Раздават вече първите ритници ДЕКЕМВРИЙСКИТЕ мъници (2018)

  • 48 040
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 902
КристмасБейби, Сигридов обясни, че киселините са, защото чревната ми флора не е ОК. Това се получава, защото не работи ОК и от там имам недостиг на витамини от група Б. Изписа ми три вида пробиотици по схема, за да я възстановим, защото иначе ще я предам на бенка кофти. Отделно каза сода и сода за хляб, на мен ми помага и кисело мляко. И ми изписа едно в крайна нужда, ще ходя по-късно да го купя.

# 76
  • Мнения: 73
КристмасБейби, Сигридов обясни, че киселините са, защото чревната ми флора не е ОК. Това се получава, защото не работи ОК и от там имам недостиг на витамини от група Б. Изписа ми три вида пробиотици по схема, за да я възстановим, защото иначе ще я предам на бенка кофти. Отделно каза сода и сода за хляб, на мен ми помага и кисело мляко. И ми изписа едно в крайна нужда, ще ходя по-късно да го купя.
Привет Sunlight, аз пък вчера забравих да го питам за киселините, иначе и на мен ми изписа, два обаче пробиотика като единия да продължа и по време ба кърмене. Можеш ли да споделиш какво е в крайния случай лекарството за киселини?

# 77
  • Мнения: 599
С предишната бременност при киселини вземах Талцит.Сега имам много рядко и не съм си взела все още.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 010
Малко за позите за раждане и ползите от тях (с илюстрации)

Скрит текст:
1. КЛЕК ОТ ПРАВО ПОЛОЖЕНИЕ С ПОДКРЕПАТА НА ПАРТНЬОР/ДУЛА/АКУШЕРКА:
Полза: Намества таза и увеличава размера му с до 15%.

2.ПОЛУСЕДНАЛА
Полза: Удобна.
Използва се добре ефекта на гравитацията.
Добра позиция за почивка.

3. СЕДНАЛА ПОЗИЦИЯ
Полза: Добра позиция за почивка.
Използва ефекта на гравитацията.
Може да се използва едновременно с мониторирането на бебето.

4. СЕДЯЩА ВЪРХУ ТОАЛЕТНАТА ЧИНИЯ ПОЗИЦИЯ
Полза: Помага за отпускането на перинеума.
Помага за свикването с позиция с отворени крака и с натиска върху тазовото дъно.
Използва гравитацията.

5. КЛЕКНАЛА ПОЗИЦИЯ
Полза: Помага бързото слизане на бебето.
Използва гравитацията.

6. ЛЕГНАЛА НАСТРАНИ ПОЗИЦИЯ
Полза: Помага снабдяването на бебето с кислород.
Добра позиция за почивка.
Полезна за жени с високо кръвно налягане.
Полезна при раждане с епидурална упойка.

7. ХОДЕЩА ПОЗИЦИЯ
Полза: Използва гравитацията.
Контракциите често са по-малко болезнени.
Бебето се намества добре в таза.

8. ИЗПРАВЕНА ПОЗИЦИЯ
Полза: Използва гравитацията.
Помага за достигането на кислород до бебето.

9. ПРИВЕДЕНА ИЛИ ПРИКЛЕКНАЛА НАПРЕД ПОЗИЦИЯ С ПОДКПРЕПАТА НА ПАРТНЬОР/ДУЛА/АКУШЕРКА:
Полза: Помага за наместването на бебето, ако е нужно.
Използва гравитацията.
Може да се използва фитнес топката.

10. КОЛЯННО-ЛАКЪТНА ПОЗА
Полза: Добра при постериорна позиция на бебето.
Помага за ротацията на бебето, ако е нужно.



# 79
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен, много рядко се включвам, но упорито се опитвам да следя въпреки заетостта ми напоследък.
Мина и моята 2ра ф.м. Със сини гащи сме на 100% и вече над 350гр.
Както се бях притвснила, че не го усещам заради предната плацента, така след прегледа отчетливо запопна да удря стабилни ритници от време на време 😉
Вървим напред с разтежа, бебока се храни добре и вместо Коледа, термина ми е 20ти 😁 ....
Иначе с покупки не съм се отчитала. Най-голямата драма ми е количката. Изтекоха ми очите от четене и пак нямам катехоричен фаворит. Това, което искам го няма по магазините в България,а не съм сигурна дали да поръчам без да усетя как ми пасва...🙄
За Софийските мами, тези от вас, които са за може да се организираме за съботно-неделни лекции (ако има навити 😉)

# 80
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Здравейте момичета. Благодаря за чудесната тема. Аз от давна не съм писала, но бях по болници. Наплашиха ме че шийката ми пропуска и ще раждам, контракции имах ужас. След изписването си отидох при моя лекар и той каза, че всичко е наред. Бебка е около 30см и 560гр. Лежа по цял ден, въпреки че той каза че трябва да се разкарвам. Вчера уж бях добре, а днес пак като че ли имам едно неразположение и дисконфорт ниско долу. Но шпа пия, магнерот, но си усещат корема по твърд. Днес мислех да изляза но корема ми беше по твърд и си останах в къщи. Някоя от вас чувала ли е за гинипрал...

# 81
  • Мнения: 294
Здравейте момичета. Благодаря за чудесната тема. Аз от давна не съм писала, но бях по болници. Наплашиха ме че шийката ми пропуска и ще раждам, контракции имах ужас. След изписването си отидох при моя лекар и той каза, че всичко е наред. Бебка е около 30см и 560гр. Лежа по цял ден, въпреки че той каза че трябва да се разкарвам. Вчера уж бях добре, а днес пак като че ли имам едно неразположение и дисконфорт ниско долу. Но шпа пия, магнерот, но си усещат корема по твърд. Днес мислех да изляза но корема ми беше по твърд и си останах в къщи. Някоя от вас чувала ли е за гинипрал...


Чувала съм жинепрал( ако така се произнася)
Знам , че е болкоуспокояващо, пак за отпускане на гладката мускулатура, но вече не се продава.Търсих и аз заместител,или нещо по- силно от нош-па но единственото е папаверин, и незнам дали помага повече от нош-па.
И аз съм в същата ситуация, лежа по цял ден пия нош-па и магнерот,но.... си имам контракции.Бог добър, надявам се да отшумят и при теб и при мен 😒

# 82
  • Мнения: 577
Ноа, честити сини гащи! 😉
Лоли, а на теб честита панделка!🤗
Чакалова, Сладката кака, почивайте си и стискам палци контракциите и болките да отшумят и всичко да е наред🙏
Ние днес капарирахме количка. Уж за кошарка тръгнахме да разглеждаме, но решихме да се ориентираме и в количките и толкова ни хареса и пасна тази, че я капарирахме. Спряхме се на последния модел на Mamas&papas. Лека е, много маневрена, с дебели и големи гуми и се сгъва изключително лесно като чанта, без да се маха летния кош. Багажникът е дълбок.А в цвета се влюбихме и двамата.
Цената беше по-ниска отколкото в сайта на фирмата.
Харесахме и кошарка, но за нея няма да бързаме, има време. Но сме доволни, че намерихме цвят, който ни пасва на мебелите в спалнята, а и легълцето е това, което търсим.

# 83
  • Мнения: 3 902
Цветка, квамател по схема ми е изписал. Но ми прави впечатление, че на всеки различно дава.

Какичке, дано мине скоро и да можеш да отпуснеш душа!!!

Монталче, браво на вас:) честита и със здраве! Ние мислихме днес да капарираме, но аз нещо не съм в час тия дни. Виснал ми беше носът и отложихме за през седмицата, защото до 19ти са намалени, та скоро и ние:) за кошарката още се колебая дали да може да люлее или не.... имаме харесани и от двата варианта, но се колебаем:)

# 84
  • Мнения: 577
Сънче, благодаря ти! 😘 Надявам се вече да вирнеш носле и да си в добра кондиция, като решите да капарирате 🙏
А люлеенето на кошарата с първото дете много го ползвах и много бързо заспиваше така. Ако се размрънкаше я залюшквах леко и пак заспиваше. Второто обаче не си спеше в кошарата, че цяла нощ цокаше и изобщо не ползвах кошарата, пък за люлеенето да не говорим 😉 Сега пак с люлеене харесах, но и аз се колебая.

# 85
  • Димитровград
  • Мнения: 692
Здравейте момичета. Благодаря за чудесната тема. Аз от давна не съм писала, но бях по болници. Наплашиха ме че шийката ми пропуска и ще раждам, контракции имах ужас. След изписването си отидох при моя лекар и той каза, че всичко е наред. Бебка е около 30см и 560гр. Лежа по цял ден, въпреки че той каза че трябва да се разкарвам. Вчера уж бях добре, а днес пак като че ли имам едно неразположение и дисконфорт ниско долу. Но шпа пия, магнерот, но си усещат корема по твърд. Днес мислех да изляза но корема ми беше по твърд и си останах в къщи. Някоя от вас чувала ли е за гинипрал...


Чувала съм жинепрал( ако така се произнася)
Знам , че е болкоуспокояващо, пак за отпускане на гладката мускулатура, но вече не се продава.Търсих и аз заместител,или нещо по- силно от нош-па но единственото е папаверин, и незнам дали помага повече от нош-па.
И аз съм в същата ситуация, лежа по цял ден пия нош-па и магнерот,но.... си имам контракции.Бог добър, надявам се да отшумят и при теб и при мен 😒
Ще се молим и знам че молитвите ни ще бъдат чути. А относно гинеприла сега като лежах в болницата едната сестра ми донесе едно хапче и ми каза да го изпия да пробвам, но аз не се реших. И каза че почти всички момичета го пият....значи се купува от някъде ще проуча и ще говоря с док за него че има много странични ефекти.

# 86
  • София
  • Мнения: 85
Ноа, честити сини гащи! 😉
Лоли, а на теб честита панделка!🤗
Чакалова, Сладката кака, почивайте си и стискам палци контракциите и болките да отшумят и всичко да е наред🙏
Ние днес капарирахме количка. Уж за кошарка тръгнахме да разглеждаме, но решихме да се ориентираме и в количките и толкова ни хареса и пасна тази, че я капарирахме. Спряхме се на последния модел на Mamas&papas. Лека е, много маневрена, с дебели и големи гуми и се сгъва изключително лесно като чанта, без да се маха летния кош. Багажникът е дълбок.А в цвета се влюбихме и двамата.
Цената беше по-ниска отколкото в сайта на фирмата.
Харесахме и кошарка, но за нея няма да бързаме, има време. Но сме доволни, че намерихме цвят, който ни пасва на мебелите в спалнята, а и легълцето е това, което търсим.

Кой е новият модел на M&P. Ние сме харесали Occaro, но в сайта на официалния вносител Малечко не е намалена. Дали на място ще е на по-ниска цена?

# 87
  • Мнения: 577
Moodie, пак е Occaro, но се води Signature Edition Jewel Collection- Amethyst. Ето линк:
https://www.mamasandpapas.com/en-gb/ocarro-signature-edition-jew … thyst/p/5777zz800

В Малечко не беше намалена, просто цената беше по-ниска отколкото в официалния сайт на M&P и в Амазон.

# 88
  • Мнения: 1 111
Момичета, може ли да се пие бусколизин, имам гастрит и нищо друго не ми помага за болките в корема? Докторът ми не си вдига телефона, за да го попитам.

# 89
  • Мнения: 944
Момичета, може ли да се пие бусколизин, имам гастрит и нищо друго не ми помага за болките в корема? Докторът ми не си вдига телефона, за да го попитам.
Мисля, че не може.... Аз също съм с проблемен стомах и съм питала какво мога да пия, за жалост нищо..

Общи условия

Активация на акаунт