198-мо жарко НЕМСКО лято

  • 58 118
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
http://pries-berlin.de  От тук купувам всякакви почистващи препарати. Те са професионални и не са скъпи. Ползват ги в почистването на хотели и ресторанти. 

# 721
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Papurche mehurche, аз ползвам на Метро собствената марка Grill- und Backofenreiniger. Страхотен е, но не го пипай без ръкавици, дразни после кожата няколко дни, а моята е много далеч от чувствителна.

Ася, пак ме хвърли в тъч с тези сирена от вашия район. 😃 Тук такова нещо съм виждала, не съм и чувала. Преди някой и друг месец пак спомена за някакво непознато сирене. 😃 А иначе знам и за сиренето за Handkas от приятели пак от района. Те самите казват, че тук, в Бавария, такова нещо няма, имало нещо, което би могло да замести... Всеки път с голям интерес чета за кулинарните специалитети и особености при вас. Все едно в различни държави живеем.

# 722
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
хайде, за Hаndkäs разбирам да го няма, все пак купувачите са ограничена група, защото е доста смрадливо, ама Schichtkäse?... newsm78
има го и на Südmilch, Schwälbchen, Adechser.
ето това се води при нас регионално.
имаме и Tropfen, което пак е извара, но има по-малко вода.

сега се замислям, че преди няколко седмици бяхме в Allgäu и в Едека май видях Hаrzerkäse newsm78
понеже няма мазнини, а има доста протеини и в момента преживява някакъв hype, иначе се водеше сирене, което ядат по-възрастните купувачи, защото част от вкусовите рецептори са им умрели  Joy
съвсем сериозно. hahaha
иначе и то се прави от извара.

докато сме още на изварена тема да препоръчавам: в Дания има една извара, която си е като немската Quark, но е пушена. уникално вкусна.
не помня от кой магазин сме я взимали, но не я намерихме във всеки, т.е. малко повечко я търсихме.

в Сев. Италия открих пушена рикота, която е по-суха, реже се като зряло сирене. също доста вкусна, макар на мен да ми идва малко "постна", аз обичам по-мазни сирена.


на моята печка стените са опръскани, но там са водачите на плъзгачите и трябва да ги махна, за да я изчистя както трябва. предполагам, че ще отнеме няколко часа.
а ме мързи и ми е студено. Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 10:38 от asyalein

# 723
  • Берлин
  • Мнения: 4 498
Ася,аз не знам повече дали ме мързи или ми е студено хихи. Затова търсих леснинка някаква Simple Smile

# 724
  • Мнения: X
Не знам за какви сирена говорите, но аз тук съм на път напълно млечните продукти. Онзи ден така се зарадвах, че нсмерих Пармиджано, който изглеждаше досущ като италианските, но и той се оказа отврат. И в турски и руски магазини досега не съм намерила нищо прилично с изключение на бяло сирене.

# 725
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Harzer Rollen има и тук, ама то защото е Allgäu. А това Tropfen е поредното ново за мен. Joy Поне имаме Frischkas по баварскому или Frischkäse.

Check, в метро имат пармиджано италианско, аз оттам взимам.

# 726
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А това Tropfen е поредното ново за мен. Joy

моя грешка, една буква повече съм написала в бързината: Topfen

за пармиджаното: взимам от Норма, макар да го мразя този магазин, но имат няколко продукта, които са добри и за тях ходя.
на съседката майка й е италианка и се кълне в това пармиджано... от тогава спрях да търся и оттам взимам, че ми е и наблизо.

# 727
  • Мнения: X
Не знам за какви сирена говорите, но аз тук съм на път напълно млечните продукти. Онзи ден така се зарадвах, че нсмерих Пармиджано, който изглеждаше досущ като италианските, но и той се оказа отврат. И в турски и руски магазини досега не съм намерила нищо прилично с изключение на бяло сирене.
Аууу... сериозно ли? Пък аз тук се чувствам в рая на сирената. Laughing Имам си толкова любими... ммм. Тук проядох овчи и кози сирена и най-любимите ми са точно от козе/овче мляко.
Само дето махнаха любимото ми пекорино от асортимента на един магазин и не го намирам никъде вече.
Ако някой ден се преместя от тази държава, ще ми липсва качествената храна! Това съвсем сериозно го заявявам.

И моята фурна е за сериозно почистване. Точно стените с плъзгачите нямат измиване. Но на никого вкъщи не му пука май...

# 728
  • Мнения: 7 067
За почистване на фурни препоръчвам това Отстранява всякакви стари загорели мазнини, само слагайте ръкавици, защото препаратът е доста агресивен към кожата.

# 729
  • Берлин
  • Мнения: 4 498
Pipi,от къде го купуваш?

# 730
  • Мнения: 7 067

Последно от Австрия го вземах от една дрогерия. Но това беше преди повече от 3 години. Предполагам, все още го има.

# 731
  • Немция
  • Мнения: 6 893
Backofenreiniger съм ползвала различни, все са почиствали добре, оставяла съм винаги да действат цяла нощ.

И аз се чудя на Чек Плийз, в Германия има хубав избор на сирена и кашкавали. Thinking Цената обаче има значение, по-скъпото е по-хубаво, забелязва се разлика. В момента сме на тема "испански кашкавали", на козия също не прощаваме. Пармиджано не ползваме от известно време, за настърган кашкавал за макароните минахме на узрели кашкавали от рода на Bergkäse.

Бих могла да пусна нова тема, но утре няма да имам време. Или някой друг да направи новата тема, или ще почакате до вторник (дано не изскочи нещо друго дотогава).

# 732
  • Мнения: X
Аууу... сериозно ли? Пък аз тук се чувствам в рая на сирената. Laughing Имам си толкова любими... ммм. Тук проядох овчи и кози сирена и най-любимите ми са точно от козе/овче мляко.
Само дето махнаха любимото ми пекорино от асортимента на един магазин и не го намирам никъде вече.
Ако някой ден се преместя от тази държава, ще ми липсва качествената храна! Това съвсем сериозно го заявявам.



Съвсем сериозно.
Относно другото, ако някога се преместиш в подходяща друга държава, ще се учудиш от разликата в качеството и разнообразието. В Германия в общи линии си продава евтин фураж с малки изключения на много високи цени. Че и внос почти няма. В съседните Франция и Холандия са несравними храните по качество и разнообразие. Иначе добавки тук купуват и нагъват като семки.

За фурната ползвам това, мисля че е от ДМ и върши чудна работа. Днес обаче чакам нова печка с пиролиза и се надявам да не се наложи вече да чистя фурна. Grinning





Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 08:31 от Анонимен

# 733
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
В съседните Франция и Холандия са несравними храните по качество и разнообразие.

дефинирай храни. Peace
ние често ходим до Холандия и по магазините не съм забелязала да имат несравнимо с ДЕ качество. точно обратното.
Иди във Венло на пазара да видиш как се продава на пазара някакви огромни количества плодове и зеленчуци, които са форсирано произведени.  Whistling

влизам в магазин само за сирена и насреща ми една планина от калъпчета сирена. питам кое сирене е локално и продавачък (началото на 20те г.) ми заявява троснато: всички.
поглеждам най-отпред и пише: Алпийско сирене  hahaha
питам го от кога Холандия е на Алпите. сещаш се, че не спечелих нов приятел  Joy
за хлябът им пък дума не ми се отваря Sick въобще добре, че са имали колонии да си импортират няко друга подправка, че иначи с типичния си стампот още щяха да се конкурират с англичаните за най-гадна кухня...

супермаркетите им са пълни с полуфабрикати, монопродукт е трудно да се намери. там тенденцията е да предлагат продукти, за които купувачът си мисли, че си ги приготва сам от свежи продукти, но де факто са полуфабрикати. опитват се и в ДЕ да я вкарат тази тенденция... Crossing Arms

виж онези прекрасни тънки вафли са умопомрачаващи, но за мен това не е храна все пак...

ако в Белгия броиш шоколада за храна, то наистина има какво да предложат, както и разни ресторанти, сладкарници, пекарници. за месото не говоря, защото не го ям и нямам поглед.
взимали сме сирене от манастир - нищо особено. не беше и био... Whistling
иначе реклами от далеч....

# 734
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Привет! Някой с идея за рецепта с такъв амарант?

Общи условия

Активация на акаунт