НОЕМВРИ още е далече, а бебче ни се гушка вече!

  • 35 828
  • 745
  •   1
Отговори
# 300
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Но шпа в напреднали седмици и в по-големи количества наистина отпуска шийката, защото действа релаксиращо на мускулатурата, по начин различен от този на магнезия. Като препатила от контракции - търси си магнезиев препарат от рода на Диаспорал-а, той се усвоява най-лесно от организма.
При повече от 3 контракции за час, особено болезнени, консултацията с лекар е задължителна. При контракции, продължаващи повече от час - преглед в болница.
Д-р Христов ми беше на бързо набиране с предната бременност, а багажа ми от 28гс седеше до вратата...

# 301
  • Мнения: 276
Йоана, винаги успяваш да ми повлияеш да спра да се филмирам. Благодаря..
Беба си отговаря на седмиците, шийката вчера ми я измериха 42,3мм, околоплодни води в норма.
Дано всичко е наред, още веднъж благодаря. Ще действам сега да покача хемоглобина, дано успея, че с месото съм доста зле. 

# 302
  • Мнения: 541
Но шпа в напреднали седмици и в по-големи количества наистина отпуска шийката, защото действа релаксиращо на мускулатурата, по начин различен от този на магнезия. Като препатила от контракции - търси си магнезиев препарат от рода на Диаспорал-а, той се усвоява най-лесно от организма.
При повече от 3 контракции за час, особено болезнени, консултацията с лекар е задължителна. При контракции, продължаващи повече от час - преглед в болница.
Д-р Христов ми беше на бързо набиране с предната бременност, а багажа ми от 28гс седеше до вратата...

И кога роди предната бременност , коя седмица?

И аз почти съм готова с чантата за болницата , остана само да изпера и изгладя . Скоро ще го направя и аз и ММ да сме спокойни , защото както бях казвала сами сме тук без приятели и роднини и ако се наложи по рано да ме приемат , той ще трябва да търчи в нас да пуска перални и какви ли още не неща да се направят.

# 303
  • Мнения: X
Здравейте, момичета,
Пазете се, защото има вирус - хрема, температура и болки в гърлото. Аз съм болна и лежа в нас Sad

# 304
  • Мнения: 85
Евита скорошно оздравяване.Аман от тези вируси,за съжаление са целогодишно.Дано ни прескочат.

# 305
  • Мнения: X


Последна редакция: ср, 22 авг 2018, 21:10 от Анонимен

# 306
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Рената - родих 9 дни преди термин. 10 дни преди да родя детето беше слязло толкова ниско, че му напипах главата, т.е. шийката, при поставяне на глобули. Общо взето не вярвах, че ще устискам толкова.

# 307
  • Мнения: 1 148
В Тина Киркова така повиват бебетата, но до кръста. Един път реших да сменя на бебчо памперса, че осезаемо го беше напълнил, но с повиването после ударих на камък. Акушерката след това ме убеждаваше колко лесно било, даже ми показа, ама тя това прави по цял ден - беше като машина. Аз така и не се справих.
Иначе и аз съм с хрема и гърло вече цяла седмица, но поне нямам Т. Днес ми писна и със снаха ми хванахме детето и айде на басейн на Вършец. Омръзна ми да се пазя от всичко и всичко да лепя. Утре ще звънна да си проверя резултатите от микробиологията. Ако имам изолирани гъбички поне да не ме е яд. Предния път - без нищо, стрептококи. Аман!  Все нещо трябва да има, та да ни е гадно. Едни с контракции, други с разни бацили.

# 308
  • Варна
  • Мнения: 2 264
В Майчин дом Варна преди 9г. като родих дъщеря ми повиваха бебетата само веднага след раждането, няколко часа по-късно ми я донесоха облечена с дрешки вече.Не одобрявам повиването, единствено методът на Карп признавам за полезен и то при нужда.При нас не е имало такава и не съм го правила.

Аз пък нещо сякаш имам по-воднисто течение, поне сутринта беше така.Утре съм на лекар така или иначе, дано всичко е наред.

# 309
  • Мнения: 490
Това с повиванвто - на мен изобщо не ми харесва , а и ме мързи да го правя. Мен ако ме омотаят така , ще се побъркам Simple Smile Но това с чувалчетата много ми допадна. Ще си поръчам и за новородено и после зимно от 0-6 месеца.

# 310
  • София
  • Мнения: 689
Повиването по метода на Карп всъщност доста успокоява бебетата. Важното е да са повити само ръцете, а краката да са свободни. По този начин се блокира рефлексът на Моро, който поне при моето момче беше доста силен и определено се стряскаше от собствените си ръце.

Аз дори си бях взела нещо такова:
Скрит текст:

Друго важно е, че се повиват бебетата докъм 3-тия месец. Почнат ли да се въртят и шават, става опасно.

# 311
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Оф, искам да си по мрънкам и да се оплача...
Бебето доста отдавна се е наместило напречно, главата вдясно, краката вляво. И като легна надясно веднага започва страшно много да ме ръчка, следователно не му е комфортно, защото през другото време кротува. Обръщам се наляво, започва с краката. И така снощи цяла вечер съм се въртяла и накрая съм заспала по гръб. И това, което ме притеснява е, че имам изкривяване на гръбнака, което ограничава в пространството в матката, дори на видеозона се вижда как от двете страни има място, а в средата е леко притиснато. И се чудя дали бебето въобще ще може да се обърне.
Отделно от събота всеки ден ме боли корема, увеличиха ми магнезия, до сега пиех по веднъж да ден, вече две. И но-шпа много пия, 3 пъти на ден ми е изписано+бусколизин 3 пъти. А вие пишете, че отпуска шийката и сега и това ме притеснява...

# 312
  • София
  • Мнения: 3 715
Когато шийката ти е в контракция тя се свива и от това идва скъсяването, но шпа отпуска шийката и така трябва. Това му е ефекта, пий си го спокойно. Не съм чула мама да се е докарала до болница заради но шпа. Аз също от 4 месец насам взимам папаверин 3х2 и не ми се е нито изгладила, нито скъсила. Напротив матката ми е много по отпусната и осезаемо се усеща при контракциите. Така че изобщо не се притеснявай по този въпрос. Пий си хапчетата както са ти казали и гледай да почиваш. Споко, ще се завърти, явно му е удбно щом не го е направило до сега. Аз от месец лежах вкъщи и мислех, че не се е обърнал разбойника, ама се е обърнал. По принцип за да е по-лесно да се обърне трябва да имаш 30 мин на ден ходене. Сега от няколко дни се разхождам по малко и пак го усетих да се обръща, ще видим как е застанал, най-много пак да е седалищно. Също имай предвид, че и моя рита като легна и на двете страни обикновено 5 минути докато се намести. След това и двамата заспиваме. Избери си една посока, която ти е удобна и му дай време на човечето да се намести. Simple Smile Магнезия също приемах по две до скоро, от седмица го намалих на 1, защото почна разстройство. Аз така разбирам, кога мога да го намаля. Но и сега, когато усетя повече контракции пия пак 2 на ден.

Последно се сетих, попитай за прогестерон ако искаш лекаря си. Аз освен магнезий и папаверин взимах и утрогестан 3х2, а от вчера Кринон гел, че е еднократно вечер. Той също отпуска матката.

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 09:26 от Десислава``

# 313
  • Мнения: 85
Добро утро момичета☺
Днес ставам на 33г.Почерпете се виртуално за мое здраве🎂
Пожелавам на всички здрави бебоци на финал,нека всека така да се държим една за друга и запазим положителното в себе си😘
Хубав и слънчев ден🌞

# 314
  • София
  • Мнения: 3 715
Да си жива и здрава, много щастлива и успешна, късмет във всичко, с което се захванеш  и още малко и ще получиш най-хубавия подарък Simple Smile Gift Heart

Общи условия

Активация на акаунт