вярвате ли в урочасването?

  • 11 732
  • 121
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 593
Не вярвам в урочасването, Сиска отдавна не носи червен конец. Само някой като почне много да й се радва, му казвам да я "заплюе". Иначе като се приберем от разходка, свекито й измива очите за свое успокоение.

# 76
  • София
  • Мнения: 39 920
Не, хич не вярвам. Според мен зависи от биополето на дадения човек.

# 77
  • Мнения: 3 376
Вярвам да.

# 78
  • Мнения: 1 165
И аз уж не вярвам.Но и при мен се случи същото-два пъти срещаме един съсед и след това у дома бебка почва неистово да плаче. Но все пак според мен Никол е права-човек все търси някой да му е виновен за нещо.Аз имам  у дома светена вода и като ме налегнат тези мисли и измивам челцето и се успокоявам-то това си е психотерапия за мама Wink

# 79
  • Мнения: 2 237
Вярвам и ми се е случвало нееднократно.

# 80
  • Мнения: 765
 Не . Вярвам , че отрицателна енергия или лошо настроение мога да предам на детето си само аз , защото децата са чувствителни и ги улавят тези неща от родителите си . Не вярвам в урочасването .

# 81
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Не вярвам в "уручасване" но в Негативна енергия не само че вярвам, но я и изпитвам на "гърба" си - по точно ми влияе цялостно, и гледам по-бързо да изчезвам по-далече!
 - А една позната направо припада, ако в другия край на автобуса има някой с Негативно излъчване или "всмукване"
 - Както има много чувствителни хора, така има и мн. чувствителни бебета.
 
 - Преди 2 месеца, съвсем сериозно казах на един познат, че усещам страшна негативна енергия от него и че трябва да отиде на преглед или да вземе мерки, той се изсмя - бил много борбена личност и щял да се пребори... след седмица получи внезапен инфаркт и сега пие 1 шепа лекарства.

 - И един съвет ако позволите   Peace: За да не стреснете и уплашите бебето,
   -  Приближавайте се бавно към него, говорете му и най важното - усмихвайте му се.
   -  Опасно е внезапното и бързо навиране на непознати "муцуни" пред лицето на бебето smile3511
   

# 82
  • Мнения: 748
в това, което се разбира под "урочасване" - не. по-скоро в нещо на принципа на емпатията - някои по-чувствителни хора могат да усещат по-силно настроенията и проблемите на другите и да ги "съпреживяват" така да се каже. ако стане на някакво неосъзнато ниво може или просто да се вкиснат за известно време без видима причина, или при определени обстоятелства да се приеме от подсъзнанието като директна команда и човек "случайно" да направи нещо в своя вреда.
по принцип децата са доста чувствителни, защото им се налага при комуникацията с възрастните, а пък и обикновено хората се откриват допълнително, когато някой демонстрира добро отношение към тях.
мисля също, че може някои хора при определени обстоятелства да провокират такава повишена чувствителност към тях у друг човек. ама тук вече не става въпрос за "урочасване" и е достатъчно рядко, за да няма сми да се безпокоим и за това.  Wink
обикновено като видя, че някой се занимава с беба с идеята, да не мисли за проблемите си и да се разтовари, просто му измислям тема за разговор, към която да си насочи вниманието. това е напълно достатъчно.
държа да подчертая обаче, че когато бебето реве трябва да търсим причината за това и евентуално лекар. защото ако има сериозен проблем е тъпо да се губи ценно време в баене и други успокоителни за нас действия, които с нищо не биха помогнали.

# 83
  • Мнения: 2 047
  Съгласна съм с Aleksander  -  за негативната енергия.
Но също трябва да се търсят и по-сериозни причини за рева на детето - за дъщеря ми напр. забелязах, че плаче от напарфюмирани хора. Независимо дали дискретно или яко са се поляли, детският нос е много чувствителен. Това е единствения случай, в който разгадах късно плачът й и си помислих за - Е.

# 84
  • Мнения: 82
НЕ невярвам и никой не може да ме накара да повярвам  Naughty

# 85
  • Мнения: 27 524
По-скоро не  Thinking

# 86
  • Мнения: 153
аз вярвам и то много от както на Мадлен и се случи на няколко пъти.Рева при урочасването е много различен , изпищява и се захласва.Давам ви съвет ако някога имате нужда дори и от любопитство в една чашка напалнете вода и изгасете клечки кибрит на кръст като казвате първата за бебето втората за вас третата за мъж и четвартата за жена и пускате едно конче ,ако кончето потане значе е урочасано детето и измивате очичките 3 пъти

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 5 750
По принцип не. Веднъж съм ходила да баят на детето, но ефект почти нямаше.

# 88
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И аз по принцип не вярвам,ама по принцип.Понякога като ми реве така продължително му умивам очичките със светена вода и си казвам,който го е погледнал с лоши очи да му се връща същото.И така.
А по принцип не вярвам. Thinking Crazy

# 89
  • София
  • Мнения: 3 479
Не, не вярвам. Свекърва ми вярва в тези неща и и връзва червени кончета и е много щастлива, че някаква баба от някакво село можела да бае на бебка- аз я оставям, за да и доставя удоволствие.
Но по-принцип много мразя да ми пипат детето без мое разрешение, особено хора, които са ми неприятни- веднъж ми се случи и реагирах много рязко, но това мисля е съвсем различно Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт