имам, може и да не ми се налага да взимам за този размер повече, а направо за следващия.
На бебка много и хареса на морето, беше много приятно да плувам с коремчето, беше ми много леко във водата.
Все по често обаче имам киселини и е доста неприятно. Даже днес попаднах на ето тази снимка и много се смях.
Качвам няколко снимки и от фотосесията (тя не е направете от професионалист, Кумаъа ни я направи, но доста и се отдава. . Вие ще си правите ли фотосесия?
Хубав ден на всички.

Скрит текст:





Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 15:35 от AnMary

# 573
  • Мнения: 1 976
Еуфория, страхотни снимки. Не е нужно да е професионален фотограф, за да има око за снимки Wink за киселините, отдавна ми се появиха, преди два-три месеца, но бяха леки. А от някокко дни е ад, направо болезнени са, не мога да засека от кои храни, защото се появяват от всичко, храна, пиене, всичко... аз и без това не яме почти нищо, заради стомаха и съвсем е лай*яно положението

За колата, аз съм шофьор от момента, в който навърших 18 и взех книжката, та до ден днешен. 11 годинки активен шофьор (бях и търг. представител доста време) и нв мога да си представя вариант да не шофирам и да завися все от някого. Дай Боже да не се налага! Чак се дразня от тъпите въпроси от време на време „ти вече не шофираш, нали?”. What the f*ck?! No comment...

# 574
  • Мнения: 944
Хора, вируса с повръщане и разтройство пак ме хвана Cry писна ми, чувствам се като парцал. Тия дето го карахте, пиехте ли нещо за облекчаване на спазмите в корема? Направо ще се побъркам вече

# 575
  • Мнения: 316
Еуфория, много хубави снимки!
H. Chakalova, стискай още малко! Щом трябва да влизаш в болница - влизай, ще се погрижат за теб и оттук нататък голямо пазене и лежане!
Успешна учебна година на всички ученици! Ние сме седмокласници вече, чакат ни изпити и матури, голямо учене.
Аз откак съм бременна рядко шофирам, но и имам проблеми с колата, та съвсем избягвам, само като се налага.
Взех да се образовам по отношение на количките и съм в пълен шах, изобщо не знам какво да избера....
Иначе бебка си е активна, върти се още как си ще, рита ту долу, ту около пъпа, ту отляво, ту отдясно, кога ще се позиционира правилно идея си нямам.

# 576
  • Мнения: 2 883
Чакалова в болницата си в сигурни ръце. Бебчето да не бърза да излиза, ами да седи на топличко в корема ❤️
Еуфория много красиви снимки, браво на кума ти.
И аз днес съм на ЖК. Сутринта бях на зъболекар, преди месец-два се бях оплакала, че ме болят зъбите, но се оказа венците. Изписа ми вода за уста и каза, че съм нямала кариеси и всичко изглежда нормално.
Sunsunny2 и аз съм така с количките, не мога да се реша. Уикенда бях на бебе изложение иси харесах една количка 2 в 1, полска. ето я
Хареса ми, удобна изглежда, комплекта е пълен и доста са се постарали в детайлите. Цвета няма да е този 😂😁 Някоя от вас има ли опит с марката? Всякакви коментари ще са ми полезни.
Melisandra бързо да те подминава тоя вирус 🤗 за съвет бих пробвала чай с джинджифил, но внимавай с количеството.

# 577
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Чакалова- по-добре в болница хем да си под наблюдение,хем да се овладеят нещата.Силно вярвам,че бебока ще си стои на топло толкова колкото трябва.Опитай се да си спокойна само.

Еуфория- Много хубави снимки наистина.Сърахотни сте😍😍

Ох момичета аз съм в голяма дилема за шишета🤔🤔 Отгледах баткото с Нук и съм им голям фен,също и в болницата в,която ще раждам са със шишета на Нук.
Но сега съм се вторачила на Томи Типи и много се чидя какви да купя.Нямам наблюдения за Томи Типи но пък на много изгодна цена мога да взема коплект със шишета,стерилизатор,нагревател,биби,четка от Амазон.В същото време си милея за Нук където цената за всички тези неща ще е повече и от двойно.Та да ми кажете някакви наблюдения и опит имали ли сте с Томи Типи?

# 578
  • Мнения: 633
Маги, избрах си Mamas&Papas Ocarro. Дебнах я сумати време - пакет от 5 части с количка, кош за новородено, столче за кола, държач за чашка и адаптори за столче. В крайна сметка я поръчах като сложиха и допълнителни 10% отстъпка и ми излезе много изгодно.
Сандра, а няма ли да ти окапе ръката от стискане с ръчна помпа? Мои приятелки ползвали помпи до сега ми забраниха изобщо да гледам ръчни, че били пари дадени ей така и после си купували електрически. Аз смятам да инвестирам в помпа и от доста време събирам информация за най-добрата комбинация цена-качество. Главно защото ако имам проблем с кърменето, помпата е начина да се стимулира производството на повече кърма.
Еуфория, страхотни снимки, момичето което те е снимало наистина има око за прекрасна композиция, излъчвате такава нежност 😍. Много ми се иска фотосесия, обаче мъжа ми толкова мрази да се снима, че не е истина та може и да се размина с фотосесията... 😪
Мелисандра, стискам палци бързо да се оправяш и повече да не те хващат такива вируси!
Chakalova, по-добре да си под наблюдение, а също по-добре прекалено гледана, орколкото недогледана. Така ще си спокойна и ще си почиваш. Стискам палци да ти минава по-бързо времето и всичко да е наред.
Глория, нямам опит, но гледам шишетата, които ще купувам да симулират кърменето, за да не се разглезват на шише и после да го мързи да суче. Такива са Медела Калма със сигурност. За момента на това съм се спряла. Заглеждах се и по Como Tomo, които също не разглезват, обаче са 80-тина лв за 2 бутилчици и доста ми се свидят, та най-вероятно ще се спра на Медела. Иначе много ми препоръчаха шишета на Mam против колики - стартър сет. В английския Амазон има промоция пакет от 4 малки и 4 големи бутилки с биберони за 63 лв.

# 579
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз мисля да купя някакво евтино шише за всеки случай, защото ще кърмя първите месеци, а вода няма да давам.
За после-ще го мисля.
Фотосесията и на мен много ми хареса. Аз не се снимам много или скривам корема, доколкото мога. При първата бременност имам 1-2 снимки, но не им се радвам много Wink А отделно, че е абсурд да навия мъжа ми за такава сесия. Simple Smile) Като цяло, не сме от най-"романтичните" натури.

# 580
  • София
  • Мнения: 6 010
SANDRA8, пази се, влизаме вече в тежките месеци и трябва да се внимава. Аз снощи четейки в книгата за бременността чак се ядосах как 100 пъти беше повторено да се пазим сега повече от всякога.
H. Chakalova, най-доброто решение сте взели! Важно е да те наблюдават и ако се налага да се вземат мерки. За колко време те приеха?
Еуфория16, аз тези снимки май съм ги виждала, но продължават да си ми харесват Simple Smile Ние ще правим фотосесия средата на октомври. Иначе и съпругът ми е любител с хубава техника и си ме поснимва, но по-скоро в ежедневни ситуации. Днес пристигнахме в Родопите и е помъкнал и статив даже, че да можел да ме снима Simple Smile
Carrie^, мен даже и сестра ми ме пита подобно нещо за шофирането, хем си ме познава много добре...
RainDanceMaggie, имам две приятелки с полски колички. Едната е много доволна - другата хич! По ирония доволната си продаде количката, че ѝ идваше висока, а тя самата е 1.50 м. някъде. А другата е пукала гума 12 пъти, но упорито си я бута, сега с второто дете вече. Мисля, че нито една от тях не е с показаната от теб марка, но ще ги попитам.
gloria83, според мен си вземи Томи Типи щом са ти харесали, а и са изгодни. Нук, Томи Типи и Авент са все хубави марки и за всяка ще намериш препоръки. Вече друг е въпросът дали бебето ще хареса твоя избор.
Аз лично ще купя едно стъклено шише на Томи Типи за всеки случай, защото мисля да кърмя и по-натам ако сме го харесали ще докупувам като бебето пропие повече вода.
Beauty, защо си криеш корема на снимки?

# 581
  • Мнения: 405
Цитат на: Melisandra link=topic=1054987.msg37366452#msg37366452 date=ред
Хора, вируса с повръщане и разтройство пак ме хвана Cry писна ми, чувствам се като парцал. Тия дето го карахте, пиехте ли нещо за облекчаване на спазмите в корема? Направо ще се побъркам вече
Мелисандра, и аз точно два пъти го изкарах, че и след първия се влачих две седмици с разхлабен стомах. Аз си пих каквото ми каза лекарката - за повръщането изпих една таблетка Деган,иначе прахчета ентерол, пробиотик Биобаланс и сега от три дни пия Биозин мама за имуностимулиране (на мен не ми влияе зле). Сега последното ми мина точно за един ден. Иначе лекарката ми каза и че може вода, в която е варен ориз и свекърва ми ми направи една супа от ориз и лимон, която ми дойде много добре и ми се видя най-вкусното нещо тогава (иначе едва ли Grinning). Пожелавам ти бързо да мине! А, чай от шипки също ми каза, но нямах.
Еуфория, снимките са прекрасни!:heart_eyes:
 Браво на всички шофиращи! Мен така и не ми беше минал страха и зимата ларах опреснителни, които ми се отразиха добре, но пак не карах. И откакто забременях много пъти се упражнявах, то все пак беше лято и нямаше трафик Grinning Мъжа ми е много доволен как ми се отразява бременноста в това отношение, а аз защото подсъзнателно знам, че ще ми е полезно. Но още не съм готова за сама Simple Smile

# 582
  • София
  • Мнения: 1 395
Днес бяхме на консултация, вече 1266 грама, 28+6г.с., расте госпожицата. Утре съм на очен и вземам болничен до края Blush
Ние купихме количка този уикенд, също е полска. Видях преди около месец една майка с количка Espiro Next и се влюбих в нея, после я разгледахме като параметри и на живо и отговаря на всичките ни изисквания. Например освен главните аз държах да е с чупеща дръжка, а не телескопична. Ние взехме Avenue, разликата с Manhattan е в една кожена лента.
Скрит текст:
Досглобих си я вкъщи и се кефех да си я бутам и въртя Nerd

Бих препоръчала и магазина, в който пазарувахме, помня го от предишната бременност, особено за колички. Първото ми изискване за количка е да е с големи колела, и като влязохме в него ми падна ченето - нямаше нито една, която да не е такава. Като цяло не ти губят времето в опити да ти "пробутат" нещо просто защото го продават. Колкото и по-евтино да би излязло нещо, аз препдочитам да пипна преди да реша и не съм голям фен на онлайн пазаруването.
Скрит текст:

Шише и аз мисля да купя едно малко стъклено - на Авент защото това съм ползвала преди - и се надявам да не ми потрябва до пролетта.

# 583
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Моят 9 годишен син измисли песен за бъдещия си брат.

Мое малко братче,завинаги ще съм с теб! Каквото и да ми струва,електроника и учене аз завинаги ще съм с теб.
И аз ще те уча и аз ще те пазя,това е мой дълг.
Защото запомни това:аз съм твой по-голям брат.
Обичам те мое малко братче

Под електроника има предвид таблета и плейстейшъна,които са му най-скъпите и важни за него неща.Готов е на големи жертви значи /на думи/ 😄😄😄
Мисля след 2,3 години да му покажа какво е  пеел и съм сигурна,че ще е на съвсем различно мнение😂😂😂😂

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 18:52 от gloria83

# 584
  • бургас
  • Мнения: 624
Глория, синът ти е голям сладур.

За шишета не съм решила окончателно, но със сигурност ще взема стъклени, едно малко и едно голямо. Дори не съм разглеждала. Чудя се дали отново да избера Авент или този път да взема Нук. Томи Типи също са хубави, но не знам защо не ми се иска да взема Grinning

Общи условия

Активация на акаунт