Раздават вече първите ритници ДЕКЕМВРИЙСКИТЕ мъници (2018)

  • 47 994
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 166
Ехаа! Кога успхте да изпишете 4 странички Grinning Благодаря и аз за страхотната темичка Heart
Искам да ви се оплача.. Снощи викам ще пусна малко музичка на бебка да послуша и тя и да започне на шава, че най-накрая тати да я усети и какво се случи.. таткото заспа и пак нищо. Никакъв късмет няма този човек Grinning
Същевременно проучвам къде във Варна има подходящи спортове за бременни. Дадоха ми карта на Мултиспорт от работа и искам да се възползвам. Ако някой има идеи или ходи - нека пише.

# 61
  • Мнения: 944
Прибрах се от прегледа... Нищо особено не ми казаха. Не са контракции, бебето е добре, всичко изглежда нормално, само се установи, че имам инфекция на пикочния мехур и сега ще пия лекарства за това. Казаха, че ако до неделя не ми минат болките ще се наложи да влезна в болница за вливка (не разбрах каква, предполагам за да ме изчистят от инфекцията по-бързо). Явно болките са от това. Иначе няма видима причина....

ПП: Записвам се и аз с мъжко отново Heart ехх мъжка майка ще съм явно.....

# 62
  • Мнения: 294
Момичета, добре съм.Сутринта звъннах на следящата ме док. Казах че ме понаболява, а тя само попита в коя седмица съм и ми каза да си приготвя багажчето и да отида за приемане.Разочаровах се честно да си кажа.Очаквах, че ще поиска да ме прегледа, за да види какво е положението.Може просто да имам газове/ примерно/ а аз да мисля че са контракции.Яд ме е, че гледат да си вземат парите по здравна каса без да обърнат особено внимание на пациентите си.
Не отидох да ме приемат, лежа си по цял ден в къщи, пия си лекарствата и така./Малко се заинатих, че няма да лежа повече в болница 🤨/
Бебчо днес се е обърнал и го усещам по на високо,около пъпа.Излишно съм се притеснявала.Явно все още са мънички и могат да се въртят спокойно
Да ви споделя и за една приятелка.Беше с термин 1.08 приеха я на 5.05 без разкритие и болки и назначиха секцио  за 10.08 понеже бебето и било голямо. А приятелката ми се едра, голяма жена.Преди нея имало още 15 жени за секцио.Определено има нещо сбъркано.... докато лежах в Т.К преди месец имаше страшно мн жени за серклаж.Започвам да се убеждавам, че ни третират като животинки, за да взимат пари от З.К 🤔

# 63
  • Мнения: 316
Melisandra, H. Chakalova, бързо оправяне!
Аз пък вчера почувствах нещо като пулсиране, трептене във влагалището мноооого често и то цял ден, не беше болезнено, но ми беше некомфортно и се изстрелях при док. Не можа да каже какво е, но всичко изглежда добре, шийката също е ОК. Обаче измери бебка, че е 380 г и отговаря на 21 г.с., а аз съм вече 22 г.с. Толкова си беше на ФМ преди 1 седмица, т.е. нищо не е качила за цяла седмица. Та вместо да се успокоя, аз повече се притесних.

# 64
  • София
  • Мнения: 6 010
Различните доктори и различните апарати мерят различно и си има отклонение. Наблегни на протеините тази седмица и иди  пак да те погледне същия доктор след 7-10 дни да видиш, че си расте детето.

# 65
  • Мнения: 809
Найстина има голяма разлика м/у 4Д и обикновеният ехограф аз по същият начин седмица след 4д бебка беше 280 грама при все че троянчев на 4д я измери 320 грама . Не се притеснявай ! И аз днес след едно боцкане във влагалището отидох да ме видят бебка вече е 430 грама отговаря на 22 г.с а аз съм 23 г.с но тя си върви от началото така заради късната ову . Успокойх се е че е добре 🙂
Бързо оздравяване на всички и да нямаме пролеми 

# 66
  • Мнения: 294
Момичета не се притеснявайте излишно.Аз имам чувството, че докторите вместо да успокояват те ни подлудяват още повече.
За поред път се убеждавам, че въпреки напредналите технологии докторите бъркат.
Знам, че е неизбежно притеснението, но трябва да се замислим и за преди години, когато са нямали дори обикновен видеозон... сега измерват всичко🤨
И понякога се дразня на некадърността на някои доктори.
Вчера ви споменах за една приятелка, преноси 10 дни, извадиха бебка чрез секцио, защото била над 4 кг
Пълни глупости...... бебето се роди 3700 , а за ръста на майката това си е съвсем в норма.
Та... не обръщайте много внимание на такива измервания.
Сега се сещам, че при първата ми бременност на един от прегледите се струпаха няколко доктора да погледнат бебка, била с много малка глава, пък тялото било голямо.Колко плаках и се тръшках тогава... не е истина, и в крайна сметка детенцето  ми се роди здраво и голямо3750

# 67
  • Мнения: 316
Благодаря ви за успокоението, момичета! Тя моята док каза, че не е притеснително, но аз се шашнах, колко ми трябва... Ще наблегна наистина на протеини повечко, колкото и да не ми се ядат, и след 10-ина дена съм на преглед, дано да сме наваксали!

# 68
  • Мнения: 405
Момичетааа Simple Smile Тъкмо се връщам от втората ФМ и най-сетне знам полааа Simple Smile Момиче е Blush Толкова се радвам:blush: Доста си криеше лицето и се въртя с гръб през цялото време или с ръка пред лицето, но накрая и това успяха да видят  Всичко е иначе нормално. Вече е 450 грама. Питах и за дължината на шийката, казаха ми, че не е задължително да я мерят, но я измериха й е 38 мм. Накрая ми каза да пия магнезий и питах имам ли нужда и тя каза - всички имат. Но ще го обсъдя с моята лекарка. Blush

# 69
  • бургас
  • Мнения: 624
Благодаря ви за успокоението, момичета! Тя моята док каза, че не е притеснително, но аз се шашнах, колко ми трябва... Ще наблегна наистина на протеини повечко, колкото и да не ми се ядат, и след 10-ина дена съм на преглед, дано да сме наваксали!

Щом док е казала, че не е притеснително значи няма за какво да се шашкаш (колко е лесно да се каже Simple Smile ) Ако наистина изостава, значи има проблем с кръвотока, а щом на ФМ не се е видяло, значи няма такъв проблем. Различни апарати, различни доктори - различни измервания. Хапвай протеини и виж на следващия преглед как си расте човечето

# 70
  • Мнения: 3 902
Лолии, браво! Прасни новини! Добре дошла в отбора на панделките:)
И ние днес бяхме на фетална, всичко мина чудесно, аз се сдобих с рецепта за желязо, йод, против киселини и тон пробиотици, направо не знам как ще наредя схемите на прием, ама ще ги наредя:)

# 71
  • Мнения: 295
Здравейте, отдавна не съм се разписвала, но няма с какво да се похваля. Пия си хаповете и през половината ден лежа. Което ме подсеща да ви питам :Вие как спите, на страна или по гръб?На мен ми е удобно по гръб, както и през деня на дивана си лежа по гръб, но чета че не е желателно. Защо? До каква степен това е опасно и за всички бременни ли е така?

# 72
  • бургас
  • Мнения: 624
Здравейте, отдавна не съм се разписвала, но няма с какво да се похваля. Пия си хаповете и през половината ден лежа. Което ме подсеща да ви питам :Вие как спите, на страна или по гръб?На мен ми е удобно по гръб, както и през деня на дивана си лежа по гръб, но чета че не е желателно. Защо? До каква степен това е опасно и за всички бременни ли е така?

Сандра, не е добре да лягаме по гръб защото се притиска много важна вена (забравих как се казва) и в напреднала бременност може да е опасно. Аз обаче също си лежа по гръб през деня, но вечер спя настрани, най-често наляво.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 010
Ето тук много добре е показано как с лежане по гръб се притиска вена кава:

# 74
  • Мнения: 28
SunLight - би ли споделила какво ти изписаха против киселините?

Аз съм с ужасни киселини от първия месец, даже в началото ходих няколко пъти до спешното. Живея  в Англия и тук с 300 зора ми дадоха Омепразол за 3 седмици, но оттогава отказват да ми изпишат пак с изречението: "бременна си, какво очакваш, ще търпиш" Вече обмислям да си дойда до БГ за 1-2 дни само, за да отида на лекар и да ми изпишат лекарства Sad

Общи условия

Активация на акаунт