Червила, глосове и моливи за устни

  • 62 597
  • 642
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 131
Rare Beauty  имат глос с ефект балсам за устни - stay vulnerable glossy lip balm. Мекичък е и не ми изсушава устните, ама май не е много бюджетен.
Аз исках да ги пробвам, но и там цветовете са максимум 3-4 (важи за София, Румъния и Истанбул).

Те не са много, 5 нюанса, мисля бяха.

# 451
  • Варна
  • Мнения: 1 469
#доарменскияпоп
Кога червилата в МАС са станали 56 лева?
Не съм си купувала от 2020 и днес влезнах да видя teddy 02 и ми стана лошо.

# 452
  • Мнения: 31 261
Откогато другите станаха близо 90 лв.

# 453
  • Мнения: 445
Аз давам втори шанс на матовите, които са в гилза на Мак. Първото изобщо не е толкова трайно колкото ми се иска (винаги слагам база за устни преди това). Melted Matte на Too Faced са едни от най-трайните, поне при мен.

# 454
  • Бостън
  • Мнения: 13 562
Melted Matte на Too Faced ужасно пресушават при мен и като цяло при мен не дават естетически издържан резултат.

# 455
  • Мнения: 445

При мен този също е много траен, въпреки че трансферира. Не изсушава като Melted Matte, при някои момичета матовите на KVD са много трайни, при мен се изтриват много бързо както и на Худа (трябват 2 пласта, за да се постигне трайност).

# 456
  • Мнения: X
При Melted Matte зависи от цвета. Но да, като цяло пресушават, само когато имах филър бяха Ок. Худа и КВД са ми също мега сухи.

# 457
  • Мнения: 31 261
Мен ме разбиват тези червила. Правят ми устата като кокоши задник. Никога повече пресушаващи.

# 458
  • Мнения: 19
Аз обожавам Too Faced Melted Sugar. Подчертава формата на устните още повече и е с чудесна текстура и трайност. Изсушава леко, хидратирам устните преди да го нося и ексфолирам.

# 459
  • Мнения: 1 331
Здравейте. Тъкмо от вас имам нужда🤗
Искам да си купя червила, които са в розово- кафявата гама. Имам на Мак-Модести, което долу- горе отговаря на търсенето ми, но  по- скоро кафеене на устните ми, идва ми една идея по- светло, отколкото искам и ...това специално мнооого бързо се изтрива😔. Ако можете да ми помогнете,ще е супер- не държа на марка.
В магазин всичко е ок, намирам каквото търся, но като изляза....слънчевата светлина убива всичко😁😁, затова се надявам в тази тема да получа професионална помощ🤗

# 460
  • Мнения: 445
И аз имам негативен опит с червилата на Мак, изобщо не са трайни. При мен най-трайни са следните: Too Faced - Melted matte (трябва добра хидратация преди това, защото изсушават доста), Too Faced- Lady Bold (много трайно, единственият проблем е, че трансферира, но въпреки трансфера цветът остава), Too Faced-Plumping lip injection-течното червило, имам всички от изброените в розовата и кафявата гама.Също матовите в гилза на Худа са трайни, течните матови също са хубави, но не са особено трайни. Преди червило почти винаги слагам база за устни и така цветът се задържа сравнително дълго.

# 461
  • Мнения: 1 331
Galya_ Dimitrova, Благодаря много.
А, базата ви на коя фирма е?

# 462
  • Бостън
  • Мнения: 13 562
E, то трайността на едно червило не е единствената определяща за качествата му Simple Smile

PS Когато искам да нося червило, чийто цвят ми харесва, но знам, че не ми се занимавам да го коригирам на всеки 2-3 часа си подбирам молив към него - контурирам устата с молива, запълвам леко и навътре, отгоре слагам червилото, попивам със салфетка, повтарям цялата процедура наново.

Друг трик който правя с червени червила най-вече е да сложа червено течно и много трайно червило като първи слой, върху него с четка това, което искам да нося този ден. Попивам със салфетка. Пудря устните. Слагам втори слой отгоре.

Ще се опитам да намеря малко илюстрации...

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 15:56 от Agent Provocateur

# 463
  • Мнения: 445
Galya_ Dimitrova, Благодаря много.
А, базата ви на коя фирма е?
Ползвам тази на Дъглас и не съм много впечатлена, но имам да я доизхабявам. Имам неразопакована на Анастастия, дано да е добра, понякога обикновен балсам също върши чудесна работа като база.
Относно трайността наистина не е много определяща, но тези червила, от които аз съм доволна освен, че са трайни, имат отлична пигментация и се усещат комфортно на устните. Blush

# 464
  • Бостън
  • Мнения: 13 562
^^^ Too Faced имат хубави червила, спор няма!

Моята мисъл е, че стига цветът да ни харесва и отива можем да направим много за да увеличим дълготрайността на едно червило! Пък дали е Мак, Бърбъри, Голдън Роуз или Диор...
https://www.de-lanci.com/blogs/makeup-blog/how-to-make-lipstick-last-longer

Любими червено-кафяви:
Mac Retro!!! Много, много любимо!


Nars Mona


Burberry 312 Hawthorne Berry


Lisa Eldridge Velvet Affair


Charlotte Tilbury Bond Girl




Bobbi Brown Cocoa


Базата, която имам, но си признавам, че доста рядко ползвам е класическата база на МАС

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 16:44 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт