Дебелариуми и санаториуми за отслабване - посещавали ли сте?

  • 7 163
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 36 619
Амур, за моя случай си много права. Сега опитвам да се храня по мазния режим и забелязвам, че ако успея да го спазвам, при мен ще е идеален.

# 31
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ще пробвам да си озаптя лакомията сама.
ЛАкомията се озаптява, като се спрат "лакомите" храни.
Когато и аз бях лакома, можех да изям цяла питка почти ((от 1 кг брашно) и да питам за още.

Дни/седмици на плодове не е най-удачния вариант за хора с ИР.

Дори в най-дебелия си период не съм допускала вариант за подобно заведение.Не че много съм се интересувала, но попадам все на мнения за върнати кг, че и отгоре.
Но то е и обяснимо, не може да се гладува цял живот.

Защо да не може седмици на плодове?
Кой са лакомите храни?
Когато не си се интересувала как имаш мнение?
Какво значи да се гладува цял живот?
При ИР плодовете са враг.Влошават състоянието.
Лакомите храни са тези, които те държат постоянно гладен.Колкото повече ядеш, толкова повече ти се яде-тесто, захар, плодове, бързи въглехидрати.
Имам мнение на база други споделени мнения.Досега не съм попадала на някой, който да е споделил, че е отслабнал в дебелариум/санаториум и да е останал слаб завинаги.Или поне да не е качил в следващите 10-на години.Всички пишат, че са си върнали кг.
При отслабване с глад.За да се запази сваленото тегло, логично е да се гладува и занапред.Защото при глад, тялото сваля, да.Но, сваля предимно вода, тъкани, мускули.И съвсем малко мазнини.По-лошото е, че влиза в "защитен/икономичен" режим, т.е., забавя метаболизма, защото не получава достатъчно енергия отвън, чрез храна.Неговата цел е да ни опази най-вече живи.Започвайки отново да се храним, то пък започва отново да трупа, за да възстанови изгубените запаси.Защото не знае кога пак ще ни хрумне да го подлагаме на глад, то трябва да е готово за такива моменти и да е сигурно, че ще има достатъчно запаси.
Не съм чула досега някой да е карал 30-40-50 или повече години на 1 кг плодове и чай.Или на пълен глад.
Все някога прояжда.Или умира.

# 32
  • Мнения: 8 257
При ИР плодовете са враг.Влошават състоянието - Toва не е точно така. Истината  е, че кръвната захар се покачва не заради въглехидратите, а заради високото ниво на мазнини в диетата, което имаш по принцип преди да изядеш плодовете и нишестените. Колкото повече мазнина консумираш с диетата, толкова по-трудно става за инсулина да прекара глюкозата в клетките и извън кръвоносната система. Голямото количество проучвания по темата показва, че диетата със средно (повече от 30гр мазнина на ден) до голямо количество мазни храни (повече от 60гр на ден) причинява големи колебания на кръвната захар след консумация на въглехидратни храни (1-17). Повечето хора, които се хранят с месо и животински продукти консумират над 70гр мазнина на ден.

Хората на действително нискомазнинна диета (под 30 гр на ден) могат да се хранят със значително количество въглехидрати без това да увеличи кръвната захар, понеже количеството мазнина в техните мускули, черен дроб и кръвоносна система е много ниско. Чрез преминаване на нискомазнинна диета от цели растителни храни, производството на инсулин става значително по-ефективно, тъй като тялото се научава да метаболизира въглехидратите.
[/color]


Лакомите храни са тези, които те държат постоянно гладен.Колкото повече ядеш, толкова повече ти се яде-тесто, захар, плодове, бързи въглехидрати. - няма такива храни...има такива състояния.

[/i]
Имам мнение на база други споделени мнения.Досега не съм попадала на някой, който да е споделил, че е отслабнал в дебелариум/санаториум и да е останал слаб завинаги.Или поне да не е качил в следващите 10-на години.Всички пишат, че са си върнали кг. - просто не си се сблъскавала с хора от там. Аз лично не пуша от 5 години след като минах курс...има хора минали същият които отдавна пушат....всичко е въпрос на воля в този живот. Това не значи , че курса е виновен и всички ще започнат отново

При отслабване с глад.За да се запази сваленото тегло, логично е да се гладува и занапред. Защото при глад, тялото сваля, да. Но, сваля предимно вода, тъкани, мускули.И съвсем малко мазнини.По-лошото е, че влиза в "защитен/икономичен" режим, т.е., забавя метаболизма, защото не получава достатъчно енергия отвън, чрез храна.Неговата цел е да ни опази най-вече живи.Започвайки отново да се храним, то пък започва отново да трупа, за да възстанови изгубените запаси.Защото не знае кога пак ще ни хрумне да го подлагаме на глад, то трябва да е готово за такива моменти и да е сигурно, че ще има достатъчно запаси. - Това са глупости извинявай ама няма нищо общо с истината. Първо "глад" не е най-точната дума, защото нито в един ден от този режим човек не се чувства гладен. Вода се сваля първите дни , след това започва свалянето основно на мазнини. Измерванията са Танита се правят навсякъде. Така, че човек ясно може да види колко мазнини е свалил. От 8 кг свалени , мазнините бяха около 6-6,50 /не си спомням точната цифра/.  Изобщо организма не влиза в икономичен режим - странното за много хора е че след 3 ден , човек се чувства по енергичен от всякога , именно затова че организма спира да изразходва енергията за храносмилане. Нищо не неваксваме започвайки на ново да се храним. Захранването е бавно и постепенно. В голяма част от случаите хората продължават да свалят килограми и по време на захранването. Хубаво е когато човек дава оценка за някакъв режим да се опита да се запознае с него.

[/i]Не съм чула досега някой да е карал 30-40-50 или повече години на 1 кг плодове и чай.Или на пълен глад.
Все някога прояжда.Или умира. - [color=#45818e]Никой няма идея да кара години на гладолечение. То има определен период от 20 дни. През този период организма се прочиства. Повечето хора сме месоядни - аз също. Мърша в дебелото черво е добра предпоставка за рак на същото. Ако можеш да го профилактираш , защо да не го направиш?

Всеки човек сам решава кое е добро за него. Постовете - просто ей така да се изкажеш не са ми страст. И мислех да не пиша в темата. Но пък защо когато получиш добро от нещо да не разкажеш за него? Затова и се включих, но се оказа че БГ мама , отново е пълна с компетенти Simple Smile
[/color][/color]

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 16:04 от Hope for Two

# 33
  • Мнения: X
Скрит текст:
При ИР плодовете са враг.Влошават състоянието - Toва не е точно така. Истината  е, че кръвната захар се покачва не заради въглехидратите, а заради високото ниво на мазнини в диетата, което имаш по принцип преди да изядеш плодовете и нишестените. Колкото повече мазнина консумираш с диетата, толкова по-трудно става за инсулина да прекара глюкозата в клетките и извън кръвоносната система. Голямото количество проучвания по темата показва, че диетата със средно (повече от 30гр мазнина на ден) до голямо количество мазни храни (повече от 60гр на ден) причинява големи колебания на кръвната захар след консумация на въглехидратни храни (1-17). Повечето хора, които се хранят с месо и животински продукти консумират над 70гр мазнина на ден.

Хората на действително нискомазнинна диета (под 30 гр на ден) могат да се хранят със значително количество въглехидрати без това да увеличи кръвната захар, понеже количеството мазнина в техните мускули, черен дроб и кръвоносна система е много ниско. Чрез преминаване на нискомазнинна диета от цели растителни храни, производството на инсулин става значително по-ефективно, тъй като тялото се научава да метаболизира въглехидратите.
[/color]


Лакомите храни са тези, които те държат постоянно гладен.Колкото повече ядеш, толкова повече ти се яде-тесто, захар, плодове, бързи въглехидрати. - няма такива храни...има такива състояния.

[/i]
Имам мнение на база други споделени мнения.Досега не съм попадала на някой, който да е споделил, че е отслабнал в дебелариум/санаториум и да е останал слаб завинаги.Или поне да не е качил в следващите 10-на години.Всички пишат, че са си върнали кг. - просто не си се сблъскавала с хора от там. Аз лично не пуша от 5 години след като минах курс...има хора минали същият които отдавна пушат....всичко е въпрос на воля в този живот. Това не значи , че курса е виновен и всички ще започнат отново

При отслабване с глад.За да се запази сваленото тегло, логично е да се гладува и занапред. Защото при глад, тялото сваля, да. Но, сваля предимно вода, тъкани, мускули.И съвсем малко мазнини.По-лошото е, че влиза в "защитен/икономичен" режим, т.е., забавя метаболизма, защото не получава достатъчно енергия отвън, чрез храна.Неговата цел е да ни опази най-вече живи.Започвайки отново да се храним, то пък започва отново да трупа, за да възстанови изгубените запаси.Защото не знае кога пак ще ни хрумне да го подлагаме на глад, то трябва да е готово за такива моменти и да е сигурно, че ще има достатъчно запаси. - Това са глупости извинявай ама няма нищо общо с истината. Първо "глад" не е най-точната дума, защото нито в един ден от този режим човек не се чувства гладен. Вода се сваля първите дни , след това започва свалянето основно на мазнини. Измерванията са Танита се правят навсякъде. Така, че човек ясно може да види колко мазнини е свалил. От 8 кг свалени , мазнините бяха около 6-6,50 /не си спомням точната цифра/.  Изобщо организма не влиза в икономичен режим - странното за много хора е че след 3 ден , човек се чувства по енергичен от всякога , именно затова че организма спира да изразходва енергията за храносмилане. Нищо не неваксваме започвайки на ново да се храним. Захранването е бавно и постепенно. В голяма част от случаите хората продължават да свалят килограми и по време на захранването. Хубаво е когато човек дава оценка за някакъв режим да се опита да се запознае с него.

[/i]Не съм чула досега някой да е карал 30-40-50 или повече години на 1 кг плодове и чай.Или на пълен глад.
Все някога прояжда.Или умира. - [color=#45818e]Никой няма идея да кара години на гладолечение. То има определен период от 20 дни. През този период организъма се прочиства. Повечето хора сме месоядни - аз също. Мърша в дебелото черво е добра предпоставка за рак на същото. Ако можеш да го профилактираш , защо да не го направиш?
Всеки човек сам решава кое е добро за него.
Скрит текст:
Постовете - просто ей така да се изкажеш не са ми страст. И мислех да не пиша в темата. Но пък защо когато получиш добро от нещо да не разкажеш за него? Затова и се включих, но се оказа че БГ мама , отново е пълна с компетенти Simple Smile
[/i][/color]
От целия ти пост само това е вярно.Но пък не ми се влиза в спорове, а и не е за това темата.
Само един факт, за размисъл:аз свалих кг с ядене на мазнини.Ям основно мазнини.И колкото повече мазнини ям, толкова по-МАЛКО мазнини имам в тялото и по-слаба ставам.
А кръвната ми захар е бетон.

Апропо, не съм само аз.


# 34
  • Мнения: 54 467
Hope for Two, изключително грешни представи имаш за храненето.
Вземи почети малко, научи повече за мазнините, за инсулина и въобще за процесите в тялото.
Най-вероятно си вегетарианка с тази дума "мърша".

# 35
  • Мнения: 8 257
Amour* вярно за кого? Вярно за теб Simple Smile

Отслабването е проста математика, ако приемаш по-малко калории от това което изразходваш то отслабваш.
Така че няма нищо чудно в това ,че ядеш високо мазнини и отслабваш.
Колкото до това колко мазнини имаш в тялото в спорен фактор Simple Smile Предполагам ,че коронарография не си си правила Simple Smile
Имаше навремето една диета на Дюкан...тя се свеждаше до същият принцип. Доста хора починаха години след като я бяха правили...инсулти, инфаркти...вярно че красотата има цена. Ама толкова ценна не ми е.

Поради факта ,че долната ни челюст се движи в ляво и в дясно е ясно че сме създадени като същества хранещи се основно с растения. Нямаме общо с хищниците. Та аз лично съм избрала да наблягам на вегетарианските храни. Разбира се хапвам и всичко останало...ама с чиста съвест че не затлачвам тялото си.

Между другото в "дебелариума" освен чай получаваш и други полезни неща. Всекидневни лекции на разлчини теми, там всеки може да зададе въпроси , защо и как и ще му бъде отговорено. Всекидневни демонстрации как човек в забързаното ежедневие може да си направи качествена храна. Всеки може сам да реши как иска да живее.

# 36
  • Мнения: 8 257
Hope for Two, изключително грешни представи имаш за храненето.
Вземи почети малко, научи повече за мазнините, за инсулина и въобще за процесите в тялото.
Най-вероятно си вегетарианка с тази дума "мърша".

Не съм веганка или вегетарианка.
Умряло животно  - какво е?

Относно процесите в тялото 6 години в които съм ги учила са ми достатъчни. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 54 467
Пак ти казвам, вземи се ограмоти малко.
Какъв Дюкан сънуваш? Rolling Eyes Никой не те кара да ядеш много месо, даже може и да не ядеш месо.
За мазнини става дума, чисти, не олио и маргарин.
И да, хора, хранещи се с чисти мазнини имат ниски триглицериди и чисти артерии. Peace

# 38
  • Мнения: 8 257
Пак ти казвам, вземи се ограмоти малко.
Какъв Дюкан сънуваш? Rolling Eyes Никой не те кара да ядеш много месо, даже може и да не ядеш месо.
За мазнини става дума, чисти, не олио и маргарин.
И да, хора, хранещи се с чисти мазнини имат ниски триглицериди и чисти артерии. Peace

Чудесно!

# 39
  • София
  • Мнения: 3 291
Не се карайте!

Плодовете не са враг на инсулина. И мазнините в умерени количества не са. Истинският враг са захар+мазнини едновременно, също и предимно въглехидратно хранене.

ВМ диета помага на много хора да смъкнат инсулина, но и всяка ниско въглехидратна го прави.
Кой колко кила е свалил с някоя диета няма значение, защото всичко е много индивидуално, дори при равни условия.

По темата: за дебелариум съм. То е като тема за отслабване във форум- намираш нови съмишленици, научаваш нови неща или затвърждаваш научени вече, лесно издържаш на глад, заради компанията.

# 40
  • Мнения: X
Потвърждавам казаното от Амур и Дева въз основа на собствения ми опит както с инсулиновата резистентност, така и със свалянето на над 20 килограма за една година без да гладувам нито ден. 53 килограма на метър седемдесет и пет бива. Това е най-малкото. По-важното е, че щитовидната жлеза влезе е ред, а кистите на яйчниците и хормоналната мигрена изчезнаха. Да не викам дявола, но се чувствам и забележително по-добре. А високомазнинната диета не само няма нищо общо с Дюкан, но може да се прави и без месо. Споделям и мнението на Грета за плодовете. Да добавя, освен ВМНВ хранене практикувам и интервално гладуване, т.е. ям само между 12-13 и 18-19 часа, така че да имам 16 часа фаст. Не го правя насила- и без това сутрин освен чисто кафе друго не мога да преглътна. Но в 16-часовия "гладен" интервал минавам на бърз ход между 8 и 12 километра и добавям планкове, клекове и гирички.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 619
Въх, Уиш, скри ми шапката направо! Аз, ако падна под 60 кила, ще се чуе чак при вас и ще устроя банкет бе! Хем съм 7-8 санта по-ниска.

# 42
  • Мнения: 11 362
Уиш, 53 кг. на 175 за жена около 40 /добре де 35  Laughing, но изглеждаща като 30 годишна/  са си поднормени килограми. Според мен "нормата" не е просто число, а килограми за оптимално функциониране на организма определена медицински и приета от медицината на база изследвания и опит. Ако начина ти на хранене води до поднормени килограми то трябва да се корегира, защото не е правилен.

Ще кажеш - чувствам се добре, изследванията са ок. И аз се чувствах добре на 42 кг. при 172-174 см. и както уверявах, майка ми че съм добре, размахвайки кръвни изследвания и всичко е наред получих сърдечен арест. Уточнавам, че боледувах от анорексия, но го разбрах по трудния начин.  

# 43
  • Мнения: X
Дорис, до кокал и структура на тялото е. Аз съм пускала мои снимки и не съм ги трила- в никакъв случай не изглеждам поднормено. Просто костната ми структура е такава, че и половин кило да кача личи, за разлика от атлетичните, на които и 5 кила не им личат. Късмет. А и на мен генът ми е такъв- и дядо ми, и майка ми, и синът ми, и аз сме с такива телеса от деца. Цял живот съм била с такова съотношение ръст-килограми с изключение на 5-те години, през които инсулиновата резистентност ми "подари" над 20 кила за няма и 6 месеца. А от анорексия лаком гъз като мен няма шанс да се разболее.

# 44
  • Мнения: 54 467
Уиш, и аз съм така. Като кажа тук колко кг съм, аууу, анорексичка! Rolling Eyes
Ама изобщо не е така. Peace
Ако стигна официалните норми за моя ръст, ще съм кюфте! Mr. Green Mr. Green

16 часов фаст правя от много години, даже не знаех за съществуването му. Дори напоследък е 18 часов, а като съм нощна смяна, 24 часов.

Общи условия

Активация на акаунт