Кюретаж и забременяване след това - тема 79

  • 56 695
  • 752
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 275
Дидито,честита радост!Твоя пост наистина вдъхва много надежда!
Дано всички момичета скоро да ги сполети твоето щастие!

# 556
  • Мнения: 847
Честито Дидито. Аз чакам и чака вече 2 години от моя кюртаж, но така и не успях да забременея естестено... Е от другия месец съм при репродуктивен специалист да направим план отново за ин витро... Явно на моите деца е отредено да бъдат заченати ин витро (дъщеричката ми е пак ин витфо), а втората бременност, която завурши с кюртаж беше естестввено забременяване... Успех момичета!

# 557
  • Мнения: 996
Честито Дидито. Аз чакам и чака вече 2 години от моя кюртаж, но така и не успях да забременея естестено... Е от другия месец съм при репродуктивен специалист да направим план отново за ин витро... Явно на моите деца е отредено да бъдат заченати ин витро (дъщеричката ми е пак ин витфо), а втората бременност, която завурши с кюртаж беше естестввено забременяване... Успех момичета!


Успех в опита!
Няма значение как ще се случат нещата,по-важното е да се случат. Wink

# 558
  • София
  • Мнения: 10 642
Слънцето, имаш дете от ин витро процедура, наясно си че тези деца не са по-различни от останалите, напротив, че даже са заченати с любовта на повече от 2ма души. Стискам палчета за успешен опит

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 18:26 от Nandin

# 559
  • Мнения: 955
Нандин, това е най-милото изказване за инвитро, което някога съм чела!
Мога да потвърдя с радостта в очите на лекаря ми, когато видя мърдащо бебе на екрана, истинка чиста радост !

# 560
  • Мнения: 2 516
Здравейте, отново.
Писах по-рано в темата. Наложи ми се кюртаж в 10 г.с., заради мисед. Минаха около 20 дни от манипулацията и днес бях на преглед. Искам просто да споделя радостта си от това, че вече съм се възстановила до толкова, че гинекологът ми каза, че съм „отличничка”. Всичко е повече от добре, но въпреки това ме посъветва да изчакам 2,3 цикъла и настоява за изследвания, след първата менструация. Аз лично мисля да ги пускам, но за чакане на 3 цикъла не съм много съгласна. Дайте съвет, дали наистина е толкова важно? Мисля да отида при друг лекар, без да казвам, че съм претърпяла мисед, и да видя дали ще ми даде зелена светлина за бебепраене. Как мислите?
Пък и не е сигурно дали ще стане веднага (в повечето случаи, не става) и докато си опитваме, то ще си минат месеците...
Много съм въодушевена, знаете как се чувствам... 💕

# 561
  • Мнения: X
И при мен ще следват изследвания след първата менструация, не зная точно какви... При мен изникват някакви въпроси и съмнения, та не знам дали ми е до деца точно сега. Все пак мислите на майката трябва да бъдат "цветя и рози". Дразня се и че доста време вече се въздържаме от секс и нямам търпение да ми кажат, че вече може. А за забременяване ще изчакам да се възстановя психически.

# 562
  • Мнения: 532
Миглена знам колко е мъчително това чакане. И на мен ми се искаше да не пия П и ако може веднага да започнем и всичко да си бъде възможно най-скоро по старо му. За съжаление е по-добре да се изчакат поне 2 цикъла. Най-вече и за това, че като мине малко време и психически ще се чувстваш по-добре и няма да се вглъбяваш и да мислиш само за това. Вярвай ми времето минава бързо и неусетно, не го мисли. Важно е да сме здрави, да се следим при докторите си и да бъдем положително настроени!

# 563
  • Мнения: 992
Когато аз минах през това ми казаха да чакам няколко Ц. Моя си АГ обаче, който е доста напред с материала ми каза още след първия Ц да си действаме. Забременях точно година след това...

# 564
  • София
  • Мнения: 7 491
Лекарите препоръчват 2-3 месеца за да могат да се възстановят лигавицата и хормоните. Много зависи и в коя седмица е спряло да се развива ембриончето и кога и какъв е бил аборта. Може да използвате това време, за да оправите нивата на витамините преди следващата бременност и да се изследвате за инфекции. Вижте първа страница на темата. Успех!

# 565
  • Мнения: 847
Слънцето, имаш дете от ин витро процедура, наясно си че тези деца не са по-различни от останалите, напротив, че даже са заченати с любовта на повече от 2ма души. Стискам палчета за успешен опит

Не аз не го казах в смисъл, че са различни, напротив това никога не ме е притеснявало и не съм го криела, а просго ми се искаше и се надявах да не минаваме пак през всичко това, нооо важен е резултата и знам, че когато го прегърна всичко се забравя и всичко си е заслужавало... Дано да успеех да сбъднем и тази нала мечта.. Знаете ли мо мичета водим тази борба със забременяването от 2011г и гледам моите приятели едни мечтаят за почивки, други за жилища, трети за коли, а аз откакто се помня все си мечтая за деца....Странно нещо е живота... Успех на всички😊

# 566
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Направиха ми кюретаж миналата година април месец.До този момент не ни се получава бебеправенето.Правих си преглед след това,всичко било уж добре,но все нищо и нищо Sad

# 567
  • Мнения: 1 275
До болка ми е познато...съжалявам!Дано благата вест да идва вече!

# 568
  • Мнения: 665
И ние вече 5 месеца след кюретажа не може да се похвалим, а всички казваха, че се хваща бързо. Да, ама не! 😢

# 569
  • Мнения: X
Всичко е до организъм и може би късмет. Една приятелка забременя 1 година след аборта. Има 2 деца след това с разлика 3 години. Друга, която направи абразио лятото, е бременна в 4 месец. След първия цикъл след аборта е забременяла. Може би трябва да спомена, че втората е пълен непукист.

Общи условия

Активация на акаунт