Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 1 685
JoyJoyJoy
Честно , голям смях.
Поне да ги бяха пратили в отделни пликове .....

Мухаххаааааа.... пестят целулоза хората, как тъй в два различни плика!? Дръвчета спасяват по тоя начин... майната им на хората и на техните нужди.

Лейди, струпаха ти се и химия, и операция, плюс реконструкция дори в кратък времеви интервал. Не се депресирай и не се сравнявай с тези, които чисти и невинни първо оперират, за нула време зарастват и чак тогава химия им правят и грам дори не се замислят дали е достатъчно заздравяла тъканта. Направи просто каквото е нужно, всичко ще мине.

# 166
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Питеснявам се от това, че откриха малка дупчица некротична тъкан. Запълниха с йодасепт. Утре да видим какво ще каже хирурга.

armyhousewife да се смееш ли, да плачеш ли. Какво обучение се покрива с 15 лв?

# 167
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
При мен е рано да се каже още за резултата, по-бавно заздравява. Хирурга ми каза, че след химия е така - тъканите не са чак толкова жизнеспособни, както преди и по-бавно заздравява. Въпреки че като гледам, всичко почти е заздравяло. А и при мен последната химия беше сравнително скоро. Надявам се утре да ми  махнат и последните 2 дренажа, че ми пречат. 
Лейди, сега видях, че на 8 или 9-ти август си оперирана. Т.е. минали са не повече от 15 дни. При мен раните напълно се затвориха към 45-50 ден, тогава падна последната коричка. И аз си го обяснявам с предшестващата химиотерапия, последната ми беше на 14 март, а операцията на 1 юни. Независимо, че кръвните изследвания според хирурзите бяха подходящи за операция. Голям зор видях с превръзките. Независимо, че ползвах супер-ултра-хипер... антиалергични, кожата ми въобще не ги понасяше и се зачервяваше непрекъснато.
 Simple Smile

# 168
  • Мнения: 123
Здравейте нова съм в групата и се извинявам ако има някъде тема а аз не съм я открила! Имам нужда от съвет къде да проведем  химиотерапията в гр. Плевен? Майка ми е с рак на стомаха оперирана преди две седмици с диагноза: Високо диференциран аденокарцином  на стомах; скенер - без разсейки; 17 броя лимфни възли без метастази. Тя е много отслабнала яде по 2-3 лъжички пасирана супа 6-7 пъти на деня, прави по няколко крачки и трябва да седне. Моля за съвет!


hrissii, искам да се свържа с теб!!!

# 169
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
При мен е рано да се каже още за резултата, по-бавно заздравява. Хирурга ми каза, че след химия е така - тъканите не са чак толкова жизнеспособни, както преди и по-бавно заздравява. Въпреки че като гледам, всичко почти е заздравяло. А и при мен последната химия беше сравнително скоро. Надявам се утре да ми  махнат и последните 2 дренажа, че ми пречат. 
Лейди, сега видях, че на 8 или 9-ти август си оперирана. Т.е. минали са не повече от 15 дни. При мен раните напълно се затвориха към 45-50 ден, тогава падна последната коричка. И аз си го обяснявам с предшестващата химиотерапия, последната ми беше на 14 март, а операцията на 1 юни. Независимо, че кръвните изследвания според хирурзите бяха подходящи за операция. Голям зор видях с превръзките. Независимо, че ползвах супер-ултра-хипер... антиалергични, кожата ми въобще не ги понасяше и се зачервяваше непрекъснато.
 Simple Smile
Чак толкова дълго ли?! На мен също кожата ми се разрани от лепилото на лепенките.

# 170
  • Мнения: 1 355
Elenah, не би трябвало да ги мислиш килограмите и да ги смяташ всеки ден, както и по няколко пъти дневно да стъпваш на кантара. Следи се по-скоро ти как се усещаш, много по-важно е да се чувстваш добре по време на лечението. Значи... аз такова нещо като кантар в къщата си не бих вкарала, щото се знам, че постоянно ще се тегля. По-важно е човек да се чувства добре с килограмите си, да не му тежат, да не са извън норма и да не се изръбва ако пък слабее и сам на себе си да ръби като си кръстоса краката примерно. Те тия неща около прекомерно напълняване или отслабване се виждат на пръв поглед и се усещат по колана и дрехите, не ти е нужен кантар. Има значение и естеството на телесната маса. Мазнините като обем имат тежест по-малко от мускулната маса... състоянието на костната структура също има значение. На вид две еднакви жени като ръст и визия тежат различно. Моля само да не се вманиачавате около килата, които си получаваме бонус около хормоналните терапии. Аз се похвалих, надявам се само не заблудих някои, че 5 кила съм си възстановила, ама не уточних, че още в същите дрехи се побирам, откъде толкоз натежах да се чуди човек, при положение, че ръста ми е нисък и тия 5+ кила трябваше да са видими.
Това, за което пишеш, е топче на кървеносните съдове, които правят кръстопът, се нагаждат да функционират без лимфните възли! Аз съм имала същото!  С това във Враца и другаде са ме направили на луда и весела - ту метастазирал лимфен възел /някакъв останал възел, ту ултразвук показва нещо лошо, ту да го махнат оперативно/, докато не съм отишла при проф. Гаврилов и той само като го пипнал, казал, че е нов кръстопът на кървеносните съдове....Така това топче е било, може би, 2 години след операция....и само се е махнало, както е казал Гаврилов! И при други хора е имало!

# 171
  • Мнения: 1 355
Питеснявам се от това, че откриха малка дупчица некротична тъкан. Запълниха с йодасепт. Утре да видим какво ще каже хирурга.

armyhousewife да се смееш ли, да плачеш ли. Какво обучение се покрива с 15 лв?
Лейди, прочела съм историята ти на заболяването! С това, което си написала като диагнозата ти през 2015 г. и като са възлите чисти...не би трябвало да се разболееш пак...Крепя се с такава диагноза както твоята през 2015 г.-  вече 10 години..... , само че съм с радикална мастектомия, но съм махнала и яйчници както ти две в едно - само, че при теб второто е реконструкцията!

# 172
  • Мнения: 1 726
Лейди, всичко ще е наред и ще се радваш на прекрасна визия скоро. Парите за реконструкция не са малко, но ефектът ѝ върху самочувствието е от огромно значение (между другото, чувала съм, че в онкото в Панагюрище правят супер евтини реконструкции). В тази връзка исках да ви кажа, че за килограмите не са виновни лекарствата. Аз също си мислех, че от тях пълнея и когато след 4г се оказах от 50 на 63 кг, задъхваща се, нямаща какво да облече, със смачкано самочувствие , депресирана, дроплеста лелка, реших, че не може така да продължава. С диета и спорт си ги свалих и вече внимавам какво и най-вече КОЛКО ям. Просто тялото ви вече няма нужда от толкова храна, колкото преди менопаузата. Освен това никога не е късно да започнеш със спорт, йога, зумба,  народни танци, планинарство, ежедневни разходки или каквото на вас ви харесва. Аз започнах с фитнес на 40г и трябва да ви кажа , че там има повече хора 40+ , отколкото 20+. Сега се чувствам свежа, заредена с енергия и преди всичко ЖИВА. Когато ракът ме споходи пак, не се отказах от спорта и това ми даде много сили да се боря и да се възстановя бързо от химията и лъчето. В момента изглеждам по-добре отколкото на 20, няма и следа от онази смачкана женица, която бях и въпреки прическата тип "новобранец" съм си вирнала носа до небето и ми дреме на силикона за тъпия рак. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 173
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Лейди,
Прочетох поста ти за съмнения за некротизирала тъкан. Както писах при мен раните се затвориха бавно и в един момент се съмнявах за загнояване и т.н. Тогава използвах първоначално крем на Вишневски - 3-4 дни/мирише гадно/, а после хирургът ми каза да мина на Дермазин. Ползвах го и него 2-3 дни. За моя радост гной нямаше. Просто раните заздравяват по-бавно. Доколко химиотерапията е причина, доколко опънатата и тънка кожа с нарушено кръвоснабдяване - един господ знае. Стискам палци нещата при теб да се оправят по-бързо!  Heart

# 174
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Благодаря за подкрепата момичета! Това, което течеше от раничката не е гной, така каза хирурга, а тъкан. Може би другата седмица ще го зашият. Надявам се всичко да е наред. Относно спорта - не мога да спортувам заради гръбнака и артрита. С 5 дискови хернии и тежка сколиоза съм. Скачане не може, както и резки движения и навеждане. Ако седна на пода, не мога да стана после сама без помощ. Иначе преди ходех на пилатес и се чувствах добре. Само ЛФК може, но в нашия район няма такива групи. Като приключа сега с превръзките, ще трябва да се появя и в ревматологията. То е ясно, че ще ме овикат, че съм им изчезнала цяла година, ама нямам сили просто и за двете неща.
Мисля да мина пак на режима за хранене, преди химиите имаше ефект.
Шази, ще пробвам кремовете.
Арми, аз ако съм 63 ще черпя всички наред, ама много повече съм.... Sad

# 175
  • Мнения: 2 199
Момичета, привет, как сте?
Имам въпрос, каква ви е телесната температура? Не че съм притеснена особено, но мъжо поддържа в последната седмица 35,9-36,4. И е отпаднал. Звъннах до болницата, казаха да не се тревожа за температурата, а за отпадналото състояние. Имаме среща след около две седмици, но ако се влоши да го водя веднага.

# 176
  • София
  • Мнения: 6 722
Това е нормална температура, защо се притесняваш?
https://medpedia.framar.bg/физиология/телесна-температура

# 177
  • Мнения: 2 199
Никога преди не му е била толкова ниска, има е четох, че до 35,5 е нормално.

# 178
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Нормална е тази температура, наистина е по- лошо, че е отпаднал. Някакви изследвания ще му правят ли?
А при мен се отвори едната рана, стана дупка и нещо не е наред. Утре при хирурга и май ще се шие наново.

# 179
  • Мнения: 2 199
Лейди, ужас ако те шият пак. На мъжо така му се беше отворила операция на кракът, от лекарствата не му беше зараснала цялата, но не го шиха. Едни специални лепенки му дадоха.
Пуснахме кръв, казаха, че нямало нищо шокиращо. На 11 сме на скенер. Но и много малко се храни, ще видим де, не съм притеснена силно, по-скоро ми е едно неспокойно.
И да ви кажа тръгвам на психолог.

Общи условия

Активация на акаунт